Články k osobnosti

Karel Černý

  filmový architekt

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karel Černý »
 

Sami nezbrojili, my to máme platit? V Izraeli prý Ukrajina narazila

 
Na jaře loňského roku Izrael uváděl, že by si přál být prostředníkem míru na Ukrajině. S kritikou vůči Rusku je na rozdíl od západních zemí, které podporují Ukrajinu, stále obezřetný. Sociolog Karel Černý v Českém rozhlasu Plus přiblížil, jaké má k tomu důvody, například izraelsko-palestinský konflikt.
08.02.2023 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků)

Žena, která vyslýchala orlické vrahy: Nejhorší byl Černý, lidí nejspíš zabil víc, říká

 
Jestli existuje nějaký člověk, který dobře poznal všechny členy orlického gangu, byla jím Jiřina Hofmanová. Vyšetřovatelka v 90. letech prováděla výslechy třeba s tehdy již zatčeným Karlem Kopáčem nebo Ludvíkem Černým a mohla nahlédnout do jejich duše a smýšlení. To, co tam zejména u druhého jmenovaného viděla, ji děsilo. "Místo úsměvu škleb, přesvědčený o tom, že je natolik inteligentní a krásný, že mu všichni budou věřit, že nikoho nezabil, ve skutečnosti ale chladný vrah," zavzpomínala Hofmanová v rozhovoru pro eXtra.cz během křtu knihy Orlické vraždy: Akce přehrada očima vyšetřovatele.
27.06.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků)

Moravský slavík měl kulatiny: Jožkovi Černému přáli ve sklípku

 
Ve Valticích, v ulici složené ze samých vinných sklípků, se o víkendu slavilo. V jednom z nich totiž vnuk krále moravských písniček Jožky Černého připravil dědečkovi oslavu osmdesátin. Alexander (29) si dal hodně záležet, a tak nechyběli ani slavní gratulanti. Mezi prvními herec Jaroslav Satoranský (82) a skladatel Karel Vágner (79).
21.03.2022 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Satoranský (47 článků) , Karel Vágner (497 článků) , Jožka Černý (32 článků) , Jaroslav Černý (41 článků) , Karel Černý (81 článků) , Alexander Černý (45 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků) , Jaroslav Černý (41 článků) , Jaroslav Černý (41 článků) , Alexander Alexander (413 článků) , Alexander Alexander (148 článků) , Alexander Alexander (210 článků) , Alexander Alexander (39 článků)

Orlický vrah Černý se k mordům nikdy nepřiznal: Jméno zabijáka prý před sebevraždou odhalil Karel Kopáč

 
Seriál Devadesátky k televizi přišpendlil miliony diváků. Populární počin České televize připomíná události „mafiánských devadesátých let“ a hlavně orlické vraždy, které šokují dodnes. Podle rozsudku byl vykonavatelem mordů Ludvík Černý (57). Ten se ale k činům nikdy nepřiznal a tvrdí, že zabíjel Lumír Werner, jehož měl údajně v dopise před smrtí usvědčit šéf celého gangu Karel Kopáč.
18.02.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků)

Autentické výpovědi orlických vrahů: Černý oplachoval tisícovky od krve, po vraždě měl skvělou náladu

 
Seriál Devadesátky, jehož poslední díl odvysílá v neděli Česká televize a který se věnuje z velké části kauze orlických vrahů, se sice opírá o reálné případy a na scénáři pracoval bývalý šéf pražské mordparty Josef Mareš, mnoho věcí je ale od reality hodně rozdílných. Ačkoliv rozdílům se budeme věnovat taktéž, redakce eXtra.cz se nyní rozhodla přinést záznamy z reálných výpovědí aktérů orlických vražd, které jsou uchované v pražském Muzeu Policie ČR. Dnes se budeme věnovat výpovědi Vladimíra Kuny a tomu, co o něm řekl Karel Kopáč při výslechu z února 1996, doby několik měsíců poté, co se našla těla v přehradě.
13.02.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mareš (11 článků) , Karel Mareš (61 článků) , Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků) , Josef Černý (29 článků)

Orlický vrah Karel Kopáč: Při zatýkání měl pistoli v puse, nakonec se oběsil

 
Když policisté v roce 1995 vytáhli první tělo z Orlíku, byl to výsledek velmi dlouhého a pečlivého vyšetřování a sběru stop vedoucích ke jménům Černý, Kopáč, Kuna, Chodounský a Meierová. Bylo ale třeba jednat rychle, protože kdyby se pachatelé, toho času ještě na svobodě, dozvěděli, že policisté z přehrady vytáhli jednu z jejich obětí, mohli se pokusit o útěk či zahlazení dalších stop. Bylo nutné jednat a všechny vzít do vazby. Když ale chtěli policisté zatknout hlavu gangu Karla Kopáče, byl na ně dobře připraven a začalo vyjednávání jako z akčního filmu. Podívejte se na příběh, který odhalil dokument České televize Polosvět.
06.02.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků)

Kajínek o vrahovi Ludvíku Černém: Slušný a pohodový chlap! Je vůbec vinen?

 
Orličtí vrazi spáchali během dvou let pět vražd. Ústředními postavami celého gangu byl Ludvík Černý, Vladimír Kuna a Karel Kopáč. Vraždili zejména kvůli touze po majetku. Když „spadla klec“, putovalo pět pachatelů do vězení. S Kopáčem a Černým se ve vězení setkal i Jiří Kajínek. Ten popsal, jak mu Kopáč popisoval své jednání. Kauzu opět oživil seriál Devadesátky z produkce České televize.
05.02.2022 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (861 článků) , Jiří Černý (208 článků) , Jiří Černý (208 článků) , Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků) , Jiří Kopáč (1 článek)

Tady zabíjeli orličtí vrazi: Podívejte se na místa, kde došlo ke známým mordům

 
Devadesátá léta v Československu nabízela do té doby nepoznané možnosti, bohužel v té době došlo i k rozmachu organizovaného zločinu. Touto cestou se vydala i skupinka kolem nechvalně proslulého Ludvíka Černého. Šlo o gang sériových vrahů, známý jako orličtí vrazi. Pětice ve složení Karel Kopáč, Ludvík Černý, Vladimír Kuna, Petr Chodounský a Irena Meierová zabíjela v letech 1991 až 1993 pro peníze. Skupina řádila v okolí hlavního města...
04.02.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Irena Karel (27 článků) , Karel Černý (81 článků)

Devadesátky o orlických vraždách: Nejlepší epizoda, pochvalují si diváci

 
Seriál Devadesátky má za sebou premiéru čtvrtého dílu a diváci jsou opět u vytržení. Nejnovější epizoda se soustředila na pátrání po vraždách gangu kolem Ludvíka Černého a Karla Kopáče. Do akce se konečně zapojili potápěči. Přestože má díl pomalejší tempo než epizody předchozí, diváci si ho i tak vesměs pochvalují. 
31.01.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků)

Škola youtuberingu chce zlákat Kovyho. Jeho reakce pro eXtra.cz? Nezajímá mě to!

 
I youtubering se dá vyučovat. V Česku se na to jako jediná zaměřuje multimediální střední škola U2B v Buštěhradu. Přestože by leckdo očekával, že netradiční předmět vyučují známí čeští influenceři známí z YouTube, není tomu tak. Škola najímá experty z řad Google a zmiňované platformy. "Rádi bychom ale získali Kovyho, ten se jako jediný v pedagogice pohybuje," přiznal v rozhovoru pro eXtra.cz ředitel Daniel Černý (25). Redakce proto oslovila i Karla Kováře (25) alias Kovyho. Co na to řekl? 
14.12.2021 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kovář (58 článků) , Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (928 článků)

Ivan Černý: 2x Karel Sýs

 
Básník, překladatel, spisovatel a publicista Karel Sýs, předseda Unie českých spisovatelů a šéfredaktor LUK (Literatura-Umění-Kuĺtura), populární středeční přílohy levicového deníku Haló noviny, je nejen zkušeným autorem, ale též i mimořádně pracovitým literátem. Napsal čtyři desítky básnických sbírek a tři desítky próz včetně literatury faktu. Poslední dva jeho tituly, Velbloud a Marie s jehňátkem a Nepřijatý hovor, najdeme na předvánočním knižním trhu.
12.12.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Sýs (51 článků) , Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Maria Karel (81 článků) , Karel Černý (81 článků) , Ivan Ivan (2689 článků)

Ivan Černý: Buďte stálí a co nejstálejší…

 
Touto poslední větou z příspěvku Karla Čapka do Lidových novin, 4. 12. 1938, otevírá v předmluvě Od člověka k člověku své ojedinělé, až encyklopedické dílo Libor Nedorost v unikátní knize o více než šesti stech stranách, příznačně nazvané Zapomenout znamená zradit, která právě vyšla v nakladatelství Olympia. V podtitulku nese upoutávku: Československý zahraniční i domácí odboj za druhé světové války.
01.12.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (256 článků) , Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků) , Ivan Ivan (2689 článků)

Bečov nad Teplou drží velký smutek: Zemřel zachránce relikviáře sv. Maura!

 
Černý prapor vlaje na zámku a hradu Bečov nad Teplou. Je tu vyvěšen na uctění památky zesnulého kastelána Karla Macka (†81). Právě on byl jedním z těch, kteří zachránili pro bečovské panství a tuto zemi legendární relikviář sv. Maura.
16.06.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků)

Karel Holas z Čechomoru oslaví šedesátiny koncertem: Jen jednou jsme málem skončili

 
Houslista a zpěvák Karel Holas patří společně s kytaristou a zpěvákem Františkem Černým k protagonistům skupiny Čechomor. V neděli 18. dubna oslaví své šedesáté narozeniny a při té příležitosti odehraje jeho skupina z pražské Malostranské besedy online koncert. Přizvala si na něj řadu zajímavých hostů.
15.04.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: František Černý (28 článků) , Karel Holas (5 článků) , František Černý (28 článků) , Karel Holas (1 článek) , Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků)

Divoké reakce na Tvář: Herecké výstupy děs, Karel Gott rozdělil diváky, Agáta zářila

 
Ve druhé epizodě hudební show Tvoje tvář má známý hlas zazářila hlavně Agáta Hanychová (35) se svým plochým bříškem a líbačkou s Evou Decastelo (42). Reakce na další vystoupení byla rozporuplná. "Herecký výstup katastrofa," vyslechl si třeba Albert Černý (32).
29.03.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6769 článků) , Eva Decastelo (1041 článků) , Agáta Hanychová (3455 článků) , Albert Černý (83 článků) , Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků)

OBRAZEM: Decastelo líbala v Tváři Hanychovou. Zvolte proměnu večera

 
V československém kole osmé řady Tváře zabodoval vítěz minulého týdne Albert Černý v roli Karla Gotta, z Marty Jandové byla zpěvačka Petra Janů. Podívejte se na proměny večera a hlasujte v anketě pro tu nejpovedenější. U poroty vyhrála tentokrát Berenika Kohoutová jako Bára Basiková.
29.03.2021 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6769 článků) , Petra Janů (489 článků) , Bára Basiková (718 článků) , Marta Jandová (1028 článků) , Albert Černý (83 článků) , Berenika Kohoutová (411 článků) , Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Petra Kohoutová (6 článků) , Karel Černý (81 článků)

Bojoval o každé nadechnutí. Covid dostal vitálního seniora na pokraj sil

 
V jednu chvíli si už myslel, že to nepřežije. Než ho covid dostal na hranici sil, byl 81letý Karel Černý z Hlinska na Přerovsku zdatný senior, který se pravidelně otužoval, a dokonce vypomáhal v kovárně. V nemocnici strávil měsíc a půl, nakonec se domů dostal den před Vánocemi. Podle jeho slov mu pomohla i vnitřní dohoda s covidem. S následky nemoci se však potýká dodnes.
27.03.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků)

Ivan Černý: 2 x Karel Sýs…

 
…a Jan Weber, musíme dodat zkraje této upoutávky na poslední dvě vyšlé knihy poezie našeho nejlepšího současného básníka a výborného malíře, grafika a ilustrátora. Ti dva tvoří nejenom sehranou tvůrčí dvojici, ale jsou též spoutáni pupeční šňůrou dlouholetého přátelství.
12.03.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Weber (2 články) , Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků) , Ivan Ivan (2689 článků)

Pan prezident dobře ví, komu to dává, říká o státním vyznamenání Trávníček

 
U příležitosti státního svátku 28. října ocenil prezident Miloš Zeman i umělce. Nejvyšší ocenění Řád Bílého lva dostal in memoriam Karel Gott. Posmrtně byl medailí za zásluhy oceněn také nedávno zesnulý herec Karel Fiala. Jak na vyznamenání reagovali Pavel Trávníček, Josef Dvořák či Jožka Černý?
30.10.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6769 článků) , Pavel Trávníček (502 článků) , Karel Fiala (235 článků) , Josef Dvořák (188 článků) , Karel Fiala (149 článků) , Miloš Zeman (27865 článků) , Jožka Černý (32 článků) , Karel Černý (81 článků) , Pavel Černý (130 článků) , Karel Černý (82 článků) , Pavel Dvořák (152 článků) , Pavel Černý (130 článků) , Karel Dvořák (54 článků) , Karel Dvořák (54 článků) , Pavel Dvořák (152 článků) , Pavel Fiala (279 článků) , Karel Dvořák (54 článků) , Karel Černý (81 článků) , Josef Černý (29 článků)

Drtivé vítězství Alberta Černého ve Tváři: Šíleně smutná (a přerostlá) princezna s kopií Neckáře!

 
Osmý díl sedmé řady show Tvoje tvář má známý hlas přinesl spoustu zábavných i emotivních okamžiků. Dojemná chvíle nastala, když zpěvačka Bára Basiková (57) zavzpomínala na Karla Gotta (†80), veselým momentem se stalo vystoupení vítěze toho týdne – zpěváka Alberta Černého (31). Na jeden večer z něj byla Šíleně smutná, i když trošku přerostlá princezna!
24.10.2020 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6769 článků) , Bára Basiková (718 článků) , Albert Černý (83 článků) , Karel Černý (81 článků) , Karel Černý (82 článků) , Karel Černý (81 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »