Články k osobnosti

Charles Dickens

  spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Charles Dickens »
 

Maxipes Fík, Pan Tau nebo Hobit. Museum Kampa vystavuje Šalamouna

 
Vydal sbírku záznamů snů a svými obrázky doprovodil knihy od Hobita a Posledního Mohykána po prózy Charlese Dickense a Edgara Allana Poea.
21.07.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků)

Nadějné vyhlídky: Sexy herec Tom Hardy natáčí dva nové seriály o zrodu CIA a chudém sirotkovi

 
Tom Hardy (42) je v poslední době hojně obsazovaný do filmů i seriálů a po čtyřicítce se dočkává vrcholu své kariéry. Nyní bylo oznámeno, že pracuje hned na dvou nových seriálech. Jeden bude pojednávat o zrodu CIA a druhý, s názvem Great Expectations neboli Nadějné vyhlídky, bude natočený na motivy stejnojmenné knihy Charlese Dickense.
07.06.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků) , Tom Hardy (90 článků) , Tom Hardy (79 článků)

Josef Ježek: (Ne)Příliš nadějné vyhlídky

 
Slavný anglický romanopisec 19. století, představitel tzv. viktoriánského románu, Charles Dickens, má ve své bohaté bibliografii román s titulem Nadějné vyhlídky.
10.05.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků) , Josef Ježek (92 článků)

Nové knihy: Miloslav Jenšík, Alois Jirásek, Charles Dickens a další

 
Tento týden přinesl knižní trh vedle klasických děl Charlese Dickense či Aloise Jiráska také publikaci o fotbalovém klubu Bohemians. Kromě toho se mohou čtenáři těšit i na napínavý detektivní román, který pracuje se skutečnými reáliemi.
31.01.2020 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Alois Jirásek (30 článků) , Charles Dickens (23 článků)

Vánoční klasika stokrát jinak

 
Vánoční koleda od Charlese Dickense je sice poměrně krátká povídka, kterou člověk přečte za jeden večer, ale její stopa v kultuře má neuvěřitelné rozměry. Málokterá kniha se dočkala tolika adaptací a inspirovala tolik dalších děl. A některé moderní verze Vánoční koledy, kde se například prohání netopýří superhrdina Batman, pochodují hordy krvežíznivých zombíků nebo létají žraloci vzduchem, stojí skutečně za to.
27.12.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků)

Milionář z chatrče Dev Patel si zahraje slavného Davida Copperfielda

 
David Copperfield je bezesporu největším mágem konce dvacátého i počátku jednadvacátého století. Filmaři si už delší dobu brousí zuby na jeho životní příběh a chtějí ho přenést na plátna kin. Davida Copperfielda si zahraje britská hvězda Dev Patel, ale řeč je v tomto případě o hlavní postavě nejslavnějšího románu Charlese Dickense. Podle literárních historiků je totiž částečně životopisným dílem tohoto romanopisce a ve filmové adaptaci by ho měl představovat právě Milionář z chatrče.
16.02.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: David Copperfield (64 článků) , Charles Dickens (23 článků) , Dev Patel (5 článků)

Chystá se nový muzikál Oliver Twist

 
Poprvé byl muzikál Oliver!, inspirovaný knihou Oliver Twist od Charlese Dickense, uveden v londýnském West Endu v červnu 1960. Od té doby se dílo dočkalo nových verzí jak pro uvedení ve Velké Británii, tak v Americe nebo Austrálii.
28.07.2015 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků)

Vzpomínáte na neohroženou Xenu? Takhle usedle vypadá po dvaceti letech a třech dětech

 
Novozélandská herečka Lucy Lawless začala natáčet svůj nejúspěšnější seriál Xena podle knižní předlohy Charlese Dickense přesně před dvaceti lety. Nepřemožitelná bojovnice se svou věrnou následovatelkou Gabrielle (Reneé O’Connor) bojovala proti zlu, ovšem ve své poslední seriálové roli se přiklání naopak na jeho stranu. Podívejte, jak herečka vypadá dnes v civilu jako trojnásobná maminka, která před nedávnem oslavila sedmačtyřicáté narozeniny.
17.04.2015 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků) , Lucy Lawless (35 článků)

Na webu jsou dostupné závěti princezny Diany, Charlese Dickense nebo Winstona Churchilla

 
Zhruba 41 milionů závětí, z nichž některé pocházejí až z roku 1858, včetně poslední vůle Winstona Churchilla či princezny Diany, zpřístupnily v sobotu v podobě internetové databáze britské úřady. Podle agentury AFP jde o úplný archiv závětí z Anglie a Walesu datující se více než 150 let zpátky.
29.12.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků) , Winston Churchill (175 článků)

Nová DVD: Volný pád, Vášeň mezi řádky a Captain America: Návrat prvního Avengera

 
Za jedno z nejlepších gay dramat je považován film Volný pád. Ralph Fiennes hraje Charlese Dickense a zároveň je režisérem životopisného filmu Vášeň mezi řádky. Další dobrodružství muže řečeného Captain America má podtitul Návrat prvního Avengera.
12.08.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Ralph Fiennes (19 článků) , Charles Dickens (23 článků)

Jubilant Josef Somr namluvil dvě desítky audioknih

 
Herec Josef Somr patří k našim nejlepším interpretům mluveného slova. Kompilace toho nejlepšího, co Josef Somr natočil z děl Karla Čapka, Jaroslava Haška, Františka Nepila, Charlese Dickense a dalších autorů, teď vychází u příležitosti hercova životního jubilea.
14.04.2014 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků) , Charles Dickens (23 článků) , Karel Čapek (261 článků) , Jaroslav Hašek (135 článků) , František Nepil (3 články) , Jaroslav Hašek (135 článků) , Josef Čapek (71 článků) , Josef František (258 článků)

Filmové premiéry: Dlouhá cesta dolů, Vášeň mezi řádky, Pojedeme k moři, Rio 2 a další

 
Ve čtvrtek vstupuje do kin černá komedie Dlouhá cesta dolů podle románu Nicka Hornbyho. Svůj největší příběh Charles Dickens nenapsal, ale prožil, a režisér a herec Ralph Fiennes ho natočil pod názvem Vášeň mezi řádky. Poprvé se za kameru postavil také herec Jiří Mádl a natočil nejen pro děti film Pojedeme k moři. Všechny malé i velké milovníky modrého papouška Blu potěší animované Rio 2. V rámci Dnů evropského filmu bude mít premiéru koprodukční slovensko-český dokument Sametoví teroristé.
10.04.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Ralph Fiennes (19 článků) , Jiří Mádl (582 článků) , Charles Dickens (23 článků)

Dickensova Vášeň mezi řádky

 
Svůj největší příběh Charles Dickens nenapsal, ale prožil. A právě o něm vypráví nový film herce a režiséra Ralpha Fiennese Vášeň mezi řádky podle knihy Claire Tomalinové Neviditelná žena.
07.04.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Ralph Fiennes (19 článků) , Charles Dickens (23 článků)

Nové knihy: Munroová, Amis, Merle, Dickens a další

 
Začátek nového roku dává kromě novinek příležitost k připomenutí znovu vydané klasiky či dodatečně připravených e-knih. K nim patří povídky Kanaďanky Alice Munroové i román Martina Amise. Pozornost si zasluhuje próza Australana Markuse Zusaka, Francouze Roberta Merleho či Angličana Charlese Dickense. Pavlína Cermanová zavádí do doby husitské, americká prozaička Linda Laffertyová zase do časů Rudolfa II. Vycházejí povídky jejího rodáka Roberta Ervina Howarda, považovaného za jednoho ze zakladatelů podžánru fantasy – sword and sorcery (meč a magie), i e-kniha detektivky P. D. Jamesové.
10.01.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků) , Robert Merle (2 články) , Markus Zusak (2 články) , Alice James (2 články)

Nové knihy: Brown, Sidon, Mina, Calmanová, Ed Viesturs a další

 
Přehledu novinek vévodí další příběh amerického prozaika Dana Browna, jemuž sekundují dosud veřejně nevydané prózy Karola Sidona. Připomínku si zaslouží současný román amerického prozaika Jonathana Franzena. Následují historické romány Brita Anthonyho Richese a Američanky Sharon Kay Penmanové. Představuje se skotská detektivkářka Denise Mina i pod pseudonymem Tom Harper publikující Američan Edwin Thomas. O sobě a své rodině píše Britka Stephanie Calmanová, stejně jako populární americký horolezec Ed Viesturs. Jako audiokniha vychází klasický sociální román Charlese Dickense. A nádavkem samozřejmě jeden komiks od scenáristy Alana Moora.
20.09.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků) , Karol Sidon (40 článků) , Dan Brown (100 článků) , Tom Harper (10 článků) , Tom Harper (12 článků) , Tom Harper (8 článků)

Autor krimirománů Jossi Adler-Olsen: Mým hrdinou je Charles Dickens

 
Dánský spisovatel Jossi Adler-Olsen navštívil pražský knižní veletrh a s Právem hovořil o svých literárních hrdinech i o tom, jak poznal prostředí psachiatrických klinik.
21.05.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků)

Gandalf Sir Ian McKellen se stal „Pánem Pozemků“

 
Hvězda trilogie Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Sir Ian McKellen (72) nedávno zakoupil třista let starou hospůdku. Je to právě ta hospůdka, která inspirovala slavného spisovatele Charlese Dickense .
02.10.2011 00:55 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků)

Britové zachránili „chudobinec Olivera Twista“

 
Britská vláda zachránila před zbořením někdejší londýnský chudobinec, o němž se soudí, že inspiroval známý román Charlese Dickense Oliver Twist. Zařadila ho totiž mezi chráněné objekty, které nesmějí být zbořeny a jakékoli úpravy musejí vzít v úvahu jejich „zvláštní architektonickou a historickou zajímavost“.
16.03.2011 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků)

Chudobinec Olivera Twista zachráněn

 
Britská vláda zachránila před zbořením někdejší londýnský chudobinec, o němž se soudí, že inspiroval spisovatele Charlese Dickense k napsání světoznámého románu Oliver Twist. Zařadila ho totiž mezi chráněné objekty, které nesmějí být zbořeny.
14.03.2011 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (23 článků) , Twista (1 článek)

O Vánocích si rád posmutním, prozradil Josef Somr

 
Proslulý vánoční příběh "Vánoční koleda" o starém lakomci, kterému duchové ukážou svět chudých a změní tak jeho smýšlení, vyšel v těchto dnech na 2CD. Klasické dílo z pera Charlese Dickense patří dodnes k oblíbené vánoční četbě a dočkalo se i mnoha filmových zpracování. Roli skrblíka Scrooge ztvárnil Josef Somr a jeho strhující vyprávění činí z této audioknihy jedinečný posluchačský zážitek. A právě během natáčení na sebe herec prozradil, že je o svátcích docela rád sám a trochu si posmutní.
07.12.2010 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků) , Charles Dickens (23 článků)
« Předchozí 1 2 Další »