Články k osobnosti

Bohuslav Sobotka

  předseda vlády České republiky (premiér)

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Bohuslav Sobotka »
 

Sobotka dál útočí na ANO. Tentokrát křičí o hanbě a ostudě kvůli hlasování o Okamurovi

 
To, že poslanci ANO, SPD a KSČM odmítli diskusi o odvolání předsedy hnutí SPD Tomia Okamury z postu místopředsedy Sněmovny, se stalo cílem kritiky opozičních politiků. Vadí jim řada Okamurových vyjádření, z nichž asi nejvíce jeho vyjádření o koncentračním táboře v Letech. Například bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) hlasování ANO označil za hanbu a další se k němu milerádi přidali.
07.03.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Zemanovi na inauguraci přijde i Sobotka a Kalousek. Kdo naopak nedorazí?

 
Miloše Zemana čeká 8. března druhá inaugurace a budou u toho i dva lidé, kterými prezident z duše pohrdá – expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Některá místa ve Vladislavském sále na Pražském hradě zůstanou ale ve čtvrtek prázdná, část zákonodárců a dalších hostů se na slib prezidenta nedostaví. Pozvání od Miloše Zemana navíc nedostal rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek.
07.03.2018 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Miroslav Kalousek (7027 článků) , Miloš Zeman (23967 článků)

Druhý muž ČSSD Zimola drsně zúčtoval s poslancem Sobotkou. A namířil i na Českou televizi

 
ROZHOVOR „Připadá mi poněkud zbabělé, když nám pan Sobotka, který je hlavní viník naší volební prohry, nyní vzkazuje svá moudra přes média,“ říká ohledně toho, že se Bohuslav Sobotka nezúčastnil mimořádného sjezdu ČSSD, ale v médiích se vyjádřil například proti vstupu sociální demokracie do koalice s Andrejem Babišem, nový místopředseda sociálních demokratů Jiří Zimola. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vrátil ke dnes už uzavřené „kauze“ kolem financování své chalupy na Lipnu, vyjádřil se k České televizi a řekl i svůj názor k referendu nejen ohledně Evropské unie.
05.03.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18742 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Babiš promluvil: Sobotka je podrazák a zbabělec. Měl by pustit mandát a jít normálně pracovat

 
Premiér v demisi Andrej Babiš v rozhovoru pro deník Právo připustil, že nejlepší by byla menšinová vláda ANO tolerovaná ČSSD a KSČM. Tento týden ve středu vedení ANO po ČSSD požadovalo záruku, že by všech patnáct soc. dem. poslanců případnou vládu podpořilo. Sociální demokraté se totiž příliš jednotně netváří, kriticky se k Babišovi staví především Bohuslav Sobotka. „Sobotka by měl pustit mandát,“ vyjádřil se Babiš.
03.03.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18742 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Babiš o námluvách s ČSSD: „Podrazák“ Sobotka měl pustit mandát a jít pracovat

 
Vládní námluvy pokračují a Andrej Babiš (ANO) už nemluví jen o tom, že by koalice ANO s ČSSD a podporou KSČM byla jediná na stole. Připuští i možnou podporu ze strany KSČM a SPD s tím, že by však tyto strany neměly vliv na zahraniční politiku. U ČSSD je zvědavý na stranickou disciplínu. Mezi jejími 15 poslanci ve Sněmovně jsou totiž i jeho kritici Bohuslav Sobotka, Milan Chovanec či Lubomír Zaorálek. A právě na přestřelky se Sobotkou, který po prosazení komunisty Ondráčka do čela komise pro GIBS znovu otevřeně varuje před vládou s ANO, došlo nyní opět.
03.03.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18742 článků) , Lubomír Zaorálek (2619 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

Opozice pláče nad zvolením Ondráčka. Ale když v pátek těsně prošel, mnozí vůbec nehlasovali. Zde jsou jména

 
Poslance Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS poslali i někteří poslanci hnutí ANO, což ve straně vyvolalo půtky, kdy například ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) hovořil i o možném odchodu. K celé věci se nyní vyjádřili také expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek a expremiér za ČSSD Bohuslav Sobotka.
03.03.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Miroslav Kalousek (7027 článků) , Robert Pelikán (436 článků)

Expremiér Sobotka nevyloučil svůj konec ve Sněmovně. Do vlády s ANO nechce

 
S hnutím ANO ve vládě má bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bohaté zkušenosti. Ty vyvrcholily vyhozením šéfa ANO Andreje Babiše z postu vicepremiéra a ministra financí. Ze Sobotky je po loňských volbách řadový poslanec, do podobného politického svazku se ale nechce nechat znovu vlákat. Ve stranickém referendu bude hlasovat proti vstupu sociální demokracie do vlády. Vedení strany ovšem doufá, že se podřídí většině. Kdyby ne, je ve hře i Sobotkův konec ve Sněmovně.
02.03.2018 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18742 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Zimola poslal z rádia vzkaz poslanci Bohuslavu Sobotkovi. Líbit se mu asi nebude

 
Sociální demokraté chtějí po Andreji Babišovi písemný slib, že je v případě společné vlády nebude ve Sněmovně přehlasovávat s jinými stranami. Babiš to ale odmítá. Bude to překážka v dalších jednáních? A jak se sociálním demokratům líbí odvolávání jejich nominantů z čelních postů ve státních firmách a institucích? Na to odpovídal první místopředseda ČSSD Jiří Zimola v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.
01.03.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Ne vládě ČSSD s Babišem, udeřil Bohuslav Sobotka. A hned mu připomněli, co on sám podělal

 
I když je bývalý premiér a současný poslanec ČSSD Bohuslav Sobotka poněkud v ústraní, než jak tomu bylo ještě donedávna, má jeho hlas ve straně stále svou váhu. Nyní neústupně vystupuje proti tomu, aby šla ČSSD do vlády premiéra Andreje Babiše. Vedení ANO ve středu po ČSSD požadovalo záruku, že by všech patnáct sociálnědemokratických poslanců případnou vládu podpořilo. Sobotka je však jedním ze zmiňovaných patnácti poslanců, na kterých by měla stát důvěra případné vlády ANO a ČSSD s podporou KSČM. „Postupuje důsledně, ale jakou předkládá alternativu?“ reagoval na slova expremiéra advokát Karol Hrádela.
01.03.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18742 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Totální výsměch ČSSD od Jaroslava Plesla. Ne jeden fór, ale dva, tři, čtyři.

 
Šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl již několik s pobavením glosuje situaci v sociální demokracii, která si v Hradci Králové zvolila nového předsedu. Šéfredaktorův ostrovtip se zaměřoval především na lidi spojené s jeho předchůdcem Bohuslavem Sobotkou. Zvláštní zájem si vysloužil Radek Pokorný, Sobotkovi blízký advokát a jeden z nejvlivnějších zákulisních hráčů.
21.02.2018 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (306 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

 
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller poznal zevnitř, jak funguje česká sociální demokracie. Proto může nabídnout velmi svěží pohled na dnešní dění v kdysi největší straně v zemi. Po zvolení Jana Hamáčka předsedou ČSSD hovoří o komedii pro hlupáky, při které byl Bohuslav Sobotka nahrazen svým ovlasatělým klonem Hamáčkem.
19.02.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jan Hamáček (1885 článků) , Martin Sobotka (235 článků)

Komentáře: ČSSD vedená nevýrazným Hamáčkem se bude potýkat s ANO

 
Klasickým voličům ČSSD nepříliš známý korektní diplomat, který působí podobně nevýrazně jako Bohuslav Sobotka, nebo i medvěd Balú z Kiplingovy Knihy džunglí je podle komentátorů českých deníků nový předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Strana se po nedělním sjezdu pod jeho vedením bude potýkat především s hnutím ANO, při sestavování vlády i při soupeření o voliče, napsali.
19.02.2018 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jan Hamáček (1885 článků)

Krejčík řekl sjezdu ČSSD, že by mohl být změnou

 
Kandidát na předsedu ČSSD Miroslav Krejčík řekl v dnešním nominačním projevu delegátům sjezdu, že by mohl být změnou. Nenechal by sociální demokraty, jak uvedl, uprostřed bitvy osamocené, jako to udělal v půlce loňského roku před podzimními sněmovními volbami tehdejší předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
18.02.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Tohle je Sobotkův polibek smrti, poukazuje Jaroslav Plesl

 
Už zítra se koná očekávaný mimořádný sjezd sociálních demokratů, který se uskuteční v Hradci Králové. Expremiér a bývalý předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se ho prý nezúčastní a odmítá také podpořit konkrétního kandidáta na předsedu strany. „Chovanec svou práci dělal dobře, ať rozhodne úsudek delegátů,“ uvedl v rozhovoru pro Právo.
17.02.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (306 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků)

„Za ČSSD jsem bojoval 28 let.“ Sobotka nejede na sjezd, Paroubka nepozvali

 
Bude to jeden z nejzásadnějších sjezdů ČSSD v její novodobé historii. Jeho delegáti mají v neděli 18. února zvolit nového šéfa, který má stranu vyvést z povolební šlamastiky, při níž si loni na podzim sáhla na samé dno. Ten, kdo sociální demokraty v předešlých letech vedl, ale na 40. sjezdu bude chybět. Řeč je o bývalém premiérovi – dnes řadovém poslanci – Bohuslavu Sobotkovi. Jak zjistily Blesk Zprávy, pozvánku na sjezd přitom dostal.
17.02.2018 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Vaše věc: Kauzy J. Soukupa o Romanovi a také Sobotkovi a Pokorném

 
Další díl Kauz Jaromíra Soukupa na TV Barrandov přinesl závažná fakta o klientelismu a konfliktu zájmů Martina Romana. Významnou roli v celém případu hrají také Bohuslav Sobotka a Radek Pokorný.
16.02.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (307 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Expremiér Špidla přišel o práci, plánuje návrat do vysoké politiky?

 
Mezi lety 2001 až 2004 vedl Vladimír Špidla sociální demokracii, byl i českým premiérem a chvíli také eurokomisařem. Bohuslav Sobotka si ho pak vybral za šéfa svých poradců. Po volebním propadáku ČSSD loni na podzim ale museli sociální demokraté vyklidit pozice. O práci tak přišel i Špidla. Na úřadu práce ovšem neskončil, jak prozradil Blesk Zprávám. Zvažuje návrat do vysoké politiky?
14.02.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (308 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Veselé i děsivé maily Sobotky, Oty Novotného, Prouzy a dalších. Vyšetřování slavného úniku prý uvízlo na mrtvém bodě

 
Před dvěma lety otřásla českou politickou scénou aféra úniku e-mailů určených tehdejšímu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Hackeři tehdy ve třech etapách zveřejnili velké množství elektronické korespondence určené premiérovi. Hovoří se v nich o Jiřím Dienstbierovi či o analytikovi z Lidového domu Otu Novotném. Jak se případ za dva roky posunul?
09.02.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jiří Novotný (213 článků) , Jiří Novotný (213 článků)

K přátelům loajální, ale k odpůrcům mstivý jako hrabě Monte Christo! Martin Komárek otevřel obsah své knihy o Zemanovi

 
REPORTÁŽ „Pro mne je Miloš Zeman tajuplnou postavou a já se snažím ve své knížce rozkrýt, proč se někdy chová při své vysoké inteligenci a sečtělosti tak nepochopitelně. Miloš Zeman je částí své osobnosti rebelem i provokatérem, který ale umí famózně číst českou politiku. Ke svým přátelům je nesmírně loajální, ale ke svým odpůrcům pak mstivý jako hrabě Monte Christo. To je například vidět i na tom, jak v minulých měsících znemožnil Bohuslava Sobotku,“ prezentoval v Ostravě svoji novou publikaci o současném prezidentovi známý novinář a spisovatel Martin Komárek, který zde také vtipně glosoval současnou českou politiku a probíhající prezidentské volby.
18.01.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Miloš Zeman (23967 článků) , Martin Sobotka (235 článků)

Bývalý premiér Sobotka si přeje na Hradě Drahoše

 
Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doufá, že ve druhém kole prezidentských voleb zvítězí někdejší šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Na Twitteru napsal, že by v něm Česko získalo slušného, důstojného, respektovaného a energického prezidenta. Vztahy dvou bývalých předsedů sociální demokracie Sobotky a prezidenta Miloše Zemana se minulý rok znovu vyhrotily mimo jiné kvůli situaci kolem loňských plánů Sobotky na demisi vlády. Zprávu přinesla ČTK.
13.01.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Miloš Zeman (23967 článků) , Jiří Drahoš (1154 článků)