Články k osobnosti

Asif Kapadia

  herec, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Asif Kapadia »
 

Dokument roku? Ten o Amy Winehouse, který pobouřil i jejího otce

 
Tvůrce Asif Kapadia natočil dokument roku. Tedy podle jury udělující Evropské filmové ceny. Snímek se snaží představit tragicky zesnulou zpěvačku Amy Winehouse z různých úhlů a vykreslit tak co nejobjektivnější pohled na ni. Film přitom pobouřil Amyina otce Mitche.
15.12.2015 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (406 článků) , Asif Kapadia (5 článků)

Tvůrci dokumentu o Amy Winehouse chystají film o Oasis

 
Režisér Asif Kapadia, který natočil dokument o Amy Winehouse, bude produkovat zatím nepojmenovaný dokument o skupině Oasis od jejích počátků v roce 1991. Režisérem je Mat Whitecross, který natočil například dokument Cesta na Guantánamo (2006), jenž získal na Berlinale Stříbrného medvěda. Film bude spoluprodukovat společnost On The Corner, která pracovala na dokumentu Amy. Tvůrci podle svých slov získali nebývale otevřený přístup ke kapele a zhlédli nikdy nezveřejněná videa. Oasis je britská hudební skupina, jejíž prví album Definitely Maybe se stalo tehdy nejrychleji prodávanou debutovou nahrávkou v historii země. Skupina se rozpadla v roce 2009, kdy z ní odešel Noel Gallagher.
05.11.2015 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (406 článků) , Noel Gallagher (28 článků) , Asif Kapadia (5 článků) , Mat Whitecross (1 článek)

Bez drog je nuda. Amy Winehousová a její tragický příběh ve filmu

 
Režisér Asif Kapadia si vzal za úkol odhalit, kdo skutečně byla Amy Winehousová, největší hudební hvězda minulé dekády, která zemřela ve 27 letech. Udělal to důkladně a svou odpověď - nijak překvapivou - našel.
01.08.2015 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Asif Kapadia (5 článků)

Mark Ronson chválí snímek o Amy Winehouseové

 
Britský hudebník, zpěvák a producent Mark Ronson pochválil film Amy, který natočil britský režisér indického původu Asif Kapadia. Snímek měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes a začátkem července byl uveden ve Velké Británii.
09.07.2015 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Mark Ronson (10 článků) , Asif Kapadia (5 článků)

Tvůrce dokumentu Senna točí film o Amy Winehousové

 
Režisér oceňovaného dokumentu Senna Asif Kapadia nyní točí snímek o britské zpěvačce Amy Winehousové. Podle filmové společnosti Focus Features International bude film obsahovat mimo jiné dosud nezveřejněné archivní záběry ze života této soulové hvězdy, která zemřela v pouhých 27 letech. Jako příčina smrti se ukázala otrava alkoholem.
26.04.2013 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Asif Kapadia (5 článků)
« Předchozí 1 Další »