Článek

16 korun rozdíl. Krát mnoho, mnoho, mnoho. „Hamáčkova“ firma: Hrabou se v ní a nacházejí věci

 
Ondřej Škoda ve zkoumání antigenních testů nepolevuje. Podíval se, kdo vlastně mohl čínské testy vůbec dovézt podle seznamu výjimek Ministerstva zdravotnictví. Ovšem ten se neshoduje se seznamem firem, o kterých se prý uvažovalo. Smlouva, kterou Ministerstvo vnitra uzavřelo, má hned několik nedostatků. Například není nikde napsáno, proč se testy musely nakupovat zrovna od čínské společnosti. A proč stojí o 16 korun více než nejlevnější nabídka, i když se jedná o stejný výrobek, se asi nedozvíme.
04.03.2021 11:10 |

podobné články

Podobné články

Arogantní uprchlíci. Tady to dopadne šíleně. Bouchne to. Mám toho plné zuby, kam se hrabou komunisti, hlásí Češka z východu Německa

 
ROZHOVOR „Kancléřka se zbláznila. Svojí politikou rozvrátila celou Evropu. Německá společnost se úplně rozpoltila. Naprosto. Trhají se celé rodiny, nemluví spolu. Je tady diktatura temna, kam se hrabou komunisti. Jednou to tady skončí občanskou válkou, protože to tu časem bouchne. Lidi se budou navzájem střílet,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz česká podnikatelka Bohumila Kamenzová žijící v německém Altenbergu u českých hranic. S uprchlíky se podle ní propašovali do země i bojovníci. „Čekají jen na povel. Až někdo pískne, začnou nás hubit,“ myslí si.
05.04.2016 07:00 |

podobné články

„Už se hrabou ven.“ Uprchlíci v Belgii obsadili český kamion, řidič spal

 
Překvapivý moment viděl jeden z řidičů v Belgii. Z kamionu jeho spícího kolegy, řidiče českého dopravce Nera Hořovice, vylézali uprchlíci. „Už se hrabou ven,“ prohlásil, celou událost natočil na mobil a zavolal policii. Řidiči jsou zvyklí, že se migranti snaží do vozů dostat, ale obvykle se tak děje ve francouzském Calais. Necelých 50 kilometrů od Bruselu nikdo nic podobného nečekal.
20.06.2017 19:25 |

podobné články

Česká podnikatelka v Německu: Na Čechy jsem pyšná, jak to zvládají. Kam se na nás hrabou Němci. Přejedu hranici a úplně jiný svět

 
ROZHOVOR „Jsem pyšná na Čechy, protože jsou disciplinovaní. To by mě v životě nenapadlo, že se takto semkneme. Kam se na ně hrabou Němci,“ říká česká podnikatelka v Německu Bohumila Kamenzová. „Po deseti dnech jsem byla v pondělí v Česku. To byl pro mě úplně jiný svět. Jak to bylo všechno dokonale organizované, z Německa jsem to neznala. Úplně úžasná disciplinovanost, všichni roušky, všichni drželi odstupy. Pak jsem v českém obchodě našla obrovské regály toaletního papíru. Tady v Německu je to problém číslo jedna. Fotila jsem si to tam a posílala fotky Němcům,“ dodává.
27.03.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (379 článků)

Neuvěříte: Dívka přeskočí švihadlo 162 krát za 30 vteřin!

 
Dívka v televizní show pokořila rekord ve skákání přes švihadlo. Je to neskutečné, ale během 30 vteřin ho přeskočila 162 krát. Aby dokázal notář přeskoky přesně spočítat, musel se podívat na zpomalené záběry.
24.10.2011 05:15 |

podobné články

Policie zatkla ženu, která jí zavolala 15 tisíc krát!

 
Japonská policie zadržela ženu, která během šesti měsíců vytočila číslo policejní linky více než 15.000 krát. Policisté čtyřiačtyřicetiletou ženu opakovaně navštívili a vyzývali ji, aby volání nechala. Když s telefonáty, které začaly letos v květu, odmítla přestat, nasadili jí pouta.
06.12.2013 11:05 |

podobné články

POZOR! Tyto panenky obsahují až 300 krát více nebezpečných látek, než je povoleno

 
Tyto panenky mohou vážně poškodit zdraví vašich dětí. Obsahují totiž obrovské množství ftalátů, které mohou poškodit lidské orgány. Stanovenou normu pro tuto látku překračují 210 - 300 krát!
23.01.2014 17:55 |

podobné články

Krvavý průjem 30 krát denně, sžíravé křeče a pak i boj o miminko! Lenka (34) popsala nemoc, která náhle udeřila

 
Peklo, které začalo v den jejích 23. narozenin. Do té doby byla Lenka normální mladá žena bez jakýchkoli zdravotních problémů. Nemoc u ní udeřila náhle, ale o to intenzivněji. Ze dne na den spadla z plného zdraví do naprosto šíleného stavu. Měla velké křeče v břiše, bolesti a krvavý průjem, který ji přepadal i 30 krát za den.
23.11.2019 07:40 |

podobné články

Anna (24) se 28 krát pokusila o sebevraždu! Nemohla jsem jít spát dřív, než budou všichni offline, říká

 
Ničivou závislost na online světě a sociálních sítích popisuje dokumentární film Dopamin: Mobilní zombie, který právě vzniká. Děsivou osobní zkušenost s touto závislostí má i Anna (24), která se 28 krát pokusila o demonstrativní sebevraždu. Téma je zásadní, protože se týká téměř každého, kdo nosí chytrý telefon v kapse. Průměrný člověk v Česku stráví před obrazovkou, monitorem nebo displejem mobilu více než 7 hodin denně, z čehož více než polovinu tvoří sledování sociálních sítí.
04.03.2020 05:35 |

podobné články

Giotto ozdobil Krista nápisy oslavujícími Alláha

 
Byl to docela šok, když v kostele Santa Maria Novella ve Florencii sundali z výšin obraz ukřižovaného Krista vytvořený na začátku 14. století slavným malířem Giottem. Malbu na dřevěné desce úctyhodných rozměrů 5,7 krát 4 metry všichni viděli jen z odstupu. A tak až restaurátoři spatřili, že na orámování obrazu se nacházejí arabské nápisy a podobné texty byly vyryty i do zlatých svatozáří Jana a Marie hořekujících nad smrtí Ježíše.
02.03.2014 15:40 |

podobné články

Česká firma vyveze zbraně a vozidla za stovky milionů korun. Na Ukrajinu

 
Desítky obrněných vozidel a samohybných houfnic dodá česká firma Excalibur Army ukrajinské armádě. Hodnota zakázky je v řádu stovek milionů korun. Uvedl to ve čtvrtek deník E15 na základě vyjádření skupiny Czechoslovak Group, do které firma patří. Na dodávce spolupracuje česká firma s polskou společností Wtorplast.
03.05.2018 08:20 |

podobné články

Zděšení záchranáři na místě dopadu letadla: Těla jsou roztrhána na kusy

 
Bojují s nepřístupným terénem, špatným počasím, ale také s vlky, kterých je v oblasti mnoho. Daleko těžší je ale pro záchranáře, kteří pátrají po obětech zřícení letadla společnosti Germanwings, obraz zkázy, který na místě nacházejí. Těla byla totiž podle jejich svědectví pádem roztrhána na kusy. Nacházejí tak jen jejich malé části...
26.03.2015 05:10 |

podobné články

Mizí tisíce samic tučňáků. Při náročné cestě za potravou nacházejí smrt

 
Samci jsou schopni potápět se do velkých hloubek, samičky táhnou za potravou mnohdy až do Brazílie. Zde je vědci často nacházejí mrtvé.
10.01.2019 10:20 |

podobné články

Mizí tisíce samic tučňáků. Při náročné cestě za potravou nacházejí smrt

 
Samci jsou schopni potápět se do velkých hloubek, samičky táhnou za potravou mnohdy až do Brazílie. Zde je vědci často nacházejí mrtvé.
11.01.2019 08:20 |

podobné články

Na pohled roztomilé, vskrytu škůdci: Praha 22 odrazuje od vykrmování nutrií

 
Jsou roztomilé, většinou se nacházejí v přírodě, konkrétně ve vodě, jsou chlupaté, mají dlouhý ocas a silný hlodavčí předkus. Řeč je samozřejmě o nutriích říčních, které se mimochodem nacházejí i v hlavním městě. V něm však musí jít roztomilost stranou. V Praze 22 provádí nejednu neplechu, a tak radnice nabádá obyvatele, aby je nekrmila.
14.11.2019 17:50 |

podobné články

Dvě stovky českých rodin chtějí přijmout dětské uprchlíky z Řecka

 
Iniciativě Češi pomáhají se podařilo najít zhruba dvě stovky rodin ochotných přijmout dětské uprchlíky, kteří se momentálně nacházejí v řeckých uprchlických táborech. Iniciativa vyzvala vládu, aby podnikla kroky umožňující poskytnutí pomoci. O přijetí 40 dětí, které se bez doprovodu nacházejí v uprchlických táborech, požádalo v září Řecko.
21.11.2019 14:20 |

podobné články

Soud nevydal předběžné opatření, o které kvůli sporům s pražským magistrátem žádala firma EMS

 
Soud nevyhověl žádosti eMoneyServices (EMS) o vydání předběžného opatření kvůli Opencard. Firma chtěla vědět, zda musí poskytovat technickou podporu kartám i bez uzavřené smlouvy. ČTK to řekl její mluvčí Martin Opatrný. Praha rozhodnutí soudu vítá, podle mluvčí magistrátu Petry Hrubé firma v případě uložení povinnosti podporu poskytovat po Praze chtěla platbu 2,7 milionu měsíčně. Firma je majitelem práv k Opencard a kvůli sporům s městem od začátku roku podporu kartě neposkytuje.
30.04.2015 12:36 |

podobné články

Nejdražší dovolená světa: Saúdský král dal za měsíc v Maroku 2 miliardy!

 
Saúdský monarcha Salmán bin Abd al-Azíz (81) si dopřál opravdu královskou dovolenou. Za měsíc v Maroku rozfofroval přibližně 2,2 miliardy korun! Kam se na něj hrabou Češi, kteří za dovolenou utratí v průměru 18 tisíc korun…
24.08.2017 05:40 |

podobné články

Hamáčkova finta s Pochem. Ministrem nebude, ale ministerstvo bude řídit stejně

 
Server Echo24.cz přináší plán europoslance Miroslava Pocheho v případě, že se skutečně nestane ministrem zahraničních věcí, jak si nepřeje prezident Miloš Zeman či předseda KSČM Vojtěch Filip.
23.06.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1511 článků) , Miloš Zeman (25743 článků)

Babišova a Hamáčkova vláda levného piva a dalších skvělých věcí

 
Těšte se! Vláda dobrodějů Andreje Babiše a Jana Hamáčka dostala důvěru, a tak vám konečně může snést modré (a oranžové) z nebe.
11.07.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků) , Jan Hamáček (3166 článků)