Články k osobnosti

Antonis Samaras

  europoslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Antonis Samaras »
 

Řecko zachvátila panika: V pondělí neotevřou banky ani burza

 
Řekové ve strachu o budoucnost začali hromadně vybírat peníze z bankomatů. Vláda proto rozhodla, že v pondělí banky neotevřou. Podle hlavního opozičního vůdce Antonise Samarase by měl řecký premiér Alexis Tsipras zrušit plány na referendum o přijetí návrhů mezinárodních věřitelů na řešení řecké dluhové krize a měl by se pokusit vytvořit vládu národní jednoty.
28.06.2015 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

Předčasné volby v Řecku vyhrála podle prvních odhadů SYRIZA

 
V předčasných parlamentních volbách v Řecku podle prvních odhadů zvítězila levicová opoziční strana SYRIZA. Získala mezi 35,5 a 39,5 procenta hlasů. Stranu Nová demokracie současného premiéra Antonise Samarase, která podle odhadů skončila druhá, volilo mezi 23 a 27 procenty voličů. O třetí místo se zatím dělí středová strana Potami (Řeka) a krajně pravicový Zlatý úsvit.
25.01.2015 18:47 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

SYRIZA vyhodí zemi do povětří, burcuje voliče řecký premiér

 
Řecký premiér Antonis Samaras sebejistě opakuje, že jeho strana jasně vyhraje nedělní předčasné volby, zároveň se však snaží na poslední chvíli vyburcovat další voliče. Opoziční SYRIZA podle něj vyhodí zemi do povětří.
24.01.2015 10:42 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

Řecko čekají v lednu předčasné volby. Podle průzkumu by je těsně vyhrála levicová SYRIZA

 
Řecko možná čeká změna politického kursu. 25. ledna v zemi proběhnou předčasné volby, protože se parlamentu ani napotřetí nepodařilo zvolit prezidenta. A podle nejnovějšího průzkumu by tyto volby vyhrála levicová formace SYRIZA těsně před současnými vládními konzervativci premiéra Antonise Samarase.
30.12.2014 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

Řecko už nepotřebuje další finanční pomoc

 
Řecko ukončilo nynější záchranný program a o další finanční pomoc už žádat nebude. Oznámil to předseda řecké vlády Antonis Samaras. Řecko tak ukončí vztah se třemi mezinárodními věřiteli, a sice s Evropskou unií, Mezinárodním měnovým fondem (MMF) a Evropskou centrální bankou. Snahy o reformy a konsolidaci však budou i nadále pokračovat.
14.09.2014 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

Vyjede Řecko z recese?

 
Řecko dnes převzalo půlroční předsednictví Evropské unie s příslibem premiéra Antonise Samarase, že jeho vláda vyvede zemi z šestileté recese, udrží vyrovnaný rozpočet a účinně ukončí finanční krizi, která otřásla celou eurozónou. 
01.01.2014 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

Barroso: Řecko je na správné cestě, nesmí polevit v reformách

 
Řecko je po letech ekonomického propadu na cestě k obnově, je však třeba nepolevovat, především se strukturálními reformami a zrychlením privatizace, řekl dnes novinářům v Bruselu předseda Evropské komise José Barroso po jednání s řeckým premiérem Antonisem Samarasem. Předseda řecké vlády sám poznamenal, že "Řecko je zpátky na kolejích" a v některých ohledech si vede dokonce lépe, než si dalo za cíl. 
17.09.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: José Barroso (124 článků) , Antonis Samaras (15 článků)

Vyděšení Řekové: Ministři financí EU váhají nad další půjčkou

 
AKTUALIZOVÁNO. Řecko je zděšeno výsledkem jednání ministrů financí eurozóny, kteří se opět nedokázali shodnout, zda je možné Řecku poskytnout další část záchranného úvěru. Řecký premiér Antonis Samaras řekl, že v sázce není jen budoucnost Řecka, a vyzval eurozónu, aby další část úvěru uvolnila. Spory o technické záležitosti podle Samarase nejsou dostatečným důvodem k tomu, aby věřitelé další část úvěru odmítli uvolnit. 
21.11.2012 14:53 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

Merkelová žádá po Řecku plnění slibů, Atény po ní více času

 
Řecko by mělo zůstat součástí eurozóny, musí však splnit své sliby. Uvedla to dnes německá kancléřka Angela Merkelová po setkání s řeckým premiérem Antonisem Samarasem. Ten prohlásil, že jeho země potřebuje "čas k nadechnutí", protože uskutečňuje obtížné reformy a rozpočtové škrty.
24.08.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2698 článků) , Antonis Samaras (15 článků)

Polovina lidí v Řecku: Bankrot se nepodaří odvrátit

 
Těsná většina Řeků nevěří, že jejich nová vláda je schopná vyřešit problémy své země, které hrozí bankrot. Ukázal to nejnovější průzkum veřejného mínění agentury PI pro televizi Skai a pro deník Kathimerini, podle kterého sdílí tento názor 51 procent dotázaných, zatímco 47 procent je naopak přesvědčeno o tom, že to kabinet konzervativního premiéra Antonise Samarase zvládne.
13.07.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

Řecká koaliční vláda v neděli získala důvěru v parlamentu

 
Řecký parlament dnes drtivou většinou poslanců vyslovil důvěru vládě premiéra Antonise Samarase, která hodlá pokračovat v ekonomických reformách. Ty vyžaduje dohoda s eurozónou a Mezinárodním měnovým fondem o finanční pomoci, která zaštiťuje zemi před bankrotem. Kabinet ale chce zmírnit její dopady především rozsáhlým výprodejem státních podniků a dalšího majetku.
09.07.2012 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

Řecko má novou vládu, tvoří ji hlavně konzervativci

 
Řecký premiér Antonis Samaras dnes jmenoval novou vládu, v níž osmnáct z 20 ministrů jsou členové jeho konzervativní Nové demokracie (ND). Zbývající ministři mají blízko k Panhelénskému socialistickému hnutí (PASOK) a k Demokratické levici (DIMAR), které slíbily vládě podporu, ovšem nevyšlou do kabinetu své čelné představitele. Pravicová ND má s podporou obou levicových stran zajištěnu pohodlnou většinu v parlamentu.
21.06.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

Řecko se dočkalo. Nová vláda vznikne ještě dnes

 
AKTUALIZOVÁNO. V Řecku po nedělních parlamentních volbách začala politická vyjednávání o rychlém vzniku nové vládní koalice. Prezident Karolos Papulias prohlásil, že je nezbytné vytvořit kabinet ještě dnes. Jednání vede šéf konzervativců z Nové demokracie (ND) Antonis Samaras, jehož strana volby vyhrála a který se dnes s prezidentem sešel.
18.06.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

Nové volby budou v Řecku 19. února

 
Hlavní řecké politické strany se dnes podle agentury Reuters dohodly na tom, že nové volby se budou konat 19. února. V neděli se premiér Jorgos Papandreu, prezident Karolos Papulias a šéf opozice Antonis Samaras shodli na přechodné vládě.
07.11.2011 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)

Papandreu musí odstoupit, hřímá řecká opozice. Zdá se, že dnes dosáhne svého

 
AKTUALIZOVÁNO. Řecký premiér Jorgos Papandreu zřejmě po dnešním zasedání vlády odstoupí. Informovala o tom televize CNN. Agentura Reuters citovala jistého vysokého představitele Papandreovy socialistické strany, který chystané odstoupení potvrdil. Ještě předtím však vůdce opoziční Nové demokracie (ND) Antonis Samaras po schůzce s prezidentem Karolosem Papuliasem zopakoval požadavek na rezignaci Papandrea.
06.11.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Antonis Samaras (15 článků)
« Předchozí 1 Další »