Článek

10 tisíc lidí vyšlo v Bruselu do ulic: Chtějí podpořit svrženou katalánskou vládu

 
Více než deset tisíc lidí se ve čtvrtek v centru Bruselu sešlo na demonstraci na podporu Madridem sesazené katalánské vlády. Podle agentury AFP to uvedla mluvčí bruselské policie Ilse Van de Keerová. Akci pod heslem „Probuď se, Evropo“ svolaly dvě katalánské separatistické organizace. Organizátoři původně uváděli, že očekávají až 20 tisíc lidí. Krátce před polednem se demonstranti vydali na pochod městem.
07.12.2017 13:25 |

podobné články

Podobné články

Räikkönen havaroval a přijde o Katalánskou rallye

 
Bývalý mistr světa formule 1 Kimi Räikkönen korunoval svou rozpačitou debutovou sezonu v rallye nehodou v dnešním tréninku, kvůli níž nepojede Katalánskou rallye.
21.10.2010 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Kimi Räikkönen (81 článků)

Loeb vede po prvním dnu Katalánskou rally

 
Francouz Sebastian Loeb s vozem Citroen DS3 WRC vede po pátečních šesti rychlostních zkouškách Katalánskou rally, třicet vteřin ztrácí Fin Latvala s fordem, třetí je další Fin Mikko Hirvonen.
21.10.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Mikko Hirvonen (33 článků)

Vtípek se sexy Nikolou

 
Byl jeden manžel který nenáviděl kočku své ženy, a tak se rozhodl, že nejlepší bude, když se kočka "ztratí". Vzal jí do auta a odvezl 20 ulic od domu, tam jí vyložil z auta a spokojeně odjíždí domů. Když se vrátí, kočka pokojně sedí před dveřmi svého domu. Nervózní manžel zopakoval operaci, ale tentokrát jí odvezl 40 ulic od domova. Když se vrátí, kočka opět sedí spokojeně u dveří. To už manžela dopálilo, chytil kočku a vezl jí 10 ulic v pravo, dalších 15 ulic rovně a 12 ulic doleva a potom 35 ulic na sever, vyhodil kočku a říká:
11.11.2013 06:21 |

podobné články

Puigdemontovo dilema: Buď bude premiér doma, nebo vůbec, dupl si Madrid

 
Španělská centrální vláda si ponechá kontrolu nad správou Katalánska, jestliže kandidát na premiéra Carles Puigdemont bude opět zvolen do funkce a chtěl by vést regionální vládu z Bruselu, kde nyní pobývá. Oznámil to v pondělí španělský premiér Mariano Rajoy, podle něhož Madrid akceptuje pouze takovou katalánskou vládu, jejíž premiér bude úřadovat ve své vlasti.
15.01.2018 15:35 |

podobné články

Na podporu řecké vlády vyšlo do ulic Atén na 15.000 lidí

 
Nejméně 15.000 lidí se dnes večer sešlo v Aténách na demonstraci na podporu vlády premiéra Alexise Tsiprase, která odmítá pokračovat v úsporných krocích a reformách v té podobě, jak je požadují zahraniční věřitelé. Asi 5000 lidí vyšlo do ulic také v Soluni, informovala agentura AFP.
15.02.2015 21:11 |

podobné články

V Bruselu protestovalo přes 45 tisíc lidí. Proti odchodu do důchodu v 67 letech

 
Desetitisíce lidí ve čtvrtek demonstrovaly v Bruselu na protest proti hospodářské a sociální politice belgické vlády. Podle pořadatelů vyšlo do ulic až 70 000 lidí, podle policie jich bylo 45 000. Narušen byl provoz městské hromadné dopravy, z níž do práce kvůli účasti na protestech nedorazilo mnoho řidičů, uvedla agentura AFP.
29.09.2016 15:40 |

podobné články

Demonstrace proti Orbánovi: Do ulic Budapešti vyšlo až sto tisíc lidí

 
V sobotu vyrazily do ulic hlavního města Maďarska Budapešti desítky tisíc lidí. Demonstranti chtěli dát Orbánovi najevo, že sice vyhrál parlamentní volby, ale to ještě neznamená, že si může s Maďarskem dělat, co se mu zlíbí. Organizátoři tvrdí, že se protestů zúčastnilo na sto tisíc Maďarů. Zprávy o protestech přinesla agentura Reuters.
15.04.2018 10:35 |

podobné články

Na Janukovyče vydali zatykač! Podívejte se, jak utíkal ze země s miliardami zabalenými v kufru!

 
Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov oznámil, že na tamní svrženou hlavu státu a další hodnostáře bývalého politického režimu byl vydán zatykač.
24.02.2014 11:30 |

podobné články

„Jste krysy.“ V Rumunsku chtějí lidé sesadit vládu, prezident je podporuje

 
V rumunské metropoli Bukurešti probíhají masivní demonstrace proti vládě. Do ulic vyšlo až 100 tisíc lidí a dalších sto až 150 tisíc se mělo zúčastnit demonstrací v jiných městech. Vláda vydala novou vyhlášku, která ochraňuje korupční jednání a zvyšuje ochranu kriminality. Rumunský prezident už podal stížnost u Ústavního soudu proti nařízení, jímž vláda zneužila svého úřadu. Informoval o tom na svém webu portál Aljazeera.com.
02.02.2017 12:45 |

podobné články

Mohutný protivládní pochod ve Varšavě: Do ulic vyšlo až 50 tisíc Poláků

 
Desítky tisíc Poláků se v sobotu zúčastnily pochodu v centru Varšavy. Opozice tu požadovala, aby vláda strany Právo a spravedlnost (PiS) dodržovala ústavu, respektovala vládu práva a nezávislost soudů. Podle listu Gazeta Wyborcza, který se odvolává na informace varšavské radnice, se k protestu s názvem Pochod svobody připojilo až 50 tisíc lidí.
12.05.2018 18:50 |

podobné články

Obří demonstrace v Tel Avivu! Přes 200 000 lidí vyšlo do ulic za podporu sociálních reforem!

 
Na 300 tisíc lidí se v sobotu večer v Izraeli zúčastnilo demonstrací za sociální spravedlnost, jen v Tel Avivu se sešlo více než 220 tisíc lidí. Protestující chtějí, aby vláda přijala reformy, které sníží náklady na živobytí, informuje agentura AFP.
07.08.2011 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (190 článků)

V Egyptě znovu vyšly do ulic tisíce lidí, chtějí návrat Mursího

 
Na několika místech Egypta dnes znovu vyšly do ulic tisíce lidí, kteří žádají návrat před dvěma měsíci svrženého prezidenta Muhammada Mursího. Podle agentury Reuters zemřeli nejméně dva lidé. Protesty se konají v den, kdy vyšlo najevo, že se vláda chystá rozpustit Mursího islamistické Muslimské bratrstvo.
06.09.2013 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

Archivář bojuje proti „ruským” názvům ulic v Karlových varech. Zatím neúspěšně

 
Archivář Petr Cais se snaží dlouhodobě prosadit změnu názvů některých ulic a náměstí v Karlových varech. Tvrdí, že ulic v Karlových Varech, které se jmenují po ruských městech a osobnostech, je výrazně více než těch, které nesou názvy jiných světových metropolí, a považuje to za ostudu města. Jeho návrh, aby se město zabývalo změnou názvů ulic, ale dnes městští zastupitelé odmítli.
20.01.2015 12:27 |

podobné články

Praha má 7 nových ulic, jedno náměstí se zrušilo: Byla to jen křižovatka

 
Praha schválila jména 7 nových ulic a zároveň zrušila Aronovo náměstí. Přišlo se na to, že jde pouze o křižovatku a nikdo zde ani nebydlí. V Uhříněvsi například vznikla nová ulice, která nese jméno Slídová, a to podle nerostu, který se v místě vyskytuje. Změna názvu ulic se týká šesti městských částí. Výrazné změny však v metropoli nenastaly, většina ulic se jen prodloužila.
09.03.2016 15:00 |

podobné články

Rusnokovu vládu chtějí podpořit i sociální demokraté z Liberecka

 
Definitivní jasno, kdo bude hlasovat pro Rusnokovu vládu a kdo ne, bude jasné až za necelé dva týdny. Nyní mají předsedové stran zřejmě plné hlavy starostí o tom, jak se rozhodnout. Jasno není ani u sociálních demokratů. Poté, co vyšlo najevo, že by podporu vládě Jiřího Rusnoka možná dali členové z Jihočeského a Ústeckého kraje, vrásky na čele asi přidělá předsedovi ČSSD i Liberecký kraj.
25.07.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1847 článků)

Domonstrace proti reformě VŠ. Na vládu jde deset tisíc lidí

 
V Praze protestují tisíce studentů proti reformě vysokých škol. Podle policie se sešlo kolem 7000 demonstrantů, organizátoři odhadují účast až na 10.000 lidí. K Rudolfinu se kromě pražských studentů sjeli i vysokoškoláci z regionů, v průvodu došli k úřadu vlády. Už v úterý vyšlo v Brně do ulic asi 6000 mladých lidí. Demonstrovat se dnes bude také v Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ostravě a Plzni.
29.02.2012 11:40 |

podobné články

Madrid obvinil katalánské politiky ze vzpoury, hrozí jim vysoké tresty

 
Španělská prokuratura obvinila sesazenou katalánskou vládu a vedení rozpuštěného katalánského parlamentu ze vzpoury, za kterou lze uložit až třicet let vězení. Důvodem jsou snahy o nezávislost Katalánska. Oznámil to v pondělí španělský generální prokurátor José Manuel Maza na tiskové konferenci. 
30.10.2017 11:25 |

podobné články

Španělsko obvinilo Katalánsko ze vzpoury. Premiérovi hrozí až 30 let

 
Španělská prokuratura obvinila sesazenou katalánskou vládu a vedení rozpuštěného katalánského parlamentu ze vzpoury, za kterou lze uložit až třicet let vězení. Důvodem jsou snahy o nezávislost Katalánska. Oznámil to v pondělí španělský generální prokurátor José Manuel Maza na tiskové konferenci. Mezi obviněnými je sesazený katalánský premiér Carles Puigdemont, bývalý místopředseda jeho vlády Oriol Junqueras a další členové kabinetu, který Madrid v pátek kvůli prosazování nezávislosti odvolal.
30.10.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Oriol Junqueras (1 článek) , José José (296 článků)

Belgii zachvátily protivládní protesty. Do ulic vyšlo 100 tisíc lidí

 
Bruselské ulice ve čtvrtek zaplnily desítky tisíc rozezlených Belgičanů. Protest proti proti nespravedlivé politice nové pravicové vlády přilákal přes 100 tisíc lidí. 
06.11.2014 21:11 |

podobné články