Články k osobnosti

Bernie Sanders

  politik, senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Bernie Sanders »
 

V Bidenově vládě mohou být i jeho rivalové. A přivede první ministryni obrany v dějinách USA?

 
Nově zvolený prezident Joe Biden převezme vedení Spojených států až 20. ledna, přípravy na tento krok včetně sestavování nového kabinetu už jsou ovšem v plném proudu. Biden mimo jiné avizoval, že už v pondělí oznámí složení expertní skupiny pro boj proti koronaviru. Podle webů jako je například server Politico jsou mezi potenciálními členy jeho administrativy i prominentní demokratičtí senátoři Bernie Sanders a Elizabeth Warrenová. Oba byli Bidenovými soupeři ve stranických primárkách před prezidentskoou volbou.
11.11.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (48 článků) , Joe Biden (439 článků) , Elizabeth Sanders (3 články)

Zbyněk Fiala: Biden zezelená

 
Volební situace v USA je dost komplikovaná, ale jedno je jasné: Joe Biden nemůže vyhrát bez mladých radikálů, kteří stáli za Bernie Sandersem, a ti by nepřišli k volbám, pokud by se nepřihlásil k zásadám Zeleného nového údělu.
18.08.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (48 článků) , Joe Biden (439 článků)

Obamová na sjezdu: Trump je špatný prezident. Přináší chaos a virus dlouho podceňoval

 
Donald Trump je špatný prezident, přináší chaos, rozděluje a zcela mu schází empatie. Během prvního dne nominačního sjezdu Demokratické strany to dnes řekla bývalá první dáma Spojených států Michelle Obamová. Jediným způsobem, jak ukončit současný chaos, je podle ní dát na podzim hlas Joeu Bidenovi. Bývalého viceprezidenta na sjezdu, který je kvůli pandemii covidu-19 z valné části virtuální, podpořil i vermontský senátor Bernie Sanders či bývalý republikánský guvernér John Kasich.
18.08.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5674 článků) , Michelle Obama (242 článků) , Bernie Sanders (48 článků) , Joe Biden (439 článků) , John Kasich (4 články)

Sanders končí! V USA se drama chýlí ke konci

 
Levicový senátor Bernie Sanders oznámil, že nebude usilovat o nominaci Demokratické strany pro listopadové prezidentské volby ve Spojených státech. Uvolnil tak cestu ke kandidatuře pro bývalého viceprezidenta Joea Bidena, jenž se zřejmě stane soupeřem současné republikánské hlavy státu Donalda Trumpa v podzimních prezidentských volbách, informují Novinky.cz.
08.04.2020 22:51 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5674 článků) , Bernie Sanders (48 článků) , Joe Biden (439 článků)

Obamův muž má volnou cestu. Sanders vzdal boj o nominaci pro prezidentské volby

 
Levicový senátor Bernie Sanders ukončuje boj o nominaci Demokratické strany pro listopadové prezidentské volby ve Spojených státech. Uvedl to dnes v prohlášení společně se svým týmem. Sanders tím uvolnil cestu ke kandidatuře pro bývalého viceprezidenta Joea Bidena, který tak zřejmě bude soupeřem nynější republikánské hlavy státu Donalda Trumpa.
08.04.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5674 článků) , Bernie Sanders (48 článků) , Joe Biden (439 článků)

Obamův muž Biden je favoritem demokratů, soupeře porazil ve třech státech

 
Bývalý viceprezident Spojených států Joe Biden ovládl demokratické primárky ve všech třech státech, v nichž se v úterý konaly – na Floridě, v Illinois i v Arizoně. Vyplývá to z takřka konečných výsledků. Umírněný Biden (77) jednoznačně porazil svého výrazně levicového soupeře, vermontského senátora Bernieho Sanderse (78). Sanders nyní čelí výzvám, aby ze stranického klání odstoupil, a umožnil tak demokratům přípravu listopadové prezidentské volby, ve které úřad obhajuje nynější republikánský šéf Bílého domu Donald Trump.
18.03.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5674 článků) , Bernie Sanders (48 článků) , Joe Biden (439 článků)

Kdo proti Trumpovi? Biden po „superúterý“ poráží Sanderse, exstarosta New Yorku skončil

 
Bývalý americký viceprezident Joe Biden podle dílčích výsledků agentury AP zvítězil v desíti ze 14 amerických států hlasujících v rámci takzvaného volebního superúterý, jež bylo zatím nejvýznamnějším dnem souboje o zisk demokratické nominace pro letošní prezidentské volby v USA. Dařilo se však také senátorovi Berniemu Sandersovi, který bodoval v nejlidnatější Kalifornii.
04.03.2020 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (48 článků) , Joe Biden (439 článků)

Zbyněk Fiala: Sanders vyhrál v Kalifornii, ale na východě prohrával

 
První velká volební zkouška, superúterý s demokratickými primárkami ve 14 státech, ve kterém se rozdávala třetina delegátských hlasů na červencový nominační sjezd, dopadla lépe pro bývalého viceprezidenta Joe Bidena než pro senátora Bernieho Sanderse. Bloomberg propadl.
04.03.2020 21:16 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (48 článků) , Joe Biden (439 článků)

Pamatujete na umělce Milana Kohouta? Teď slyšel Bernieho Sanderse a toto v extázi stvořil

 
Levicový umělec Milan Kohout, dlouhodobě žijící ve Spojených státech amerických, se na portálu Blisty.cz Jana Čulíka se čtenáři podělil s tím, co natočil během projevu prezidentského kandidáta Bernieho Sanderse v Bostonu.
02.03.2020 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (48 článků) , Jan Kohout (189 článků) , Jan Kohout (5 článků)

'Rudý' Bernie hlásá víc socialismu než 'Venezuela' Maláčová

 
Socialistická revoluce v Americe a sociální stát podle představ ČSSD k sobě mají blízko. Stačí porovnat plány Bernieho Sanderse a sociálních demokratů.
27.02.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (48 článků)

Je to tu: Bernie Sanders byl v Moskvě! A nejen tam! tahají na něj

 
Hledání soupeře pro Donalda Trumpa nabírá v americké Demokratické straně mimořádnou razanci. Po víkendovém suverénním vítězství v Nevadě se stal jejím hlavním cílem kandidát levicového křídla strany Bernie Sanders. Kandidáti se přesunuli k dalšímu kolu primárek do Jižní Karolíny, a tamní debata jednoznačně vyzněla ve stylu „všichni na Sanderse“.
26.02.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5674 článků) , Bernie Sanders (48 článků)

Analytik Kotrba nabízí detailní souvislosti: Vsaďte stovku na znovuzvolení Trumpa! A Putin? Jeho nejďábelštější vměšování do voleb v USA nyní je...

 
ROZHOVOR Američtí demokraté už dávno nejsou tou stranou z dob Franklina Roosevelta, říká analytik Štěpán Kotrba. Momentálně je favoritem demokratických primárek socialista Bernie Sanders, který si vzal za cíl boj proti sociální nerovnosti, snaží se zavádět minimální mzdu ve výši 15 dolarů na hodinu, brojí proti Wall Streetu a reflektuje klimatické změny. Proč Sanders drtí dva miliardáře, kteří mají na kampaň prakticky neomezený rozpočet? A proč se mladému, otevřeně homosexuálnímu kandidátovi Buttigiegovi nedaří u černošské komunity?
25.02.2020 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (48 článků)

Svět směřuje do p*dele... Strach z voleb v USA: Je to prý velmi jednoduché

 
Někdejší brněnský radní a aktivista Matěj Hollan tvrdí, že se současným prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem „jde svět do pr*ele“. Bez Trumpa tam nepůjde. Takhle jednoduché to podle Hollana je. Rozčiluje ho proto, když se opoziční demokraté hádají mezi sebou a nedokážou se sjednotit za jediným kandidátem, který by Trumpa porazil, ať už je to výrazně levicový senátor Bernie Sanders, nebo miliardář Michael Bloomberg.
24.02.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5674 článků) , Michael Bloomberg (36 článků) , Bernie Sanders (48 článků) , Michael Michael (1645 článků) , Michael Sanders (1 článek) , Michael Sanders (1 článek) , Michael Sanders (1 článek) , Michael Sanders (1 článek) , Michael Sanders (1 článek)

Boj Trumpových soupeřů: Socialista Sanders hravě zvítězil v Nevadě, Biden zaostal

 
Vermontský senátor Bernie Sanders podle předběžných výsledků jednoznačně zvítězil v americkém státě Nevada ve stranickém klání demokratů o nominaci na kandidaturu v prezidentských volbách. V neděli o tom informovala agentura Reuters, podle níž si Sanders upevnil pozici aktuálního lídra mezi demokratickými aspiranty na post šéfa Bílého domu. Další uchazeči o stranickou nominaci Joe Biden, Pete Buttigieg a Elizabeth Warrenová za ním skončili s velkým odstupem. Demokraté vybírají soupeře pro republikánského kandidáta, prezidenta Donalda Trumpa.
23.02.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5674 článků) , Bernie Sanders (48 článků) , Joe Biden (439 článků) , Elizabeth Sanders (3 články)

Sanders ovládl demokratické primárky v Nevadě

 
Podle průběžných výsledků se vítězem nominačního klání amerických demokratů stal v Nevadě vermontský senátor Bernie Sanders, který si tak upevnil pozici lídra mezi ostatními uchazeči.
23.02.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (48 článků)

Falešná Greta Sandersovi: Spící agente KGB, vstávat!

 
Duo ruských vtipálků Vladimir Kuzněcov a Alexej Stoljarov si utahovalo z levicového senátora Bernieho Sanderse, uchazeče o demokratickou nominaci do prezidentského souboje.
18.02.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (48 článků)

Senátora přerušily polonahé bojovnice za práva zvířat. Ňadra si polévaly mlékem

 
Při shromáždění v Nevadě na jednom z vystoupení senátora Bernieho Sanderse v rámci turné jeho politické kampaně došlo k dalšímu „polonahému“ protestu. Ženy bojující za práva zvířat vyzvaly uchazeče o post prezidenta ke zrušení financování mléčných farem. Dotyčné na pódium vystoupily bez trička a přes obnažený hrudník měly nápis „Nechte mléčný průmysl zemřít“.
17.02.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (48 článků)

Kavárna se řezala: Tys nevolil Karla! Skřípání zuby. A také slova o Zemanovi

 
Erik Tabery prozradil svému Twitteru, co je jeho noční můrou. Nebudeme napínat, zlým snem šéfredaktora Respektu je volební klání Donald Trump – Bernie Sanders v USA. A jak už to na sociálních sítích bývá, vzbudil jeho příspěvek zuřivou debatu, do které dorazil výkvět liberální levice – Petr Bittner, Jan Moláček, Apolena Rychlíková nebo Matěj Hollan. Svého šéfa nakonec přispěchala bránit i jedna z redaktorek Respektu.
12.02.2020 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5674 článků) , Bernie Sanders (48 článků) , Karl Sanders (1 článek) , Petr Zeman (345 článků) , Karel Zeman (326 článků) , Jan Zeman (436 článků) , Erik Apolen (1 článek)

Zbyněk Fiala: Impeachment dopeachil

 
Prezident Trump je Senátem zproštěn viny, bývalého viceprezidenta Bidena tam trápení teprve čeká. Biden navíc jasně prohrál s „radikálním“ soupeřem Bernie Sandersem v prvním kole primárek Demokratické strany v Iowě.
07.02.2020 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (48 článků)

Homosexuál Trumpovým vyzyvatelem? Vítězství Buttigiega překvapilo v USA

 
Vítězem prvního demokratického nominačního souboje v Iowě se stal po sečtení 100 procent okrsků bývalý starosta města South Bend v Indianě Pete Buttigieg, informovala agentura Reuters. Těsně za ním skončil senátor Bernie Sanders, s výrazným odstupem následovaný senátorkou Elizabeth Warrenovou. Bývalý viceprezident Joe Biden skončil na čtvrtém místě. Americká tisková agentura The Associated Press (AP) však upozornila, že vítěze vyhlásit nemůže – existují podle ní důkazy, že demokraté výsledky nesprávně sečetli.
07.02.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (48 článků) , Joe Biden (439 článků) , Elizabeth Sanders (3 články)
« Předchozí 1 2 3 Další »