Články k osobnosti

Bolek Polívka

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Bolek Polívka »
 

Loučení s knížetem Karlem plné celebrit: Stylová Čvančarová, Holubová se synem či Bolek Polívka

 
Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem si nenechala ujít řada známých osobností. Dorazila plejáda tváří ze světa politiky a stejně tak z řad celebrit. Na místě byla i redakce eXtra.cz. Jak zdokumentovali fotografové, poslední sbohem přišla dát například Jitka Čvančarová či Eva Holubová. 
09.12.2023 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Eva Holubová (417 článků) , Bolek Polívka (677 článků) , Jitka Čvančarová (945 článků) , Karel Schwarzenberg (4137 článků)

Jana Nagyová se vrací na obrazovky: Legendární Arabela zazáří v pokračování Hořkého světa

 
Právě probíhá natáčení druhé série divácky oblíbeného seriálu Hořký svět z prostředí sladoven a pivovarů. Kromě starých postav, kterým dominuje Bolek Polívka, Matouš Ruml, Jakub Štáfek, Eva Holubová a Barbora Černá, se však můžeme těšit na opravdu silnou podporu v podobě nově příchozí legendární princezny Arabely neboli herečky Jany Nagyové (64). Rozhovor o tom, jak se jí k seriálu po téměř čtyřiceti letech vracelo, poskytla redakci eXtra.cz prostřednictvím TV Prima.
01.10.2023 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Eva Holubová (417 článků) , Bolek Polívka (677 článků) , Matouš Ruml (117 článků) , Jakub Štáfek (233 článků) , Jana Nagyová (1726 článků) , Barbora Černá (28 článků) , Bára Černá (28 článků) , Jana Nagyová (1719 článků) , Barbora Černá (21 článků)

Chantal Poullain ohromila mladistvým vzhledem: Prozradila, jak se udržuje fit

 
Je to velmi nadaná a noblesní dáma, která vyměnila svůj život ve Francii za malebné Čechy. Řeč je o divadelní a filmové herečce Chantal Poullain, která byla vdaná za Bolka Polívku, jemuž přivedla na svět syna Vladimíra. Ačkoliv letos oslavila své 67. narozeniny, její věk by jí tipoval pouze málokdo. Jaký je její recept na věčné mládí? To prozradila v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz. 
26.09.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků) , Chantal Poullain (301 článků) , Vladimír Polívka (213 článků) , Vladimír Polívka (204 článků)

Chyby ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag s Bolkem Polívkou: trenky, slivovička i božský Kája

 
Dědictví aneb Kurvahošigutntag v hlavní roli s Bolkem Polívkou – který jiný film byste mohli vidět klidně podesáté? Ve filmu se ale vyskytuje řada chyb, a to od různých přeřeknutí přes jinou barvu Bolkova spodního prádla. V zrcadle dokonce můžete v jedné scéně zahlédnout i celý natáčecí štáb.
12.07.2023 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků)

Bolek Polívka a jeho odkaz lidstvu v podobě komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag

 
Boleslav Polívka natočil od druhé poloviny šedesátých let celou řadu filmů i zábavných pořadů. Už filmem Kalamita z roku 1980 se zapsal do širokého diváckého povědomí a v uměleckých kruzích je ceněný i za snímek Balada pro banditu z roku 1978.
03.07.2023 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků)

To byl zase týden 21: Polívka nahradí v čele festivalu Bartošku. Letošní Vary čekají velké změny

 
V roli Bolka Polívky k občanům promluvil imitátor Petr Jablonský v pořadu To byl zase týden. Nový prezident Mezinárodního filmového „flámovalu“ Karlovy Vary roli převzal nejen po zdravotně indisponovaném Jiřím Bartoškovi, ale i po dvorním moderátorovi festivalu Marku Ebenovi. Co vše měl „král Valachů“ na srdci se můžete podívat ve videu.
26.06.2023 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (844 článků) , Marek Eben (517 článků) , Petr Jablonský (192 článků) , Bolek Polívka (677 článků) , Jiří Marek (479 článků) , Jiří Marek (479 článků)

Polívka a Krajčo natáčí pokračování Gumpa: Kozub v roli křiváka s podivným účesem

 
Právě odstartovalo natáčení pokračování Gumpa. Režisér F. A. Brabec na něm opět spolupracuje s autorem knižní předlohy Filipem Rožkem. Zatímco první film byl smutnější, ten druhý, s názvem Gump - jsme dvojka, slibuje množství vtipných zvířecích scén, a tak i zaručeně více smíchu. Známé herecké obsazení, v čele s Bolkem Polívkou a Richardem Krajčem, doplní například Štěpán Kozub nebo Vica Kerekes, jak redakci eXtra.cz informovala distribuční společnost, která zároveň představila video z natočení pomyslné první klapky.
04.06.2023 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Krajčo (426 článků) , Bolek Polívka (677 článků) , Vica Kerekes (181 článků) , Štěpán Kozub (72 článků)

18 milionů pro Bolka Polívku. Za co? „Těžko se mi komentuje…“

 
„Koukám, jak za třicet let ztratila kulturní branže prestiž tím, jak se mnozí zaprodávají s politiky a vydávají různá prohlášení,“ pronesl v rozhovoru s moderátorkou Janou Bobošíkovou muzikálový producent a spolumajitel Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg a ukazoval na ty, kteří „žijí z dotací“, s povzdechnutím, že lidé již házejí každého z kultury „do jednoho pytle“. „Vždycky kumštýři objížděli hrady a hráli pro ty hradní pány,“ zaznělo v rozhovoru poté, co Bobošíková nadnesla téma osmnáctimilionové dotace pro Divadlo Bolka Polívky.
16.04.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků) , Jana Bobošíková (1002 článků)

Český lev rok po roku. Sošku získaly herecké legendy i neznámý Polák

 
Vyhlášení nejlepších herců uplynulého roku v rámci udílení cen Český lev se blíží. Než se dočkáme vítěze letošního ročníku, pojďme si připomenout 29 předešlých tváří, které ovládly tuto prestižní kategorii. Cennou sošku si podle oficiálních stránek odnesli mimo jiné Karel Roden, Bolek Polívka, Kryštof Hádek, Ivan Trojan, Jiří Schmitzer nebo Vlastimil Brodský.
02.03.2023 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Brodský (153 článků) , Jiří Schmitzer (102 článků) , Ivan Trojan (372 článků) , Bolek Polívka (677 článků) , Kryštof Hádek (269 článků)

Bolek Polívka a Chantal spolu mají skvělý vztah i po rozvodu. Máme k sobě jako rodina velmi blízko, říkají

 
Manželé už nejsou sice dvacet let, rozhodně na sebe ale nezapomněli. Bolek Polívka a Chantal Poullain mají možná lepší vztah než v době trvání jejich vztahu. A nejde rozhodně o hru pro veřejnost. Nejenže spolu pravidelně vystupují v divadle, nyní spolu natočili pohádku, ale v rozhovoru pro eXtra.cz přiznali, že spolu tráví i Vánoce. 
11.12.2022 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků) , Chantal Poullain (301 článků)

Loučení, návraty, rozlety a úlety. Vánoční spot Letiště Praha pokračuje v lince 85. výročí

 
Jak těžké je najít slovo, které vše obsáhne? Místo, kde se potkávají osudy zaměstnanců a cestujících. Místo loučení a radosti ze setkání. Místo, které za 85 let zažilo strmé pády, ale také štěstí. Na to se snaží přijít Bolek Polívka se svou dcerou Annou v letištním spotu, který navazuje na 85. výročí letiště.
11.12.2022 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků)

Temná pohádka Největší dar: Je dojemnou vzpomínkou na zesnulého Davida Stypku

 
Do kin přichází nová pohádka Největší dar, jež vypráví o osudech obyvatel valašské vesnice, jejichž životy se protnou s prastarými slovanskými bohy, které ztvárňují Bolek Polívka, Chantal Poullain, Sabina Rojková, Jiří Dvořák nebo nemilosrdná Zuzana Slavíková. To, že tvůrci čerpali ze slovanské mytologie, velmi ovlivnilo ducha celé pohádky, která nepřipomíná takovou tu typicky českou. Místy je temná, ale zároveň poučná a chvílemi úsměvná. Dojemný odkaz v Největším daru zanechal i zesnulý David Stypka, který složil k pohádce hudbu a s Ewou Farnou nazpíval i emočně silnou ústřední píseň.
02.12.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků) , Jiří Dvořák (487 článků) , Ewa Farna (1440 článků) , Chantal Poullain (301 článků) , Zuzana Slavíková (35 článků) , Sabina Rojková (58 článků) , David Stypka (41 článků)

Dědictví aneb Kurvahošigutntág: Film, který pobouřil, znechutil, a nakonec nadchl a pobavil. Jen Irence trošku zavařil

 
Dnes Bolka Polívku vidíme spíše v rolích starších pánů, kteří vědí o životě své, ale v komedii Věry Chytilové z roku 1992 to bylo jiné a Polívka dokázal geniálně vymyslet a zahrát postavu Bohuša Stejskala. Na svou slávu si komedie musela počkat, dnes je však ikonou porevoluční komediální tvorby.
12.11.2022 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků) , Věra Chytilová (141 článků)

Osudové ženy Josefa Somra: První lásku mu vyfoukl Polívka, nakonec se oženil se sestrou zesnulé partnerky

 
Co se týká soukromí, byl legendární herec Josef Somr vždy skoupý na slovo. Obzvlášť o svých vztazích mluvil spíše sporadicky, ale i tak je toho dost známo. Jednu z osudových žen mu například přebral svůdník Bolek Polívka. Nakonec ale našel štěstí v náručí Zuzany Šavrdové, která ale zemřela v roce 2011. Sám však ve svých posledních chvílích nezůstal, protože se oženil s Jaroslavou Šavrdovou, sestrou své předchozí partnerky.
16.10.2022 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků) , Bolek Polívka (677 článků) , Zuzana Šavrdová (18 článků)

Bolek Polívka v Hořkém světě riskuje na všech frontách

 
Každý, koho v prvních dílech vtáhl Hořký svět do svého děje, teď Štěpánovi fandí. Herec Matouš Ruml sice ztvárňuje ústřední roli, nic by však nedokázal bez bývalého sládka Bořivoje. Ten v seriálu, ač se jeví úplně klidně, bojuje na všech frontách. Nechce zklamat Štěpána, ani svou dceru Terezu. Zároveň jako abstinující alkoholik má sám co dělat, aby se znovu nenapil.
10.10.2022 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků) , Matouš Ruml (117 článků)

Šťastný Bolek Polívka získal Thálii: Vzpomínal na rodiče a děkoval všem manželkám

 
V sobotu večer byly v Národním divadle uděleny Ceny Thálie, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz. Cenu za celoživotní mistrovství v kategorii alternativní divadlo získal herec Bolek Polívka (73), který dojemně zavzpomínal na své rodiče. Cenu získal dále například František Němec či Veronika Korytářová.
09.10.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků) , František Němec (48 článků) , František Němec (48 článků) , František Němec (13 článků) , František Šťastný (6 článků)

Hořký svět: Bolku Polívkovi postava alkoholika Bořka sedne jako ulitá

 
Také máte pocit, že je v televizi na podzim trošku „přebolkováno“? Jen jestli to nebude tím, že se herec Bolek Polívka objevuje zároveň ve třech seriálech najednou (Případy 1. oddělení, Hořký svět, Pálava). Jedno je však jisté. Postava alkoholika Bořka v Hořkém světě sedne Bolkovi jako ulitá!
01.10.2022 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků)

Hořký svět u diváků zatím boduje: V seriálu o výrobě piva září okatá kočka ze Zoo

 
Seriál Hořký svět TV Prima patří podle ohlasů diváků na první díl k těm povedenějším, které tato sezona přinesla. Matouš Ruml prozradil redakci Prima Ženy, co za úspěchem vězí. Jde o tři věci: téma pivovarnictví, samotný děj seriálu a skvělí herci. Kromě Rumla se v hlavních rolích objevili Berenika Kohoutová, Eva Holubová, Bolek Polívka. V seriálu září také Bára Černá. Kdo tato vycházející herecká hvězda je a koho si v Hořkém světě zahrála?
07.09.2022 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Eva Holubová (417 článků) , Bolek Polívka (677 článků) , Matouš Ruml (117 článků) , Barbora Černá (28 článků) , Bára Černá (28 článků) , Barbora Černá (21 článků) , Berenika Kohoutová (418 článků)

Slovníček Chantal Poullain: První české slovo, které jsem se naučila, bylo „miluji tě“ a „ku*va“

 
Česko-francouzská divadelní a filmová herečka Chantal Poullain (66) se kdysi rozhodla, že místo do New Yorku odcestuje za svou láskou Bolkem Polívkou do tehdy socialistického Československa. Zde ji čekalo mnoho poprvé, a to nejen co se týče vyznání lásky. V rozhovoru pro talk show 7 pádů Honzy Dědka prozradila, od koho v Čechách dostala první pusu a jakou nadávkou okořenila svůj český slovníček. 
23.08.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků) , Chantal Poullain (301 článků)

Matouš Ruml, Jakub Štáfek a Bolek Polívka v novém seriálu Hořký svět

 
Matouš Ruml (36) má stále rošťácký výraz, přestože už se za pár let přidá k čtyřicátníkům. Pro mnoho diváků zůstává stále Lexou z Comebacku, který sice není zrovna moc chytrý, ale diváky už baví přes 10 let.
12.08.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (677 článků) , Matouš Ruml (117 článků) , Jakub Štáfek (233 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »