Články k osobnosti

Břetislav Petr

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Břetislav Petr »
 

Jak to celé začalo: Miliony v hotovosti, brilianty a ještě to a tohle. Co všechno našla policie v bankovním sejfu lobbisty Dědice?

 
Ostravský krajský soud po téměř pěti letech od počátku vyšetřování začal na sklonku roku soudit takzvanou kauzu Dědic. ParlamentníListy.cz získaly původní text obvinění údajné skupiny kolem lobbisty Martina Dědice. Před soudem stojí osm lidí a čtyři firmy: Martin Dědic, Břetislav Pavelek, Jiří Hána, Jaroslav Křemen, Roman Gavanda, Tomáš Dohnal, Břetislav Čížek a Petr Gřeš. Společnosti Business Advisor, Pragoimex, Martek Medical a Vostav Morava. Státní zástupce Vít Koupil je obžaloval ve společné korupční kauze ze sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, legalizace výnosů z trestné činnosti a podplácení, za což jim hrozí až osm let vězení.
16.12.2016 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Hána (35 článků) , Jiří Dohnal (9 článků) , Martin Roman (305 článků) , Břetislav Petr (8 článků)

Zasvěcený exposlanec odkryl byznys Bakaly. A přiznal chyby při privatizaci

 
Exposlanec ČSSD z Moravskoslezského kraje Břetislav Petr, který absolvoval Hornickou fakultu Vysoké školy báňské v Ostravě a poté pracoval 35 let v OKD v řídících funkcích, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k problematice OKD. Přiznal, že na špatné privatizaci OKD se podepsala i ČSSD, i když nebyla zdaleka jediná a měla ztíženou pozici minoritním podílem státu.
27.09.2013 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Břetislav Petr (8 článků)

To budete koukat: Baskytarista Lucie P.B.Ch. poprvé ukázal svou šestiletou dceru, kterou má s tajemnou přítelkyní

 
Konečně odtajnil část svého soukromí. Baskytarista kapely Lucie, Petr Břetislav Chovanec alias P.B.Ch. překvapil, když se na zahájení karlovarského festivalu objevil s rozkošnou holčičkou. V pozadí se zdržely dvě mladé ženy, jedna byla evidentně matkou dívenky, P.B.Ch. šel ale za ruku s děvčátkem.
29.06.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Břetislav Chovanec (1 článek) , Břetislav Petr (8 článků)

ČR zaplatila švýcarskému právníkovi v kauze MUS půl milionu

 
Česká republika zaplatila švýcarskému právníkovi Paulu Gully-Hartovi za jeho neúspěšné zastupování v kauze privatizace Mostecké uhelné společnosti 24.915,50 švýcarských franků, tedy asi 513.260 korun. Právník měl za úkol zajistit, aby se ČR připojila k trestnímu řízení coby soukromá žalobkyně. Uvedl to premiér Petr Nečas v odpovědi na písemnou interpelaci poslance ČSSD Břetislava Petra, který ho interpeloval kvůli údajným průtahům ve spolupráci české strany se švýcarskými úřady při vyšetřování případu.
15.04.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Břetislav Petr (8 článků) , Petr Nečas (9320 článků) , Paula Hart (2 články) , Paul Hart (2 články)

Nahradí mrtvého poslance. Zpátky se raději nedívá

 
ROZHOVOR Břetislav Petr z Havířova už ve čtvrtek zasedne v poslanecké lavici místo poslance Petra Jalowiczora, který zemřel po dlouhém souboji s těžkou nemocí. Poslanec Petr není žádným poslaneckým nováčkem. Poprvé získal poslanecký mandát už v roce 1998 a s přestávkou v letech 2002 až 2004 zasedal v Parlamentu ČR nepřetržitě až do roku 2010. Jsou mu blízká regionální i celostátní témata. Nechce se však ohlížet zpět ale chce se coby poslanec věnovat novým aktuálním problémům.
14.02.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Břetislav Petr (8 článků) , Petr Jalowiczor (13 článků)

Sněmovna má nového poslance: Břetislav Petr složil slib

 
Sociální demokrat Břetislav Petr z Havířova, který se po volbách už do sněmovny nedostal, dnes zasedl ve sněmovní lavici za zesnulého Petra Jalowiczora. Ten zemřel toto úterý ráno po dlouhé a těžké nemoci ve věku 38 let. Petr složil dnes ráno ve sněmovně poslanecký slib a tak se stal právoplatným poslancem.
09.02.2012 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Břetislav Petr (8 článků) , Petr Jalowiczor (13 článků)

Zesnulého poslance Jalowiczora nahradí ve čtvrtek Břetislav Petr

 
Místo poslance Petra Jalowiczora, který v úterý podlehl těžké nemoci, bude ve Sněmovně zasedat Břetislav Petr. Novinkám to potvrdil šéf poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc. Podle něj se nový poslanec zúčastní už čtvrtečního jednání Sněmovny, kde by měl také složit poslanecký slib.
08.02.2012 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků) , Břetislav Petr (8 článků) , Petr Jalowiczor (13 článků)

Petr (ČSSD): V dopravě schází jasná koncepce

 
Stavíme nejprve svodidla a pak dálnici, říká v rozhovoru poslanec Břetislav Petr.
21.04.2010 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Břetislav Petr (8 článků)
« Předchozí 1 Další »