Články k osobnosti

Bohuslav Sobotka

  předseda vlády České republiky (premiér)

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Bohuslav Sobotka »
 

Sobotkův muž k Fialovi? Prý ano. A zase ten Michalik

 
Kolem vlády Petra Fialy (ODS) se vynořují jména dříve spojená s ČSSD. Řeč je např. o někdejším spolumajiteli komunikační agentury Bison & Rose Miloši Růžičkovi. Úterní MF Dnes ve spojitosti s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR zmiňuje také jméno právníka Radka Pokorného, který v minulosti spolupracoval se společností ČEZ i expremiérem za ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Ve spojitosti s ministerstvem průmyslu padlo dokonce jméno exministra zahraničí Tomáše Petříčka a Miroslava Pocheho.
11.01.2022 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2846 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků) , Miroslav Pokorný (22 článků) , Miroslav Pokorný (22 článků)

Babiš nemluví o Temelínu pravdu, ozval se Bohuslav Sobotka. A jeho parťák Prouza něco dodal

 
O to, kdo zastavil tendr na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín, se nyní dohadují někdejší premiéři. Podle někdejšího sociálnědemokratického předsedy vlády Bohuslava Sobotky expremiér Andrej Babiš (ANO) lže. Píše to server Echo24.cz.
30.12.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24034 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Maláčová chce ČSSD zachránit návratem Bohuslava Sobotky. Mimo jiné

 
Budu všude tam, kde se bude politicky bojovat. Na demonstracích i na debatách. Končící ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se hlasitě přihlásila o post předsedkyně ČSSD. Popsala, jak chce stranu vyvést z krize. Mimo jiné prý i tím, že by se pokusila k návratu do strany přesvědčit expremiéra Bohuslava Sobotku.
10.12.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Hyeny, to jste demokrati? Zbořil zděšen. Už ví, co čekat

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Proč by měl překvapit současný mediální hyenismus jen proto, že si jeho šiřitelé říkají ‚demokratická opozice‘, a to ve dnech, kdy se zdá, že opozicí už nebudou?“ Politolog Zdeněk Zbořil reaguje na komentáře týkající se zdraví prezidenta republiky. K plánovanému vyjednávání o vládě říká: „Z očí do očí by si to měli říct a neposílat si vzkazy prostřednictvím zuřivých reportérů.“ A pokud bude premiérem Petr Fiala? „Konec konců Bohuslav Sobotka také úkoly plnil a nerozuměl a nakonec v klidu odešel a snad se nám ani nesměje.“ Zbořil předpokládá vznik nového levicového uskupení jen pod jiným názvem.
11.10.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2846 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Jiří Paroubek: Sobotkova nestoudnost

 
Na stránkách sobotního iBlesku jsem objevil rozhovor, který udělal s Bleskem Zprávy, můj nástupce ve vedení ČSSD, bývalý předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka. Tento rozhovor plně zapadá do kampaně, která probíhá v pravicové části médií a jejímž cílem je snížit šance ČSSD dostat se v říjnových volbách opět do sněmovny.
09.08.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4238 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Sobotka: Koudelka pryč? Spojenci by si mysleli, že plníme přání Moskvy

 
Expremiér Bohuslav Sobotka již není členem ČSSD, ale v politice prožil celou řadu let. Byl ministrem financí a mezi lety 2013 až 2017 byl i premiér. Jako premiér také jmenoval plukovníka Michala Koudelku do pozice šéfa BIS a teď se Koudelky důrazně zastal. Zato premiér Andrej Babiš od něj dostal za uši. Sobotka naznačil, že se chce Babiš Koudelky zbavit, jen hledá způsob, jak to celé hodit na prezidenta Miloše Zemana.
05.08.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24034 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků) , Miloš Zeman (26974 článků)

„Nemůže dál žít na malém českém písečku.“ Petříček volá zpět Sobotku. A přidal: Narcistický jájínek Babiš!

 
Někdejší ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal nad tím, proč potřebujeme sociální demokraty Sobotkova střihu. Někdejší premiér Bohuslav Sobotka však již členem strany není.
22.07.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Pehe: Osud Bohuslava Sobotky? Důkaz bídy naší demokracie

 
Expremiér Bohuslav Sobotka po 30 letech v tichosti odešel z ČSSD. Nezaplatil členské příspěvky. Podle politologa Jiřího Pehe Sobotkův osud ukazuje, jak bídně na tom je česká demokracie. Klade to za vinu Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi.
21.07.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10663 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků) , Jiří Pehe (453 článků) , Jiří Zeman (1365 článků)

Odchod Sobotky mnohé straníky překvapil

 
Nečekané sbohem, které dal v uplynulých dnech soc. dem. po dvaatřiceti letech její bývalý předseda, expremiér a exministr financí Bohuslav Sobotka, mnohé členy strany překvapilo. Bez ohledu na vztah k bývalému partajnímu šéfovi se politici oslovení Právem shodují, že šlo o výraznou tvář a autentického sociálního demokrata. O jeho tichém odchodu ze strany většina netušila.
17.07.2021 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Benzinová chudoba českých řidičů! Co to znamená?

 
Až 95 % výdajů na výměnu starého kotle za nový uhradí stát nízkopříjmovým domácnostem. Ostatní domácnosti ministerstvo životního prostředí (MŽP) může zadotovat také, uhradí však maximálně 50 % nákladů. Na nové kotlíkové dotace chce rezort vyčlenit dalších 14 mld. Kč. Provoz neekologických kotlů bude od září 2021 zakázán, podle odhadu MŽP je jich stále v provozu kolem 300 tisíc. Nová pobídka by měla pokrýt obměnu cca poloviny z celkového počtu. Sobotka v ČSSD skončil PRAHA (bel) – Dvaatřicet let byl členem ČSSD, 6 let ji vedl, ale od začátku měsíce už s ní Bohuslav Sobotka (49, na snímku) nemá nic společného. Podle deníku Právo expremiér neuhradil ke konci června stranické příspěvky, členství mu tak automaticky zaniklo. Sobotka odešel z politiky v březnu 2018, od té doby podle deníku pracuje pro firmu zaměřenou na zdravotnickou techniku. Důvody ukončení členství Sobotka nekomentoval. PRAHA (vr) – Natankovat »plnou« před dovolenou? V Česku pěkný zářez do rodinného rozpočtu, v Německu úplná pohodička. Podle průzkumu společnosti slevového portálu Picodi totiž za mzdu natankujeme méně litrů benzinu než západní sousedé. Proč jsme zase ve srovnání »chudí«?
16.07.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků)

V 18 zabloudil na jednání ČSSD... Teď Bohuslav Sobotka po 32 letech stranu opouští

 
Nezaplatil členské příspěvky, a tím se za ním v sociální demokracii zavřela voda. A přitom to byl jeden z českých premiérů a také předseda ČSSD. Řeč je o Bohuslavu Sobotkovi, který takto v tichosti ze strany odešel. Serveru iROZHLAS.cz informaci Práva potvrdil současný šéf strany Jan Hamáček. Ten poděkoval Sobotkovi za práci pro stranu a pro zemi.
15.07.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků) , Jan Hamáček (3322 článků)

Politolog Jelínek: Za sociální demokracii kandiduje skoro každý, kdo zbyl

 
Sociální demokracie má o člena méně. A ne o nikterak bezvýznamného. Po 32 letech odešel z ČSSD Bohuslav Sobotka, někdejší premiér a poslanec. Jak však píše DeníkN.cz, do strany také staré známé tváře přicházejí. V nadcházejících sněmovních volbách se totiž bude hrát o každý hlas. Píše to server DeníkN.cz.
15.07.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Expremiér Sobotka opustil ČSSD po 32 letech. Neuhradil příspěvky, zaniklo mu členství

 
Bývalý premiér Bohuslav Sobotka opustil po 32 letech ČSSD, napsalo Právo. Členství ve straně mu zaniklo poté, co neuhradil členské příspěvky. Muž, který měl coby předseda vlády spory s prezidentem Milošem Zemanem i Andrejem Babišem, už není ani řadovým členem sociální demokracie, ve které hlasoval proti vstupu do vlády s ANO.
15.07.2021 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24034 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků) , Miloš Zeman (26974 článků)

Po 32 letech opustil expremiér Sobotka ČSSD

 
Někdejší premiér, ministr financí a šéf soc. dem. Bohuslav Sobotka po dvaatřiceti letech v tichosti opustil stranu. Právu to potvrdily dobře informované zdroje blízké Lidovému domu.
15.07.2021 04:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Koudelka z BIS přežije. Ale možná jen další rok

 
V srpnu 2016 jmenoval tehdejší premiér za ČSSD Bohuslav Sobotka Michala Koudelku do čela Bezpečnostní informační služby. Ředitel BIS dostal k dispozici pětiletý mandát. Ten mu v srpnu tohoto roku vyprší a je otázka, co bude s Koudelkou dál. O jeho dalším osudu rozhodne premiér Andrej Babiš (ANO). A ten prý nechce dráždit prezidenta Miloše Zemana, jenž dává najevo, že je s Koudelkovou prací extrémně nespokojen.
23.06.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24034 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků) , Miloš Zeman (26974 článků)

Sobotka čtyři roky od vyhazovu Babiše a hrozby Zemanovou holí: Nic bych neměnil

 
Přesně před čtyřmi lety vrcholily spory mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Politická krize se prohlubovala den za dnem – často se skloňovala slova jako: korunové dluhopisy nebo finanční správa, objevily se nahrávky, na kterých měl Babiš ovlivňovat média. Sobotka chtěl odvolat svého vicepremiéra z vlády a zároveň odmítl jmenovat na jeho místo Alenu Schillerovou. V jednu chvíli dokonce premiér ohlásil demisi, čímž by padla celá vláda. Nakonec si ale tento krok rozmyslel, Zeman si ho totiž vyložil po svém a na Hradě mu to dal jasně najevo. Mával na něj hůlkou a odcházel, i když šéf vlády ještě mluvil. To vše v době podobné jako dnes – tedy jen pár měsíců před volbami, v průběhu předvolební kampaně.
12.05.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24034 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Expremiér Sobotka bouchal u Moravce do stolu: Babiš je slabý. Já jsem Zemana krotil

 
Do Otázek Václava Moravce v České televizi zavítal bývalý premiér Bohuslav Sobotka, který vedl vládu právě v době, kdy vybuchl dnes tolik řešený muniční sklad ve Vrběticích. Vláda konala správně, ale dělala i chyby. Zeman prý nahrává ruské propagandě. Sobotka se zastal dnes již bývalého ministra Petříčka, měl prý dobré styky v EU a nechápe, proč byl odvolán. Současná vláda, dle slov Sobotky, by si měla posvítit na prezidentova muže Nejedlého. A Babiš je prý slabý.
25.04.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Sobotka o Vrběticích: Zeman nahrává ruské propagandě, vláda udělala chyby i dobré kroky

 
Bývalý premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka prolomil po dlouhé době mlčení. V Otázkách Václava Moravce hodnotil postup vlády při současné diplomatické krizi mezi Českem a Ruskem. Sobotka byl v roce 2014 - v době výbuchů muničního skladu ve Vrběticích - premiérem.
25.04.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Expremiér varuje po skandálu s Ruskem před Hradem. „Měli by si dávat pozor,“ radí vládě

 
Exploze v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku byla útokem na tehdejší českou vládu a snaha o destabilizaci Česka. Je o tom přesvědčen bývalý premiér Bohuslav Sobotka. Řekl to pro server Seznam Zprávy. České bezpečnostní složky mají důvodné podezření, že do výbuchu ve Vrběticích byli zapojeni příslušníci ruské tajné služby. V sobotu večer to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). Jde o stejné agenty, kteří se pokusili otrávit Sergeje Skripala novičokem. Incident v Česku je podle Sobotky mnohem závažnější a vláda by měla reagovat nejen vyhoštěním dvou desítek zaměstnanců ruského velvyslanectví.
18.04.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24034 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Rusové a Vrbětice: Bohuslav Sobotka hovoří o „státním terorismu“. Šlo prý o jeho vládu, v Moskvě se nelíbila

 
Kauza Vrbětice vstupuje do dalšího dějství. Premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu oznámil, že do výbuchu ve Vrběticích byli zapojeni ruští agenti, osmnáct jich bylo vyhoštěno. Bohuslav Sobotka, jenž byl v době výbuchu ve Vrběticích premiérem, v rozhovoru pro Seznam Zprávy tuto akci označil za teroristický útok Ruska, které podle jeho slov chtělo destabilizovat jeho vládu. Senátora Pavla Fischera šokuje mlčení prezidenta Zemana. Česko by mělo ve své reakci vyhostit všechny ruské diplomaty, míní bývalý velvyslanec v Rusku a v USA Petr Kolář.
18.04.2021 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24034 článků) , Petr Kolář (613 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků) , Pavel Fischer (215 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »