Články k osobnosti

Antonín Prachař

  politik, ministr dopravy

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Antonín Prachař »
 

„Končím s politikou a nikdy už více.“ Babišův exministr odchází, ještě loni chtěl do Senátu

 
Bývalý ministr dopravy Antonín Prachař se rozhodl definitivně odejít z politiky, na konci minulého týdne složil z osobních důvodů mandát přerovského zastupitele. Prachař dříve reprezentoval barvy hnutí ANO, ze kterého vystoupil, a do zastupitelstva byl zvolen jako lídr kandidátky STAN. Společně s ním rezignoval na post zastupitele také jeho kolega z kandidátky lékař Martin Trhlík. Náhradníci na jejich místo se zatím nevyjádřili, řekla v úterý ČTK mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.
08.06.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků) , Martin Chalupa (28 článků)

Hádka o České dráhy. Exministr vytkl Babišovu ministrovi: „Je to politický akrobat“

 
Antonín Prachař byl ministrem dopravy za ANO, než ho nahradil Dan Ťok. Ten přežil v křesle menšinovou vládu bez důvěry a nyní se může těšit důvěře nejen Sněmovny, ale nadále i premiéra. Ťok se však nyní dostal do křížku se svým předchůdcem. Ten totiž kritizoval personální politiku v Českých drahách. Právě tam se dnes ujal funkce nový předseda dozorčí rady Petr Moos – mimochodem také exministr dopravy.
16.08.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků)

Moravec se divákům přiznal: Původně měli přijít úplně jiní hosté, ale odmítli mi to

 
Druhými hosty nedělních Otázek Václava Moravce České televize byli bývalý ministr dopravy Antonín Prachař a bývalý děkan Fakulty dopravní ČVUT Petr Moos. Rozmlouvali spolu o tom, jak to bude dál se stavbou dálnic v naší zemi a také s výběrem mýta na nich. Moderátor prozradil, že původně měli přijít jiní hosté, jenže Moravec od nich dostal košem.
25.03.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků) , Petr Moravec (23 článků) , Petr Václav (1006 článků) , Václav Moravec (701 článků)

Kdo to brutálně zanedbal? Moravec si pozval dva Babišovy ministry dopravy a nechal je na sebe házet špínu

 
Hosty nedělních otázek Václava Moravce byli dva politici nominovaní hnutím ANO. Ve studiu ČT proti sobě zasedli ministr dopravy Dan Ťok, podle něhož se jedna věc v dopravě „brutálně zanedbala“, a jeho předchůdce v úřadu Antonín Prachař. Diskutovali o tom, kdo nese vinu na tom, že se ani za tři roky, co hnutí ANO řídí v Česku dopravu, nepodařilo vypsat výběrové řízení na provozovatele mýta. Padla zmínka o Bruselu a Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD).
04.09.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Antonín Prachař (128 článků) , Václav Moravec (701 článků)

Stropnický (SZ): Mýtné opět celé špatně

 
Mýtné brány protřelé rakouské firmy Kapsch budou střežit české dálnice až do roku 2019. Vláda to ve středu na návrh ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) schválila a úřad tak zadá zakázku přímo dosavadnímu provozovateli. Ministr tvrdí, že nebyla jiná možnost, platnost nynější smlouvy vyprší s koncem letoška a soutěž nejde stihnout. Připraví ji tak až na příští rok, navíc technologicky „neutrální“, takže se bude moct přihlásit i současný provozovatel zastaralých bran. Ťok je ovšem ve funkci ne od včera, ale od prosince roku 2014. A už jeho předchůdce Antonín Prachař připravoval soutěž, Ťok ale po nástupu do funkce přípravy zarazil a s firmou mnoho nevyjednal. Smlouva je nevýhodná, systém anachronický, příjmy z něj nedostatečné a rozdělované nevhodně. Proč?
18.03.2016 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků)

Exministr Prachař opustil ANO, Starostům dal košem

 
Bývalý ministr dopravy Antonín Prachař koncem loňského roku vystoupil z hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše. Současně se rozhodl, že nepřijme nabídku hnutí Starostové a nezávislí a nebude za ně kandidovat v nadcházejících krajských volbách.
03.02.2016 04:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Antonín Prachař (128 článků)

Já vám to řeknu na rovinu, vy se v tom stejně budete hrabat... Tak tahle TV reportáž Andreje Babiše asi nepotěšila

 
Že není vicepremiér Andrej Babiš ve střetu zájmů? Pořad České televize (ČT) Reportéři ČT tvrdí opak. Televize totiž zjistila, že jedna z mnoha firem Andreje Babiše docela nedávno vydělala na novém zákonu, který předkládal v loňském roce do vlády ministr dopravy za hnutí ANO Antonín Prachař. Zákon přitom zvyšuje výkupní ceny pozemků pro veřejné stavby a pro normu ve vládě hlasoval i sám Babiš. Ten ale v reportáži nazvané Dobře načasovaný prodej porušení zákona o střetu zájmů popřel.
12.05.2015 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Antonín Prachař (128 článků)

Další problém ministra Ťoka. Potápějící se vodní dopravu bude řešit i prezident

 
V říjnu loňského roku čeští lodní dopravci a provozovatelé přístavů zajásali, po dlouhých letech obtížných jednání jim ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) slíbil na jednání tripartity, za účasti prezidenta Miloše Zemana, obnovit program pro podporu vodní dopravy a přístavů - tzv. dotace na sucho a povodně.
27.03.2015 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27384 článků) , Antonín Prachař (128 článků)

Ministr zastavil čtvrtmiliardovou dotaci pro lodní dopravce

 
Provozovatelé přístavů a říčních lodí nedostanou slíbených 250 milionů korun jako kompenzace za předloňské povodně. ČTK to dnes řekl ministr dopravy Dan Ťok. Náhrady pro rejdaře slíbil loni v říjnu jeho předchůdce Antonín Prachař, podle nového šéfa rezortu ale pro vyplacení peněz nejsou v rozpočtu vyčleněné peníze. Vyjádření rejdařů ČTK shání.
03.03.2015 23:46 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků)

Laudát prezentoval opoziční audit TOP 09 k dopravě. Mluvil o hluboké krizi a chybách Prachaře

 
Rezort dopravy je podle opoziční TOP 09 v nejhlubší krizi od roku 1989. Bývalý ministr Antonín Prachař (ANO) jej prý přivedl k úplnému kolapsu. Zástupci TOP 09 to uvedli ve svém dnešním opozičním auditu. Strana zároveň vyjádřila pochybnost, že současný ministr Dan Ťok situaci v dohledné době výrazně zlepší.
17.02.2015 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků)

Příležitost dělá zloděje, to je v této zemi heslo. Byznysmen Jančura ukazuje, kudy v dopravě stále odtékají miliardy

 
ROZHOVOR Exministr dopravy Antonín Prachař svůj rezort mentálně nezvládal, Dan Ťok jako zkušený manažer má šanci spoustu věcí napravit. Pro ParlamentníListy.cz to říká majitel společnosti Student Agency Radim Jančura. Podle něho se prý navíc částečně zastavila obří korupce v dopravních zakázkách, které zlevnily o 40 procent. Dříve prý toto předražení sloužilo pro černé financování politických stran.
28.12.2014 06:16 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (249 článků) , Antonín Prachař (128 článků)

ODS: Nelehký úkol ministra dopravy

 
Pan Dan Ťok byl dnes oficiálně jmenován ministrem dopravy. Stojí před ním nelehký úkol, protože jeho předchůdce Antonín Prachař zanechal Ministerstvo dopravy v katastrofálním stavu.
04.12.2014 12:42 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků)

Prachařova televizní rozlučka. Odmítl, že by páchal personální genocidu a rýpl do náměstka, který teď vše řídí

 
Hostem středečního Interview ČT24 byl ministr dopravy v demisi Antonín Prachař (ANO). Ve čtvrtek by ho měl ve funkci nahradit dlouholetý manažer ze společnosti Skanska Dan Ťok. Končící šéf rezortu hovořil také o kalamitní situaci ve vlakové dopravě kvůli ledovce. Rýpnul si do svého prvního náměstka. Došlo i na údajnou personální genocidu na ŘSD i na to, co se mu podařilo. Odpověděl také na otázku, zda zůstane členem ANO.
03.12.2014 19:37 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků)

Zemanovi odborní poradci podpořili výstavbu dopravní infrastruktury

 
Problémy, které brání výstavbě dopravní infrastruktury, je potřeba odstranit. Shodli se na tom dnes v Lánech účastníci schůzky expertního týmu prezidenta Miloše Zemana. Jde zejména o zákon o zadávání veřejných zakázek a novelu stavebního zákona. ČTK to po schůzce řekl ministr v demisi Antonín Prachař. Kromě něj byl na zámku v Lánech i budoucí ministr Dan Ťok.
29.11.2014 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27384 článků) , Antonín Prachař (128 článků)

Jiří Dienstbier je nejméně důvěryhodný ministr, tvrdí lidé

 
Největší důvěru z členů současné vlády má sice ministr financí Andrej Babiš (ANO), ale dotahuje ho premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ukázal to listopadový průzkum společnosti SANEP. Mezi nejlépe hodnocené ministry se vrátil Milan Chovanec. Propad však zaznamenává ministryně spravedlnosti Helena Válková (za ANO) a odstupující ministr dopravy Antonín Prachař z téhož hnutí.
26.11.2014 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Milan Chovanec (1427 článků) , Helena Válková (439 článků) , Antonín Prachař (128 článků)

Prachař podává trestní oznámení. Podívejte se kvůli čemu

 
Odcházející ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) se rozhodl podat trestní oznámení v souvislosti s tím, že podle něj někteří zaměstnanci Ministerstva dopravy dostali podvrh dopisu, který je podepsán jeho jménem. Prachař to dnes uvedl v rubrice Politici voličům serveru ParlamentníListy.cz s tím, že s uvedeným dopisem nemá nic společného.
15.11.2014 21:36 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků)

Odstupující ministr Prachař prozradil, jak vypadala situace, když oznámil Babišovi rezignaci

 
Odcházející ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) se v rozhovoru pro web Aktuálně.cz brání kritice, která se v poslední době na jeho hlavu snášela z mnoha stran. Popírá také, že by ho k demisi donutilo vedení hnutí ANO. Tvrdí, že to bylo jeho vlastní rozhodnutí.
13.11.2014 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků)

Hojda (KSČM): Vydrží nově připravovaný ministr dopravy alespoň rok?

 
Dne 12. listopadu předstoupil na tiskové konferenci ministr dopravy Antonín Prachař společně s místopředsedou vlády ČR Andrejem Babišem a společně prohlásili, že ministr Antonín Prachař odstupuje z vedení Ministerstva dopravy. Současně Andrej Babiš prohlásil, že má připraveného zástupce za ANO na uvolněné místo ministra dopravy a má se jím stát Dan Ťok, generální ředitel firmy SKANSKA.
13.11.2014 10:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Antonín Prachař (128 článků)

Prachař: Dostal jsem už spoustu nabídek

 
Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO), který ve středu na svou funkci rezignoval, odpovídal na otázky deníku Právo, které se týkaly důvodů jeho odchodu a jeho dalšího působení.
13.11.2014 04:11 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků)

Ministr dopravy Prachař ve vládě končí, nahradit by ho měl šéf Skansky

 
Ministr dopravy Antonín Prachař z ANO ve vládě končí, předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš dnes novinářům řekl, že Prachař nabídl rezignaci a předsednictvo ANO ji akceptovalo.
12.11.2014 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Antonín Prachař (128 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »