Články k osobnosti

Barack Obama

  prezident USA

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Barack Obama »
 

Poslední řeč Obamy: Spojené státy jsou lepším a silnějším místem než dřív

 
Spojené státy jsou nyní lepším a silnějším místem než dřív. V posledním proslovu ve funkci amerického prezidenta to v noci na středu v Chicagu řekl dosluhující prezident Barack Obama. Připomněl také úspěchy, kterých podle něj jeho vláda dosáhla v oblasti hospodářství, zahraniční politiky nebo lidských práv. Američany vyzval, aby se aktivně zapojili do veřejného života a věřili v možnost změny.
11.01.2017 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

Celosvětově uznávaný vědec: Obama se chová jako děcko, kterému rozbili bábovičku. A ti co křičí, že prezident není jejich...

 
ROZHOVOR „Americká dosluhující administrativa se chová jako chlapeček na pískovišti, kterému se rozsypala bábovička,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz světově uznávaný geolog a přírodovědec docent Václav Ziegler. Muž, který asi jako málokterý současný člověk skutečně ochutnal mamutí maso ze Sibiře, hovoří o „justech“ Baracka Obamy. A podíváme-li se na nynější arktické počasí, nepřichází, jak se v médiích hovoří, ze Sibiře či Východu, ale ze severozápadní Evropy – takže opět určitá „polopravda“… Více než to nás však ohrožují nesmírná stáda skotu, která produkují metan. Ve vidině velkých zisků rozbila naše západní společnost stabilizační prvky v „nárazníkových zemích“ a v nastalém zmatku se nevyznáme ani sami.
10.01.2017 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

Trump chce příští týden smést Obamovu zdravotní reformu. Brojí i proti očkování

 
Budoucí americký prezident Donald Trump v úterý vyzval republikánské poslance, aby už příští týden zrušili zdravotní reformu odcházející hlavy státu Baracka Obamy. Náhradní plán by prý měl být k dispozici za několik týdnů. Republikánský šéf Senátu Mitch McConnell konstatoval, že Trumpovy záměry nejsou v rozporu s plány zastupitelů.
10.01.2017 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4842 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Jiří Vyvadil: Už to je jen za 10 aneb Česko má být předpolím pro vyjednávání s Východem…

 
Už jen 10 dnů nás vzdaluje od okamžiku, kdy Donald Trump, pokud ho ovšem nezastřelí, se stane 45. prezidentem USA a Barack Obama odejde do politických věčných lovišť…
10.01.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4842 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Tak kdo tady lže? Tyhle oplakáváte a tyhle ne? Vlivný publicista z USA se pustil do hlavních médií

 
Publicista, spisovatel a velký kritik americké zahraniční politiky a prezidenta Baracka Obamy Nicolas J. S. Davies ve své rozsáhlé analýze podrobuje zdrcující kritice mainstreamová média. Naopak se do jisté míry zastává Ruska a tvrdí, že Američané v Sýrii zabíjejí civilisty v minimálně stejném počtu.
10.01.2017 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

ČSSD se drží Merkelové a Obamy, což v Česku není moc populární, píše americký novinář Erik Best

 
Sociální demokraté to mají v Česku těžké. Politici této strany si vytkli za cíl držet se liberální agendy, kterou prosazují především končící prezident USA Barack Obama a německá kancléřka Angela Merkelová. Jisté signály ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka z téže strany však naznačují, že se dosud nejsilnější vládní partaj může začít chovat jinak, až se úřadu prezidenta USA ujme Donald Trump.
09.01.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4842 článků) , Angela Merkelová (2528 článků) , Barack Obama (2451 článků) , Lubomír Zaorálek (2525 článků)

Jiří Vyvadil: Obamovi se odpočítává metr, jako kdysi na vojně. Už jen za jedenáct

 
To, co dělá Barack Hussein Obama v posledních týdnech téměř budí obavy, v jakých rukou se může tato dosud všem jako supervelmoc označovaná supervelmoc ocitnout. Stále nezapomínám, že kdykoliv zřejmě může zmáčknout tlačítko ve své jaderném kufříku. A je to děsivé. Nejsem přesný znalec amerických dějin, ale jsou prameny, že např. prezident Wilson, tvůrce zásady práva národů na sebeurčení se na konci života stal zcela bezprávný v rukou své ženy. Nic to nemění na tom, že i díky jemu vzniklo svobodné Československo, ale otazníky kolem jeho osoby zůstávají…
09.01.2017 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

Ivanka Trump se stěhuje: Dům za 140 milionů!

 
Nový americký prezident Donald Trump se bude moci opřít hned o dvě první dámy: o manželku Melanii (46), ale i o dceru Ivanku (35). Ta už si v hlavním městě zařídila bydlení. Ani ne dva bloky od nového bydliště Baracka Obamy!
09.01.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4842 článků) , Ivana Trump (167 článků) , Barack Obama (2451 článků)

To nebyla moč, to byl čaj. Debata, která se Moravcovi v závěru totálně vymkla

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize proti sobě zasedli současný ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a někdejší ministr obrany Alexandr Vondra (ODS). Možná proto, aby debatu trochu oživil, držel Moravec oba hosty poněkud v chladu. Výměna názorů byla i tak dost žhavá. Hosté svorně zkritizovali odcházející americkou administrativu Baracka Obamy. Vondra nakonec prozradil, zda se v České televizi pije moč.
08.01.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků) , Alexandr Vondra (1189 článků) , Lubomír Zaorálek (2525 článků) , Václav Moravec (526 článků)

A teď se budou dít věci. Američané to prý v Sýrii zabalili

 
Američané to prý zabalili. Píše to agentura AP při popisu situace v Sýrii. Spojené státy prý už ani nepředstírají, že by v syrském konfliktu hrály nějakou vedoucí roli. Tu převzaly Rusko, Turecko a také Írán. Administrativa Baracka Obamy prý už jen čeká na svůj konec.
08.01.2017 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

Obamova rozlučková party: Clooney, McCartney i Beyonce v Bílém domě pařili až do rána

 
Takový mejdan zřejmě Bílý dům nepamatuje. Na rozlučku prezidenta Baracka Obamy a jeho manželky Michelle dorazili slavní z celého světa. Sám odcházející politik byl prý králem tanečního parketu a poslední hosté odcházeli až ve čtyři ráno!
08.01.2017 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků) , Michelle Obama (227 článků)

Trump už si vybral šéfa tajných služeb: Bude jím prý bývalý velvyslanec v Německu

 
Pod prezidentem Barackem Obamou vede tajné služby James Clapper, jenže ten už oznámil, že složí funkci, jakmile 20. ledna složí prezidentskou přísahu Donald Trump. Ten si vybere šéfa nového. Dlouho se spekulovalo o tom, kdo by to mohl být, a podle agentury Reuters už je rozhodnuto. Příštím šéfem tajných služeb prý bude bývalý americký velvyslanec v Německu.
06.01.2017 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4842 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Jan Urbach: USA prý proti Islámskému státu nedělají nic

 
Turecký premiér Binali Yildirim dnes kritizoval administrativu Baracka Obamy za podporu kurdských ozbrojených sil. Turecko je přitom považuje za teroristické uskupení. Premiér vyzval Donalda Trumpa, aby po nástupu do Bílého domu "skoncoval s touto hanbou".
05.01.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4842 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Jan Urbach: Bílý dům ničí dokumenty, WikiLeaks vypisují odměnu

 
Americký internetový portál “The American Mirror” informuje o výzvě WikiLeaks a vypsání odměny za informace o ztrátě důležitých dokumentů z období působení administrativy prezidenta Baracka Obamy. „Nabízíme odměnu 20 tisíc dolarů za informace vedoucí k zatčení nebo odhalení kohokoli z Obamovy administrativy, kdo ničí důležité údaje," uvedl zdrojový mikroblog WikiLeaks na Twitteru. Před touto výzvou WikiLeaks informovaly o ztrátě pevného disku o velikosti dvou terabytů s informacemi o administrativě prezidenta Clintona. Na disku prý mohly být některé tajné informace.
05.01.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

Tajemství Baracka Obamy: Má chorobný děs ze sněhuláků

 
Za necelý měsíc opustí Barack Obama Bílý dům. S rezidencí amerického prezidenta se rozloučí po osmi letech a předá ji Donaldu Trumpovi. Jeho zaměstnanci se mu odchod snaží zpříjemnit různými žertíčky. Ten poslední byl ale krutý. Barackovi postavili na zahradu za okny Oválné pracovny čtyři sněhuláky. On trpí hominochionofobií, chorobným strachem z těchto sněhových figur.
05.01.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4842 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Uf. Kauzu „černoch v Lidlu“ odnesl Barack Obama, vyjádřil se i syn Petra Nečase

 
Kauza černošského modela, kterého společnost Lidl umístila do svého reklamního letáku a vzbudila řadu negativních reakcí, pokračuje i dnes.
05.01.2017 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků) , Petr Nečas (9307 článků)

A já ho mám většího! Tereza Spencerová s hrůzou odhaluje, kdo skutečně ovládá svět, a obává se toho, co přijde

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Sledujme, co ještě vytáhne z klobouku Barack Obama, vyhlíží příští týdny editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz upozorňuje, že síly jako George Soros či Fethullah Gülen se pokouší řídit svět, aniž by k tomu měly jakýkoliv mandát, a nachází na mapě našeho blízkého okolí další místo, kde je na pomoc voláno Rusko.
05.01.2017 08:00 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (222 článků) , Barack Obama (2451 článků)

V USA zasedl nový Kongres a rovnou se pustil do Obamových zákonů

 
Americký Kongres, který vzešel z listopadových voleb, začal v úterý nové funkční období. Opět ho ovládají republikáni, kteří plánují odvolat některé zákony dosluhujícího prezidenta Baracka Obamy. Hned na úvod podnikli první kroky ze zrušení zdravotnické reformy známé jako Obamacare.
04.01.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

S vyhoštěním ruských diplomatů z USA je to úplně jinak, než se tvrdí. Barack Obama varuje před „fake news“ a sám je šíří, objevil komentátor

 
Rozšiřuje Barack Obama dezinformace? Ve své pravidelné glose na to upozorňuje novinář a pozorovatel zákulisního dění Erik Best. Vše souvisí s nedávným vyhoštěním 35 ruských diplomatů z USA, o kterém rozhodla dosluhující administrativa. Podle Besta byl skutečný důvod jiný a dokazuje to web Bílého domu.
02.01.2017 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků)

Poučení pro Nobelův výbor po zkušenostech s laureátem Obamou

 
Ke konci prezidentování Baracka Obamy ve Spojených státech se vyjádřil komentátor na serveru Reflex.cz Jiří X. Doležal. Podle jeho slov bylo Obamovo působení nevalné. „Byl to prezident slabý a Nobelovu cenu míru dostal neprávem,“ podotkl.
02.01.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2451 článků) , Jirka Doležal (260 článků) , Jiří Doležal (260 článků)