Článek

10 otázek a odpovědí k přeočkování: Kdy, kde a jak dostat třetí dávku?

 
V záplavě informací o covidu-19 může být snadné se ztratit. Jak ale doporučují odborníci po celém světě, je potřeba se naočkovat i třetí dávkou. Blesk proto připravil 10 otázek a odpovědí, co všechno je třeba o posilující dávce vědět.
09.12.2021 05:20 |

podobné články

Podobné články

Přeočkování je v plném proudu: Jak se registrovat na třetí dávku a další rady

 
Vláda vybízí občany, kteří tak ještě neučinili, aby se nechali očkovat. Zároveň se zkrátila doba platnosti očkovacích certifikátů a přeočkování třetí dávkou se rozjelo naplno. Jak a kde se registrovat i další podrobnosti o přeočkování proti nemoci covid-19 se dozvíte v textu eXtra.cz.
08.12.2021 05:10 |

podobné články

Třetí dávka pro všechny dříve: Přeočkování zrychlí pro 45+ už v pátek, pro všechny dospělé v lednu

 
Lhůta pro posilující dávku očkování proti nemoci covid-19 se pro všechny lidi v Česku starší 18 let zkrátí ze šesti na pět měsíců od 19. ledna. Pro starší 45 let se lhůta zkrátí už v pátek 17. prosince a pro starší 35 let 5. ledna. Vyplývá to z dnešního rozhodnutí ministerstva zdravotnictví. Zatím mohli dostat posilující dávku vakcíny už po pěti měsících lidé starší 55 let a ostatní lidé až po šesti měsících. Lidé očkovaní jednodávkovou vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson mají nárok na posilující dávku už po dvou měsících.
16.12.2021 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (391 článků)

Babiš: Interval přeočkování 3. dávkou se zkrátí, ale ne pro každého

 
Pro lidi od 60 let a chronicky nemocné bude od 1. prosince možné přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 už po pěti měsících od ukončené vakcinace. Nyní je interval šest měsíců. Ve svém internetovém pořadu Čau lidi to dnes řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Ukončené očkování má v Česku 6,2 milionu lidí, třetí, posilující dávku zatím dostalo zhruba 621.000 lidí. "Pro další věkové kategorie se budeme snažit co nejdříve," řekl Babiš.
21.11.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků)

Třetí dávka v Česku je zatím pro osm lidí. Ale do konce roku jich bude mít nárok už milion

 
Nárok na třetí dávku očkování proti covidu-19 má k dnešnímu dni zatím osm lidí, kteří jsou osm měsíců po druhé dávce vakcíny. V pondělí 20. září, kdy mají oficiálně začít jejich registrace a rozesílání informačních SMS, jich bude už téměř 8000. Do konce roku bude moci absolvovat přeočkování milion lidí. Vyplývá to z dat o očkování, které zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví. Dosud obdrželo vakcínu více než šest milionů lidí. Dříve než osm měsíců po dokončeném očkování mohou podle mimořádného opatření posilující dávku dostat vybraní nemocní, například po transplantacích.
15.09.2021 13:55 |

podobné články

Adolescentům chybí přeočkování proti černému kašli

 
Adolescentům chybí přeočkování proti černému kašli„Nechybí tomu mému puberťákovi něco“ napadne často asi nejednu maminku.  Že by to mohlo být přeočkování proti černému kašli, však nečeká.
27.06.2011 00:15 |

podobné články

Přeočkování Čechů vakcínou proti covidu: Znovu po roce či roce a půl, odhaduje Arenberger

 
Přeočkování další dávkou vakcíny proti covidu-19 bude podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) nutné asi pravidelně jako u očkování proti chřipce. Zřejmě to bude po roce či roce a půl od druhé dávky, řekl dnes na tiskové konferenci po jednání vlády. Na nutnost přeočkování upozorňují odborníci. Evropská unie uzavřela smlouvy na dalších 1,8 miliardy vakcín s firmou Pfizer/BioNTech.
10.05.2021 21:55 |

podobné články

U Vojtěcha řeší rychlejší přeočkování proti covidu. Janssen je jen na dva měsíce, míní expert

 
Ministerstvo zdravotnictví si vyžádalo stanovisko Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) k jednodávkové vakcíně proti covidu-19 Janssen od firmy Johnson & Johnson. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). O kratší ochraně po jednodávkové vakcíně diskutují odborníci, v pátek se o ní zmínil na twitteru imunolog Zdeněk Hel. Doporučuje přeočkování po dvou měsících. Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) navrhuje z šesti na pět měsíců zkrátit i přeočkování dvoudávkovými vakcínami.
15.11.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků) , Johnson Johnson (391 článků)

Vláda rozhodne, kdo dostane třetí dávku očkování proti covidu-19

 
O okruhu lidí, kteří by měli dostat třetí posilující dávku očkování proti covidu-19, má na dnešním zasedání rozhodnout vláda. Přeočkování by mělo podle premiéra Andreje Babiše (ANO) začít 20. září a má se týkat například lidí nad 65 let nebo klientů pobytových sociálních služeb.
30.08.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků)

Pfizer: Dvě dávky na omikron nestačí, pomůže až třetí. U Vojtěcha chtějí zrychlit přeočkování

 
Není důvod pochybovat o tom, že současné vakcíny chrání nemocné napadené koronavirovou variantou omikron před vážnými formami nemoci covid-19. Agentuře AFP to řekl odborník Světové zdravotnické organizace (WHO) pro krizové situace Michael Ryan. S tím souhlasí i jihoafričtí experti, nicméně jejich první studie ukazuje, že omikron je schopný částečně vzdorovat vakcíně Pfizer. Společnost už přiznala, že dvě dávky její vakcíny Comirnaty nejsou proti omikronu tak účinné, třetí ho ale podle prvotních testů neutralizuje. Právě vakcínu od Pfizeru mají nejčastěji i Češi, na celkovém počtu vyočkovaných dávek má podíl 82,7 procenta. Ministerstvo zdravotnictví pro Blesk Zprávy uvedlo, že do Vánoc se otevře možnost přeočkování třetí dávkou už po pěti měsících i pro další věkové skupiny, zatím ji mají jenom lidé nad 60 let a chronicky nemocní.
08.12.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Ryan Michael (4 články) , Michael Ryan (4 články) , Michael Ryan (4 články) , Michael Ryan (4 články) , Michael Ryan (4 články) , Michael Ryan (4 články) , Michael Ryan (4 články) , Michael Ryan (1 článek)

Třetí dávka dříve pro všechny: Babiš chce ještě stihnout projednat rychlejší přeočkovávání

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) chce zkrátit lhůtu pro přeočkování proti nemoci covid-19 pro všechny občany. V pátek to projedná s Radou vlády pro zdravotní rizika, uvedl dnes na twitteru. Nyní mohou lidé starší 55 let dostat posilující dávku pět měsíců po dokončeném očkování a ostatní lidé až po šesti měsících. Od 20. prosince se má podle dřívějších vyjádření Babiše odstup mezi dokončeným očkováním a posilující dávkou zkrátit pro všechny lidi ve věku nad 50 let. Lidé očkovaní jednodávkovou vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson mají nárok na posilující dávku už po dvou měsících.
15.12.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků) , Johnson Johnson (391 článků)

Výzvy k třetí dávce začnou Čechům chodit 20. září: Kde a jak se o vakcínu přihlásit?

 
Lidem, kterých se týká přeočkování proti covidu-19 třetí dávkou, začnou chodit informační SMS zprávy od 20. září. Tento den začne i vakcinace posilující dávkou. Uvedlo to dnes ministerstvo zdravotnictví. Původně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) i premiér Andrej Babiš (ANO) uváděli, že upozornění na dobrovolné přeočkování začnou lidé na svůj mobilní telefon dostávat už od pátku 10. září.
09.09.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků) , Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Několik lidí v Česku už dostalo třetí dávku vakcíny

 
Několik lidí z rizikových skupin už v Česku dostalo třetí dávku vakcíny proti koronaviru, uvedl v pátek Radiožurnál. I když přeočkování vybraných obyvatel podpořila Česká vakcinologická společnost a další odborné skupiny, ministerstvo zdravotnictví by mělo o podávání třetích dávek oficiálně rozhodnout do konce srpna. V pondělí bude přeočkovávání řešit Rada vlády pro zdravotní rizika.
27.08.2021 08:05 |

podobné články

Válek připustil: Další přeočkování je možné. Vzniká nová strategie na „sžití“ s covidem

 
Očkování v Česku polevuje, ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) za tím vidí zvýšené množství lidí v karanténách, izolacích a s certifikáty o prodělaném covidu. Zároveň však vyzývá, aby lidé, kteří si zatím nedošli pro 3. dávku, tak učinili. I kvůli ochraně před vážným průběhem nemoci. Válek připouští, že budou do budoucna nutná další přeočkování. Podle LN přitom vzniká plán, jak k očkování přistupovat do budoucna. Podobně jako u chřipky.
28.01.2022 10:35 |

podobné články

Třetí dávka vakcíny: Nutná ochrana před deltou a pro nemocné? Česko vyčkává, Maďarsko neotálí

 
Krok za krokem se Česká republika blíží k magické hranici proočkovanosti proti onemocnění covid-19. Plně vakcinováno je už přes 4,2 milionu lidí. Už nyní bychom ale podle některých světových kapacit měli začít myslet na přeočkování. Třetí dávku již začínají nabízet v Izraeli a v plánu to má i Maďarsko. Blesk Zprávy zjišťovaly, jak se to s přeočkováváním vlastně má, pro koho bude potřeba a kdy bychom mohli znovu zamířit do očkovacího centra. Ačkoliv nejsou účinky třetí dávky pořád zcela jasné, zatím mají studie pozitivní výsledky, a to i v případě ochrany před variantami, jako je i delta.
20.07.2021 05:15 |

podobné články

Registrace k přeočkování třetí dávkou se spustí 20. září

 
Registrace k přeočkování proti koronaviru třetí dávkou se podle Chytré karantény spustí 20. září. Registrovat se budou moci lidé osm měsíců po dokončeném očkování.
30.08.2021 10:30 |

podobné články

Ke třetí dávce už za pět měsíců: Padesátníci se dočkají ještě v prosinci, oznámil Babiš

 
Lidé nad 55 a 50 let budou moci od 13., respektive 20. prosince dostat už po pěti měsících třetí dávku očkování proti nemoci covid-19. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Stane se tak podle něj po dohodě s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a centrálním integrovaným řídícím týmem. V současné době mohou dostat třetí dávku po pěti měsících lidé starší 60 let.
09.12.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků) , Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

V Pražské tržnici otevřela nová pobočka úřadu práce. Uprchlíci tam mohou žádat o humanitární dávku

 
Lidé prchající před válkou na Ukrajině mohou od pondělí žádat o humanitární dávku na novém pracovišti úřadu práce v Pražské tržnici. Pobočka v hale číslo 29 je určená speciálně pro podávání a zpracování žádostí o dávku, na místě je proto klientům k dispozici tlumočník, informovala v tiskové zprávě mluvčí Úřadu práce ČR (ÚP ČR) Kateřina Beránková. Na humanitární dávku 5000 Kč měsíčně mají nárok uprchlíci, kteří dorazili do Česka po 24. únoru, kdy Rusko zahájilo útok na Ukrajinu.
04.04.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Beránková (15 článků)

Jaroslav Flegr k očkování: Třetí dávka bude nutná, vakcinovat musíme i děti

 
Vakcinace proti koronaviru je už v plném proudu a velká část lidí už obdržela i druhou dávku. Stále častěji ale vyvstává otázka, zda bude potřeba i třetí přeočkování. Zatímco ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se vyjadřuje nejasně, parazitolog Jaroslav Flegr má jasno. Třetí očkování bude nutné i kvůli mutacím koronaviru. Kromě toho se biolog pro eXtra.cz vyjádřil, jak to vidí s očkováním u dětí.
24.06.2021 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Vláda rozhodne o očkování třetí dávkou. Projedná i miliony pro policisty za volby

 
O okruhu lidí, kteří by měli dostat třetí posilující dávku očkování proti covidu-19, má na dnešním zasedání rozhodnout vláda. Přeočkování by mělo podle premiéra Andreje Babiše (ANO) začít 20. září a má se týkat například lidí nad 65 let nebo klientů pobytových sociálních služeb. Dopoledne to potvrdil i tým Chytré karantény, hovoří však o lidech nad 60 let. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) kabinetu také navrhne zavedení povinného testování neočkovaných klientů a zaměstnanců sociálních služeb.
30.08.2021 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků) , Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)