Články k osobnosti

Bohuslav Sobotka

  předseda vlády České republiky (premiér)

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Bohuslav Sobotka »
 

Komentáře: ČSSD vedená nevýrazným Hamáčkem se bude potýkat s ANO

 
Klasickým voličům ČSSD nepříliš známý korektní diplomat, který působí podobně nevýrazně jako Bohuslav Sobotka, nebo i medvěd Balú z Kiplingovy Knihy džunglí je podle komentátorů českých deníků nový předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Strana se po nedělním sjezdu pod jeho vedením bude potýkat především s hnutím ANO, při sestavování vlády i při soupeření o voliče, napsali.
19.02.2018 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Jan Hamáček (1261 článků)

Krejčík řekl sjezdu ČSSD, že by mohl být změnou

 
Kandidát na předsedu ČSSD Miroslav Krejčík řekl v dnešním nominačním projevu delegátům sjezdu, že by mohl být změnou. Nenechal by sociální demokraty, jak uvedl, uprostřed bitvy osamocené, jako to udělal v půlce loňského roku před podzimními sněmovními volbami tehdejší předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
18.02.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Tohle je Sobotkův polibek smrti, poukazuje Jaroslav Plesl

 
Už zítra se koná očekávaný mimořádný sjezd sociálních demokratů, který se uskuteční v Hradci Králové. Expremiér a bývalý předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se ho prý nezúčastní a odmítá také podpořit konkrétního kandidáta na předsedu strany. „Chovanec svou práci dělal dobře, ať rozhodne úsudek delegátů,“ uvedl v rozhovoru pro Právo.
17.02.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (284 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

„Za ČSSD jsem bojoval 28 let.“ Sobotka nejede na sjezd, Paroubka nepozvali

 
Bude to jeden z nejzásadnějších sjezdů ČSSD v její novodobé historii. Jeho delegáti mají v neděli 18. února zvolit nového šéfa, který má stranu vyvést z povolební šlamastiky, při níž si loni na podzim sáhla na samé dno. Ten, kdo sociální demokraty v předešlých letech vedl, ale na 40. sjezdu bude chybět. Řeč je o bývalém premiérovi – dnes řadovém poslanci – Bohuslavu Sobotkovi. Jak zjistily Blesk Zprávy, pozvánku na sjezd přitom dostal.
17.02.2018 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Vaše věc: Kauzy J. Soukupa o Romanovi a také Sobotkovi a Pokorném

 
Další díl Kauz Jaromíra Soukupa na TV Barrandov přinesl závažná fakta o klientelismu a konfliktu zájmů Martina Romana. Významnou roli v celém případu hrají také Bohuslav Sobotka a Radek Pokorný.
16.02.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (296 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Expremiér Špidla přišel o práci, plánuje návrat do vysoké politiky?

 
Mezi lety 2001 až 2004 vedl Vladimír Špidla sociální demokracii, byl i českým premiérem a chvíli také eurokomisařem. Bohuslav Sobotka si ho pak vybral za šéfa svých poradců. Po volebním propadáku ČSSD loni na podzim ale museli sociální demokraté vyklidit pozice. O práci tak přišel i Špidla. Na úřadu práce ovšem neskončil, jak prozradil Blesk Zprávám. Zvažuje návrat do vysoké politiky?
14.02.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (296 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Veselé i děsivé maily Sobotky, Oty Novotného, Prouzy a dalších. Vyšetřování slavného úniku prý uvízlo na mrtvém bodě

 
Před dvěma lety otřásla českou politickou scénou aféra úniku e-mailů určených tehdejšímu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Hackeři tehdy ve třech etapách zveřejnili velké množství elektronické korespondence určené premiérovi. Hovoří se v nich o Jiřím Dienstbierovi či o analytikovi z Lidového domu Otu Novotném. Jak se případ za dva roky posunul?
09.02.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Jiří Novotný (174 článků) , Jiří Novotný (174 článků)

K přátelům loajální, ale k odpůrcům mstivý jako hrabě Monte Christo! Martin Komárek otevřel obsah své knihy o Zemanovi

 
REPORTÁŽ „Pro mne je Miloš Zeman tajuplnou postavou a já se snažím ve své knížce rozkrýt, proč se někdy chová při své vysoké inteligenci a sečtělosti tak nepochopitelně. Miloš Zeman je částí své osobnosti rebelem i provokatérem, který ale umí famózně číst českou politiku. Ke svým přátelům je nesmírně loajální, ale ke svým odpůrcům pak mstivý jako hrabě Monte Christo. To je například vidět i na tom, jak v minulých měsících znemožnil Bohuslava Sobotku,“ prezentoval v Ostravě svoji novou publikaci o současném prezidentovi známý novinář a spisovatel Martin Komárek, který zde také vtipně glosoval současnou českou politiku a probíhající prezidentské volby.
18.01.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Martin Sobotka (235 článků)

Bývalý premiér Sobotka si přeje na Hradě Drahoše

 
Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doufá, že ve druhém kole prezidentských voleb zvítězí někdejší šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Na Twitteru napsal, že by v něm Česko získalo slušného, důstojného, respektovaného a energického prezidenta. Vztahy dvou bývalých předsedů sociální demokracie Sobotky a prezidenta Miloše Zemana se minulý rok znovu vyhrotily mimo jiné kvůli situaci kolem loňských plánů Sobotky na demisi vlády. Zprávu přinesla ČTK.
13.01.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Sobotka se přestěhoval na Moravu

 
Jako se vrací dobří holubi, tak se pro návrat do rodného kraje rozhodl i expremiér Bohuslav Sobotka (46). Po odchodu od rodiny i z čela ČSSD a po neúspěšných volbách zakotvil v jihomoravském Vyškově.
05.01.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Byt za 2 miliony a politický restart: Sobotka se po odluce od ženy odstěhoval na Moravu

 
Bohuslav Sobotka (ČSSD) skončil coby premiér a i když v Praze bude pobývat pracovně dál – jako poslanec ve Sněmovně – své trvalé bydliště přesunul. Koupil si totiž byt na Moravě. Konkrétně ve Vyškově, kde má poslaneckou kancelář. A to za 2,2 milionu korun, uvádí MF Dnes, která upozorňuje i na to, že Sobotka v rámci odluky s manželkou Olgou přenechal své ženě byt v pražských Stodůlkách.
04.01.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Sobotka se přesunul z Prahy do staré bytovky na Moravě. A pozor, prý jde znovu do voleb!

 
Bývalý premiér a poslanec Bohuslav Sobotka má nové bydliště. Za svůj domov si po pražských Stodůlkách vybral omšelou bytovku ve Vyškově, v kraji, ve kterém začínal a ve kterém chce nyní pokračovat. „Chci se víc zapojit do práce okresní organizace sociální demokracie,“ řekl pro MF DNES Sobotka. Podle MF DNES bytovka původně sloužila k ubytování vojáků.
04.01.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Jiří Vyvadil: Buď štastna, Republiko II.

 
Když jsem před půl rokem uprostřed absurdní klauniády, kdy Bohuslav Sobotka chvíli podával demisi celé vlády a potom ji zase bral zpět přeměnil facebookovou skupinu: S Kalouskem a Sobotkou se nemluví na skupinu „Babiš premiérem, Zeman prezidentem“ rozumělo se samo sebou, že trendy vývoje v naší zemi směřují k tomu, aby oba tito pánové zaujali ony nejvyšší ústavní funkce v zemi. Dnes tato skupina získává až 100 členů týdně a přesáhli jsme počet 10 000.
02.01.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Jiří Zeman (1180 článků)

Přehlasovali jsme Babiše, když prosazoval něco nehorázného... Sobotka se na uzavřené akci Patočky a spol. pěkně rozjel

 
Ondřej Vaculík se na serveru DeníkReferendum.cz rozepsal o posledním setkání redaktorů, spolupracovníků a přátel Deníku Referendum. Jak uvedl, zúčastnil se jej i bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který má blízko k šéfredaktorovi tohoto serveru Jakubovi Patočkovi. O tom se v nedávné době psalo především ve spojitosti s nemorálním financováním ze strany ČSSD a jejích dříve spravovaných ministerstev a institucí.
30.12.2017 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Ondřej Vaculík (12 článků)

Babišův pindík, Zemanova sv*ně a Sobotkovo ojeb*ní: Top politické výroky roku 2017

 
„Sorry jako,“ reagoval Andrej Babiš (ANO) a dodal, že již stáhl kalhoty, ale pindíka ukazovat nebude. „Důkladně ojebal český stát,“ pustil se do Babiše Bohuslav Sobotka (ČSSD). „Je to sv*ně,“ říkal prezident Miloš Zeman o svém kritikovi, který mluvil o jeho údajné rakovině. „Nebudu do toho zabrušovat, abych nemusel vybrušovat, přidal další hlášku, která již takřka zlidověla, poslanec od okamurovců Miloslav Rozner (SPD). I v roce 2017 politici někdy pořádně zaperlili.
29.12.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Zemanovo vánoční poselství: Nikdy neschválím předčasné volby (je to výsměch lidem)

 
 Předčasné volby nikdy nevyhlásím. Takto rezolutně se včera postavil ve svém vánočním poselství prezident Miloš Zeman (73) k domácí politické situaci. Hlava státu ale ve svém projevu hlavně chválila, i když nechyběl ani tradiční šťouchanec do oponentů. Tentokrát si vzal na paškál expremiéra Bohuslava Sobotku (46, ČSSD).
27.12.2017 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Dokončil celý mandát, stejně odešel s ostudou. Takový byl rok 2017 Bohuslava Sobotky

 
Dnes již bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uzavírá složitý rok. Zatímco v lednu Sobotka vedl nejsilnější parlamentní stranu s padesáti poslanci a byl premiérem země, na konci roku je jen řadovým zákonodárcem v relativně malém patnáctičlenném klubu. Ačkoli byla jeho vláda poměrně úspěšná, volební smetanu místo Sobotky slízl současný premiér Andrej Babiš.
26.12.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Václav Klaus starší a Bohuslav Sobotka? Odsouzený finančník začal „zpívat“, píše se o obrovských penězích

 
Kauza kolem společnosti Key Investments může nabrat nečekaných obrátek. Bývalý předseda představenstva společnosti Daniel Brzkovský se totiž rozhodl promluvit. Píší o tom Lidové noviny.
19.12.2017 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

„Míra vzteku a na*ranosti už nejen u mě přetéká jak vodopád!“ ČSSD na pokraji vzpoury, Chovanče a Sobotko. Naslouchali jsme a situace je takováto

 
Sociální demokracie prý míří v propasti ještě hlouběji, než se myslelo. Některým členům ČSSD začíná silně vadit přístup hlavních tváří strany k práci. Zvláště úřadující šéf strany Milan Chovanec a bývalý premiér Bohuslav Sobotka prý vyloženě kašlou na docházku do Sněmovny. Informace a obecné rozezlení redakci potvrdili tři významní sociální demokraté.
19.12.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Milan Chovanec (1422 článků)

Bohuslav Sobotka zjevně miluje euro. Markéta Šichtařová odkrývá, co všechno kvůli jeho přijetí prováděl

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ I deset korun za euro by za určitých okolností bylo ožebračením. Markéta Šichtařová tak reaguje na diskuse o tom, jaký by byl pro Českou republiku adekvátní přístupový kurz. Společnou měnu odmítá a připomíná, že sám otec eura, ekonom Otmar Issing, uvedl, že euro je tikající časovaná bomba, která brzy vyletí do povětří a smete celou Evropskou unii. Od nově jmenované české vlády neočekává, že zastaví nárůst úřednictva, k němuž výrazně napomohl Sobotkův kabinet, protože už i v něm seděl nový premiér Andrej Babiš a i na jeho vrub zvýšený počet šel.
17.12.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)