Články k osobnosti

Arthur Miller

  dramatik, prozaik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Arthur Miller »
 

Donutilův Willy Loman soucit nebudí

 
Jednu ze stěžejních her 20. století, Smrt obchodního cestujícího Arthura Millera, uvedla 14. prosince Městská divadla pražská na scéně Divadla ABC v režii Michala Dočekala. Rolí Willyho Lomana se na pražská divadelní prkna vrací Miroslav Donutil.
15.12.2019 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Donutil (440 článků) , Arthur Miller (5 článků) , Michal Dočekal (49 článků) , Willy Willy (9 článků)

Před 60 lety se vdala Marilyn Monroe: Sňatek z rozumu vydržel sotva čtyři roky…

 
Za „nejlepší i nejhorší časy“ označil přední americký dramatik Arthur Miller své manželství s herečkou Marilyn Monroeovou, s níž se v tajném civilním sňatku oženil 29. června 1956 v New Yorku (dva dny nato uspořádali židovský obřad).
29.06.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Arthur Miller (5 článků) , Marilyn Monroe (462 článků)

Frank Sinatra požádal o ruku Marilyn Monroe: Dala mu košem!

 
Marilyn Monroe se stihla do svých šestatřiceti let, kdy tragicky zesnula, provdat hned třikrát. O její ruku však usilovalo mnohem více mužů než šťastlivci James Dougherty, Joe DiMaggio a Arthur Miller, kteří se jejími manželi skutečně stali. Žádost jí jednou na kolenou vyjevil i Frank Sinatra. Hollywoodská blondýna ho ale odmítla.
20.10.2015 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Frank Sinatra (78 článků) , Arthur Miller (5 článků) , Marilyn Monroe (462 článků) , James Monroe (1 článek) , Joe James (1 článek) , Joe Frank (1 článek) , Joe James (1 článek) , Frank James (2 články)

Trailer: Prožijte týden s Marilyn Monroe

 
Film Můj život s Marilyn Monroe nabízí neobvykle intimní pohled na hollywoodskou ikonu a její spontánní emotivní vztah s mladým mužem, který jí rozuměl víc než kdokoliv jiný. Začátkem léta 1956 vkročila americká herečka Marilyn Monroe poprvé na britskou půdu. Během svatební cesty s manželem Arthurem Millerem, známým americkým dramatikem, přijela Monroe do Anglie natáčet snímek Princ a tanečnice. To samé léto se třiadvacetiletý Colin Clark poprvé v životě zúčastnil filmového natáčení. Clark, čerstvý absolvent Oxfordu, měl ambice stát se filmovým režisérem, ale zatím se musel spokojit s drobnými produkčními pracemi. O čtyřicet let později sepsal ve formě deníku svoje zážitky z tohoto natáčení a knihu nazval: „Princ, showgirl a já“. Jenže jeden týden v jeho zápiscích chyběl. Teprve po několika letech Clark prozradil proč. V dalším pokračování životopisu s názvem „Můj týden s Marilyn“ popisuje skutečný příběh jednoho nezapomenutelného týdne, který strávil ve společnosti největší světové hvězdy…týdne s Marilyn.
21.02.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Arthur Miller (5 článků) , Marilyn Monroe (462 článků)

Scarlett Johanssonová debutovala v divadle a sklidila nadšené kritiky

 
Hollywoodská star Scarlett Johanssonová se rozhodla zpestřit si kariéru v divadelní hře Pohled z mostu Arthura Millera, uváděné na Broadwayi. Překvapila nemilosrdné americké divadelní kritiky, kteří uznali, že krásná filmová hvězdička opravdu umí hrát.
27.01.2010 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Scarlett Johansson (320 článků) , Arthur Miller (5 článků)
« Předchozí 1 Další »