Články k osobnosti

Antonio Tajani

  europoslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Antonio Tajani »
 

Španělé se bouří proti násilí na ženách. Podpořilo je i gesto v Bruselu

 
V desítkách španělských měst vyšli v neděli lidé do ulic při příležitosti Mezinárodního dne proti násilí na ženách. V Madridu se přidaly k výzvě feministického sdružení desetitisíce lidí, ti provolávali hesla jako „už žádné oběti, chceme svobodu“. Početné davy se shromáždily také v Barceloně, Seville, Valencii či Pamploně. Související kampaň OSN podpořil předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani, když si na tiskové konferenci v Bruselu namaloval pod oko červenou čáru.
25.11.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

Na Merkelovou v parlamentu bučeli. „Potřebujeme veterináře,“ trefoval se Tajani

 
Potlesk, ale také bučení. Tak vypadaly reakce na projev německé kancléřky Angely Merkelové na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku. Nejmocnější žena světa se ale oponentům smála a poznamenala, že sama vzešla z parlamentu a nenechá se rozhodit. Závěrečné bučení pak glosoval i předseda parlamentu Antonio Tajani slovy o potřebě veterinárního zásahu.
13.11.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2597 článků) , Antonio Tajani (23 článků)

Český ministr zahraničí vítá ocenění Sencova vězněného v Rusku

 
Český ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) vítá udělení Sacharovovy ceny za svobodu myšlení ukrajinskému režisérovi Olehu Sencovovi, vězněnému v Rusku. Sencovova osobní statečnost nám připomíná význam závazku České republiky hájit lidská práva ve světě, uvedl Petříček na twitteru. Cenu udělil ve čtvrtek kritikovi ruské okupace Krymu Evropský parlament (EP). Předseda EP Antonio Tajani uvedl, že Sencov je symbolem boje za osvobození politických vězňů v Rusku i ve zbytku světa. Ruská diplomacie označila udělení ceny za zpolitizované rozhodnutí.
27.10.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

Šéf Evropského parlamentu ztratil nervy a znovu je tu hrozba trestání zemí, které nechtějí přijímat uprchlíky

 
Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani už má dost neochoty v případě přijímání migrantů ze strany zemí Visegrádské skupiny, do níž spadá i Česká republika. „Tyto země musejí převzít zodpovědnost za tento unijní problém, jinak budou potrestány,“ říká nekompromisně Tajani.
23.08.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

Okupaci Československa připomínají i Tusk nebo Juncker

 
Touha po svobodě a demokracii přežila i vpád vojsk Varšavské smlouvy a je jádrem toho, co dnes spojuje Evropu. V den 50. výročí invaze do Československa to na Twitteru napsal předseda Evropské rady Donald Tusk. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v prohlášení označil konec pražského jara za jednu z nejtragičtějších epizod v dějinách novodobé Evropy. Události srpna 1968 připomínají také předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani nebo lídr největší europarlamentní lidovecké frakce Manfred Weber.
21.08.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Manfred Weber (14 článků) , Antonio Tajani (23 článků) , Donald Tusk (180 článků)

Europoslanec Kohlíček vypráví, co provádějí v Bruselu „rusofobové“. Jaromíra Štětinu, Poláky a baltské země teď agilně doplnili Britové...

 
ROZHOVOR „Krym? Bylo tam naprosto regulérně vyhlášené referendum. Pokud mi ale bývalý pornoherec (Janda) a soudruh Štětina, který v době, kdy já ještě nebyl ani pionýr a on už byl v lajně a jezdil po zakázaných oblastech Sovětského svazu, říkají něco jiného, pak to nemůžu brát za názor odpovídající realitě,“ tvrdí komunistický europoslanec Jaromír Kohlíček ke své cestě na Krym, která je momentálně hojně kritizována v médiích. Přestože si myslí, že se nedopustil ničeho, za co by jej mohla popotahovat Evropská unie, potažmo europarlament – zúčastnil se na Krymu IV. Jaltského ekonomického fóra – už je prý mezi europoslanci cítit jakási nevole. „S některými kolegy jsme měl kontroverzní výstupy a napsal mi předseda EP Antonio Tajani, že prý se toto nedělá! Nemohou mne ale nijak sankcionovat!“ svěřuje se k tomu komunista.
27.04.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (336 článků) , Jaromír Kohlíček (70 článků) , Antonio Tajani (23 článků)

Vražda slovenského novináře pobouřila lídry v Bruselu. A Němci jsou zděšeni

 
Přední politici Evropské unie v pondělí vyjádřili ohromení nad vraždou slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky (oba †27). O zavraždění reportéra píšícího o údajných daňových podvodech podnikatelů spojených se slovenskou vládní stranou informovala také světová média. Evropská unie nemůže akceptovat, aby novinář byl zavražděn kvůli své práci, zdůraznil předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani a slovenské úřady vybídl k důkladnému vyšetření případu. Své zděšení dala najevo také německá vláda.
26.02.2018 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

Ostudné video propagující Prahu bude řešit bruselský parlament: Varuje před tím, že tu onemocníte

 
„Když přijedete do Prahy, tak pravděpodobně onemocníte.“ Takto hlavní město České republiky představuje bruselské i štrasburské Parlamentarium světu. Není divu, že mnohým politikům leží tato forma propagace v žaludku. O tomto problému informoval jako první v květnu Blesk.cz, po půl roce se zdá, že by problém mohl být vyřešen. Videem se bude zabývat samotný předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani.
09.12.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

Zdechovský (KDU-ČSL): Vystoupení Leily Chálidové v EP bylo prošetřeno a nebude se opakovat

 
Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani oficiálně potvrdil, že prošetřil okolnosti vystoupení palestinské teroristky Leily Chálidové v Evropském parlamentu a přijal opatření, aby se podobná situace už nikdy neopakovala.
26.11.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

Markéta Šichtařová se začíná z chování Bruselu skutečně děsit. Sledujeme zestátňování soukromého sektoru v přímém přenosu

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Do Evropské unie vtrhl socialismus, říká bez jakékoli nadsázky Markéta Šichtařová. A netvrdí to jen proto, že předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani přišel s návrhem, aby se roční rozpočet EU zvýšil ze 140 miliard na 280 miliard eur. Analytička upozorňuje, že čím větší rozpočet, tím větší přerozdělování, a tím větší moc Bruselu. Čím větší rozpočet pro EU, tím víc peněz musíme vybrat od jednotlivců. Je to v podstatě zestátňování soukromého sektoru v přímém přenosu, a tak ji jako občanku postkomunistické země taková Evropská unie děsí.
19.11.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

Brusel ocenil venezuelské demokraty, poslanci protestovali

 
Letošní Sacharovovu cenu za svobodu myšlení získali demokratická opozice a političtí vězni ve Venezuele. Na plenární schůzi Evropského parlamentu ve Štrasburku to ve čtvrtek oficiálně oznámil jeho předseda Antonio Tajani. Kromě venezuelské opozice byli letos mezi finalisty také guatemalská bojovnice za lidská práva Aura Lolita Chávezová a vězněný švédsko-eritrejský novinář a spisovatel Dawit Isaak.
26.10.2017 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

Zdechovský (KDU-ČSL): Demokracie má své hranice

 
Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani potvrdil, že prošetří vystoupení palestinské teroristky Leily Khaled. Stalo se tak v reakci na žádost europoslance Tomáše Zdechovského, který o prošetření požádal ještě před uskutečněním akce.
09.10.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

Ve Štrasburku otevřou Budovu Václava Havla. Úřadovat v ní bude evropský ombudsman

 
Od dnešních 18 hodin bude otevřena nová budova Evropského parlamentu ve Štrasburku, která bude pojmenována po bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi. Jak uvedl server Bleskově.cz, slavnostního aktu se zúčastní manželka Václava Havla Dagmar a předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani.
05.07.2017 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5766 článků) , Antonio Tajani (23 článků)

Miliony, miliony migrantů, vyhrožuje nám hlavoun EU. A navrhuje... Ano, platit

 
Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani tvrdí, že EU musí urychleně řešit migrační krizi, Pokud ji nebude řešit, hrozí prý, že starý kontinent zaplaví miliony migrantů.
27.06.2017 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

Jan Urbach: Tajani - Evropa musí mít silnou politickou identitu

 
Spojení postů předsedy Evropské komise a Rady Evropy navrhl ve včera zveřejněném rozhovoru předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani. Na stránkách listu "Corriere della Sera" upozorňuje, že takovou možnost předpokládají i unijní smlouvy.
12.04.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

„Jsem sexista a EU je postavená na lži,“ říká hajlující europoslanec pro Blesk

 
Muži jsou inteligentnější, a proto vydělávají více, stejně jako blonďatí lidé nebo třeba běloši oproti „negrům“. To ve Studiu Brusel prohlásil polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke. Evropská unie je podle něj postavená na lži, že jsou si muži a ženy rovni. Europoslanec se tak snažil vysvětlit výroky, kvůli kterým ho předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani na 10 dní suspendoval a zakázal mu reprezentovat europarlament na celý rok.
22.03.2017 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

Polský europoslanec pozurážel ženy. Za sexistické řeči ho teď stihl trest

 
Mluvil o ženách jako o těch hloupějších a slabších. Proto prý musejí vydělávat méně než muži. Teď dostal polský europoslanec Janusz Korwin Mikke za sexistické řeči trest. Šéf Evropského parlamentu Antonio Tajani ho zbavil dočasně hlasovacích práv a nesmí zastupovat parlament na různých akcích.
14.03.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)

Ivo Strejček: Antonio Tajani předsedou EP. No a co?

 
Když v diskusích o (ne)demokratické podstatě současné Evropské unie dojdou obhájcům všeho bruselského argumenty, s úlevou prohlásí, že „je tu přece Evropský parlament, jehož zástupci jsou voleni občany, tak jakýpak demokratický deficit Evropské unie“. Ve skutečnosti však jde o první a poslední společný rys, který Evropský parlament s demokratickými národními parlamenty sdílí.
22.01.2017 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Strejček (164 článků) , Antonio Tajani (23 článků)

Evropský socialista Schulz nám teď může způsobit ještě víc škody, varuje deník

 
Evropský parlament (EP) si zvolil nového předsedu. Německého sociálního demokrata Martina Schulze nahradil Ital Antonio Tajani. Otázkou je, zda je to změna k lepšímu. Podle Vojtěcha Varyše, jenž se v této volbě vyjádřil v komentáři pro MF Dnes, se mnoho nezmění, protože Tajani si své místo „vyseděl“. Je typickým představitelem současné EU. Přesto je dobře, že Schulz zmizel. Jen teď může Česku uškodit ještě víc, než jako předseda EP.
19.01.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (240 článků) , Antonio Tajani (23 článků)

Evropský parlament v bolestech zvolil předsedu. Povede ho italský lidovec

 
Europoslancům se napočtvrté přece jen podařilo zvolit předsedu Evropského parlamentu. Pohodlné štrasburské křeslo obsadí následujících na dva a půl roku Ital Antonio Tajani z nejsilnější frakce evropskýc lidovců.
18.01.2017 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (23 článků)
« Předchozí 1 2 Další »