Články k osobnosti

Astrid Lindgren

  scénáristka, spisovatelka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Astrid Lindgren »
 

Jako Pipi Dlouhá punčocha: Holčička vytáhla z jezera 1500 let starý meč!

 
Pipi Dlouhá punčocha by mohla závidět! Zatímco dětská hrdinka příběhů Švédky Astrid Lindgren (94) našla při svých cestách truhlu se zlatými mincemi, její malá krajanka s česky znějícím příjmením Saga Vanecek (8) objevila v jezeře Vidöstern ještě pozoruhodnější artefakt – 1500 let starý meč z předvikingské doby!
08.10.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Astrid Lindgren (5 článků)

Tajemství autorky Pipi Dlouhé punčochy: Musela se vzdát dítěte

 
Celý svět zná švédskou spisovatelku Astrid Lindgren (†94) jako jednu z nejúspěšnějších autorek dětských knih. Její Pippy Dlouhá punčocha nebo Děti z Bullerbynu byly přeloženy do 70 jazyků ve víc než stovce zemí světa! Málokdo ale ví, že zatímco jiné děti dělala šťastné, vlastního syna se musela vzdát.
31.03.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Astrid Lindgren (5 článků)

Cenzura dětské klasiky: Pipi Dlouhá punčocha skončila u soudu kvůli rasismu!

 
Švédská spisovatelka Astrid Lindgren by se dneska hodně divila. Její Pipi Dlouhá punčocha skončila u švédského soudu a to za označení dvou literárních postav. Konkrétně za černošskou princeznu, která je v originále "negerprinsssa" a černošského krále "negerkung," jejího otce.
06.11.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Astrid Lindgren (5 článků)

Autorka Dětí z Bullerbynu: Než Rusy, raději budu křičet Heil Hitler!

 
Švédská autorka knih pro děti Astrid Lindgrenová (†94) by raději po celý život provolávala slávu Hitlerovi, jen aby nemusela žít s Rusy. Tuto poznámku si zapsala do deníku, který nyní vychází v Německu pod názvem Astrid Lindgren: Lidstvo se zbláznilo. Na kontroverzní zápis upozornilo německé médium Deutsche Welle.
29.10.2015 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Astrid Lindgren (5 článků)

Pipi Punčochatá má problém: Zlobivá hvězda slavného seriálu v opilosti nabourala tři auta a ujela

 
Devětatřicetiletá americká herečka Tami Erin, jež nejvíc proslula v jedenácti letech ztvárněním copaté zrzavé Pipi v seriálu Nová dobrodružství Pipi Punčochaté, který byl natočen podle románu švédské autorky Astrid Lindgren, se v dospělosti na hony vzdálila dětské hrdince z televizních obrazovek. Poté, co vyšlo najevo, že si kromě focení erotických snímků neváhala přivydělat i natočením peprného filmu, který rozhodně není pro dětské diváky, na sebe opět strhla pozornost. Ani tentokrát si reputaci nevylepšila, dokonce se zapletla se zákonem.
16.12.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Astrid Lindgren (5 článků) , Tami Erin (11 článků)
« Předchozí 1 Další »