Články k osobnosti

Barack Obama

  prezident USA

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Barack Obama »
 

Snad mají pekelníci na Obamu dobré dříví. Petr Štěpánek už mu odpočítává

 
Bývalý radní Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek se vyjádřil ke konci prezidentování Baracka Obamy ve Spojených státech amerických. A rozhodně si nebere servítky – označil ho dokonce za nejhoršího prezidenta USA.
31.12.2016 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (747 článků) , Barack Obama (2451 článků) , Petr Štěpánek (747 článků)

Známý americký deník píše o "Putinovu příteli Zemanovi". Představili jej Karel Randák a Ivan Gabal

 
Server deníku New York Times pro čtenáře zachytil cestičky, kterými se Rusové snaží uplatňovat svůj vliv na Západě. Končící prezident Barack Obama sice nařídil posílení sankcí vůči Kremlu, ale podle deníku to samo o sobě nestačí. Prezident Ruské federace Vladimir Putin má totiž v Evropě mnoho přátel, kteří mu pomáhají. V textu mnohokrát padlo jméno českého prezidenta Miloše Zemana. Došlo i na chystaný odbor pro boj s propagandou na ministerstvu vnitra.
31.12.2016 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3415 článků) , Barack Obama (2451 článků) , Miloš Zeman (23498 článků) , Ivan Ivan (1347 článků)

Obama možná vůbec nesměl být prezidentem USA. Dějí se kolem toho neuvěřitelné věci

 
Spisovatel a publicista Benjamin Kuras popisuje, jak probíhalo pátrání ohledně nejasností toho, kde se vlastně americký prezident Barack Obama narodil.
31.12.2016 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

Obama napíná svaly a trestá Rusy. Proč až teď?

 
Z Havaje, tichomořské oázy slunce, pohody a míru, vyhlašuje Barack Obama sankce za útoky ruských hackerů. Pouhé tři týdny před koncem prezidentství, v době, kdy je pokládán za chromou kachnu.
31.12.2016 01:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

Roztržka mezi Spojenými státy a Ruskem. Donald Trump zveřejnil důležité prohlášení

 
Mezi Spojenými státy a Ruskem to znovu vře. V odvetě za údajné ruské kybernetické útoky proti Spojeným státům nechal končící americký prezident Barack Obama vyhostit ze země víc než tři desítky ruských diplomatů a na Ruskou federaci nechal uvalit další sankce. Budoucí americký prezident Donald Trump dává ale okamžitě jasně najevo, že pod jeho vládou se budou Spojené státy k Rusku chovat jinak.
30.12.2016 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Obama chce ubránit reformu, které jde Trump po krku. Povolal si demokraty

 
Dosluhující americký prezident Barack Obama se ve středu 4. ledna sejde se zákonodárci Demokratické strany, aby s nimi projednal strategii ochrany své zdravotní reformy. V pátek o tom informoval portál Politico. Reformu známou jako Obamacare republikáni kritizují a po nástupu nového republikánského prezidenta Donalda Trumpa ji chtějí zrušit.
30.12.2016 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Smrtelně urazil prezidenta Obamu i jeho manželku. Člověk z Trumpova blízkého okolí má z ostudy kabát, prořízlá ústa ale jedou dál

 
Spolutvůrce předvolební kampaně Donalda Trumpa Carl Paladino na sebe upoutal pozornost kontroverzními výroky, které zvedly ze židle především odpůrce Donalda Trumpa. Paladino v minulosti poznamenal, že doufá ve skon Baracka Obamy na nemoc šílených krav. Končící první dámě Michelle Obamové zase doporučil, aby žila s gorilami.
30.12.2016 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Barack Obama (2451 článků) , Michelle Obama (227 článků)

Chromá kachna by takové věci dělat neměla. Když jsem poslouchal informace o dění, vzpomněl jsem si… Znalec poměrů Jaroslav Bašta hodnotí nejnovější americko-ruskou výměnu

 
ROZHOVOR „Počítá s tím, že tohle je záležitost, která se týká jen Obamy a chce si udržet dobré vztahy s budoucím prezidentem,“ komentuje exministr Jaroslav Bašta aktuální odmítnutí prezidentem Vladimirem Putinem odvety za vypovězení ruských diplomatů z USA. Na adresu Baracka Obamy také zmínil: „Chromá kachna by takové věci dělat neměla.“ S odkazem na počínání bývalého ukrajinského prezidenta Juščenka poznamenal Bašta i to, že odcházející prezidenti někdy udělají kroky, ke kterým nenašli odvahu v době, kdy byli v plné funkci. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekl: „Když jsem informace o dění poslouchal, vzpomněl jsem si na to, jak týden před 11. zářím nechal George Bush vyhostit ještě větší počet pracovníků ruského velvyslanectví a pak nastalo období spolupráce.“
30.12.2016 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3415 článků) , Barack Obama (2451 článků) , George George (553 článků)

Putinův překvapivý manévr. Z Ruska nevyhostí ani jednoho Američana

 
Den poté, co americký prezident Barack Obama rozhodl o vypovězení 35 ruských diplomatů z USA, ruské úřady zavřely angloamerickou školu v Moskvě. Informovala o tom v pátek televize CNN. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zároveň navrhl vyhoštění 35 amerických diplomatů z Ruska. Jenže prezident Vladimir Putin uvedl, že nikoho nevyhostí. Obama sankce uvalil v reakci na hackerské útoky, které podle amerických úřadů prováděla ruská rozvědka.
30.12.2016 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků) , Sergej Lavrov (145 článků)

Trump po ohlášení protiruských sankcí: USA by se měly věnovat lepším věcem

 
Budoucí americký prezident Donald Trump již reagoval na nové protiruské sankce vyhlášené prezidentem Barackem Obamou. Spojené státy by se měly podle Trumpa posunout kupředu a věnovat se větším a lepším věcem. Trump se chce prý nicméně setkat se zástupci tajných služeb, aby se dozvěděl o situaci více. Informoval o tom server České noviny.
30.12.2016 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Diplomatická válka: USA vypověděly 35 ruských diplomatů. Kreml hrozí odvetou

 
Spojené státy ve čtvrtek vypověděly 35 ruských diplomatů. Zároveň uzavřely dvě ruská pracoviště na svém území. Prezident Barack Obama zároveň vyhlásil vůči Rusku další sankce kvůli hackerským útokům proti americkým politickým institucím i jednotlivcům. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina označil nové postihy za nezákonné, šéf Kremlu se podle něho rozhodne o případných odvetných opatřeních. Informovaly o tom České noviny.
30.12.2016 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3415 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Obamu informovali o atentátu v Berlíně, a on dál v klidu hrál golf. A další věci, které vám o odcházejícím prezidentovi mainstream nenapíše

 
Éru právě končícího prezidenta USA Baracka Obamy hodnotí na serveru Neviditelný pes publicista Ota Ulč.
29.12.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

Konec jednoho přátelství? Izraelci zuří kvůli mlčení Američanů

 
Vítěz amerických prezidentských voleb Donald Trump se ještě ani nestihl nastěhovat do Bílého domu a už si připsal na konto první diplomatický neúspěch. Výsledkem jsou rozezlení Izraelci a památní rezoluce OSN, kterou diplomaté odcházejícího prezidenta Baracka Obamy natruc nevetovali.
28.12.2016 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Trump ztrhal Obamu za chování jeho administrativy k Izraeli

 
Budoucí hlavě USA Donaldu Trumpovi se nelíbí chování administrativy končícího prezidenta Baracka Obamy vůči Izraeli. On sám prý bude k židovskému státu vstřícnější.
28.12.2016 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Dusno ve Washingtonu. Obama se prý na poslední chvíli snaží zabetonovat co nejvíce svých změn

 
Novinář Daniel Anýž rozebral ve svém komentáři v dnešních Lidových novinách předávání moci mezi Barackem Obamou a Donaldem Trumpem. Jak uvádí, pod zdáním smíru se odehrává nebývalé drama.
28.12.2016 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Takové je dědictví Baracka Obamy. Hynek Kmoníček si pomohl přirovnáním s manželkou a milenkou

 
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky a budoucí velvyslanec ve Washingtonu Hynek Kmoníček zhodnotil ve svém rozhovoru pro MF Dnes uplynulý rok na Pražském hradě, ale vyjádřil se také k zahraniční politice. Především k té americké.
28.12.2016 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

Kdo je největší hrozbou na světě? Možná vás to překvapí, ale Rusko to prý není

 
Jeden z klíčových poradců končícího prezidenta Baracka Obamy Ben Rhodes poslal světu zásadní vzkaz. Čína je nebezpečnější než Rusko, soudí muž, který stojí po boku Baracka Obamy od roku 2007, kdy se podílel na přípravách Obamovy prezidentské kandidatury. Slova tohoto důležitého poradce přinesla arabská televize Al-Džazíra.
25.12.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

Totální rána Baracku Obamovi z okolí Donalda Trumpa. Raději jsme to přeložili celé, protože...

 
Až neuvěřitelně odpověděl v anketě Artvoice.com politický aktivista Carl Paladino. Jeho přáním totiž mimo jiné je, aby odcházející prezident Barack Obama chytil nemoc šílených krav. A nejen to.
24.12.2016 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Umři na nemoc šílených krav, popřál Obamovi do nového roku Trumpův kumpán

 
Smrt dosluhujícího amerického prezidenta Baracka Obamy na nemoc šílených krav si v nadcházejícím roce přeje Carl Paladino, který spoluřídil kampaň nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa. Chtěl by také, aby se odcházející první dáma Michelle Obamová znovu stala mužem. Podnikatel Paladino svá slova pronesl v anketě pro lokální noviny a následně je potvrdil agentuře AP.
24.12.2016 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Barack Obama (2451 článků) , Michelle Obama (227 článků)

Pojistné trable Čechů: Obtěžování Obamy, pojistka panenství i liška v autě

 
Pojišťovny řeší každoročně stovky pojistných událostí. I když k vyhledání pojišťovny nevedou zážitky příliš radostné, objevují se i kuriózní nehody a hlášení nejen od samotných klientů, ale také lékařů, které dokáží udivit i pobavit. Máme pro vás výběr těch nejlepších hlášek a případů, ve kterých hrála roli liška, která záhadně zmizela, příliš tvrdý kohout, popáleniny po přípitku, vietnamský kanec a pokusy o vniknutí do domu prezidenta Baracka Obamy.
23.12.2016 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)