Články k osobnosti

Abe Abe

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Abe Abe »
 

Zbyněk Fiala: Japonský premiér odstoupil

 
Šinzo Abe přežil tsunami, Fukushimu, deflaci, koronavirus, odklad olympiády a propad v žebříčcích popularity, ale je tu také zdraví. Nejdéle sloužící předseda japonské vlády si nevedl tak špatně.
29.08.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Abe Abe (4 články)

Japonský premiér končí. Ale už teď je rekordman

 
Japonský premiér Šinzó Abe, jenž byl v úřadu nepřetržitě osm let, oznámil, že chce rezignovat. Důvodem je chronická nemoc, kterou trpí. Píše to server iDnes.cz, s tím, že z úřadu odejde, až bude znám jeho nástupce.
28.08.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Abe Abe (4 články)

Zákeřná nemoc znovu udeřila. Japonský premiér po vleklých potížích rezignoval

 
Japonský premiér Šinzó Abe se rozhodl odstoupit ze zdravotních důvodů. Informovala o tom dnes agentura Kjódó s odvoláním na zdroje z vládní Liberálnědemokratické strany (LDP). Abe spolustraníkům už svůj záměr ohlásil, některé jeho rozhodnutí šokovalo a překvapilo rovněž finanční trhy, což se projevilo propadem tokijské burzy Nikkei 225.
28.08.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Abe Abe (4 články)

Nový japonský císař se ukázal v ulicích. „Neurozená“ císařovna nasadila korunku

 
Nový japonský císař Naruhito se svou chotí císařovnou Masako v luxusním automobilu s odkrytou střechou absolvoval slavnostní průvod u příležitosti svého uvedení na trůn. Kolonu 50 vozů, v nichž kromě císaře byli například korunní princ a císařův mladší bratr Fumihito či premiér Šinzó Abe, sledovaly na 4,6 kilometrů dlouhé trase desítky tisíc lidí. Informovala o tom japonská agentura Kjódó, podle níž jde o první průvod, kterého se Naruhito zúčastnil s manželkou od svatby v roce 1993. Dnešní průvod se měl konat už koncem října, byl ale kvůli následkům silného tajfunu Hagibis odložen.
10.11.2019 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Abe Abe (4 články)
« Předchozí 1 Další »