Článek

10 členů královských rodin, kteří protokol neřeší! Sledujte je, pobavíte se!

 
Všichni známe oficiální instagramové a twitterové účty vévodů ze Sussexu, vévodů z Cambridge, Charlese (71) a Camilly (72), nebo Buckinghamského paláce. Umírněné a většinou neosobní příspěvky ovšem málokdy nadchnou, naštěstí ne všichni členové královských rodin dodržují striktní pravidla, co se sdílení momentů z osobního života týče. Představme si 10 monarchů, kteří instagramem žijí!
18.05.2020 10:25 |

podobné články

Podobné články

Pracovní doba královských rodin: Kdo je nejlínější?

 
Žebříček dánského deníku Ekstra Bladet si posvítil na pracovní dobu anglických a skandinávských členů královských rodin.
07.01.2014 13:15 |

podobné články

Trable královských rodin: Miminko, fuška a rozvod!

 
Odlišné starosti příšlušníků evropských královských rodin
07.04.2016 05:10 |

podobné články

Třetina rodin s dětmi má problémy s penězi: Maso na jídelníčku mají jen 2x do týdne

 
Zhruba třetina domácností s dětmi v Česku vychází obtížně se svými příjmy. Mezi rodinami se třemi a více potomky je to zhruba 45 procent, a u neúplných rodin dokonce 55 procent. Chudoba kvůli nízkému příjmu hrozí více než pětině rodin se třemi a více dětmi a téměř třetině členů neúplných rodin. Vyplývá to z výsledků šetření, které dnes představil Český statistický úřad. Podle něj příjmy domácností v roce 2013 ale rostly, a to i reálně.
28.05.2015 14:25 |

podobné články

Třetina českých domácností s dětmi má problém s příjmy, tvrdí výzkum

 
Asi třetina českých domácností s dětmi nemůže vyjít se svými příjmy. Tento problém se týká 55 procent neúplných rodin a 45 procent rodin s třemi a více potomky. Na hranici chudoby se přitom pohybuje pětina rodin s třemi a více dětmi a třetina členů neúplných rodin. Alarmující data ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ) 
28.05.2015 14:36 |

podobné články

V každé páté domácnosti žijí děti jen s jedním rodičem

 
V Česku roste počet dětí, které žijí v neúplných rodinách. Z celkového počtu 1 406 000 rodin s tzv. závislými dětmi do 26 let představují neúplné rodiny téměř pětinu (18,2 procenta), tedy kolem 250 tisíc rodin. V porovnání s rokem 1995 se počet těchto rodin zvýšil o polovinu. Od roku 1995 se současně snížil počet úplných rodin s alespoň jedním závislým dítětem do 26 let, a to o sto tisíc.
07.02.2013 12:35 |

podobné články

Otto von Habsburg měl být českým králem. Vídeň mu připravila pompézní pohřeb...

 
Na pohřbu Otty Habsburského, nejstaršího syna posledního rakousko-uherského císaře a českého krále Karla I. se v sobotu sešly tisíce lidí včetně členů evropských královských rodin. Informuje o tom agentura Reuters.
15.07.2011 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (985 článků)

Monacká kněžna Grace byla arogantní, vzpomíná fotograf králů a hvězd

 
Fotograf hvězd a členů královských rodin Reginald Davis (92) ve své nové knize vzpomíná na osobnosti, které mu stály před objektivem. Více než 70 let fotil nejrůznější celebrity, princezny, krále a královny. Nejtěžší práci prý měl s monackou kněžnou Grace.
30.06.2017 16:10 |

podobné články

Princ Charles porušil královský protokol. Poskytl autogram!

 
Členové britské královské rodiny nemají fanoušky, nýbrž poddané. Proto jim po stovky let ukládá královský protokol, aby za žádných okolností nikomu neposkytovali svůj podpis.
23.11.2010 11:30 |

podobné články

Kambodžská princezna na Plese v Opeře porušila protokol

 
Kambodžská princezna Norodom Arunrasmy bude mít v rodné zemi problém. Na události sezóny, Plese v Opeře v Praze byla hlavní hvězdou, ale dopředu avizovala, že kvůli kambodžskému protokolu nebude moci tančit. Protokol ale hned na začátku porušila. Po parketu ji provedl Vlastimil Harapes.
06.02.2011 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Harapes (163 článků)

Kjótský protokol nefunguje, Kanada od něj odstoupí

 
Kanada odstoupí od Kjótského protokolu o snižování emisí skleníkových plynů. V pondělí to oznámil kanadský ministr životního prostředí Peter Kent. Rozhodnutí zdůvodnil tvrzením, že protokol, v jehož rámci Ottawě hrozily sankce ve výši miliard dolarů, "nefunguje".
13.12.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Peter Kent (2 články) , Peter Kent (1 článek)

Princezna Kate porušila protokol a nezúčastnila se královského honu, u ochránců zvířat je hrdinkou

 
Budoucí britská královna Catherine  (29) odmítla tradice a nezúčastnila se svatoštěpánského honu v Sandringhamu s královnou Alžbětou II. a jejími příbuznými. Kate Middleton totiž nefandí myslivosti a lovu divoké zvěře a kvůli tomu porušila protokol a honu se nezúčastnila. Ochránci zvířat z ní teď dělají hrdinku.
30.12.2011 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Kate Middleton (995 článků)

Kate poprvé porušila královský protokol! Víme proč

 
Zdá se, že vévodkyně z Cambridge aspiruje na místo princezny Diany (†36). Kate (29), stejně jako její zesnulá tchyně, se každým dnem stává oblíbenější. Účastní se charitativních akcí, je milá a skromná. Lid ji zbožňuje. Tentokrát však riskovala. Rozhodla se porušit královský protokol. Vedle ale nešlápla.
03.01.2012 15:30 |

podobné články

GAZPROM a MND podepsali Protokol o výstavbě nového podzemního zásobníku plynu

 
Dnes v Praze náměstek Předsedy představenstva společnosti Gazprom pan Alexandr Medvěděv a Předseda Rady Ředitelů skupiny MND pan Karel Komárek podepsali Protokol o výstavbě nového podzemního zásobníku plynu v Dambořicích na Jižní Moravě.
20.03.2013 13:45 |

podobné články

Zemřel Robin Williams: OBĚSIL SE! Policie zveřejnila protokol smrti!

 
Celý svět šokovala zpráva o sebevraždě výjimečného herce a nenahraditelného komika Robina Williamse (†63), který byl bez známek života objeven ve svém domě v pondělí. Policie nyní zveřejnila protokol o jeho sebevraždě. Od posledního okamžiku, když ho manželka Susan viděla živého, do doby, kdy bylo nalezeno jeho tělo, uplynulo 14 hodin, které jsou nyní jednou velkou záhadou. Co se vlastně v domě hollywoodského herce a držitele Oscara stalo?
12.08.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Robin Williams (158 článků) , Susan Williams (12 článků)

Ministr Prachař: Dnes podepsaný protokol přispěje ke snížení negativních vlivů dopravy na životní prostředí

 
U příležitosti čtvrtého zasedání signatářských zemí tzv. Karpatské úmluvy podepsal ministr dopravy Antonín Prachař v pátek 26. září Protokol o udržitelné dopravě. Cílem protokolu je posílit a usnadnit spolupráci smluvních stran v oblasti rozvoje udržitelné nákladní a osobní dopravy a dopravní infrastruktury v Karpatech.
26.09.2014 21:11 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (127 článků)

Ve stínu teroru odstartuje v Paříži klíčový klimatický summit. Nová dohoda má nahradit Kjótský protokol

 
V Paříži bude v pondělí za přítomnosti čelných představitelů téměř všech zemí planety zahájen klíčový klimatický summit, z něhož by měla vzejít dohoda o omezení emisí skleníkových plynů na několik příštích desetiletí. Nové ujednání má od roku 2020 nahradit Kjótský protokol, který se původně vztahoval na období od roku 2008 do roku 2012, ale jeho platnost byla prodloužena právě do roku 2020. Pařížská konference, na niž je jenom novinářů akreditováno zhruba 3000, potrvá do 11. prosince. Konat se bude za mimořádných bezpečnostních opatření, která si vyžádaly nedávné teroristické útoky v Paříži.
27.11.2015 11:56 |

podobné články

Boj proti ilegálnímu obchodu s tabákem budí rozpaky

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) čelí rostoucím potížím v boji proti ilegálnímu obchodu s tabákovými výrobky. V listopadu 2012 byl v Soulu podepsán Protokol o nezákonném obchodu, který je součástí Rámcové úmluvy o kontrole tabáku (FCTC); připojilo se k němu 54 zemí. Ratifikací jej však potvrdilo pouze 19 z nich, pro vstup v platnost je třeba nejméně 40 států. Evropská unie sice protokol podporuje, většina členských zemí včetně Německa tak doposud neučinila. Opatrný postoj mají i Čína, Spojené státy a další velké země smlouvu dokonce ani nepodepsaly. Navzdory úsilí sekretariátu WHO, který vyvíjí nátlak na menší země a usiluje o překročení potřebného limitu, se vstup protokolu v platnost nezdá reálný.
07.09.2016 17:40 |

podobné články

Trump se opět „vykašlal“ na protokol. Pláchl novinářům na večeři s rodinou

 
Nastupující americký prezident Donald Trump porušil protokol, když opustil svůj mrakodrap a prchl před čekajícími novináři. Miliardář chtěl povečeřet v soukromí se svou rodinou, a tisk tak ze svých plánů vynechal. Podle nepsaných pravidel přitom každý prezident, včetně toho nastupujícího, cestuje spolu s novináři pokaždé, když opustí půdu Bílého domu. Tak má veřejnost přehled o jeho aktivitách.
16.11.2016 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5011 článků)

Majitelka bytu nevrátila Romanovi kauci ani přeplatky. Má za ně novou lednici

 
Roman z Chrudimi měl rok v pronájmu byt v Brně. Po ukončení nájemní smlouvy a odevzdání bytu dostal k podpisu předávací protokol, ve kterém byly uvedeny vzniklé závady. Jednalo se o poškrábanou lednici a špinavou zeď pod digestoří. Roman se nad tím nepozastavil a protokol podepsal. Jenže pak mu majitelka bytu neposlala vratnou kauci a přeplatky za energie s tím, že musela koupit novou lednici a špinavou zeď znovu vymalovat. Vše nakonec skončilo u soudu, který trval rok a půl.
31.08.2018 05:45 |

podobné články