Články k osobnosti

Bohuslav Svoboda

  politik, lékař, primátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Bohuslav Svoboda »
 

Nedává to smysl, chtěl říct na ČT. Byl přehlušen. Opakovaně. Svoboda z ODS zažil zajímavý rozhovor

 
„Ten problém není v tom, že vytvoříme jakýsi lockdown nebo něco takového, ten problém je v tom, že musíme vysvětlit a přesvědčit lidi o tom, že lockdown v pravém slova smyslu je to, co budou dělat oni,“ poznamenal ve vysílání ČT24 k aktuálnímu rozhodnutí vlády Andreje Babiše (ANO) v demisi vyhlásit nouzový stav poslanec za ODS Bohuslav Svoboda.
25.11.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23815 článků) , Bohuslav Svoboda (740 článků)

Do nepopulárních opatření se vládě nechtělo. Odpírači, běžte se podívat, jak lidé na covid umírají. Známý lékař a politik promluvil

 
„Jsem přesvědčený o tom, že nikdo z vládní garnitury nechtěl přijímat žádná nepopulární, omezující opatření před volbami. O možnosti vzniku nové, silné vlny covidu se vůbec nehovořilo a také se na ní nikdo nepřipravoval, což bylo to nejhorší možné řešení,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz lékař a poslanec Bohuslav Svoboda (ODS), který bude členem anticovidového týmu nové české vlády.
12.11.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

Svoboda o explozi covidu: Zákaz vstupu pro neočkované do hospod a na stadiony diskutujeme

 
Covidová situace v Česku nevypadá nejlépe. Nejstarší poslanec a adept na šéfa zdravotního výboru ve Sněmovně Bohuslav Svoboda (77, ODS) pro Blesk Zprávy shrnul aktuální stav, apeloval na to, aby lidé, kteří se mohou nechat očkovat 3. dávkou, neváhali, a pozastavil se i nad hrozbou nového omezování nemocniční péče. Pro povinné očkování Čechů však není. A to ani v případě vybraných skupin obyvatelstva. Každý rozkaz v sobě zahrnuje odpor, upozorňuje někdejší primátor Prahy.
04.11.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

Adam Vojtěch z nás udělal otroky, pro jeho návrat nemám slov, říká Bohuslav Svoboda

 
Návrat ztraceného syna Adama Vojtěcha (34) do čela resortu zdravotnictví je podle lékaře a místopředsedy zdravotnického výboru Poslanecké sněmovny Bohuslava Svobody (77) skandální. „Do jedné řeky se dvakrát nevstupuje. Ten úřad takhle nemůže fungovat,“ kroutí hlavou.
30.05.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1721 článků) , Adam Vojtěch (1335 článků) , Bohuslav Svoboda (740 článků) , Vojtěch Svoboda (18 článků)

Svoboda z ODS vyjádřil hluboký obdiv Blatnému, jak čelil Babišovi. Hlavně se Sputnikem

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes nechal odvolat ministra zdravotnictví Jana Blatného. Do úřadu místo něj uvedl nového, šéfem resortu se stal ředitel pražské vinohradské nemocnice Petr Arenberger. Nový ministr slíbil otevřenou komunikaci a denně 140 tisíc lidí naočkovaných proti nemoci covid-19. Blatný si ale konec nezasloužil, zalitoval v pořadu Interview ČT24 poslanec Bohuslav Svoboda (ODS). „Hluboký obdiv Blatnému, nechtěl experimentovat na lidech, vzdoroval jen nápadům premiéra,“ uvedl. Důrazně varoval před nápady Arenbergera, a sice aby se stát o Sputnik zajímal v rámci studie. „Posíláme tak lidi nuceně do rizika,“ dodal s tím, že nový ministr bude dobrou volbou, pokud však nepodlehne tlaku Hradu. „Věřím, že na svou kvalitu neplivne tím, že by schválil něco, na co tlačí prezident,“ doufá poslanec.
07.04.2021 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23815 článků) , Bohuslav Svoboda (740 článků) , Petr Svoboda (623 článků) , Petr Svoboda (614 článků) , Jan Svoboda (243 článků) , Petr Svoboda (623 článků) , Jan Svoboda (243 článků) , Jan Svoboda (243 článků) , Jan Svoboda (243 článků) , Petr Svoboda (29 článků)

,,V nemocnici nechtěli očkovat. A teď...” Známý lékař: Pacient natáhne ruku, praští druhého. Vzkaz Volnému a spol.

 
Covid-19 ruší v nemocnicích všechny zákoníky práce i odborářské vymoženosti. Lékař Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích a zároveň poslanec ODS Bohuslav Svoboda popsal, jak vypadá život v první linii: „Těžko odejdete po noční službě pryč, když vás celá ranní směna nepřijde vystřídat, protože je hospitalizována s covidem,“ řekl mimo jiné. Redakci popsal bezmoc, čtyřiceticentimetrové mezery mezi lůžky i zátěž, jaké personál nemocnic čelí v době pandemie, kdy každé specializované lůžko potřebuje někdo další, komu může zachránit život.
31.03.2021 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

Covid? Docent Svoboda má řešení, ale radikální. Blatný prý má důvod k obavám

 
ROZHOVOR „Jako politik bych se na místě doktora Blatného obával, protože v okamžiku, kdy premiér Babiš řekne, že nic nebude, tak se to vždycky stane. Podobně jako když se za komunismu říkalo: Máslo bude, soudruzi. A pak nebylo,“ říká k dohadům o budoucnosti ministra zdravotnictví lékař Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích a zároveň poslanec ODS Bohuslav Svoboda. Pro ParlamentníListy.cz rovněž vyjádřil pochybnosti nad udávanou úspěšností ruské vakcíny Sputnik V a varoval před jejím použitím. Postup Ruska označil za experiment na lidech.
05.02.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

Očkování poslanců-lékařů: Svoboda chválí, Válek křičel, Babišova doktorka po nemoci čeká

 
Žádné velké rozhodování. Tak o možnosti nechat se očkovat hovoří čeští lékaři mezi poslanci. První dávku vakcíny mají za sebou třeba poslanci Bohuslav Svoboda (ODS) a Vlastimil Válek (TOP 09). Oba hlásí, že všechno proběhlo bez komplikací. Zato poslankyně Věra Adámková (ANO), která původně měla vést vývoj české vakcíny, zatím naočkovaná není. A to kvůli nemoci. Nikdo z nich však vakcínu od americké firmy Pfizer nezpochybňuje.
30.12.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

Pokles nakažených covidem? Lékař a poslanec Svoboda varuje před předčasnou radostí. Zde je důvod

 
ROZHOVOR „V současné době je největší problém, že v nemocnicích leží pacienti, kteří intenzivní péči nepotřebují. Navrhovali jsme, aby se pro ně využily lázně, které jsou prázdné, mají lůžka, mají dokonce zdravotnické vybavení a zdravotnický personál. Připadá nám to výhodnější než uzavírání nějakých prostor, kde můžeme postavit halu, ale velmi obtížně do ní seženeme personál,“ komentuje z první linie koronavirovou krizi lékař Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích a poslanec ODS Bohuslav Svoboda. Podle něj zatím v nemocnici vše funguje, ale s vypětím všech sil a na doraz.
02.11.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

Zeman a roušky? Vždyť to bylo takhle... Bohuslav Svoboda udeřil

 
ROZHOVOR „Politik musí nést za svá rozhodnutí zodpovědnost stejně, jako my neseme zodpovědnost za svá zdravotnická rozhodnutí,“ říká jasně lékař Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích a zároveň poslanec ODS Bohuslav Svoboda. Rázně varuje před podceňováním nemoci, další vývoj závisí hlavně na přístupu k opatřením, protože opravný termín neexistuje. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popsal, jak vypadá práce lékaře v dobách koronaviru a potvrdil, že zdravotníci zatím vše zvládají, i když už bylo nutné uzavřít jedno oddělení kvůli nedostatku sester.
17.10.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

Tak kdo to tady vlastně řídí, posmíval se Moravec Prymulovi

 
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestr. za ANO), poslanec a lékař Bohuslav Svoboda (ODS) a rektor Univerzity Karlovy, lékař Tomáš Zima. Svoboda a Zima se dostali do sporu kvůli počtu lůžek v nemocnicích. Moravec debatu v ČT odstartoval šťouchancem do premiéra Andreje Babiše (ANO): „Kdo to tady vlastně řídí?“ ptal se moderátor. Svoboda Babišovi adresoval ostré sdělení.
04.10.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23815 článků) , Bohuslav Svoboda (740 článků) , Václav Svoboda (279 článků) , Tomáš Svoboda (160 článků) , Václav Moravec (675 článků) , Tomáš Svoboda (206 článků) , Tomáš Svoboda (73 článků) , Tomáš Svoboda (48 článků)

My předkládali návrhy a Vojtěch se nám vysmíval. V lednu, vykládal na ČT expert ODS Svoboda

 
Česko má nového ministra zdravotnictví, znamého epidemiologa Romana Prymulu. Poslanec ODS a místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Bohuslav Svoboda (ODS) v pořadu Interview na ČT24 označil Adama Vojtěcha za obětního beránka, který musel rezignovat na post šéfa resortu zdravotnictví, když premiér neslaví v časech koronavirové pandemie úspěch. „Vojtěch byl řízený a vedený, neměl sílu svá rozhodnutí prosadit,“ uvedl politik, který by rád věřil, že Prymula dokáže ustát své názory proti vládě a proti premiérovi.
21.09.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1721 článků) , Bohuslav Svoboda (740 článků) , Vojtěch Svoboda (18 článků)

Bohuslav Svoboda pro PL: Virus v OKD? Chytrá karanténa moc nefunguje. Bohužel

 
ROZHOVOR „Myslím si, že mělo dojít k uzavření dolů v OKD už po jednom či dvou týdnech, kdy se tam nákaza začala více šířit. Ale nebylo to určitě jednoduché rozhodování, protože na šachtách také pracují stovky agenturních zaměstnanců, kteří by se tím mohli dostat v tomto chudším regionu do velkých existenčních potíží,“ říká bývalý prezident České lékařské komory a nynější přednosta jedné z pražských klinik, poslanec Bohuslav Svoboda (ODS).
17.07.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

Bohuslav Svoboda pro PL: Virus v OKD? Je to jinak. Zavřít šachty? Ti lidé by pak neměli z čeho žít

 
ROZHOVOR „Myslím si, že mělo dojít k uzavření dolů v OKD už po jednom či dvou týdnech, kdy se tam nákaza začala více šířit. Ale nebylo to určitě jednoduché rozhodování, protože na šachtách také pracují stovky agenturních zaměstnanců, kteří by se tím mohli dostat v tomto chudším regionu do velkých existenčních potíží,“ říká bývalý prezident České lékařské komory a nynější přednosta jedné z pražských klinik, poslanec Bohuslav Svoboda (ODS).
17.07.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

Umřu na rakovinu, říká žena od Babiše a chce eutanazii. Svoboda: Smrt nám do rukou nepatří

 
Několik úmrtí v rodině, loučení s maminkou i 30 let ve zdravotnictví ženou poslankyni Věru Procházkovou (ANO) dopředu ve snaze umožnit Čechům asistovanou smrt. Podporu už má i mezi Piráty. Jasně proti se ale postavili mj. lékaři a zároveň poslanci Bohuslav Svoboda (ODS) a Vlastimil Válek (TOP 09). Zejména z etických důvodů si nedokáží představit, že by svým pacientům na jejich přání pomohli na druhý břeh. Volají naopak po zlepšení paliativní péče.
30.06.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

Samozřejmě, že se zlobíme, vyjela na Vojtěcha zdravotnická odborářka. Ten rychle sliboval, že bonusy budou v červenci

 
V nedělní Partii TV Prima proti sobě usedli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO) a poslanec Bohuslav Svoboda (ODS). V Česku bylo objeveno za jeden den 260 nových případů koronaviru, ale pánové se shodli na tom, že v tuto chvíli je sice třeba být na pozoru, ale rozhodně se není třeba příliš bát. Svoboda ale přece jen pozvedl varovný hlas. Kvůli testování občanů na koronavirus. Poukázal na genetický fond Čechů. Pak Vojtěch dostal slovní ránu od členky odborů.
28.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1721 článků) , Adam Vojtěch (1335 článků) , Bohuslav Svoboda (740 článků) , Vojtěch Svoboda (18 článků)

Prostituce jako legální živnost? „Problematické,“ říká Pospíšil o návrhu pirátů. Hamáček je ochoten jednat

 
Pražští zastupitelé z řad Pirátů chtějí otevřít již mnohokrát diskutované téma legalizace a regulace prostituce. Tomu brání mezinárodní Úmluva o potlačování a zrušení obchodu s lidmi, která brání jakékoliv legalizaci. Piráti proto chtějí, aby zastupitelstvo hlavního města vyzvalo poslance k jejímu zrušení. Podpora mezi koaličními partnery však je zatím nejistá, proti je například Jiří Pospíšil (TOP 09), pro je ale například exprimátor Bohuslav Svoboda (ODS).
15.06.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2145 článků) , Jiří Pospíšil (2145 článků) , Bohuslav Svoboda (740 článků) , Jiří Svoboda (484 článků) , Jiří Svoboda (484 článků) , Tomu Tomu (261 článků)

Bohuslav Svoboda kritizuje vládu: Říkal jim už v lednu, aby koronavirus nepodceňovali

 
Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc. stál v letech 2010-2013 v čele Prahy jako primátor. Docent Svoboda byl právě ten, který se snažil už začátkem ledna vládu přesvědčit, aby nepodcenila epidemii koronaviru, která už tenkrát řádila v Číně. Pro G.cz poskytl rozhovor, kde mluví o největších problémech kolem současné situace a radí, jak v ní vydržet.
20.03.2020 22:26 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

Svoboda (ODS): Od vlády chceme slyšet, jak je připravená na koronavirus

 
Místopředseda zdravotního výboru za ODS Bohuslav Svoboda požaduje ujištění, že je vláda dostatečně připravená na možné rozšíření koronaviru do ČR. Nutná opatření podle něj nelze podceňovat, stejně jako včasné informace pro veřejnost.
28.01.2020 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

Jestli chce Šimon Pánek skutečně zlepšení, ať... Bohuslav Chalupa přichází s výzvou k inventuře neziskovek

 
Exposlanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa se rozepsal pro ParlamentníListy.cz o slovech ředitele Člověka v tísni Šimona Pánka. Ten měl dle jeho slov hovořit o tom, že má obavy o Polsko a Maďarsko. Svoboda je tam podle něj pod tlakem.
29.12.2019 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Šimon Pánek (29 článků) , Bohuslav Svoboda (740 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »