Články k osobnosti

Antonín Seďa

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Antonín Seďa »
 

Minoritní akcionáři v ČEZ? Z Německa a USA. Proti zájmům těchto zemí Fiala nepůjde. Čtenář PL dostal smutnou odpověď

 
Z PROFILŮ Vláda Petra Fialy uvažuje o zestátnění energetické společnosti ČEZ. Nebere však v úvahu náklady na vytěsnění minoritních akcionářů, které činí zhruba 200 miliard, to kritizuje i hlava státu Miloš Zeman. Jediným řešením v situaci, kdy okolo dodávek plynu panují velké nejistoty, je však zestátnění ČEZ a přijetí zákona o energetické bezpečnosti, uvedl na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz bývalý poslanec ČSSD Antonín Seďa, jenž odpovídal i na otázky ohledně minoritních vlastníků, kteří jsou převážně z USA a Německa. Proti jejich ekonomickým zájmům podle jeho mínění vláda nechce jít a chová se nezodpovědně vůči svým občanům.
17.07.2022 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5093 článků) , Antonín Seďa (133 článků) , Miloš Zeman (27865 článků)

Chudoba. Tohle je ekologie? Uhlí z Austrálie: Hýbe se to

 
Česká televize o víkendu konstatovala, že je svět obrácen vzhůru nohama. Dokumentovala to příkladem lodi z Austrálie, která dorazila do České republiky s nákladem černého uhlí. Ten je určen pro Ostravsko, kde je kvůli útlumu těžby momentálně uhlí nedostatek. Někdejší poslanec ČSSD Antonín Seďa jednomu z čtenářů serveru ParlamentníListy.cz bez obalu napsal, co si o takovémto způsobu ekologického uvažování myslí.
24.01.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Všem přidat. Hezké, kdybyste na to měli. Plány vlády sejmuty z ČSSD

 
Někdejší poslanec za ČSSD Antonín Seďa se rozepsal o tom, co skrývá programové prohlášení vlády České republiky. „Obecně je velmi těžké kritizovat reálnost či nereálnost návrhů velmi obecně definovaných,“ zmínil Seďa před tím, než se pustil do rozboru.
09.01.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Vrbětice: Nové pochyby: Proč... ? Expert promluvil

 
Z PROFILŮ Někdejší poslanec ČSSD Antonín Seďa, expert sociální demokracie pro obranu, zase jednou usedl k počítači a jal se odpovídat čtenářům serveru ParlamentníListy.cz na jejich otázky. Tentokrát se věnoval ruskému útoku na sklad ve Vrběticích z roku 2014. Naznačil, že v kauze existuje celá řada problematických míst, na které je třeba najít odpověď. Zde jsou.
23.12.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

A už se mlčí. Vrbětice: Vlivný muž ČSSD měl co říci

 
Expert ČSSD pro oblast bezpečnosti Antonín Seďa se vrátil ke kauze Vrbětice. Konstatuje, že výbuch v roce 2014 ve zbrojním skladu nezpůsobili ani dva čeští zaměstnanci, kteří tam zahynuli, ani tolikrát zmiňovaní dva ruští agenti.
13.07.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Korespondenční hlasy v ČR: Babiš a Okamura odpírají hlas Čechům v cizině! padlo. Ale nejen to

 
Do volby prezidenta USA výrazně promluvily hlasy odevzdané poštou. Mělo by se korespondenční hlasování zavést i v Česku? Představitelé TOP 09 jsou pro, ale předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) či předseda SPD Tomio Okamura jsou proti. Varují před podvody. Někdejší poslanec ČSSD Antonín Seďa za to oběma pánům vyčinil a prohlásil, že korespondenční hlasování nechtějí jen proto, že by je vzdělaní voliči žijící v zahraničí nevolili.
09.11.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků) , Tomio Okamura (2999 článků)

Většina chudne a miliardáři bohatnou? Exposlanec tvrdě k daním. V Česku je možné i toto

 
ROZHOVOR „Na současnou opozici nemám moc dobrý názor. Na straně jedné nejprve podpořila vysoký schodek státního rozpočtu a ten by byl ještě větší, pokud by prošly některé její návrhy. A poté vysoký schodek nepodpořila. Na místo toho, aby podpořila kapacitu nemocnic, ochranu seniorů či plošné testování, zabývá se opětovnou kritikou vládních opatření, předvolebními koalicemi či zástupným politikařením,“ domnívá se dlouholetý bývalý poslanec ČSSD Antonín Seďa. Dle něj je třeba odstranit nespravedlnost v danění práce, zvýšit mzdy a platy a bojovat s chudobou. „Nelze nadále přihlížet k tomu, aby úzká vrstva miliardářů bohatla a drtivá většina společnosti chudla,“ je přesvědčen.
06.11.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Nedáme důchodcům! řekla Pekarová. No, ta to schytala. Zle

 
Slova šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové v rozhovoru pro DVTV o tom, že pěti tisícový příspěvek seniorům je „úplatek“ rozdmýchala silnou diskuzi. „Už je vám to senioři jasné? Celá opozice vámi opovrhuje. Všem ostatním by cpali vrchem spodem,“ okomentoval bývalý sociálnědemokratický poslanec Antonín Seďa. Právník Tomáš Tyl vzpomenul na to, jak politička „hladověla v kabátku za 20 tisíc, kdy celý týden statečně dokázala žít za stovku denně“ a poukázal, že zadlužit se v rámci Evropy pro Green deal už poslankyni není tolik proti srsti.
31.08.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Zkušený politik z ČSSD bouchl do stolu: Babišovo hnutí nám tuneluje voliče. My něco předložíme a jeho PR nás převálcuje a přivlastní si to

 
ROZHOVOR „Pravicová opozice je úplně mimo mísu. Je zajímavé, že když schvalovali schodek v rozpočtu 300 miliard korun na různé podpůrné programy pro různé podnikatele, firmy, živnostníky, tak vůbec nekřičeli, a najednou jim vadí 14,5 miliardy korun pro důchodce,“ říká kandidát do Senátu a bývalý dlouholetý poslanec ČSSD Antonín Seďa. Finance pro seniory za předvolební korupci nepovažuje. V rozhovoru si také postěžoval, jak hnutí ANO přebírá ČSSD voliče. Návrhy sociální demokracie prý převálcuje zaplacenou PR a přivlastní si je.
30.08.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Poslanec od Babiše kroutí hlavou: Bělorusko? Šílené!

 
Z PROFILŮ To, co se děje v Bělorusku, je šílené, nepřijatelné a EU se proti tomu musí důrazně ozvat, shodují se poslanci Jaroslav Bžoch z ANO, Jan Zahradník z ODS a kandidát na senátora za ČSSD Antonín Seďa. Poslední jmenovaný však jen nezůstal u tohoto tvrzení. Sáhl ke srovnání českého premiéra Andreje Babiše s běloruským diktátorem Alexandrem Lukašenkem.
18.08.2020 16:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25794 článků) , Antonín Seďa (133 článků) , Alexandr Lukašenko (272 článků)

Pouze ČSSD pomáhá zaměstnancům, seniorům a rodinám s dětmi, říká kandidát Seďa

 
Z PROFILŮ Antonín Seďa, kandidát ČSSD do Senátu, usedl k počítači a začal odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Odpovídal mimo jiné na otázku, zda mu nemůže uškodit, že kandiduje do horní komory Parlamentu zrovna za ČSSD. Pár slov poznamenal také na adresu demokracie v USA.
13.08.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Vždy, když vládly pravicové strany, došlo k rozdělení společnosti, udeřil exposlanec ČSSD

 
ROZHOVOR „Vždy, když vládly pravicové strany, tak došlo k rozdělení společnosti, k zesílení sociální nerovnosti a ke snížení spravedlnosti a solidarity v České republice. V letech ekonomické krize se přijala pravicová řešení, která tuto krizi prohloubila,“ všímá si dlouholetý bývalý poslanec ČSSD za Zlínský kraj Antonín Seďa. Připomíná snížení platů a penzí, což dle něj podkopalo koupěschopnou poptávku, přijetí církevních restitucí či zavedení superhrubé mzdy, která zvýšila zdanění a snížení příjmů všech zaměstnanců.
19.07.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Rezoluce ke střetu zájmů Babiše? Zkušený politik od Hamáčka odhadl další dění. A nejen v Bruselu to nepotěší

 
ROZHOVOR Kandidát do Senátu a bývalý dlouholetý poslanec ČSSD Antonín Seďa považuje za důležitější stanoviska a nálezy Nejvyššího kontrolního úřadu České republiky, než rezoluce Evropského parlamentu o premiérově střetu zájmů. Vadí mu, že na varovné zprávy z NKÚ vláda nereaguje a nehledá nápravu. Zároveň se domnívá, že ministři za sociální demokracii si ve vládě vedou lépe než někteří ministři za hnutí ANO, a že veřejná podpora ČSSD zaostává za výsledky. Sám by navíc uvítal od vlády konkrétnější plán, kam budou putovat finance z rekordního schodku rozpočtu půl bilionu korun.
26.06.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Zkušený politik sahá Novotnému a spol. do svědomí: Zostudili vlastní národ pro své zviditelnění. A přidává, že pravice by šetřila jen tam, kde se jí to hodí

 
ROZHOVOR „Nevím proč, ale Češi mají nějakou divnou zálibu v odstraňování soch. Nerozumím těm politikům, kteří pro své zviditelnění a PR zostudí vlastní vládu a národ a zhorší vzájemnou spolupráci mezi národy,“ prozrazuje bývalý dlouholetý poslanec ČSSD Antonín Seďa. Všímá si i toho, že pravicová opozice před koronavirem kritizovala 40miliardový schodek státního rozpočtu, a přitom navrhovala pumpování dalších desítek miliard do školství, obrany, či naopak navrhovala podřezání příjmové stránky rozpočtu. Obává se, aby tyto dluhy opět nezaplatily určité skupiny obyvatel poklesem své životní úrovně. „Přitom jsem neslyšel ze strany ANO 2011 či pravicové opozice, že by se měl více zdanit neproduktivní kapitál, dividendy či majetek. O tom zarytě a systematicky mlčí,“ upozorňuje.
20.05.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Vojtěcha Filipa odvolat, říká významný hlas z ČSSD. A místo něj...

 
Bývalý poslanec za ČSSD Antonín Seďa se domnívá, že sociální demokracie by měla podpořit odvolání předsedy KSČM Vojtěcha Filipa z vedení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. To požaduje například hnutí STAN, kterému se nelíbí Filipovy výroky v ruském tisku.
20.05.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků) , Vojtěch Filip (1560 článků)

Ekonomika nesmí mít přednost před životy. Společenský řád se bude muset změnit, říká otevřeně bývalý poslanec ČSSD

 
ROZHOVOR „Ekonomika a hospodářství mají sloužit společnosti, a ne, aby lidé sloužili globálnímu kapitálu. Dokonce bych si troufnul říci, že nastává doba, kdy bude nutno změnit současný společenský řád takovým způsobem, který bude solidárnější a spravedlivější. Jen doufám, že tato nutná změna proběhne evolučně a nikoliv revolučně,“ myslí si dlouholetý bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD). „Bude třeba nějaký nový Marshallův plán, ale rozhodně by neměla mít ekonomika přednost před kvalitou života občanů. Negativním příkladem může být nedávno proběhlá hospodářská krize a její řešení českou pravicovou vládou. Ta seškrtila veřejnou spotřebu a spotřebu domácností a ekonomickou krizi ještě prohloubila,“ domnívá se.
27.03.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Ztracená víra ve svobodu a demokracii. Apatie veřejnosti pomůže jen diktátorům. K výročí listopadu 1989 hovoří zkušený sociální demokrat

 
30 LET OD LISTOPADU 89 „Nejzásadnějším důvodem je pocit občanů, že se po 30 letech svobody a demokracie nenaplnily jejich tužby, které se povětšinou opíraly o předchozí sliby politiků. Sice roste životní úroveň, nicméně ne u všech stejným tempem. Neustále se rozvírají pomyslné nůžky mezi těmi velmi bohatými a většinovou populací. Dokonce existují skupiny občanů, kteří jsou pod či těsně nad hranicí chudoby,“ vysvětluje poslanec ČSSD v letech 2002 až 2017 Antonín Seďa, proč je napětí ve společnosti. „To, že se v devadesátých letech pod vedením české pravice zhaslo a právo notně kulhalo za ekonomickou transformací, je zřejmé. Někteří lidé cítí nespravedlnost a nemůžeme se jim divit.“
16.11.2019 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Ztracená víra ve svobodu a demokracii. Apatie veřejnosti pomůže jen diktátorům. K výročí listopadu 1989 hovoří zkušený sociální demokrat

 
30 LET OD LISTOPADU 89 „Nejzásadnějším důvodem je pocit občanů, že se po 30 letech svobody a demokracie nenaplnily jejich tužby, které se povětšinou opíraly o předchozí sliby politiků. Sice roste životní úroveň, nicméně ne u všech stejným tempem. Neustále se rozvírají pomyslné nůžky mezi těmi velmi bohatými a většinovou populací. Dokonce existují skupiny občanů, kteří jsou pod či těsně nad hranicí chudoby,“ vysvětluje poslanec ČSSD v letech 2002 až 2017 Antonín Seďa, proč je napětí ve společnosti. „To, že se v devadesátých letech pod vedením české pravice zhaslo a právo notně kulhalo za ekonomickou transformací, je zřejmé. Někteří lidé cítí nespravedlnost a nemůžeme se jim divit.“
15.11.2019 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Žijeme v dezinformační válce. Pozor, co dáváte na internet, varuje exposlanec ČSSD

 
Bývalý dlouholetý poslanec ČSSD Antonín Seďa věří, že v České republice je dobrá politická kultura, která není založena na lžích a dezinformacích. Napsal to v reakci na několik dotazů na svém profilu na ParlamentníchListech.cz, kde byli politici označeni za „lháře, kteří slouží oligarchům“.
29.10.2019 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Žijeme v dezinformační válce. Pozor, co dáváte na internet, varuje exposlanec ČSSD

 
Bývalý dlouholetý poslanec ČSSD Antonín Seďa věří, že v České republice je dobrá politická kultura, která není založena na lžích a dezinformacích. Napsal to v reakci na několik dotazů na svém profilu na ParlamentníchListech.cz, kde byli politici označeni za „lháře, kteří slouží oligarchům“.
28.10.2019 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »