Články k osobnosti

Bertolt Brecht

  dramatik, spisovatel, divadelní teoretik a režisér, básník a prozaik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Bertolt Brecht »
 

Divadla uvedou Václava Havla, Jiřího Stránského i Ústavu ČR

 
Tituly premiér posledního listopadového týdne svědčí o tom, že divadla se ani na sklonku roku nevyhýbají společensko-politickým tématům. Autory inscenovaných textů jsou Václav Havel, Bertolt Brecht, Friedrich Schiller i Jiří Stránský. A své divadelní podoby se dočká i Ústava České republiky.
26.11.2019 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6268 článků) , Bertolt Brecht (5 článků) , Jiří Stránský (70 článků) , Friedrich Schiller (1 článek) , Jiří Havel (452 článků) , Jiří Havel (452 článků)

Kat Židů z Vilniusu, Bergman i Miloš Forman na Filmfestu

 
Franz Murer, přezdívaný kat Židů z Vilniusu, a jeho podivný poválečný proces, ikonická Romy Schneiderová, Bertolt Brecht snažící se zfilmovat svou slavnou Žebráckou operu i Miloš Forman budou tématy filmového festivalu Das Filmfest. Třináctý ročník přehlídky německých, rakouských a švýcarských filmů proběhne od 17. do 23. října v Praze a od 29. října do 2. listopadu v Brně.
20.09.2018 12:09 |

podobné články

Osobnosti: Bertolt Brecht (5 článků) , Miloš Forman (521 článků)

Cesta do pravěku s Tagankou Jurije Ljubimova

 
V pátek večer vystoupí v Praze na Nové scéně Národního divadla legendární moskevská Taganka. Již ve středu zahrála - recipročně za Odcházení Václava Havla a Andreje Kroba Klicperova divadla v Moskvě - Dobrého člověka ze Sečuanu Bertolta Brechta na sedmnáctém mezinárodním festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové.
24.06.2011 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6268 článků) , Bertolt Brecht (5 článků)

Žebrácká opera bude poprvé uvedena v Národním divadle

 
V novém překladu a s novými texty písní uvede Národní divadlo ve čtvrtek 10. prosince premiéru inscenace Bertolta Brechta a Kurta Weilla Žebrácká opera. Na jevišti historické budovy se toto dílo, které patří mezi nejhranější na českých scénách, představí vůbec poprvé.
09.12.2009 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Bertolt Brecht (5 článků)

Milenka Bertolta Brechta jako umělecká fikce

 
Za román Brechtova milenka byl francouzský prozaik, dramatik a literární kritik Jacques-Pierre Amette v roce 2003 vyznamenán Goncourtovou cenou. Autor odborných prací o německé literatuře a Bertoltu Brechtovi si dovolil napsat uměleckou fikci.
22.09.2009 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Bertolt Brecht (5 článků)
« Předchozí 1 Další »