Jamajské sprinterské hvězdy Asafa Powell a Sherone Simpsonová dostanou odškodné od firmy Dynamic Life Nutrition, kvůli které dostali trest za doping. V jejím výživovém prostředku Epiphany D1 byl zakázaný stimulant oxilofrin. Atleti se s výrobcem výživy dohodli mimosoudně. Kolik peněz dostanou, nebylo zveřejněno.
11.09.2015 10:04 |

Osobnosti: Asafa Powell (38 článků)

Překážkářům Rosolové a Svobodovi se zadařilo na mítinku v Lucernu

Česká běžkyně Denisa Rosolová vyhrála na mezinárodním mítinku Evropské atletické asociace v Lucernu závod na 400 metrů překážek v času 55,52 sekundy a za svým nejlepším výkonem sezony z Birminhgamu zaostala o 37 setin. O nejhodnotnější výkon večera se postaral ve stometrovém sprintu Jamajčan Asafa Powell, který prolétl cílovou rovinku v bezvětří v času 9,87.
15.07.2015 08:51 |

Na Zlatou tretru dorazí i Powell. S Boltem ale nepoběží

Další sprinterská hvězda potvrdila svoji účast na atletickém mítinku Zlatá tretra, který se bude konat v úterý 26. května v Ostravě. Po Usainu Boltovi se diváci mohou těšit na bývalého světového rekordmana Asafu Powella.
12.05.2015 14:04 |

Osobnosti: Asafa Powell (38 článků) , Usain Bolt (368 článků)

Vrátí se na vrchol? Powell po trestu za doping poprvé zaběhl stovku pod deset vteřin

Asafa Powell, který kvůli dopingu nesměl šest měsíců závodit, vyhrál sprint v texaském Austinu. Jamajčan poprvé zaběhl sto metrů pod 10 sekund a stal se třetím nejrychlejším sprinterem sezony. S časem 9,87 jej porazil jen Američan Gatlin a Thompson z Trinidadu a Tobaga.
25.08.2014 15:30 |

Doping za 18 měsíců! Powell už zná svůj trest

Bývalý světový rekordman v běhu na 100 metrů Asafa Powell z Jamajky dostal za doping distanc na 18 měsíců. Trest za pozitivní test na loňském domácím šampionátu na zakázaný stimulant oxilofrin vyprší jednatřicetiletému atletovi letos 20. prosince.
10.04.2014 17:50 |

Dopingový skandál sprintera: Powell na konec kariéry nemyslí

Jamajský sprinter Asafa Powell po pozitivním dopingovém testu neuvažuje o ukončení kariéry. Bývalý světový rekordman v běhu na 100 metrů naopak věří v očištění svého jména, s napětím proto čeká na výsledky rozboru kontrolního vzorku B, o který požádal. Třicetiletý Powell to řekl v prvním veřejném rozhovoru s médii deset dnů po zveřejnění dopingového skandálu.
24.07.2013 14:05 |

Doping na Jamajce: Viní mě, jako nějakého barmana, brání se kanadský poradce

Masér a kondiční poradce Christopher Xuereb popřel, že by úmyslně dával zakázané látky jamajským sprinterům Asafu Powellovi a Sherone Simpsonové, kteří uvízli v síti dopingových komisařů.
17.07.2013 15:55 |

Policie zatkla Powellova kouče, Carter zřejmě NEDOPOVAL

Italská policie zatkla jednoho z trenérů Asafy Powella a Sherone Simpsonové na tamní evropské základně jamajského týmu MVP. U Kanaďana Christophera Xuereba, který měl od května na starosti fyzickou kondici slavné tréninkové skupiny, údajně našla zakázané prostředky.
15.07.2013 16:50 |

Elitní sprinteři Powell i Gay měli pozitivní nálezy

Elitní sprinteři Tyson Gay a Asafa Powell měli pozitivní test na doping a v podezření z užití zakázané látky je i další Jamajčan Nesta Carter. Jeho případ ale zatím nebyl z oficiálních zdrojů potvrzen. Jedná se o tři nejrychlejší běžce na 100 metrů v letošní sezoně.
15.07.2013 09:40 |

Osobnosti: Tyson Gay (41 článků) , Asafa Powell (38 článků)

Jamajka řeší dopingový průšvih jako hrom. Chytili i slavného Asafu Powella

Bývalý světový rekordman na stovce Asafa Powell měl na jamajském atletickém šampionátu pozitivní test na doping. Na tomtéž mistrovství byla se zakázanou látkou v těle přistižena i členka stříbrné štafety z olympiády v Londýně Sherone Simpsonová. Oba byli pozitivně testováni na stimulant oxilofrin.
14.07.2013 20:45 |

Powell vyhrál stovku dvakrát, vítězství si připsali i Hejnová a Veselý

Jamajčan Asafa Powell původně na Zlaté tretře neměl do závodu na 100 metrů vůbec nastoupit, nakonec ho ale běžel hned dvakrát. O vítězství pro české barvy se postarali překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý.
27.06.2013 21:30 |

Osobnosti: Asafa Powell (38 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Pro zraněného sprintera Powella sezona skončila

Zranění z olympijského závodu bude pro sprintera Asafu Powella znamenat předčasný konec sezony. Další lékařské testy potvrdily, že bývalý světový rekordman z Jamajky má natažené tříslo; přišel tak nejen o obhajobu zlata ve štafetě na 4x100 metrů, ale i o zbývající závody roku.
08.08.2012 13:25 |

Co mě budíte, stěžoval si největší soupeř rychlíka Bolta

Jamajský sprinter Asafa Powell si postěžoval Mezinárodnímu olympijskému výboru, že ho dopingoví komisaři vzbudili v době, kdy už měl dávno půlnoc.
03.08.2012 12:25 |

Bolt to v autě přehnal s rychlostí a boural

Jamajský sprinter a držitel světového rekordu v běhu na 100 metrů Usain Bolt vyvázl bez zranění z drobné autonehody, která se udála v neděli brzy ráno poblíž jeho bydliště. Na místě byl údajně přítomný také Boltův krajan Asafa Powell, ten však podle svědků měl sedět v jiném autě.
10.06.2012 18:10 |

Špotáková vyhrála v Římě hodem 68,65 m, skvělý Bolt běžel stovku za 9,76

Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála závod Diamantové ligy v Římě. Vlastní letošní světové maximum posunula na 68,65 metru a zvítězila o 70 centimetrů před Jihoafričankou Sunette Viljoenovou. Mistryně světa Maria Abakumovová z Ruska skončila výkonem rovných 62 metrů až pátá. O vrchol mítinku se postaral jamajský sprinter Usain Bolt, který po nevýrazné stovce na Zlaté tretře v Ostravě (10,04) své zaváhání napravil a výkonem 9,76 sekundy vylepšil své letošní světové maximum o šest setin. Druhý doběhl do cíle se ztrátou 15 setin jeho krajan Asafa Powell.
01.06.2012 09:55 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (335 článků) , Asafa Powell (38 článků) , Usain Bolt (368 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

Sprintera Powella trápí tříslo a odhlásil se z domácího mítinku

Bývalý světový rekordman v běhu na 100 metrů Asafa Powell se kvůli zranění třísla odhlásil ze sobotního domácího mítinku v jamajském Kingstonu a neutká se tak se svým krajanem, současným rekordmanem Usainem Boltem.
04.05.2012 20:05 |

Jamajský sprinter Bolt zahájil sezonu ve štafetě

Jamajský sprinter Usain Bolt už dvakrát odložil start nové sezony, ale v noci na sobotu na domácích závodech v Kingstonu běžel vítězně štafetu na 4x100 metrů proti čtveřici svého rivala Asafy Powella.
15.04.2012 11:10 |

Powell a Bolt se utkají na atletickém mítinku v Oslo

Bývalý světový rekordman v běhu na 100 metrů Asafa Powell se utká se svým následovníkem a jamajským krajanem Usainem Boltem 7. června v norském Oslo, oznámili to v pátek pořadatelé mítinku Diamantové ligy Bislett Games.
02.03.2012 15:25 |

Asafa Powell poběží stovku proti Boltovi v Římě

Jamajský sprinter Asafa Powell ohlásil, že 31. května v Římě v rámci mítinku Golden Gala poběží hladkou stovku proti svému krajanovi a největšímu soupeři Usainu Boltovi.
21.02.2012 09:10 |

Bolt si v Záhřebu vylepšil letošní maximum na stovce na 9,85

Usain Bolt v prvním startu na stovce od diskvalifikace na mistrovství světa vyhrál na mítinku v Záhřebu za 9,85 sekundy. Pětadvacetiletý Jamajčan si tím o tři setiny vylepšil letošní maximum, ale od nejrychlejšího času této sezony v podání krajana Asafy Powella jej stále ještě dělí sedm setin.
13.09.2011 20:50 |