Články k osobnosti

Charles Bukowski

  spisovatel, básník

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Charles Bukowski »
 

Věčný outsider a originální divoch Bukowski by oslavil stovku

 
Americký spisovatel Charles Bukowski by letos oslavil 100 let. Celosvětově uznávaný autor se dočkal také nové knižní řady s jednotnou grafikou v nakladatelství Argo.
10.08.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Charles Bukowski (7 článků)

Z nových knih: Frenchová, Kinsella, Hustvedtová, Němcová i Nosková

 
Ideální nabídka letního čtení uvádí řadu děl od ženských autorek. První je populární britská prozaička Dawn Frenchová, dálší její rodačka Sophie Kinsella, vlastním jménem Madeleine Wickhamová. Jistě zaujme i kniha Američanky Siri Hustvedtové i nový román Heleny Němcové. Věra Nosková se vrací do dávnějších, i když ne tak vzdálených časů, Britka Jacqueline Wilsonová až do Londýna roku 1876. Rovněž britský prozaik Nick Stone se ve svém příběhu ocitl až na Haiti. Americkou legendu jménem Charles Bukowski není třeba představovat.
27.07.2012 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Charles Bukowski (7 článků) , Jacqueline Wilsonová (8 článků) , Dawn French (3 články) , Helena Němcová (24 článků) , Helena Němcová (24 článků) , Věra Nosková (2 články)

Nové knihy - Charles Bukowski, Yann Martel i Vojtěch Steklač

 
Na knižních regálech se právě objevila posmrtně sebraná sbírka básní Charlese Bukowskeho Tvrdej chleba, kniha kanadského spisovatele Yanna Martela Beatrice a Vergilius a pro mladší generaci je tu nový detektivní případ kanceláře HUKLOR od Vojtěcha Steklače.
21.01.2011 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Charles Bukowski (7 článků) , Vojtěch Steklač (3 články) , Yann Martel (1 článek)

Charles Bukowski: drsný svéráz americké literatury

 
Četba knih Charlese Bukowského není nic pro jemné povahy. Šťavnatými výrazy se to v nich jen hemží a témata jsou jasná - alkohol, sex a násilí. Styl je přímočarý, nechybí černý humor. Většina děl někdejšího tuláka, alkoholika a slavného literáta je autobiografická. Američan Bukowski, který by se v pondělí dožil 90 let, byl citlivou duší i hrubiánem zároveň.
15.08.2010 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Charles Bukowski (7 článků)

Filozofie pobryndaná chlastem aneb smějící se bestie Bukowski

 
Charles Bukowski je autor, kterého se vyplatí číst znova a znova. V šestnácti chcete být jako on, ve dvaceti už to neberete tak vážně, ale uznáváte, že je chytrý, a ve třiceti s překvapením zjistíte: je to pořád dobré! Pobryndané spisy shrnují dosud česky nevydané povídky a úvahy, které nejsou jen broušením literárního stylu, jenž je u Bukowského sám o sobě zajímavý, ale říkají hodně i o procesu psaní a o skutečném Bukowském bez literární masky.
31.08.2009 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Charles Bukowski (7 článků)

Nové knihy - Charles Bukowski, Jane Austenová i Simpsonovi

 
V prvním prázdninovém týdnu vychází soubor povídek a fejetonů Pobryndané spisy Charlese Bukowského, novela v dopisech Jane Austenové Lady Susan nebo další komiksové příběhy rodiny Simpsonových.
03.07.2009 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Charles Bukowski (7 článků) , Jane Austen (12 článků)
« Předchozí 1 Další »