Články k osobnosti

Anna Šabatová

  disidentka, signatářka charty 77

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Anna Šabatová »
 

Poslední rozloučení s Janem Sokolem: Bazilika byla zaplněna do posledního místa

 
Možnost rozloučení s filozofem, signatářem Charty 77 a někdejším ministrem školství Janem Sokolem (†84) si nenechaly ujít desítky lidí. Mezi nimi nechyběl poslanec Karel Schwarzenberg (83) či bývalá ombudsmanka Anna Šabatová (70).
25.06.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4026 článků) , Anna Šabatová (516 článků)

Měsíce čekání na rozloučení s exministrem Sokolem (†84): Dorazil Schwarzenberg i Šabatová

 
Rozloučení s filozofem, signatářem Charty 77 a bývalým ministrem školství Janem Sokolem (†84) si nenechaly ujít desítky lidí. Zádušní mše ve čtvrtek proběhla na pražském Břevnově. A dorazil i poslanec Karel Schwarzenberg (83, TOP 09) nebo bývalá ombudsmanka Anna Šabatová (70).
24.06.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4026 článků) , Anna Šabatová (516 článků)

„Stop migraci, zrušit Schengen. Tvrdost.“ A Šabatová tloukla knihou o stůl. To nečekala

 
Profesor Petr Drulák, bývalý český velvyslanec ve Francii a expert na mezinárodní politiku, napsal společně s Matějem Stropnickým knihu Budoucnost levice bez liberalismu. Nedávno ji představovali v diskusi Masarykovy dělnické akademie, kde ji hájili například před Annou Šabatovou. Tu Drulák velmi vytočil například slovy o asociální chudině, ale zejména nápadem na zrušení Schengenu a vrácení některých pravomocí EU na národní úroveň. Dokonce tak, že k představám Stropnického a Druláka použila historický citát „socialismus hloupého chlapa“.
28.04.2021 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (580 článků) , Anna Šabatová (516 článků)

ČT opět předvedla, kde jí bije srdce. Další důkaz, že nehraje podle poctivých not, ukazuje Žantovský

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Už dávno neplatí, že Facebook či Twitter jsou svobodné a nestranné platformy. Petr Žantovský na to upozorňuje v souvislosti s tím, že veškeré sociální sítě zablokovaly americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi jeho účty. Mediální analytik se zabývá i tím, že se soukromá komunikace může stát klackem na trestání nepohodlných novinářů, jak se o tom přesvědčil jeden ze zaměstnanců Svobodné Evropy. Do výčtu mediálních zajímavostí uplynulého týdne patří i zpráva, že bývalá ombudsmanka Anna Šabatová má vyšetřovat smrt policejního generála Milana Lučanského.
09.01.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5762 článků) , Anna Šabatová (516 článků)

„Báby se nejde zbavit. Vyhodíš ji dveřmi, přijde oknem!“ Šabatová bude spoluvyšetřovat smrt Lučanského na Slovensku. Veřejnost je ve varu

 
Bývalá ombudsmanka Anna Šabatová se stane členkou komise slovenského ministerstva spravedlnosti, která má prošetřit okolnosti úmrtí bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. V pondělí to mediálním zástupcům oznámila ministryně spravedlnosti Mária Kolíková, která zopakovala, že Lučanský zemřel po pokusu o sebevraždu. Na sociálních sítích nová funkce Šabatové vzedmula vlnu kritiky, někteří neskrývají obavy, že její snahou bude zamést stopy. Mnozí nesouhlasí s tím, že je tou pravou nezávislou a objektivní osobou. Svůj názor přidal také sociolog Petr Hampl a Tomáš Vandas, předseda DSSS, připomíná kontroverze v souvislosti s kuřimskou kauzou, ve které se jako veřejná ochránkyně práv angažovala.
05.01.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (516 článků)

Veřejný ochránce práv: 20 let ombudsmana

 
Je to 20 let, co v České republice působí ombudsman. Právě 18. prosince 2000 se se totiž funkce veřejného ochránce práv ujal Otakar Motejl. V roce 2010 ho vystřídal Pavel Varvařovský, po jehož rezignaci se v roce 2014 funkce ujala Anna Šabatová. Tu v letošním roce nahradil v pořadí čtvrtý ombudsman Stanislav Křeček.
20.12.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (105 článků) , Anna Šabatová (516 článků) , Stanislav Křeček (534 článků)

Ani kníže nepomohl. Šabatová neuspěla

 
Ve druhém kole senátních voleb se značné publicity dostalo obvodu Brno-město, kde lékař a bývalý ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus (ODS) bojoval o senátorské křeslo proti někdejší ombudsmance Anně Šabatové (za Zelené). Ta měla silnou podporu od skupiny brněnských aktivistů i například od poslance TOP 09 Karla Schwarzenberga. „Třeba má Karel šťastnou ruku!“ doufala Šabatová. Nakonec však ve volbách pohořela. Kraus nad ní zvítězil se ziskem 57,71 % hlasů.
10.10.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4026 článků) , Anna Šabatová (516 článků) , Karl Kraus (43 článků)

Je hotovo. Němcová se přestěhuje, Žantovský zůstává v knihovně, Šabatová také neuspěla

 
Je dobojováno. Ve 14 hodin odpoledne se uzavřely volební místnosti a začalo sčítání hlasů odevzdaných ve druhém kole voleb. Účast byla v tomto druhém kole již tradičně nízká. Podle ČTK se pohybovala okolo 15 procent. Jak dopadl ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský či bývalá ombudsmanka Anna Šabatová? Nahlédněte.
10.10.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Anna Šabatová (516 článků) , Michael Michael (1721 článků)

Němcová ano, Šabatová ne. Sledujte s námi sčítání v nejsledovanějších obvodech

 
Je dobojováno. Ve 14 hodin odpoledne se uzavřely volební místnosti a začalo sčítání hlasů odevzdaných ve druhém kole voleb. Účast byla v tomto druhém kole již tradičně nízká. Podle ČTK se pohybovala okolo 15 procent. Jak dopadl ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský či bývalá ombudsmanka Anna Šabatová? Nahlédněte.
10.10.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Anna Šabatová (516 článků) , Michael Michael (1721 článků)

Ministryně Maláčová: Anna Šabatová, přesně takové lidi potřebujeme

 
Komentář na facebookovém profilu ke kandidatuře Anny Šabatové do Senátu
09.10.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (516 článků)

Kdo v Brně má duši, volí Annu Šabatovou, nabádá Patočkův web. I Václav Havel ji za mlada obdivoval...

 
„Má-li Brno duši, do Senátu pošle Annu Šabatovou,“ vyzývá brněnské občany v článku na webu Deník Referendum aktivisty a novináře Jakuba Patočky skupina brněnských osobností. „Zvolit Annu Šabatovou do Senátu znamená říci rezolutní ‚ne‘ všem novým snahám omezovat demokracii a lidská práva,“ burácí skupina, v níž jsou zastoupeni především novináři, umělci a aktivisté. Zvolení Anny Šabatové má podle signatářů pomoci i před hrozbou, kterou dle nich představuje prezident Miloš Zeman.
09.10.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Anna Šabatová (516 článků) , Miloš Zeman (25977 článků)

Šabatová: Vadí mi právo nosit zbraň

 
Bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, která v senátních volbách kandiduje v obvodu Brno-město za stranu Zelených, SEN 21 a Idealisty by se ráda v Senátu věnovala tématu životního prostředí. „To téma je v české společnosti podceňované a já bych chtěla upozorňovat, že se na to musí celá společnost více zaměřit,“ řekla. Proti ní stojí dlouholetý ředitel brněnských fakultních nemocnic Roman Kraus kandidující za ODS a TOP 09, který by rád navýšil poslanecký klub ODS a podpořil Miloše Vystrčila v roli předsedy Senátu.
07.10.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (516 článků)

Miroslava Němcová už klepe na dveře Senátu. A může se přidat i Anna Šabatová

 
AKTUALIZUJEME Volby do krajů a do jedné třetiny Senátu skončily a členové volebních komisí sčítají odevzdané hlasy. Někde už je sečteno a radost z toho mají v ODS. Dlouho to vypadalo, že kandidátka do Senátu na Praze 1 Miroslava Němcová by mohla zvítězit už v prvním kole. Nakonec se její čísla zastavila těsně pod touto hranicí. Její soupeř pro druhé kolo, úřadující senátor Václav Hampl, se zasekl na méně než polovině.
03.10.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (516 článků) , Miroslava Němcová (1644 článků)

Krize je příležitost, vláda to neumí domýšlet, říká kandidátka do Senátu Šabatová

 
O získání senátorského křesla se letos pokusí i bývalá ombudsmanka Anna Šabatová. V rozhovoru pro Novinky uvedla mimo jiné, že vláda selhala, když se nepřipravila na druhou vlnu koronaviru, a kabinet zkritizovala i za jeho údajnou krátkozrakost ohledně přístupu k ekologii. V rozhovoru se rozpovídala i o současném veřejném ochránci práv Stanislavu Křečkovi nebo o protikandidátovi Jiřím Kadeřávkovi (Piráti), který si zaregistroval její internetovou doménu.
25.09.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (516 článků) , Stanislav Křeček (534 článků)

Šabatová: Dejte mi 500 Kč nebo i 5000 Kč. Budu vás hájit v Senátu

 
Máte volných 500, 1000 nebo dokonce 5000 korun? Můžete je poslat Anně Šabatové, aby byla zvolena do Senátu. Bývalá ombudsmanka žádá o pomoc, protože za ní prý nestojí „velký průmysl, mocní sponzoři ani stranické kasy“. A chtěla by hájit české občany v Senátu. Příspěvek podle ní není jednorázová dobročinnost, ale dlouhodobá investice. A že je v Senátu Šabatová „nutná“, si myslí např. Karel Schwarzenberg.
24.09.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4026 článků) , Anna Šabatová (516 článků)

Šabatová do Senátu! volá dnes kníže Karel. Připomínka Havla i slov z roku 2010

 
Anna Šabatová, bývalá ombudsmanka, známá veřejnosti třeba z mediálně propírané kuřimské kauzy, kandiduje nyní do Senátu. A teď ji na kameru podpořila opravdu těžká váha. Karel Schwarzenberg, neúspěšný kandidát na prezidenta. A chválou opravdu nešetří. Šabatová byla prý klíčovou figurou odboje. „Třeba má Karel šťastnou ruku!“
23.09.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4026 článků) , Anna Šabatová (516 článků)

Bývalá ombudsmanka Šabatová chce do Senátu. A dala o sobě vědět kopancem do Křečka i do Babiše

 
Bývalá ombudsmanka Anna Šabatová se rozhodla letos ucházet o senátorské křeslo. „Krize je příležitost,“ uvedla mimo jiné v rozhovoru pro server Novinky.cz. Vláda podle Šabatové, jež kandiduje v brněnském volebním obvodu, selhala ve chvíli, kdy se nepřipravila na druhou vlnu koronaviru. Kabinet Andreje Babiše (ANO) pak bývalá ombudsmanka zkritizovala za jeho údajnou krátkozrakost ohledně přístupu k ekologii.
22.09.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23109 článků) , Anna Šabatová (516 článků)

Krize je příležitost, vláda to neumí domýšlet, říká kandidátka do Senátu Šabatová

 
O získání senátorského křesla se letos pokusí i bývalá ombudsmanka Anna Šabatová. V rozhovoru pro Novinky uvedla mimo jiné, že vláda selhala, když se nepřipravila na druhou vlnu koronaviru, a kabinet zkritizovala i za jeho údajnou krátkozrakost ohledně přístupu k ekologii. V rozhovoru se rozpovídala i o současném veřejném ochránci práv Stanislavu Křečkovi nebo o protikandidátovi Jiřím Kadeřávkovi (Piráti), který si zaregistroval její internetovou doménu.
22.09.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (516 článků) , Stanislav Křeček (534 článků)

Pirát, který chtěl zastavit Šabatovou: My nejsme marxisti. Její kandidatura jen nahrává ANO a ODS

 
Zakladatel České pirátské strany a kandidát Pirátů do Senátu v obvodu Brno-město Jiří Kadeřávek se rozhodl znepříjemnit situaci bývalé ombudsmanky Anny Šabatové, která se snaží rovněž dostat do horní komory parlamentu. A to ve stejném volebním obvodu jako on. Kadeřávek jí však vyfoukl doménu s jejím jménem. Píše o něm server Forum24.cz.
30.07.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (516 článků)

Pirát chtěl zastavit Šabatovou, ale teď se mu všichni smějí. ČSSD ho chtěla podpořit, ale neudělá to

 
ČSSD dává ruce pryč od uvažované podpory pirátského kandidáta do Senátu Jiřího Kadeřávka. Ten se sociálním demokratům zprotivil poté, co si zaregistroval doménu své oponentky, jíž je bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, kandidující s podporou Zelených, Idealistů a hnutí Senátor 21. Kadeřávek se hájí, že chtěl Šabatové pomoci; šéf ČSSD Jan Hamáček mu to však nevěří. „Podpásovka,“ hodnotí chování piráta Hamáček.
28.07.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (516 článků) , Jan Hamáček (3240 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »