Články k osobnosti

Bohuslav Sobotka

  předseda vlády České republiky (premiér)

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Bohuslav Sobotka »
 

Sobotka se přestěhoval na Moravu

 
Jako se vrací dobří holubi, tak se pro návrat do rodného kraje rozhodl i expremiér Bohuslav Sobotka (46). Po odchodu od rodiny i z čela ČSSD a po neúspěšných volbách zakotvil v jihomoravském Vyškově.
05.01.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Byt za 2 miliony a politický restart: Sobotka se po odluce od ženy odstěhoval na Moravu

 
Bohuslav Sobotka (ČSSD) skončil coby premiér a i když v Praze bude pobývat pracovně dál – jako poslanec ve Sněmovně – své trvalé bydliště přesunul. Koupil si totiž byt na Moravě. Konkrétně ve Vyškově, kde má poslaneckou kancelář. A to za 2,2 milionu korun, uvádí MF Dnes, která upozorňuje i na to, že Sobotka v rámci odluky s manželkou Olgou přenechal své ženě byt v pražských Stodůlkách.
04.01.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Sobotka se přesunul z Prahy do staré bytovky na Moravě. A pozor, prý jde znovu do voleb!

 
Bývalý premiér a poslanec Bohuslav Sobotka má nové bydliště. Za svůj domov si po pražských Stodůlkách vybral omšelou bytovku ve Vyškově, v kraji, ve kterém začínal a ve kterém chce nyní pokračovat. „Chci se víc zapojit do práce okresní organizace sociální demokracie,“ řekl pro MF DNES Sobotka. Podle MF DNES bytovka původně sloužila k ubytování vojáků.
04.01.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Jiří Vyvadil: Buď štastna, Republiko II.

 
Když jsem před půl rokem uprostřed absurdní klauniády, kdy Bohuslav Sobotka chvíli podával demisi celé vlády a potom ji zase bral zpět přeměnil facebookovou skupinu: S Kalouskem a Sobotkou se nemluví na skupinu „Babiš premiérem, Zeman prezidentem“ rozumělo se samo sebou, že trendy vývoje v naší zemi směřují k tomu, aby oba tito pánové zaujali ony nejvyšší ústavní funkce v zemi. Dnes tato skupina získává až 100 členů týdně a přesáhli jsme počet 10 000.
02.01.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jiří Zeman (1243 článků)

Přehlasovali jsme Babiše, když prosazoval něco nehorázného... Sobotka se na uzavřené akci Patočky a spol. pěkně rozjel

 
Ondřej Vaculík se na serveru DeníkReferendum.cz rozepsal o posledním setkání redaktorů, spolupracovníků a přátel Deníku Referendum. Jak uvedl, zúčastnil se jej i bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který má blízko k šéfredaktorovi tohoto serveru Jakubovi Patočkovi. O tom se v nedávné době psalo především ve spojitosti s nemorálním financováním ze strany ČSSD a jejích dříve spravovaných ministerstev a institucí.
30.12.2017 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Ondřej Vaculík (12 článků)

Babišův pindík, Zemanova sv*ně a Sobotkovo ojeb*ní: Top politické výroky roku 2017

 
„Sorry jako,“ reagoval Andrej Babiš (ANO) a dodal, že již stáhl kalhoty, ale pindíka ukazovat nebude. „Důkladně ojebal český stát,“ pustil se do Babiše Bohuslav Sobotka (ČSSD). „Je to sv*ně,“ říkal prezident Miloš Zeman o svém kritikovi, který mluvil o jeho údajné rakovině. „Nebudu do toho zabrušovat, abych nemusel vybrušovat, přidal další hlášku, která již takřka zlidověla, poslanec od okamurovců Miloslav Rozner (SPD). I v roce 2017 politici někdy pořádně zaperlili.
29.12.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18785 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Miloš Zeman (23981 článků)

Zemanovo vánoční poselství: Nikdy neschválím předčasné volby (je to výsměch lidem)

 
 Předčasné volby nikdy nevyhlásím. Takto rezolutně se včera postavil ve svém vánočním poselství prezident Miloš Zeman (73) k domácí politické situaci. Hlava státu ale ve svém projevu hlavně chválila, i když nechyběl ani tradiční šťouchanec do oponentů. Tentokrát si vzal na paškál expremiéra Bohuslava Sobotku (46, ČSSD).
27.12.2017 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Miloš Zeman (23981 článků)

Dokončil celý mandát, stejně odešel s ostudou. Takový byl rok 2017 Bohuslava Sobotky

 
Dnes již bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uzavírá složitý rok. Zatímco v lednu Sobotka vedl nejsilnější parlamentní stranu s padesáti poslanci a byl premiérem země, na konci roku je jen řadovým zákonodárcem v relativně malém patnáctičlenném klubu. Ačkoli byla jeho vláda poměrně úspěšná, volební smetanu místo Sobotky slízl současný premiér Andrej Babiš.
26.12.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18785 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Václav Klaus starší a Bohuslav Sobotka? Odsouzený finančník začal „zpívat“, píše se o obrovských penězích

 
Kauza kolem společnosti Key Investments může nabrat nečekaných obrátek. Bývalý předseda představenstva společnosti Daniel Brzkovský se totiž rozhodl promluvit. Píší o tom Lidové noviny.
19.12.2017 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9937 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků)

„Míra vzteku a na*ranosti už nejen u mě přetéká jak vodopád!“ ČSSD na pokraji vzpoury, Chovanče a Sobotko. Naslouchali jsme a situace je takováto

 
Sociální demokracie prý míří v propasti ještě hlouběji, než se myslelo. Některým členům ČSSD začíná silně vadit přístup hlavních tváří strany k práci. Zvláště úřadující šéf strany Milan Chovanec a bývalý premiér Bohuslav Sobotka prý vyloženě kašlou na docházku do Sněmovny. Informace a obecné rozezlení redakci potvrdili tři významní sociální demokraté.
19.12.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

Bohuslav Sobotka zjevně miluje euro. Markéta Šichtařová odkrývá, co všechno kvůli jeho přijetí prováděl

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ I deset korun za euro by za určitých okolností bylo ožebračením. Markéta Šichtařová tak reaguje na diskuse o tom, jaký by byl pro Českou republiku adekvátní přístupový kurz. Společnou měnu odmítá a připomíná, že sám otec eura, ekonom Otmar Issing, uvedl, že euro je tikající časovaná bomba, která brzy vyletí do povětří a smete celou Evropskou unii. Od nově jmenované české vlády neočekává, že zastaví nárůst úřednictva, k němuž výrazně napomohl Sobotkův kabinet, protože už i v něm seděl nový premiér Andrej Babiš a i na jeho vrub zvýšený počet šel.
17.12.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18785 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Bělobrádek a Sobotka se uhnízdili ve vedení komisí. Odkývala je Sněmovna

 
Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v pátek Sněmovna zvolila do čela stálé parlamentní delegace do Středoevropské iniciativy. Výsledky tajné volby oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).
15.12.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Pavel Bělobrádek (1614 článků) , Martin Sobotka (235 článků)

Bělobrádek povede komisi pro BIS, Sobotka jednu z delegací

 
Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes sněmovna zvolila do čela stálé parlamentní delegace do Středoevropské iniciativy. Výsledky tajné volby oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).
15.12.2017 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Pavel Bělobrádek (1614 článků) , Martin Sobotka (235 článků)

Bývalí členové vlády zamířili do sněmovních výborů a komisí

 
Sněmovna dnes uskutečnila některé změny ve složení výborů a komisí. Zamířili do nich i členové bývalé vlády za ČSSD a KDU-ČSL. Například někdejší premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zasedne v sociálním výboru a ve výboru pro životní prostředí. Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) bude působit v kontrolním a v petičním výboru.
15.12.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Pavel Bělobrádek (1614 článků)

Jakub Patočka znovu na odstřel: Dělal poradce přímo Sobotkovi. Co mu radil?

 
Šéfredaktor Deníku Referendum a bývalý sociální demokrat Jakub Patočka má další problém. Páteční Lidové noviny přinášejí informace o tom, že Patočka pracoval přímo i pro bývalého premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Dělal mu poradce v celé řadě oblastí.
15.12.2017 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků)

„Sloužil Bruseli, ne nám.“ Důchodce, který podal trestní oznámení na Sobotku, promluvil

 
ROZHOVOR Trestní oznámení na bývalého premiéra Bohuslava Sobotku podal Pavel Dudr. ParlamentnimListům.cz vysvětluje, proč. Hodnotí i jeho politické působení. „Myslím, že víc sloužil Bruseli než nám, i když se tvářil, že pracuje pro ČR,“ myslí si. Uprchlickou krizi nazývá organizovanou invazí, uprchlíky okupanty. „Pozná se to podle toho, že okupanti nebudou pracovat, dodržovat zákony a budeme je muset živit,“ uvádí a připomíná, že už jednu okupaci zažil. „Tehdy se tomu nedalo zabránit, dnes ano. Každá okupace ale potřebuje zde mít pátou kolonu. Hitler měl sudeťáky, Brežněv stalinisty a islamisté mají vítače.“
14.12.2017 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Sobotka lhal o OKD a bouchne to, psal Erik Best. A dnes čteme: Už brzy. Svědčící úředník potvrdil...

 
Tématem OKD se zabýval na svém webu fsfinalword.cz americký novinář žijící v Česku Erik Best. Tvrdil, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v celé věci lhal a nyní to bouchne. Kauzou se zabývají dnešní Lidové noviny, a jak to tak vypadá, rozsudek bude na světě brzy. A připomínána jsou i slova úředníka ministerstva financí Martina Brože.
14.12.2017 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Martin Sobotka (235 článků) , Erik Martin (6 článků)

Babiš myslí hlavně na své zájmy. Bakala dal peníze ODS i TOP 09, řekl v rozhlase Pirát Ferjenčík

 
Moderátorka Českého rozhlasu Marie Bastlová ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu zpovídala poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka. Pirát se pustil do Zdeňka Bakaly, kterého spojil s ODS a TOP 09. Nešetřil však ani Bohuslava Sobotku (ČSSD). Dáma se svého hosta zeptala také na stanovisko Pirátů ke dnes jmenované vládě Andreje Babiše.
13.12.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18785 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Premiér Sobotka absolvoval poslední zahraniční cestu, v Paříži jednal o posílení boje proti změnám klimatu

 
Předseda vlády v demisi Bohuslav Sobotka se v úterý 12. prosince 2017 zúčastnil Summitu One Planet v Paříži, který byl zaměřen na hledání možností financování aktivit a projektů vedoucích ke zmírnění důsledků klimatických změn. Zároveň šlo o poslední zahraniční cestu Bohuslava Sobotky ve funkci předsedy vlády.
13.12.2017 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků)

„Pochybil ve všem, na co sáhl.“ Exministr zúčtoval s Bohuslavem Sobotkou

 
ROZHOVOR „Odchod Bohuslava Sobotky je jedním ze světlých okamžiků na naší politické scéně! Zasloužil se o naprostou devastaci ČSSD, z čehož se bude tato strana dostávat déle, než ODS. Pochybil ve všem, na co sáhl,“ myslí si někdejší bývalý generální ředitel České televize a také exministr kultury Jiří Balvín. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se ale vyjádřil i k prezidentské kandidatuře Jiřího Drahoše a taky k tomu, co této zemi momentálně chybí.
12.12.2017 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jiří Balvín (114 článků) , Jiří Drahoš (1155 článků)