Články k osobnosti

Christopher Nolan

  scénárista, režisér, producent

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Christopher Nolan »
 

Oppenheimer vypráví příběh otce atomové bomby: Cilliana Murphyho označila zahraniční média za manžela Geislerové

 
Herec Cillian Murphy (46) se ukáže v roli fyzika J. Roberta Oppenheimera v dlouho očekávaném filmu o projektu Manhattan. Plánovaný snímek Oppenheimer režiséra Christophera Nolana (52) diváky zavede do období druhé světové války. Konkrétně k událostem, které vedly k vynálezu atomové bomby. Studio Universal Pictures představilo první trailer.
20.12.2022 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Cillian Murphy (10 článků) , Christopher Nolan (69 článků)

Oppenheimer: Nový trhák v režii Christophera Nolana

 
Film, o němž se v poslední době hodně píše, dostává konkrétní podobu a slibuje zajímavou podívanou s kvalitním hereckým obsazením. Ve filmu by kromě Cilliana Murphyho a Emily Blunt měli být také Matt Damon a Robert Downey Jr.
13.12.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Matt Damon (183 článků) , Cillian Murphy (10 článků) , Emily Blunt (41 článků) , Christopher Nolan (69 článků) , Robert Murphy (2 články) , Robert Murphy (2 články) , Robert Murphy (2 články) , Robert Murphy (2 články)

Oppenheimer: Nový trhák v režii Christophere Nolana

 
Film, o němž se v poslední době hodně píše, dostává konkrétní podobu a slibuje zajímavou podívanou s kvalitním hereckým obsazením. Ve filmu by kromě Cilliana Murphyho a Emily Blunt měli být také Matt Damon a Robert Downey Jr.
13.12.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Matt Damon (183 článků) , Cillian Murphy (10 článků) , Emily Blunt (41 článků) , Christopher Nolan (69 článků) , Robert Murphy (2 články) , Robert Murphy (2 články) , Robert Murphy (2 články) , Robert Murphy (2 články)

Filmový všeználek a geniální režisér Quentin Tarantino oslavil 58. narozeniny. Jeho kariéru odstartovala lež

 
Je těžké říct, kdo je nejlepším režisérem všech dob. Pro někoho je favoritem Steven Spielberg, někdo zase miluje Stanleyho Kubricka a někdo zase říká, že Christopher Nolan je tím nejlepším. Ať už je to kdokoliv, jedno jméno nesmí chybět v listině nejlepších režisérů vůbec, a to je Quentin Tarantino.
29.03.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Steven Spielberg (193 článků) , Quentin Tarantino (257 článků) , Stanley Kubrick (24 článků) , Christopher Nolan (69 článků)

Zajímavá fakta o filmu INTERSTELLAR, který inspiroval jednoho ze spolupracujících fyziků k vědecké studii

 
Film režiséra Christophera Nolana oprášil všetečnou myšlenku o cestování v časoprostoru. Scénář k filmu napsal bratr režiséra Jonathan původně pro Stevena Spielberga, ten ale neustále realizaci odkládal, a tak Jonathan nabídl scénář bratrovi.
18.02.2021 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Steven Spielberg (193 článků) , Christopher Nolan (69 článků) , Jonathan Jonathan (19 článků) , Jonathan Jonathan (19 článků) , Jonathan Jonathan (19 článků) , Jonathan Jonathan (19 článků)

Nová DVD: Bez vědomí, Tenet a Štěstí je krásná věc

 
V roce 1989, krátce před pádem železné opony, se odehrává šestidílná série Bez vědomí. Christopher Nolan natočil akční sci-fi drama Tenet. Česká komedie Štěstí je krásná věc ukazuje, co může s lidmi a vztahy udělat velká výhra.
15.12.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Nolan (69 článků)

Jablko nepadlo daleko od stromu: Synové Vlastiny Svátkové točili v létě víc než maminka

 
Premiéru dlouho očekávaného snímku Tenet od Christophera Nolana si nenechala ujít celá řada známých tváří. Kromě Emmy Smetany  (32) a Jordana Haje, kteří zde prezentovali své partnerské štěstí, tam zavítali Václav Neužil, Jakub Kohák, Veronika Hejlíková, Karel Kovy Kovář nebo třeba Vlastina Svátková  (38) se svými staršími syny. V kině nám Vlastina hrdě oznámila, že jí děti začínají fušovat do řemesla.
06.09.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlastina Svátková (154 článků) , Christopher Nolan (69 článků) , Jakub Kohák (262 článků) , Jordan Haj (171 článků) , Karel Kovář (58 článků)

Filmový upír Pattinson má koronavirus: Natáčení Batmana přerušeno!

 
Fanoušci ho znají z upíří romance Stmívání a naposledy zazářil v nejnovějším opusu Christophera Nolana Tenet. Ovšem ti, kteří ho chtějí vidět jako další zpodobnění slavného Batmana, si budou muset počkat. Slavný filmový herec Robert Pattinson se totiž nakazil koronavirem. Natáčení kvůli tomu muselo být znovu přerušeno.
03.09.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pattinson (410 článků) , Christopher Nolan (69 článků)

Tenet: James Bond ale Pozpátku! Nolanova novinka stála 4,5 miliardy

 
„Můj čas je pouhopouhé prozatím,“ zpívá Hana Zagorová, ale režisér fi lmu Tenet Christopher Nolan by mluvil jinak. Pro něho je čas hlavním tématem jeho snímků. S různým vnímáním času pracuje ve snímcích Memento, Počátek, Interstellar nebo Dunkerk. V jeho nejnovějčí akční podívané se odehrávají některé dechberoucí scény zcela pozpátku.
31.08.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Hana Zagorová (726 článků) , Christopher Nolan (69 článků) , James Bond (700 článků)

Film Tenet míří do kin: Před kamerou se sešli kolegové z Harryho Pottera

 
Do kin přichází dlouho očekávaný a přísně utajovaný snímek Tenet. Akční drama od režiséra Christophera Nolana pojednává o temném světě mezinárodní špionáže, v němž Tenet bojuje o záchranu celého světa. Vydává se na extrémně komplikovanou misi, ve které pro časoprostor neplatí pravidla tak, jak je známe. S filmem, který byl studii střežen jako oko v hlavě, se pojí spousta zajímavostí.
27.08.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Nolan (69 článků) , Harry Potter (1596 článků) , Harry Harry (1693 článků)

Filmové premiéry: Štěstí je krásná věc, Tenet, Křupaví mazlíčci či Noví mutanti

 
Česká komedie Štěstí je krásná věc je o tom, co s lidmi a vztahy udělá velká výhra. První z velkých světových režisérů po koronavirové krizi Christopher Nolan přichází s akčním sci-fi dramatem Tenet. Nové animované dobrodružství zažijí děti s filmem Křupaví mazlíčci. Tři příběhy o otci a synovi, to je film Mezi dnem a nocí. Noví mutanti je akční sci-fi horor.
27.08.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Nolan (69 článků)

Exkluzivně: Herecké hvězdy o natáčení nejočekávanějšího filmu roku!

 
Velkolepý, zábavný, v duchu staré dobré filmařiny... Tak hodnotí zahraniční média nejnovější snímek vizionáře Christophera Nolana (50) Tenet. Jak si jeho vznik užívali, prozradili Blesku hlavní představitelé.
25.08.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Nolan (69 článků)

Pětadvacátou bondovku nejspíš natočí Danny Boyle

 
Režisér Sam Mendes nedokázal s bondovkou Spectre zopakovat úspěch Skyfall, takže spolupráci na dalších filmech s agentem 007 vyloučil. Režisér Christopher Nolan sice natáčení bondovek neříká kategorické ne, popřel ale, že hodlá sedět u zrodu té pětadvacáté. A tak teď producentka Barbara Broccoli oslovila další eso – režiséra Dannyho Boyla.
26.02.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Danny Boyle (15 článků) , Sam Mendes (74 článků) , Barbara Broccoli (12 článků) , Christopher Nolan (69 článků) , Barbara Boyle (2 články)

Christopher Nolan už nechce režírovat další bondovku

 
Režisér Christopher Nolan měl být autorem pětadvacáté bondovky. Ale autor snímku Dunkirk to teď kategoricky odmítl s tím, že ačkoli spolupráci s producentkou Barbarou Broccoli nevylučuje, rozhodně nebude režírovat příští film o agentovi 007.
22.02.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Barbara Broccoli (12 článků) , Christopher Nolan (69 článků)

Harry Styles okouzlil slavného režiséra, protože má údajně staromódní obličej

 
Harry Styles se sice prosadil nejprve jako zpěvák, ale od dětství touží být velkou filmovou hvězdou. Možná právě to, že je světovou superstar díky skupině One Direction, mu cestu do Hollywoodu usnadnilo. Filmaři ale tvrdí, že se prosadil svým talentem na konkursech a o protekci nejde. První velkou roli dostal ve válečném velkofilmu Dunkirk. Režisér Christopher Nolan tvrdí, že Harryho do svého díla angažoval kvůli velmi staromódnímu obličeji.
21.12.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Nolan (69 článků) , Harry Styles (167 článků) , One Direction (164 článků)

6 nejvěrohodnějších válečných filmů

 
Po batmanovské trilogii a sci-fi Intestellar, se ve čtvrtek 20. 7., vrátil Christopher Nolan s válečným filmem Dunkerk, přibližujícím evakuaci britských expedičních vojsk z nacisty dobyté Francie. Splnil však jeho snímek očekávání vojenských znalců? Připravili jsme přehled populárních válečných filmů, s nimiž bude dost možná srovnáván.
24.07.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Nolan (69 článků)

Dunkerk: Zrodil se nejlepší válečný film všech dob

 
Do dějin se příběh evakuace spojeneckých vojáků z Dunkerku ve Francii zapsal jako „zázrak“. Nyní ho na plátno přivedl Christopher Nolan (46). Za 150 milionů dolarů natočil zatím svůj nejlepší film!
21.07.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Nolan (69 článků)

Tom Hardy zazářil na premiéře nového válečného filmu Dunkirk

 
V Londýně proběhla premiéra nového válečného filmu Dunkirk režiséra Christophera Nolana.
14.07.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hardy (90 článků) , Christopher Nolan (69 článků) , Tom Hardy (79 článků)

Vizionář Christopher Nolan ovládne OKO sedmi kinohity

 
Od Mementa až po Interstellar, chybět nebude ani Batman. Pražské Bio Oko na počátku července uvede průřez tvorbou geniálního filmového tvůrce Christophera Nolana (46). Jeho filmy mívají největší rozpočty a zároveň tisíce nadšených diváků.
28.06.2017 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Nolan (69 článků)

Citoval Trump Batmanova superpadoucha? V jeho projevu se objevila věta z Nolanova filmu

 
Poté co se Donald Trump (70) stal 45. prezidentem Spojených států, poprvé promluvil k národu. V jeho inaugurační řeči našli odborníci jednu větu, která jim zněla povědomě. Ukázalo se, že stejnou větu pronesl Tom Hardy jako padouch Bane ve filmu Christophera Nolana Temný rytíř povstal.
22.01.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5933 článků) , Tom Hardy (90 článků) , Christopher Nolan (69 článků) , Tom Hardy (79 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »