Článek

10 zajímavostí o nadcházejícím udělování státních vyznamenání prezidentem republiky

 
Zbývá necelý týden, než bude Pražský hrad hostit nejprestižnější akci v roce: předávání státních vyznamenání. V úterý 28. října, kdy je výročí samostatného československého státu, přijede i zachránce židovských dětí sir Nicholas Winton (105). Proč mu prezident Miloš Zeman (70) předá vyznamenání bez ostatních hostů? Aha! nabízí 10 zajímavostí, které by vás mohli v souvislosti s blížícím se slavnostním večerem na Hradě zajímat.
22.10.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Winton (117 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)
Podobné články

Udělování státních vyznamenání začalo: Před Hradem se protestuje

 
Dnes je to přesně sto let od vzniku samostatného československého státu. Osmadvacátý říjen patří k nejvýznamnějším českým svátkům. Před pár minutami začalo udělování státních vyznamenání. To se samozřejmě neobešlo bez menších komplikací. Několik lidí se sešlo před Hradem a začalo protestovat.
28.10.2018 20:35 |

podobné články

Podivný moment z předávání vyznamenání: Další viróza? Nebyla Lorencová na mol? Smějí se lidé

 
Dnes 28. října uplynulo přesně sto let od založení samostatného Československa. Po celé České republice probíhají mohutné oslavy. Osmadvacátý říjen patří k nejvýznamnějším českým svátkům. Před hodinou začalo udělování státních vyznamenání. To se samozřejmě neobešlo bez mohutných protestů. Nejdiskutovanější moment byl, když si pro vyznamenání šla novinářka a dokumentaristka Jana Lorencová. Lidé na sociální sítích si dělají legraci, že byla slušně řečeno společensky unavená.
28.10.2018 21:45 |

podobné články

Podivný moment z předávání vyznamenání: Další viróza? Nebyla Lorencová namol? Lidé se smějí

 
Dnes, 28. října, uplynulo přesně sto let od založení samostatného Československa. Po celé České republice probíhají mohutné oslavy. Osmadvacátý říjen patří k nejvýznamnějším českým svátkům. Před hodinou začalo udělování státních vyznamenání. To se samozřejmě neobešlo bez mohutných protestů. Nejdiskutovanější moment byl, když si pro vyznamenání šla novinářka a dokumentaristka Jana Lorencová. Lidé na sociální sítích si dělají legraci, že byla slušně řečeno společensky unavená.
29.10.2018 08:50 |

podobné články

Blít, či neblít. Zeman místo ženského orgánu. Létají vtipy o včerejším předávání státních vyznamenání

 
Reakce na středeční udělování státních vyznamenání v podání prezidenta Miloše Zemana přibývají geometrickou řadou. Vyjádřil se již i místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který středeční ceremoniál na Hradě označil za „orgie bolševické nestoudnosti“.
29.10.2015 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6706 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Prezident Zeman při udělování vyznamenání: Tolerance a laskavost nejsou politikům příliš vlastní

 
Projev prezidenta republiky při slavnostním ceremoniálu udílení státních vyznamenání České republiky
29.10.2016 08:35 |

podobné články

Schröder, Pahor, Troška, Vondráčková, Sáblíková, Nohavica či analytik Žantovský. Miloš Zeman udělil 39 státních vyznamenání

 
Česká republika oslavuje své 99. narozeniny. Prezident republiky Miloš Zeman již tradičně v tento den udělil několik státních vyznamenání. Kdo se ocitl na seznamu lidí, kteří jsou podle hlavy státu hodni převzít ocenění za to, co pro svou zemi vykonali? Ve Vladislavském sále si státní vyznamenání převzali např. zpěvačka Helena Vondráčková, režisér Zdeněk Troška a mediální analytik Petr Žantovský.
28.10.2017 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (952 článků) , Zdeněk Troška (479 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Zdeněk Petr (121 článků)

Tohle všechno se musí udělat předtím, než Zeman rozdá státní vyznamenání. Hradní protokolář Forejt nechal PL nahlédnout do zákulisí. Od známých osobností prý slýchává…

 
ROZHOVOR Ceremoniál udělování státních vyznamenání prezidentem Milošem Zemanem 28. října byl letos opět bedlivě sledován snad ze všech stran. Jak vypadá příprava tak významné akce, jaké záludnosti mohou nastat a jak je možné, že z tajného seznamu často unikají předem jména vyznamenaných do médií? Nejen na tyto otázky odpovídá ParlamentnímListům.cz hlavní prezidentův ceremoniář, ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt.
13.11.2015 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Úplně neznámí lidé. Chtějí na sebe upozornit, tak nadávají těm, kteří celý život něco dělali! Jiří Krampol na PL zametl s těmi, kteří nadávají umělcům za to, že dostanou vyznamenání od Zemana

 
Těsně před udílením státních vyznamenání, které se koná už tuto neděli, vyplouvají na povrch další a další jména budoucích oceněných. Jedním z nich je herec Jiří Krampol, který pro ParlamentníListy.cz popsal své pocity z toho, že bude mezi oceněnými. Nejen k vyznamenání pro něj, ale i k vyznamenání pro Ivana Vyskočila se pak vyjádřil jejich kolega, herec Jan Kuželka, a spisovatel Jan Bauer.
25.10.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (207 článků) , Jiří Krampol (707 článků) , Ivan Vyskočil (206 článků) , Jan Kuželka (35 článků) , Jan Bauer (53 článků) , Jan Bauer (53 článků) , Jan Bauer (53 článků) , Jan Bauer (21 článků) , Jiří Zeman (1180 článků)

Na předávání státních vyznamenání se v ČT dívalo 745.000 lidí

 
Na předávání státních vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu se ve středu v televizi dívalo 745.000 lidí. Bylo to o 170.000 diváků víc než loni a letošní sledovanost byla také vyšší než v roce 2013, kdy prezident Miloš Zeman předával vyznamenání poprvé. Tehdy se na ceremoniál v televizi dívalo 660.000 lidí. ČTK to dnes řekla mluvčí České televize (ČT) Alžběta Plívová.
29.10.2015 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Michal Horáček zaútočil na Petra Žantovského kvůli státnímu vyznamenání. Až prý bude prezident, bude vše jinak

 
Prezidentský kandidát Michal Horáček se vyjádřil k sobotnímu předávání státních vyznamenání. Rýpl si do prezidenta Zemana, ale rychle se mu to vrátilo. Byl nazván „volem“. Zkusil tedy téma státních vyznamenání uchopit trochu jinak. Zkritizoval mediálního analytika Petra Žantovského.
29.10.2017 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (815 článků) , Petr Zeman (311 článků)

Babiš podepsal seznam státních vyznamenání včetně toho pro podnikatele Krúpu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) kontrasignoval seznam státních vyznamenání, které 28. října udělí prezident Miloš Zeman. Babiš se nakonec podepsal i pod vyznamenání pro finančníka Pavola Krúpu, proti kterému měl původně výhrady.
23.10.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Na státní vyznamenání opět navrhují Mašíny. U Zemana ale moc šancí nemají

 
Udělování státních vyznamenání se blíží. Mezi navrhovanými se opět objevila jména bratří Mašínů. V minulosti se přes několikerou nominaci ocenění nedočkali. Tentokrát je navržena celá jejich odbojová skupina, píše Týden.cz. Prezident Zeman však ocenění odmítá.
19.04.2013 19:05 |

podobné články

Zeman doprovodil udělování státních vyznamenání lidskými příběhy jednotlivých oceněných

 
Nezvykle velké množství osobností dnes obdrželo na Pražském hradě z rukou prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. Mezi pětatřiceti oceněnými je například fotbalista Pavel Nedvěd, herečka Libuše Šafránková, zakladatel babyboxů Ludvík Hess, podnikatel Jiří Hlavatý, novinář Jan Petránek nebo bývalý ředitel Národního parku Šumava Jiří Mánek.
28.10.2015 22:11 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nedvěd (167 článků) , Libuše Šafránková (219 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Ludvík Hess (135 článků)

Oslavy vzniku ČSR doprovází nejnapjatější atmosféra poslední doby

 
Česká republika si dnes připomíná vznik státu v nejnapjatější atmosféře za poslední leta. Může za ni spor kolem neudělení vyznamenání Jiřímu Bradymu, příbuznému ministra kultury Daniela Hermana. Zatímco část představitelů státu se tak zúčastní udělování nejvyšších státních vyznamenání na Pražském hradě, další raději půjdou na shromáždění na Staroměstském náměstí, píše ČTK.
28.10.2016 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1093 článků)

Oslavy vzniku státu jsou nejnapjatější za poslední roky

 
Česká republika si dnes připomíná vznik státu v nejnapjatější atmosféře za poslední léta. Může za ni spor kolem neudělení vyznamenání Jiřímu Bradymu, příbuznému ministra kultury Daniela Hermana. Zatímco část představitelů státu se tak zúčastní udělování nejvyšších státních vyznamenání na Pražském hradě, další raději půjdou na shromáždění na Staroměstském náměstí.
28.10.2016 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1093 článků)

Státní vyznamenání od Miloše Zemana dostane i herec Ivan Vyskočil

 
Jak se blíží osmadvacátý říjen a s ním spojené každoroční udělování státních vyznamenání, na povrch vyplouvají i nová jména těch, ze kterých hodlá prezident Miloš Zeman udělat jejich nositele. Jedním z nich by měl podle posledních informací být i herec Ivan Vyskočil (72).
24.10.2018 23:01 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (207 článků) , Ivan Vyskočil (206 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Seriál naprosto nevhodných vyznamenání bohužel pokračuje, soudí Pospíšil

 
Jako jeden z uměřenějších a důstojnějších hodnotí opoziční politici projev prezidenta Miloše Zemana při nedělním udělování státních vyznamenání u příležitosti 100. výročí od založení Československa.
29.10.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Úplně jiný pohled na běženeckou krizi. V nadnárodních korporacích se teď prý smějí na celé kolo. Levicový publicista Řezanka obsáhle vysvětluje proč

 
ROZHOVOR Levicový publicista a básník Marek Řezanka, který publikuje na webu Literárních novin a portálu Altpress, pro ParlamentníListy.cz rozebírá některé aspekty uprchlické krize a ruské vojenské angažmá v Sýrii. Neopomíná ani čerstvé téma udělování státních vyznamenání prezidentem republiky s ohledem na kritiku, která se na Miloše Zemana snesla kvůli některým vyznamenaným osobnostem.
31.10.2015 17:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Bohdalová zase nedostala vyznamenání od Klause, stěžuje si bulvár

 
Při udělování vyznamenání prezidentem Václavem Klausem opět nebyla oceněná Jiřina Bohdalová. Přitom letos slavila osmdesátiny a dost se spekulovalo, že už by mohla medaili nebo řád dostat.
29.10.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (892 článků) , Václav Klaus (9401 článků)