Články k osobnosti

Bernie Sanders

  politik, senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Bernie Sanders »
 

Obamův muž Biden je favoritem demokratů, soupeře porazil ve třech státech

 
Bývalý viceprezident Spojených států Joe Biden ovládl demokratické primárky ve všech třech státech, v nichž se v úterý konaly – na Floridě, v Illinois i v Arizoně. Vyplývá to z takřka konečných výsledků. Umírněný Biden (77) jednoznačně porazil svého výrazně levicového soupeře, vermontského senátora Bernieho Sanderse (78). Sanders nyní čelí výzvám, aby ze stranického klání odstoupil, a umožnil tak demokratům přípravu listopadové prezidentské volby, ve které úřad obhajuje nynější republikánský šéf Bílého domu Donald Trump.
18.03.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4882 článků) , Bernie Sanders (43 článků) , Joe Biden (38 článků)

Kdo proti Trumpovi? Biden po „superúterý“ poráží Sanderse, exstarosta New Yorku skončil

 
Bývalý americký viceprezident Joe Biden podle dílčích výsledků agentury AP zvítězil v desíti ze 14 amerických států hlasujících v rámci takzvaného volebního superúterý, jež bylo zatím nejvýznamnějším dnem souboje o zisk demokratické nominace pro letošní prezidentské volby v USA. Dařilo se však také senátorovi Berniemu Sandersovi, který bodoval v nejlidnatější Kalifornii.
04.03.2020 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků) , Joe Biden (38 článků)

Zbyněk Fiala: Sanders vyhrál v Kalifornii, ale na východě prohrával

 
První velká volební zkouška, superúterý s demokratickými primárkami ve 14 státech, ve kterém se rozdávala třetina delegátských hlasů na červencový nominační sjezd, dopadla lépe pro bývalého viceprezidenta Joe Bidena než pro senátora Bernieho Sanderse. Bloomberg propadl.
04.03.2020 21:16 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků) , Joe Biden (38 článků)

Pamatujete na umělce Milana Kohouta? Teď slyšel Bernieho Sanderse a toto v extázi stvořil

 
Levicový umělec Milan Kohout, dlouhodobě žijící ve Spojených státech amerických, se na portálu Blisty.cz Jana Čulíka se čtenáři podělil s tím, co natočil během projevu prezidentského kandidáta Bernieho Sanderse v Bostonu.
02.03.2020 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků) , Jan Kohout (188 článků) , Jan Kohout (4 články)

'Rudý' Bernie hlásá víc socialismu než 'Venezuela' Maláčová

 
Socialistická revoluce v Americe a sociální stát podle představ ČSSD k sobě mají blízko. Stačí porovnat plány Bernieho Sanderse a sociálních demokratů.
27.02.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků)

Je to tu: Bernie Sanders byl v Moskvě! A nejen tam! tahají na něj

 
Hledání soupeře pro Donalda Trumpa nabírá v americké Demokratické straně mimořádnou razanci. Po víkendovém suverénním vítězství v Nevadě se stal jejím hlavním cílem kandidát levicového křídla strany Bernie Sanders. Kandidáti se přesunuli k dalšímu kolu primárek do Jižní Karolíny, a tamní debata jednoznačně vyzněla ve stylu „všichni na Sanderse“.
26.02.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4882 článků) , Bernie Sanders (43 článků)

Analytik Kotrba nabízí detailní souvislosti: Vsaďte stovku na znovuzvolení Trumpa! A Putin? Jeho nejďábelštější vměšování do voleb v USA nyní je...

 
ROZHOVOR Američtí demokraté už dávno nejsou tou stranou z dob Franklina Roosevelta, říká analytik Štěpán Kotrba. Momentálně je favoritem demokratických primárek socialista Bernie Sanders, který si vzal za cíl boj proti sociální nerovnosti, snaží se zavádět minimální mzdu ve výši 15 dolarů na hodinu, brojí proti Wall Streetu a reflektuje klimatické změny. Proč Sanders drtí dva miliardáře, kteří mají na kampaň prakticky neomezený rozpočet? A proč se mladému, otevřeně homosexuálnímu kandidátovi Buttigiegovi nedaří u černošské komunity?
25.02.2020 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků)

Svět směřuje do p*dele... Strach z voleb v USA: Je to prý velmi jednoduché

 
Někdejší brněnský radní a aktivista Matěj Hollan tvrdí, že se současným prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem „jde svět do pr*ele“. Bez Trumpa tam nepůjde. Takhle jednoduché to podle Hollana je. Rozčiluje ho proto, když se opoziční demokraté hádají mezi sebou a nedokážou se sjednotit za jediným kandidátem, který by Trumpa porazil, ať už je to výrazně levicový senátor Bernie Sanders, nebo miliardář Michael Bloomberg.
24.02.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4882 článků) , Michael Bloomberg (34 článků) , Bernie Sanders (43 článků) , Michael Michael (1454 článků) , Michael Sanders (1 článek) , Michael Sanders (1 článek) , Michael Sanders (1 článek) , Michael Sanders (1 článek) , Michael Sanders (1 článek)

Boj Trumpových soupeřů: Socialista Sanders hravě zvítězil v Nevadě, Biden zaostal

 
Vermontský senátor Bernie Sanders podle předběžných výsledků jednoznačně zvítězil v americkém státě Nevada ve stranickém klání demokratů o nominaci na kandidaturu v prezidentských volbách. V neděli o tom informovala agentura Reuters, podle níž si Sanders upevnil pozici aktuálního lídra mezi demokratickými aspiranty na post šéfa Bílého domu. Další uchazeči o stranickou nominaci Joe Biden, Pete Buttigieg a Elizabeth Warrenová za ním skončili s velkým odstupem. Demokraté vybírají soupeře pro republikánského kandidáta, prezidenta Donalda Trumpa.
23.02.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4882 článků) , Bernie Sanders (43 článků) , Joe Biden (38 článků) , Elizabeth Sanders (2 články)

Sanders ovládl demokratické primárky v Nevadě

 
Podle průběžných výsledků se vítězem nominačního klání amerických demokratů stal v Nevadě vermontský senátor Bernie Sanders, který si tak upevnil pozici lídra mezi ostatními uchazeči.
23.02.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků)

Falešná Greta Sandersovi: Spící agente KGB, vstávat!

 
Duo ruských vtipálků Vladimir Kuzněcov a Alexej Stoljarov si utahovalo z levicového senátora Bernieho Sanderse, uchazeče o demokratickou nominaci do prezidentského souboje.
18.02.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků)

Senátora přerušily polonahé bojovnice za práva zvířat. Ňadra si polévaly mlékem

 
Při shromáždění v Nevadě na jednom z vystoupení senátora Bernieho Sanderse v rámci turné jeho politické kampaně došlo k dalšímu „polonahému“ protestu. Ženy bojující za práva zvířat vyzvaly uchazeče o post prezidenta ke zrušení financování mléčných farem. Dotyčné na pódium vystoupily bez trička a přes obnažený hrudník měly nápis „Nechte mléčný průmysl zemřít“.
17.02.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků)

Kavárna se řezala: Tys nevolil Karla! Skřípání zuby. A také slova o Zemanovi

 
Erik Tabery prozradil svému Twitteru, co je jeho noční můrou. Nebudeme napínat, zlým snem šéfredaktora Respektu je volební klání Donald Trump – Bernie Sanders v USA. A jak už to na sociálních sítích bývá, vzbudil jeho příspěvek zuřivou debatu, do které dorazil výkvět liberální levice – Petr Bittner, Jan Moláček, Apolena Rychlíková nebo Matěj Hollan. Svého šéfa nakonec přispěchala bránit i jedna z redaktorek Respektu.
12.02.2020 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4882 článků) , Bernie Sanders (43 článků) , Karl Sanders (1 článek) , Petr Zeman (329 článků) , Karel Zeman (313 článků) , Jan Zeman (395 článků) , Erik Apolen (1 článek)

Zbyněk Fiala: Impeachment dopeachil

 
Prezident Trump je Senátem zproštěn viny, bývalého viceprezidenta Bidena tam trápení teprve čeká. Biden navíc jasně prohrál s „radikálním“ soupeřem Bernie Sandersem v prvním kole primárek Demokratické strany v Iowě.
07.02.2020 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků)

Homosexuál Trumpovým vyzyvatelem? Vítězství Buttigiega překvapilo v USA

 
Vítězem prvního demokratického nominačního souboje v Iowě se stal po sečtení 100 procent okrsků bývalý starosta města South Bend v Indianě Pete Buttigieg, informovala agentura Reuters. Těsně za ním skončil senátor Bernie Sanders, s výrazným odstupem následovaný senátorkou Elizabeth Warrenovou. Bývalý viceprezident Joe Biden skončil na čtvrtém místě. Americká tisková agentura The Associated Press (AP) však upozornila, že vítěze vyhlásit nemůže – existují podle ní důkazy, že demokraté výsledky nesprávně sečetli.
07.02.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků) , Joe Biden (38 článků) , Elizabeth Sanders (2 články)

Bernie Sanders: Výzva ke koncepci pokrokového globálního společenského uspořádání

 
Odehrává se boj s nedohlednými důsledky na celosvětové úrovni. Nejde o nic menšího než o budoucnost naší planety – v sázce jsou ekonomika, sociální záležitosti a životní prostředí.
25.09.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků)

Mirko Raduševič: Sanders - Demokracie není o miliardářích

 
Po určitém čase se opět hodně mluví o americkém politikovi, senátorovi za Vermont Bernie Sandersovi. Média zaujalo stejně jako při volební kampani, ve které prohrál v primárkách s Hillary Clintonou, jak se pustil do americké oligarchie. Politologové jej rádi označují za jakéhosi amerického sociálního demokrata.
09.08.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků)

V Americe se po volbách dějí věci. Demokrat Bernie Sanders podpořil Trumpa a dokonce mu nabídl spolupráci

 
Bernie Sanders prohral v demokratických primárkách s Hillary Clintonovou. Podle celé řady Američanů to byl až příliš levicový politik. A tento muž učinil po vítězství republikána Donalda Trupma cosi v politice dlouho neviděného – Trumpa podpořil. Pokud zasáhne proti velkým americkým korporátním firmám, jak sliboval v předvolební kampani, pak si Trump zaslouží mou podporu, prohlásil Sanders. Informovala o tom CNN.
19.11.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků) , Donald Trump (4882 článků)

Paroubek: Bernie Sanders je skutečný státník

 
Na pondělním setkání se svými stoupenci senátor za stát Vermont, Bernie Sanders, donedávna soupeř Clintonové na nominaci k volbám na funkci prezidenta USA za Demokratickou stranu, vyjádřil jasnou podporu nominované kandidátce Demokratické strany na prezidenta USA, H. Clintonové. Bylo to velmi důležité vyjádření, neboť po zveřejnění emailů z centrály Demokratické strany se ukazuje, že stranický establishment Clintonové v primárních volbách viditelně nadržoval a neúnavně a nechutně intrikoval proti Sandersovi.
28.07.2016 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků)

Zatímco Clintonová a spol. schůzovali, Donald Trump do nich rýpal

 
Nominační sjezd demokratů pozorně sleduje kromě jiných i republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump, který dění u konkurentů komentuje prostřednictvím svého twitterového účtu. Pořádnou porci kritiky si již od něho stihl vykoledovat konkurent Hillary Clintové z primárek Bernie Sanders.
26.07.2016 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4882 článků) , Bernie Sanders (43 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »