Články k osobnosti

Bohuslav Sobotka

  předseda vlády České republiky (premiér)

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Bohuslav Sobotka »
 

Expremiéra Sobotku to táhne do Číny. Vydal se tam na konzultace

 
Expremiér Bohuslav Sobotka se vydal pár měsíců poté, co skončil v politice, do Číny. Jeho mise se kromě setkání s politiky týkala i jeho poradenství v soukromém sektoru. Píší to Lidové noviny s poukázáním na to, že Sobotka se po odchodu z politiky stal konzultantem nadnárodního výrobce zdravotnické techniky BTL.
01.09.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Po stopách Bohuslava Sobotky. Byl vyjednávat v Číně

 
Někdejší předseda vlády za sociální demokracii Bohuslav Sobotka prakticky zmizel z veřejného života. Ve Sněmovně vypovídal před komisí k OKD, ale jinak jako by se po něm země slehla. Až teď se objevil. V Číně.
30.08.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

„Kopal“ Sobotka v Číně za CEFC? Cesta byla soukromá, tvrdí expremiér

 
Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navštívil v srpnu Čínu a jednal s představiteli tamní diplomacie a samosprávy. Ve čtvrtek to napsal server Neovlivní.cz, který Sobotkovu cestu dává do souvislosti s aktivitami čínské společnosti CEFC, která má blízko k prezidentu Miloši Zemanovi a pro kterou podle serveru pracuje Sobotkův osobní přítel Radek Pokorný.
30.08.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Idiot. Jen srab! Miloš Zeman promluvil o světové situaci a seknul Bohuslava Sobotku

 
Prezident Miloš Zeman debatoval s vedoucími zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí. Rozhodl se všem přítomným vysvětlit, proč musí čeští vojáci zůstat v Afghánistánu. Na dálku tím vlastně odpověděl i poslanci ODS Václavu Klausovi mladšímu a dalším politikům. Přestože již Bohuslav Sobotka (ČSSD) není českým premiérem, Zeman si do něj znovu rýpl. A nejen do něj. Již tradičně udeřil na české novináře a nešetřil ani analytika Tomáše Klvaňu.
29.08.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Jak se žije premiérům ve výslužbě? Cameron si užívá luxusu u moře, Sobotka jezdí metrem

 
Britský expremiér David Cameron (51) tráví své dny mimo Downing Street číslo 10 s úsměvem na tváři. Místo debat o brexitu se na pláži u svého luxusního letního sídla v Cornwallu věnuje bodyboardingu. O jeho bezpečí se během toho stará 10 osobních strážců, informoval deník Daily Mail. Český expremiér Bohuslav Sobotka oproti tomu jezdí hromadnou dopravou a bydlí v bytě na Moravě.
27.08.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (317 článků) , David Cameron (317 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , David Cameron (207 článků) , David Cameron (182 článků)

Hamáček poslal Babišovi dopis kvůli problému s novým šéfem ERÚ. Spory ohrožují trh

 
Andrej Babiš (ANO) si pochvaloval, že komunikace s Janem Hamáčkem (ČSSD) je lepší než s jeho předchůdcem Bohuslavem Sobotkou a řadu věcí si říkají napřímo. I zde však dochází na komunikaci přes dopisy - Hamáček totiž Babiše upozorňuje na dění kolem ERÚ a vyjadřuje své obavy ze situace, kdy spory kolem současného šéfa Vratislava Košťála mohou zamířit k soudu a ohrozit i samotný český trh, upozorňuje deník E15.
23.08.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Jan Hamáček (1261 článků)

Sobotka pomohl. Jak dostat k výslechu Bakalu? Přijde s policisty, věří šéf komise k OKD

 
Sněmovní komise pokračuje ve vyšetřování privatizace OKD. Její předseda Lukáš Černohorský trvá na vyslechnutí miliardáře Zdeňka Bakaly. Před poslance by ho mohla přivést policie. Na rozdíl od bývalého premiéra Bohuslava Sobotky se totiž výslechu vyhýbá. Komise má zatím mandát do poloviny října.
13.08.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Policie se kvůli sportovním dotacím zajímá o Sobotku a Faltýnka. Kauza pokračuje

 
Podle informací páteční MF Dnes policie dál rozplétá možné podvody s přidělováním dotací na sport, na které se přišlo v době, kdy Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vedla současná poslankyně za ČSSD Kateřina Valachová. Policisté jí prý vyslýchali 11 hodin. A hodně se zajímali i o expremiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD).
10.08.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Trestní oznámení na Sobotku kvůli OKD. Vyšly prý najevo nové zásadní skutečnosti

 
Trestní oznámení v kauze OKD podal v pondělí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových podal v pondělí. Konrétní pachtale v něm sice zmíněn není, ale jak z znění textu vyplývá, míří na někdejší ministry financí a průmyslu a obchodu z ČSSD Bohuslava Sobotku a Milana Urbana. „Trestní oznámení je reakcí na nová zásadní skutková zjištění,“ říká generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Kateřina Arajmu.
09.08.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (169 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

A to je změna! Jde o Babiše a Merkelovou. A o Bohuslava Sobotku

 
Co dělá Babiš správně a Bohuslav Sobotka dělal špatně? Proč ve vztahu k Evropě obrátil? Takové otázky si klade Erik Best ve svém dnešním Posledním slově, publikovaném na serveru Fleet Sheet, s nadpisem „Babiš a Merkelová“.
08.08.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Kde to je? Špehování, které jste si možná zaplatili. Bohuslav Sobotka, Bakala a jiní. Ptali jsme se

 
Kam z rukou civilní rozvědky zmizela špičková odposlouchávací zařízení, známá pod názvem Agáta? Došlo ke spiknutí a černému prodeji sofistikovaných systémů do soukromých rukou? A jak celá kauza, jejímž šetřením se zabývá i sněmovní bezpečnostní výbor a bezpečnostní složky, souvisí s přesunem exporadce z Ministerstva vnitra do Kanady? Na pozadí okurkové sezóny se v zákulisí české politiky a tajných služeb odehrává velké drama.
08.08.2018 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

„Kluci z plakátů Babiše“ jsou mimo jako Sobotka. Kdo naopak zavětřil návrat?

 
Zatímco expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dobrovolně sekl s kariérou ve vysoké politice a vzdal se i poslaneckého mandátu, řada jeho někdejších kolegů ze Sněmovny větří na podzim šanci na návrat. A to během senátních, ale i komunálních voleb. Známých jmen ze Sněmovny se objevuje na kandidátkách celá řada. Naopak někteří exposlanci a bývalé trumfy ANO zůstávají raději mimo politiku stejně jako Sobotka – třeba exposlanci Komárek či Zlatuška, který se nerozešel s hnutím ANO v dobrém.
07.08.2018 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Bohuslav Sobotka promluvil o Babišově vládě

 
Někdejší premiér Bohuslav Sobotka se po více než dvaceti letech stáhl z politiky. Již několik měsíců není ani poslancem. Poslaneckého mandátu se vzdal, protože si neuměl představit, že by jako sociální demokrat měl hlasovat pro kabinet Andreje Babiše. Na několik měsíců si také uložil bobříka mlčení a nekomunikoval s médii. Teď se však rozhodl mlčení prolomit.
05.08.2018 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Sobotka věděl podstatnou věc. Erik Best se vážně pozastavil nad tím, jak expremiér vypovídal před komisí k vyšetřování kauzy OKD

 
Sněmovní komise k privatizaci OKD pod vedením piráta Lukáše Černohorského pokračuje v práci. Amerického novináře Erika Besta překvapilo, jak se k privatizaci vyjádřil tehdejší ministr financí a pozdější premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Sobotka prý o prodeji OKD věděl jednu podstatnou věc.
01.08.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Jaromír Soukup řádil ve svém pořadu: ČSSD v pr*eli. Sobotkův vstup do strany omylem. V Praze cizinci kopali do číšníka a policisté za rohem nasazovali botičky

 
Ve včerejším díle Týdne s Jaromírem Soukupem na TV Barrandov si již zmíněný moderátor vzal do parády stranu ČSSD. Vysmál se jí za její politický sňatek s Babišem, za politiky bez charismatu a za Bohuslava Sobotku. A pak se pustil do české policie.
31.07.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Paroubek o kmotrech: Bakala kontroloval politiky, třeba Sobotku. Chtěl mě zničit. OKD byty? Škodu lidem musíme nahradit

 
ROZHOVOR Jiří Paroubek podal přihlášku do boje o Senát za obvod Ostrava město. V rozhovoru pro PL.cz se rozpovídal o svém programu a prozradil, že chtěl v roce 2010 - pokud by se tehdy stal premiérem - řešit případ privatizovaných bytů OKD ve prospěch lidí v nich bydlících. Což se díky Bohuslavu Sobotkovi dozvěděl i Zdeněk Bakala. „Získal 20 až 25 miliard korun, jak se odhaduje, z prodeje těchto bytů. Vyplatilo se mu, aby ve volební kampani investoval pár desítek milionů korun proti tomu, kdo chtěl spravedlivé řešení pro lidi. Vedl proti mně antikampaň před volbami v roce 2010. Ty různé hnusárny, které se objevovaly, byly z velké části z dílny Bakaly a s ním spolupracující firmy Bison & Rose," vysvětluje.
30.07.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3624 článků) , Zdeněk Bakala (315 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Jiří Škoda (42 článků) , Jiří Škoda (42 článků)

Na tohle dojel Sobotka, když se na to vykašlal. Expremiér znovu vytahuje velké téma

 
Jiří Paroubek po čase opět promluvil. Nešetřil Bohuslava Sobotku (ČSSD), Miroslava Kalouska (TOP 09), ani Zdeňka Bakalu.
29.07.2018 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3624 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Jsme za polovinou, hlásí sněmovní komise k OKD. Sobotka mluvil tři a půl hodiny

 
Sněmovní komise k privatizaci těžební společnosti OKD je podle předsedy Lukáše Černohorského (Piráti) zhruba v 60 procentech své práce. Černohorský to řekl novinářům v závěru pátečního jednání komise. S výslechy svědků, mezi kterými byli tento týden například členové bývalých vlád Bohuslav Sobotka, Vladimír Špidla, Milan Urban, Jiří Rusnok a Miroslav Grégr, je šéf komise spokojen.
27.07.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (296 článků) , Milan Urban (169 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Jiří Rusnok (1864 článků) , Jiří Rusnok (695 článků)

Sobotka žije spokojeně, vracet se do politiky nechce. Co řekl o OKD a o čem raději pomlčel?

 
Klidný a spokojený. Tak charakterizoval svůj aktuální život bývalý ministerský předseda a exšéf ČSSD Bohuslav Sobotka. Ten přišel poslancům do Sněmovny v pátek vysvětlovat, jak to bylo s privatizací OKD. V té době byl totiž ministrem financí. Sobotka také naznačil, že není spokojen s aktuální politickou situací. Z vysoké politiky odešel koncem loňského roku, kdy byl jmenován jeho nástupce. Od té doby se do médií téměř nevyjadřoval.
27.07.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Já se nechci rozčilovat, odbyl Sobotka novináře, když vypovídal k OKD. Stát prý díky němu dostal čtyři miliardy

 
Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zopakoval, že prodej menšinového státního podílu v těžební společnosti OKD firmě Karbon Invest Viktora Koláčka a Petra Otavy se uskutečnil v souladu se zákonem a soutěžními pravidly. Následný přeprodej nabyvatelské firmy skupině finančníka Zdeňka Bakaly ho, jak uvedl, velmi překvapil.
27.07.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Petr Otava (2 články)