Články k osobnosti

Anna Šabatová

  disidentka, signatářka charty 77

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Anna Šabatová »
 

Veřejný ochránce práv: S přispěním dvou ombudsmanů rodina získala dávky na děti

 
Spolupráce ombudsmanky Anny Šabatové s rakouským ombudsmanem přispěla k vyřešení dlouhodobých problémů české rodiny s žádostí o dávky na děti od rakouského státu.
14.11.2018 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků)

Byla bez dokladů a nikdo neprověřil, co je zač. Po pár dnech dostala azyl. Česky neumí ani slovo, ve škole však dostala známku dobrou. Podivuhodný příběh osoby, za kterou bojuje ombudsmanka Šabatová

 
KAUZA Všechno začalo tím, že údajná Ayan Jamaal Ahmednuur ze Somálska s vydatnou podporou veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové podala žalobu na Střední zdravotnickou školu v Praze 10 za to, že ji neumožnila nosit při výuce muslimský šátek hidžáb. Když však podal právní zástupce školy Radek Suchý trestní oznámení na ombudsmanku za zneužití pravomoci úřední osoby, ukázalo policejní vyšetřování v souvislosti se zmíněnou cizinkou na některá podivuhodná fakta. Ta se dostala do České republiky bez platného dokladu, po pár dnech získala azyl, ztrácela jedno povolení k pobytu za druhým, bez znalosti češtiny zvládla základní školu se známkou tři z českého jazyka, získala řidičský průkaz a bez dokladu totožnosti byla přijata na Dívčí katolickou střední školu.
11.11.2018 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků)

Žalujte Annu Šabatovou. Jde to, ne že ne, stojí v dokumentu

 
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se zhurta pustila do ombudsmanky Anny Šabatové. Provedla toho prý tolik, že už by konečně měla být popohnána k zodpovědnosti.
01.11.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků)

Spiknutí Šabatové a neziskovek. A vůbec nejde o mě. Ivanka Kohoutová, dekorovaná Zemanem, otevřeně promlouvá a varuje

 
ROZHOVOR Vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana vnímá ředitelka Střední zdravotnické školy Ivanka Kohoutová jako podporu proti komplotu tvořenému Annou Šabatovou v pozici ombudsmanky, neziskovkami, některými úřady, advokáty a médii a zároveň jako podporu jejích občanských postojů. Od začátku více než pět let se vlekoucí kauzy cítila, že nejde ani tak o šátky a nějakou somálskou uchazečku, ale že je jakýmsi lakmusovým papírkem ve hře propagátorů ideologie multikulturalismu. Přiznává, že Anny Šabatové si neváží, a domnívá se, že by se veřejná ochránkyně práv měla vážně zamyslet nad svým setrváním v úřadě.
31.10.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků) , Miloš Zeman (22019 článků) , Anna Kohoutová (12 článků)

Tak paní Šabatová, co Zemanova medaile pro ředitelku, která zakázala hidžáb? Ptali jsme se. Takto jsme pochodili

 
Prezident České republiky Miloš Zeman 28. října v neděli během příležitosti svátku založení první Československé republiky vyznamenal kromě jiných i Ivanku Kohoutovou, ředitelku Střední zdravotnické školy v pražské Ruské ulici, která prý na své škole nechtěla muslimský šátek. V následném soudním sporu vedeném dívkou proti škole se posléze angažovala i ombudsmanka Anna Šabatová. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, co veřejná ochránkyně práv říká na to, že nyní ředitelku Kohoutovou vyznamenal prezident.
30.10.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků) , Miloš Zeman (22019 článků) , Anna Kohoutová (12 článků) , Anna Kohoutová (8 článků)

Stanislav Křeček srovnal dnešní liberální demokracii s demokracií lidovou. A hořce zavtipkoval, že se prohlásí ženou...

 
STO LET REPUBLIKY „Ten student, který se domnívá, že Masaryk byl podle čepice asi pilot, toho ví o technikáliích moderního světa, moderních technologiích a počítačovém světě možná mnohem víc, než já vím o Masarykovi a o dějinách této země. A je to snad špatně?“ zamýšlí se zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček. Současně odmítl papouškování výroku, že národ, který nezná svoji historii, je odsouzen ji opakovat. Podle Křečka se už nikdy žádná historie opakovat nemůže, protože okolnosti událostí jsou z povah věci vždy jiné.
29.10.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků) , Stanislav Křeček (263 článků)

Kauza muslimský šátek má silnou dohru: Šabatová má průšvih. Stejně tak má být řešena Česká televize

 
KAUZA Nečekané vyústění má případ somálské uchazečky o studium, do něhož se hned na počátku v roce 2013 kvůli údajné diskriminaci spočívající v odepření možnosti nosit během výuky muslimský šátek vložila veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Ředitelka dotčené školy podává na ombudsmanku žalobu z titulu ochrany osobnosti, přičemž se dožaduje omluvy a finanční satisfakce ve výši dvou milionů korun. Po úřadu Veřejné ochránkyně práv se odškodnění ve výši jednoho milionu korun za nesprávný úřední postup domáhá i samotná škola. A právní zástupce školy se chystá o nezákonném postupu Anny Šabatové vyrozumět předsedu Sněmovny a navíc podává k RRTV stížnost na Českou televizi, protože její způsob referování o kauze odpovídal definici fake news
25.10.2018 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků)

Co mají společného Tomáš Halík a Jiří Dienstbier? Stanislav Křeček našel zajímavou paralelu

 
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se zájmem sleduje spory dvou kněží – Petra Piťhy a Tomáše Halíka. Na Halíka se dívá stejně jako na sociálního demokrata Jiřího Dienstbiera, kterého vnímá jako katastrofu pro celou ČSSD. Halík prý může být stejnou pohromou pro křesťanství.
18.10.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků) , Tomáš Halík (478 článků) , Stanislav Křeček (263 článků) , Jiří Stanislav (64 článků)

„Svině, chcípni.“ Češi sprostě vyhrožují neziskovkám, Anna Šabatová vyzývá k nápravě

 
„Kéž by podřezali tebe. Svině jedna! Chcípni.“ To jsou jen některé z „láskyplných“ vzkazů, které dostávají pracovníci neziskových organizací od svých spoluobčanů na sociálních sítích. Navzdor tomu, že jsou podobné odporné výlevy často v rozporu se zákonem, pracovníci neziskových organizací si stěžují, že policie nejedná tak, jak by se slušelo a patřilo.
09.10.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků)

Ombudsman Křeček: Ženy a muži jsou jiní. Homosexuální páry a manželství? Mažeme evropské tradice. A děti v těchto párech...

 
„Lidé jsou si rovni, ale nejsou stejní. Proto ani svazek homosexuálů nemůžeme nazývat manželství,“ tvrdí Stanislav Křeček, zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, že žena nemůže zplodit dítě a muž ho nemůže donosit. Nelze se prý tvářit, že antropologické konstanty člověka neexistují. Svazek lidí stejného pohlaví však nechce zakazovat, jen by měl patřit pod jinou kategorii právních vztahů.
05.10.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků) , Stanislav Křeček (263 článků)

Šabatová chválí ministerstvo obrany: Školka za 1 Kč a volné pátky!

 
Sladký život úředníka? Prý zdaleka ne. Podle ombudsmanky Anny Šabatové (67) nebude mít stát kvalitní služby, dokud nezačne dělat dobrou personální politiku. Firmám prý nemůže konkurovat finančně, ale může lidi nalákat nabízením výhod, například možností sladit pracovní a rodinný život.
05.10.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků)

To zapadlo: Miloš Zeman nakopnul ombudsmanku Šabatovou

 
U příležitosti 25. výročí NKÚ (Nejvyšší kontrolní úřad) hovořil prezident republiky Miloš Zeman na mezinárodním semináři. Opřel se do plýtvání a nakonec vyslovil nedůvěru funkčnosti Senátu i ombudsmana, jež zastává Anna Šabatová. Ale vyjádřil podporu právě NKÚ.
02.10.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků) , Miloš Zeman (22019 článků)

Stanislav Křeček varuje před nejnovějším nápadem nové, lepší a pokrokovější levice. Lidé z něj budou mít v hlavě hokej

 
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se postavil proti snahám vykreslovat svazek homosexuálů jako totožný se svazkem mužem a ženy. Někteří lidé dokonce tvrdí, že homosexuální svazky znovu navrátí manželství lesk. Křeček tento argument zpochybňuje. Podle jeho názoru spíš zažijeme pořádný hokej.
08.09.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků) , Stanislav Křeček (263 článků)

Vojtěch slíbil zákon o odškodnění za újmu po očkování. Vyšel vstříc odpůrcům

 
Ministerstvo zdravotnictví chce do konce roku předložit vládě zákon o odškodňování újmy způsobené povinným očkováním. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) hodlá podle svých slov vyhovět doporučení ombudsmanky Anny Šabatové a zmírnit kritiku odpůrců očkování. Řekl to senátorům při projednávání návrhu Evropské komise na posílení spolupráce v boji proti nemocem, jimž lze předcházet očkováním.
16.08.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků) , Vojtěch Adam (225 článků) , Adam Vojtěch (182 článků)

Vojtěch slíbil zákon o odškodnění za újmu způsobenou očkováním

 
Ministerstvo zdravotnictví chce do konce roku předložit vládě zákon o odškodňování újmy způsobené povinným očkováním. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) tak hodlá podle svých slov vyhovět doporučení ombudsmanky Anny Šabatové a zmírnit kritiku odpůrců očkování, píše ČTK.
16.08.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků) , Vojtěch Adam (225 článků) , Adam Vojtěch (182 článků)

Senátor Doubrava: Platíme si úřední šílence jako je Šabatová

 
Když dosavadní česká ombudsmanka se vytahovala v Senátu s novou „Výroční zprávou o ochraně před diskriminací za rok 2017“, měl jsem pocit, že si z nás dělá Anna Šabatová, zaměstnaná jako ombudsmanka, celkem hezkou legraci.
15.08.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků)

Anna Šabatová: Chceme postihovat špatné zacházení v zařízeních sociálních služeb

 
Projev na 16. schůzi Senátu 18. července 2018, zpráva o činnosti veřejného ochránce práv za rok 2017.
18.07.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků)

Vladimír Pelc: Tržní jednání není rasismus

 
V souvislosti s výroční zprávou o činnosti úřadu veřejného ochránce práv poskytla ombudsmanka Anna Šabatová rozhovor o práci úřadu. Rozhovor má titulek: „V Ústí seženete levný byt, když nejste Rom. Bydlení není dárek navíc, ale základní potřeba.“ *)
17.07.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků)

Ministerstvo porušuje zákon při přezkoumání maturit, hlásí Šabatová

 
Ministerstvo školství podle veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové porušuje zákon při přezkumech maturitních zkoušek. Například při prověřování stížností na průběh zkoušky si neopatřuje vyjádření přítomných maturantů, řekla mluvčí kanceláře ombudsmanky Iva Hrazdílková. Ombudsmanka navrhne vládě, aby uložilo ministerstvu odstranění nedostatků.
12.07.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků)

Ombudsmanka cupuje ministerstvo kvůli maturitám. Studentů se vůbec neptá, tvrdí

 
Ministerstvo školství podle veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové porušuje zákon při přezkumech maturitních zkoušek. Například při prověřování stížností na průběh zkoušky si neopatřuje vyjádření přítomných maturantů. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí kanceláře ombudsmanky Iva Hrazdílková. Ombudsmanka navrhne vládě, aby uložilo ministerstvu, ať nedostatky odstraní.
12.07.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (380 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »