Článek

13 „pancéřovek“ a 9 granátů: Dělníci našli při výkopech v centru Brna munici! Byla funkční

 
Pořádný šok utrpěli v úterý dělníci, kteří v centru Brna dělali terénní úpravy. V hloubce 1,5 metru narazili na nevybuchlou munici z 2. světové války. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že šlo o třináct pancéřových pěstí a devět ručních granátů. Byly stále funkční!
12.02.2020 09:30 |

podobné články

Podobné články

Česko pošle Kurdům na pomoc v boji proti islamistům granáty i náboje do pancéřovek

 
Česká republika pošle kurdským milicím miliony nábojů do útočných pušek Kalašnikov a kulometů a tisíce nábojů do pancéřovek a ručních granátů. Dodávku dnes schválila Vláda. Dopravu munice v celkové hodnotě 41 milionů korun zajistí do dvou týdnů americká armáda.
27.08.2014 18:55 |

podobné články

Stavební dělníci objevili starý důl na stříbro. A v něm ostatky 400 lidí

 
Bolívijští stavební dělníci objevili ve městě Potosí na jihu země hrob s ostatky přinejmenším 400 lidí. Dělníci našli kosti v rámci prací na výkopech základů nové stavby. S nějvětší pravděpodobností se jedná o těla horníků, kteří v koloniální době pracovali v nedalekých dolech na stříbro.
27.07.2014 11:40 |

podobné články

Kurdové dostanou munici z Česka. Vláda schválila dodávku za 41 milionů

 
Vláda schválila dodávku munice pro kurdské milice, které bojují v Iráku proti islamistům. Z materiálů vyplývá, že by Kurdové měli dostat miliony nábojů do útočných pušek Kalašnikov a kulometů, ale i ruční granáty a náboje do pancéřovek. Munici za 41 milionů korun do Iráku dopraví americká armáda.
27.08.2014 18:55 |

podobné články

Boří les je pořád plný granátů, pyrotechnici v něm našli množství funkční munice

 
Více než tisíc kusů munice našli od listopadu loňského roku do konce ledna pyrotechnici v Bořím lese u Břeclavi. Mnoho granátů navíc zůstává pod zemí. Lidé tam přesto chodí na houby. Pět lidí za to v minulosti zaplatilo životem.
03.02.2018 10:20 |

podobné články

Výbuch granátu ve škole a dva přeražené nosy. Armádní policie čelí problémům, o kterých se dozví i ministr Metnar

 
Ve vojenské policii to v poslední době notně vře. Krátce poté, co odcházející ministryně obrany Karla Šlechtová oznámila, že vojenští policisté prověří nákupy vrtulníků a radarů, se v tomto sboru odehrálo několik personálních změn. Vojenská policie přitom vyšetřuje mimo jiné výbuch granátu ve vojenské akademii ve Vyškově. Podle zjištění ParlamentníchListů, ale nešlo o náhodnou delaboraci jednoho granátu, při které zemřel voják. Výbušného materiálu bylo v prostorách akademie více. Ve hře jsou i další závažné kauzy.
30.07.2018 08:41 |

podobné články

Dělníci našli při rekonstrukci silnice munici z 2. světové války

 
Ve středu 25. června dopoledne museli být do příjezdu pyrotechnické služby zastaveny stavební práce na vozovce mezi Nuzířovem a Lipůvkou na Blanensku. Pracovníci firmy, která zde provádí rekonstrukci komunikace, zde totiž našli munici.
27.06.2014 00:20 |

podobné články

Ve výkopu v Pelhřimově ležely desítky funkčních granátů

 
Dvaapadesát dělostřeleckých minometných granátů našli ve čtvrtek dělníci při výkopových pracích ve Starém Pelhřimově. Tři granáty museli pyrotechnici odpálit na místě.
15.06.2012 13:00 |

podobné články

V Rusku hoří muniční sklad s desítkami tisíc granátů. 30.000 lidí uprchlo

 
AKTUALIZOVÁNO. S obrovským požárem a ničivými explozemi dělostřeleckých granátů již 13 hodin bojují hasiči a vojáci ve vojenském objektu v ruské Udmurtii na řece Volze. Podle oficiálních údajů oheň zachvátil 18 muničních skladů, v nichž je až 10.000 vagonů naplněných dělostřeleckou a raketovou municí.
03.06.2011 07:50 |

podobné články

Nález minometného granátu ve Vltavě zastavil v Praze vlaky

 
Nález minometného granátu ve Vltavě v pražské Libni dnes dopoledne na tři čtvrtě hodiny zastavil provoz na železniční trati mezi hlavním a holešovickým nádražím. Pyrotechnik munici odpálil přímo na místě nálezu. Lidé museli kvůli výbuchu přechodně opustit chatky v okolí. ČTK to sdělily mluvčí pražské policie Andrea Zoulová a Českých drah Kateřina Šubová.
11.10.2014 16:00 |

podobné články

Vojenská policie: Za výbuch granátu ve Vyškově mohl zabitý důstojník, neodborně s ním manipuloval

 
Byl vojákem každým coulem. Ve Vojenské akademii ve Vyškově přednášel nadporučík M. H. (†43) o munici, zbraních a střelivu. Přesto nezvládl změnu funkčního granátu na maketu a to se mu stalo osudným. K tragickému výbuchu došlo vloni v září v budově vojenské akademie.
30.04.2018 14:45 |

podobné články

Exploze ve Vyškově: Z granátu prý nadporučík dělal maketu pro žáky, vybuchl mu v rukou

 
Za výbuch granátu v podzemí vojenské budovy ve Vyškově z poloviny září může patrně sám vojenský policista, který při explozi zemřel. Podle zdroje nadporučík demontoval funkční granát. Chtěl z něj údajně vyrobit maketu, kterou by používal při výuce vojáků.
16.10.2017 10:30 |

podobné články

Česko dodá milióny nábojů do kalašnikovů a granáty Kurdům v Iráku

 
Milióny nábojů do útočných pušek Kalašnikov a kulometů, ale i ruční granáty a náboje do pancéřovek pro Kurdy bojující proti islamistům v Iráku, schválila ve středu Sobotkova vláda. Munici za 41 miliónů korun do Iráku dopraví americká armáda.
27.08.2014 18:50 |

podobné články

Dva chlapci našli funkční dělostřelecké granáty! Na místo jel pyrotechnik

 
Funkční munici z 2. světové války našli v sobotu dopoledne dva chlapci v potoce nedaleko Chotyně na Liberecku. Šlo o dva dělostřelecké granáty, řekl mluvčí policie Libereckého kraje Milan Bradáč.
04.06.2011 14:35 |

podobné články

Z areálu ve Vrběticích byla odvezena první vyskladněná munice

 
První kamion s vyskladněnou municí dnes odpoledne vyjel z areálu s muničními sklady ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku, kde loni vybuchly dva muniční sklady. Kamion se zbožím společnosti Excalibur Army opustil bránu areálu po 17:00, provázela jej policejní dodávka. Policie začala vyskladňovat munici a výzbrojní materiál ze skladu společnosti dnes ráno. Mluvčí Excalibur Army Andrej Čírtek neuvedl množství vyskladněné munice ani kam bude odvezena. Nejde o munici pro sklad v Květné na Svitavsku, ale je určena pro zákazníka, přeprava je v režii Excalibur Army, řekl. Zástupci firmy odvezli materiál poté, co byl zkontrolován. Informuje o tom ČTK.
02.02.2015 20:27 |

podobné články

Děti vytáhly při rybaření v Radíkově munici a rozbušky: K velikonočnímu úlovku přijeli pyrotechnici

 
Řadu nábojů, pěchotní munici i cvičný minový rozněcovač vytáhla v pondělí na udice s magnetem skupinka dětí, která si hrála u rybníka v Radíkově u Olomouce. Munici na místě zneškodnili přivolaní pyrotechnici, nikomu se nic nestalo. V úterý se pyrotechnici na místo vrátili a vylovili ještě další náboje, řekla dnes ČTK mluvčí olomoucké policie Marie Štrbáková.
30.03.2016 12:55 |

podobné články

Cestující na letišti v New Yorku měla v tašce pět granátů!

 
Americký Úřad pro bezpečnost v dopravě (TSA) oznámil, že v zavazadle jedné z cestujících na letišti Newark Liberty u New Yorku objevili agenti pět granátů. Jak píše v úterý server CBS, výbušniny nebyly funkční.
06.12.2011 07:30 |

podobné články

Podle HRW používá ukrajinská armáda, a nejspíše i povstalci, zakázanou kazetovou munici

 
Ukrajinská armáda na východní Ukrajině používá kazetovou munici, zakázanou ve více než stovce zemí světa, a to i k ostřelování hlavní bašty proruských separatistů, Doněcku. Naznačují to důkazy shromážděné mezinárodní organizací na ochranu lidských práv se sídlem v New Yorku, Human Rights Watch (HRW). Podle ní kazetovou munici nejspíše používají i povstalci. Ukrajinská armáda obvinění popřela, povstalci se dosud nevyjádřili.
21.10.2014 14:35 |

podobné články

Z Vrbětic odvezli poslední munici

 
Z areálu ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku ve středu odjel poslední kamión s municí. Vyklízení areálu, kde vloni vybuchly dva sklady s municí, začalo v lednu. Za tu dobu odvezlo materiál celkem 547 kamiónů.
23.12.2015 11:40 |

podobné články

Z Vrbětic odjel poslední kamion s municí, bylo jich celkem 547

 
Poslední kamion s municí dnes odjel z areálu ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku, ve kterém loni vybuchly dva sklady s municí. Letos v lednu začalo vyskladňování areálu, celkem z něj bylo vyvezeno 547 kamionů se zbrojním materiálem. Do Vrbětic dnes přijeli také premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD).
23.12.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9544 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)