Články k osobnosti

Barack Obama

  prezident USA

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Barack Obama »
 

Nenuťte potomky, ať mají rodinu. Šťastní mohou být i bez dětí, míní Obamová

 
Michelle Obamová se rozpovídala o tom, jaká v současnosti panují očekávání vůči mladým ženám. Svým dvěma dcerám přitom osmapadesátiletá manželka bývalého prezidenta Baracka Obamy radí, ať se těmito doporučeními nenechají ovlivnit a dají si v životě na čas.
26.12.2022 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2511 článků) , Michelle Obama (247 článků)

Elon Musk výrazně vstoupil do voleb v USA

 
Miliardář Elon Musk a majitel společnosti Twitter doporučuje na sociální síti americkým voličům, aby v zítřejších volbách do Kongresu hlasovali pro republikány. Zanedlouho následoval apel na americké voliče ze strany šéfa Bílého domu Joea Bidena a bývalého prezidenta Spojených států Baracka Obamy.
08.11.2022 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2511 článků) , Elon Musk (257 článků) , Joe Biden (901 článků)

Elon Musk výrazně vstoupil do voleb v USA

 
Miliardář Elon Musk a majitel společnosti Twitter doporučuje na sociální síti americkým voličům, aby v zítřejších volbách do Kongresu hlasovali pro republikány. Zanedlouho následoval apel na americké voliče ze strany šéfa Bílého domu Joea Bidena a bývalého prezidenta Spojených států Baracka Obamy.
07.11.2022 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2511 článků) , Elon Musk (257 článků) , Joe Biden (901 článků)

Jan Urbach: Biden horší než Obama i Trump

 
Podle nejnovějšího ekonomického průzkumu CNBC All-America Economic Survey dosáhla celková a ekonomická podpora prezidenta Joe Bidena nejnižší úroveň za období jeho působení v prezidentském úřadu a je nižší, než kdy měli jeho předchůdci Donald Trump a Barack Obama.
20.07.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5936 článků) , Barack Obama (2511 článků) , Joe Biden (901 článků)

V neděli nejezdit autem, zpomalit na dálnici? Boj s Putinem podle Bruselu. Komentátor jde do otáček: To je na kazajku!

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Konec protidezinformačního centra v USA dle komentátora nebude mít na Česko žádný vliv a Michal Klíma zůstane tam, kde je. A pokud jde o přeřek George Bushe, míní, že „potrefená husa zakejhala“. „Označuje-li politický a mediální mainstream za válečného zločince Vladimira Putina, tak co je potom právě třeba George Bush? Nebo Barack Obama či Bill Clinton?“ ptá se. A raději nenaznačuje odpověď.
20.05.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4841 článků) , Bill Clinton (296 článků) , Barack Obama (2511 článků) , George George (862 článků)

Pohřeb Madeleine Albright: Vzpomínáme na hrdou Američanku a dceru České republiky, řekl Biden

 
Ve Washingtonské národní katedrále začal pohřeb Madeleine Albrightové, pražské rodačky a první ženy v čele americké diplomacie, která zemřela 23. března ve věku 84 let. V předních lavicích v katedrále se usadili současní i bývalí nejvyšší činitelé USA, kromě prezidenta Joe Bidena například někdejší šéfové Bílého domu Barack Obama a Bill Clinton. "Vzpomínáme na hrdou Američanku a dceru České republiky," řekl na pohřbu Biden. 
27.04.2022 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (296 článků) , Barack Obama (2511 článků) , Joe Biden (901 článků)

Petr Kolář vám dovolí mít názor na Putina. A z USA už zní...

 
Bývalý velvyslanec v USA a v Rusku Petr Kolář tvrdí, že popírání ruské agrese na Ukrajině není názor, ale lež. „Názor můžeme mít třeba na to, proč Putin tuto válku vede,“ prohlásil Kolář na twitteru. Tam mezitím bývalý prezident Spojených států Barack Obama uvedl, že by technologické platformy jako Facebook měly mít „určitý demokratický dohled“.
22.04.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (686 článků) , Barack Obama (2511 článků)

Netflix na příští týden: Bývalý prezident Barack Obama v nevšední roli

 
Výjimečný projekt na Netflixu pro všechny milovníky přírody má premiéru 13. dubna. Barack Obama se představí jako průvodce nové série Slavné národní parky (Our Great National Parks).
10.04.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2511 článků)

Pravda o Kyjevě? Trump smetl Bidena. Obama posílal deky, já rakety. A teď přijde Tchaj-wan

 
„Joe Biden zabil americký sen,“ vyplísnil svého nástupce v Bílém domě americký exprezident Donald Trump během sobotního mítinku v Georgii. „Můžete vzít pět nejhorších prezidentů v americké historii, dát je dohromady a stejně by neudělali takové škody, co zvládl Joe Biden jen za patnáct měsíců,“ spustil. Zmínil, kdo skutečně vyzbrojil Ukrajinu. Udělal to takovým způsobem, že by se jeho předchůdce Barack Obama zřejmě červenal. A došlo i na Čínu a Tchaj-wan.
27.03.2022 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5936 článků) , Barack Obama (2511 článků) , Joe Biden (901 článků)

Jindřich Forejt vzpomíná na Madeleine Albright: Tykala i Václavu Klausovi. Ten to přitom nesnáší

 
Smrt Madeleine Albright (†84), bývalé americké ministryně zahraničí a velké podporovatelky České republiky a Václava Havla (†75), přinutila ke vzpomínkám řadu známých osobností včetně Dagmar Havlové, Baracka Obamy či Barbry Streisand. A jak si ji vybavuje bývalý hradní šéf protokolu Jindřich Forejt?
24.03.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6376 článků) , Barbra Streisand (71 článků) , Václav Klaus (10877 článků) , Dagmar Havlová (1477 článků) , Barack Obama (2511 článků) , Jindřich Havel (16 článků)

Saša Vondra barvitě popsal, co chce v emocích provádět Putinovi. Jenže pak mu dojde, že Západ je na něm závislý jak na kokainu...

 
Vladimir Putin rozpoutal velkou válku proti Ukrajině, ale EU mu dává najevo, že tuto jeho válku bude dál financovat, neboť se neobejde bez jeho plynu. „Němci řekli, že to nejde, že by to teď nezvládli. Že by v Německu vznikl chaos,“ uvedl Vondra v rozhovoru pro Deník N. Ale chybovala nejen EU. Další chybu udělal podle Vondry i prezident USA Joe Biden. Vondra také prozradil, jak ještě za časů prezidenta USA Baracka Obamy dostalo Česko z Washingtonu pořádně vynadáno.
20.03.2022 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4841 článků) , Barack Obama (2511 článků) , Joe Biden (901 článků)

Kdo dnes řekne v USA pravdu, schytá to. Generál kritizoval Obamu, a zrušili mu i platební kartu, líčí uznávaný komentátor

 
Americký novinář, ekonom a úředník v administrativě prezidenta Ronalda Reagana Paul Craig Roberts s odvoláním na dalšího publicistu Garyho G. Kohlse tvrdí, že říkat pravdu se dnes v USA už nenosí. Své o tom prý ví generál Michael Flynn, který kritizoval postup exprezidenta USA Baracka Obamy v Sýrii, a tvrdě za to zaplatil. Již dřív za psaní pravdy podle Robertse tvrdě zaplatili i čestní novináři a inženýři, kteří chtěli říct pravdu o 11. září 2001.
04.09.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Ronald Reagan (123 článků) , Barack Obama (2511 článků) , Michael Flynn (23 článků) , Michael Flynn (14 článků) , Craig Roberts (61 článků) , Craig Roberts (64 článků) , Paul Craig (61 článků) , Craig Roberts (5 článků) , Paul Craig (5 článků)

Návrat k havlovské zahraniční politice? Svět už je někde jinde. Po Bidenově projevu mají fandové intervencí NATO útrum

 
„Občas slýchané volání po resuscitaci ‚havlovské‘ zahraniční politiky nás nespasí. Svět, Západ – a my s nimi –, jsou už někde úplně jinde,“ píše europoslanec za ODS Jan Zahradil, jak se za poslední roky mění politické uspořádání světa. Změna, vyvrcholená ukončením působení Spojených států a NATO v Afghánistánu, dle něho začala už za amerického prezidenta Baracka Obamy, pokračovala za Donalda Trumpa a během úřadování Joea Bidena zřejmě vyvrcholí. Varuje, že nemůžeme zavírat oči před tím, jak se svět radikálně mění.
04.09.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5936 článků) , Barack Obama (2511 článků) , Jan Zahradil (723 článků) , Joe Biden (901 článků)

„Nepodceňujte Joeovu schopnost všechno podělat.“ Server vytáhl, co říkal Obama o Bidenovi

 
Americký prezident Joe Biden po zpackané evakuaci z Afghánistánu a zvláště pak po čtvrtečním atentátu v Kábulu čelí nemalé kritice od republikánů, veřejnosti a pozadu nezůstává ani jeho předchůdce Donald Trump. Ten však není jediným americkým exprezidentem, jenž svého současníka příliš nechválí. Na mysl Američanům, kteří se nyní od Bidena hromadně odvracejí, může přistát i loňský výrok, který měl pronést Trumpův předchůdce Barack Obama. „Nepodceňujte Joeovu schopnost všechno podělat,“ mělo zaznít v soukromí během loňského srpna od Obamy.
28.08.2021 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5936 článků) , Barack Obama (2511 článků) , Joe Biden (901 článků)

Bidena potřebujeme, zničí USA zevnitř. Už Usáma to věděl...

 
Jeden ze zakladatelů islamistické teroristické organizace Al-Káida Usáma Bin Ládin již v roce 2010 doufal, že by se Joe Biden mohl stát prezidentem Spojených států. Známý islámský terorista před Bidenem nevaroval (zatímco před Barackem Obamou ano), a ještě vyzýval, aby Bidena ostatní bojovníci ušetřili – doufal totiž v to, že Spojené státy rozloží místo islamistů sám Biden. „Přivede Spojené státy do krize,“ předpovídal Bin Ládin v dopise, na nějž upozornil The New York Post.
27.08.2021 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2511 článků) , Joe Biden (901 článků) , Bin Bin (9 článků)

Clintonovi kazí dovolenou nový film o Lewinské. Pláž si kvůli tomu neužila ani Hillary

 
Bývalý prezident Spojených států Bill Clinton s manželkou Hillary, která v administrativě exprezidenta Baracka Obamy působila jako ministryně zahraničí, vyrazili na pravidelnou dovolenou k moři. Někdejší první pár jezdí každoročně do letoviska Hamptons. Ze snímků, které zachytil list Daily Mail, to ale nevypadá, že by si dovolenou užívali. Blíží se totiž premiéra filmu, který oživí Clintonův románek se stážistkou Monikou Lewinskou. Aféra neotřásla jen jeho manželstvím, ale i prezidenturou.
25.08.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (296 článků) , Barack Obama (2511 článků)

Velkolepá oslava Obamových dopadla neslavně: 74 pozitivních!

 
Poplach na ostrově americké smetánky! Poté, co se 475 hostů bujarých oslav šedesátin exprezidenta Baracka Obamy rozjelo domů, začala se na Martha’s Vineyard šířit koronavirová nákaza.
15.08.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2511 článků)

Oslava exprezidenta jako ohnisko covidu? Po Obamově party na ostrůvku onemocněly desítky lidí

 
Barack Obama se rozhodl v době pandemie a celosvětového šíření mutace delta uspořádat neskromnou oslavu narozenin. Na jeho pozemku na ostrově Martha's Vineyard se v sobotu 7. srpna sešlo 300 až 400 lidí včetně číšníků a kuchařů. Původně si ale exprezident pozval 500 hostů. Během následujících několika dní bylo v oblasti odhaleno 74 nových případů covidu. Podle místních úřadů je stále brzy na to, aby se dalo říct, zda Obamova party k nárůstu přispěla, napsal server Daily Mail.
14.08.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2511 článků)

Meghan a Harry chyběli na oslavě 60. narozenin Obamy: Kritiky už mají dost?

 
Oslava kulatých 60. narozenin bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy byla velkou akcí, jíž se účastnila celá řada významných osobností a celebrit. Očekávalo se, že mezi nimi nebude chybět ani princ Harry (36) s manželkou Meghan Markleovou (40). A přesto tam chyběli. Že by se už netěšili Obamově přízni?
11.08.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2511 článků) , Harry Harry (1704 článků)

Hvězdy, stovky hostů a tři dny radovánek. Obama slavil šedesátku, zapil ji šampusem a vodkou

 
Někdejší prezident Spojených států Barack Obama své šedesáté narozeniny oslavoval ve velkém stylu. Na svou haciendu na ostrově Martha's Vineyard u pobřeží státu Massachusetts si sezval rodinu a přátele, mezi kterými figuroval nespočet hvězdných jmen. Dorazil oscarový režisér Steven Spielberg, herci Tom Hanks a Bradley Cooper, zpěvačky Beyoncé a Alicia Keysová či zpěvák John Legend. Chyběl však Obamův velký kamarád a současný prezident Joe Biden, jeho rodinu reprezentovala vnučka Finnegan s matkou Kathleen, bývalou prezidentovou snachou, uvedl list Daily Mail.
09.08.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hanks (305 článků) , Steven Spielberg (193 článků) , John Legend (60 článků) , Barack Obama (2511 článků) , Bradley Cooper (220 článků) , Joe Biden (901 článků) , Kathleen Bradley (1 článek)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »