Články k osobnosti

Anna Šabatová

  disidentka, signatářka charty 77

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Anna Šabatová »
 

Pirát, který chtěl zastavit Šabatovou: My nejsme marxisti. Její kandidatura jen nahrává ANO a ODS

 
Zakladatel České pirátské strany a kandidát Pirátů do Senátu v obvodu Brno-město Jiří Kadeřávek se rozhodl znepříjemnit situaci bývalé ombudsmanky Anny Šabatové, která se snaží rovněž dostat do horní komory parlamentu. A to ve stejném volebním obvodu jako on. Kadeřávek jí však vyfoukl doménu s jejím jménem. Píše o něm server Forum24.cz.
30.07.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků)

Pirát chtěl zastavit Šabatovou, ale teď se mu všichni smějí. ČSSD ho chtěla podpořit, ale neudělá to

 
ČSSD dává ruce pryč od uvažované podpory pirátského kandidáta do Senátu Jiřího Kadeřávka. Ten se sociálním demokratům zprotivil poté, co si zaregistroval doménu své oponentky, jíž je bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, kandidující s podporou Zelených, Idealistů a hnutí Senátor 21. Kadeřávek se hájí, že chtěl Šabatové pomoci; šéf ČSSD Jan Hamáček mu to však nevěří. „Podpásovka,“ hodnotí chování piráta Hamáček.
28.07.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Jan Hamáček (1981 článků)

Doménu Šabatové jen přátelsky hlídám, tvrdí její pirátský konkurent Kadeřávek

 
Jeden ze zakladatelů Pirátské strany a její kandidát do Senátu v Brně městě Jiří Kadeřávek si zaregistroval doménu své konkurentky Anny Šabatové. Udělal to už 1. června v době, kdy se o její kandidatuře teprve spekulovalo. Ačkoliv se na něj za to snesla vlna kritiky, Kadeřávek trvá na tom, že šlo o „přátelskou rezervaci”. Chtěl tím prý Šabatovou kontaktovat a bavit se o vzájemné podpoře v Brně.
27.07.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků)

Zelení: V Brně kandiduje do Senátu bývalá ombudsmanka Anna Šabatová

 
Zelení s hnutím Senátor 21 a Hnutím Idealisté posílají do Senátu v obvodě Brno-město jako společnou nestranickou kandidátku bývalou veřejnou ochránkyni práv Annu Šabatovou.
26.07.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků)

Haha! Křeček se směje. Šabatová chce do Senátu. „Nedá pokoj, baba,“ řekl známý bloger

 
Ombudsman Stanislav Křeček se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům své předchůdkyně Anny Šabatové, která dnes oznámila svou kandidaturu do Senátu. „Podle Šabatové nesplňujeme úmluvu o lidských právech,“ uvedl Křeček.
22.07.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Šabatová do Senátu: Podporují Láska a Hilšer, raduje se Rychlíková

 
V brněnském senátním obvodě číslo 60 bude na podzim mimořádně živo. Na místo dosluhujícího lidovce Zdeňka Papouška se rozhodla kandidovat nedávná ombudsmanka Anna Šabatová.
22.07.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků)

Chování ČT? „Chtěli mě potopit.“ Málem ji uštvali kvůli somálské studentce. Teď ředitelka školy promluvila. A něco chystá

 
ROZHOVOR Bránit normální svět na školách se chystá ředitelka střední zdravotnické školy Ivanka Kohoutová, pokud uspěje v podzimních volbách a bude zvolena do Senátu. Jedním z impulsů pro její kandidaturu byla zkušenost s experimenty neziskovek ve školství a mnoho let se vlekoucím soudním sporem. V něm kvůli údajné diskriminaci čelila žalobě somálské uchazečky o studium, kterou vydatně podporovala bývalá ombudsmanka Anna Šabatová. V té době se ji snažila poškodit některá média, zejména Česká televize v tomto ohledu nezklamala.
17.06.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Anna Kohoutová (16 článků) , Anna Kohoutová (10 článků)

Ombudsman Křeček vzpomíná: Nevím, odkud berete přesvědčení, že váš názor je jedině správný

 
Stanislav Křeček bude 100 dní ombudsmanem. Česko si také letos připomíná deset let od úmrtí ombudsmana Otakara Motejla. Křeček se proto zamyslel nad rolí veřejného ochránce práv ve společnosti a nad tím, jak úřad proměnila Anna Šabatová.
07.06.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (104 článků) , Anna Šabatová (498 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

To by byl zločin na Češích! Docent Ševčík tvrdě k otázce, zda máme platit dluhy jihu EU. Mají raději šetřit a opustit euro, říká

 
ROZHOVOR Evropská unie, bojující svorně proti globálnímu oteplování a za sociální stát? Docent Miroslav Ševčík, proděkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze, se podivuje nad provoláním Vladimíra Špidly, Anny Šabatové a dalších osobností, které taková představa nadchla. Na kolektiv autorů má Ševčík několik otázek. „Co to je důstojná mzda, kolik má činit?“ ptá se Ševčík s odkazem na skutečnost, že minimální mzda v Česku je několikanásobně nižší než ve Francii nebo v Německu. Zkušený ekonom se také tvrdě ohradil proti nejnovějšímu unijnímu nápadu na finanční pomoc jižním státům EU. „Jih eurozóny samozřejmě má šanci přežít. Ale musí si utáhnout opasky. A to se jim nechce,“ podotýká Ševčík. Dopustit, že bychom tyto dluhy měli platit my, by podle něj bylo zločinem.
28.05.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (310 článků) , Anna Šabatová (498 článků)

To jsou věci. Jaromír Soukup se rázně zastal Anny Šabatové

 
Generální ředitel a majitel TV Barrandov Jaromír Soukup se rázně zastal někdejší ombudsmanky Anny Šabatové. Uznal sice, že některým lidem nemusela být po chuti, ale poukázal na to, že Šabatová v úřadu nevyhořela a učinila řadu rozhodnutí, kterým je dobré věnovat pozornost. Třeba když se zastala policisty, který za svou práci nedostal odpovídající odměnu.
25.05.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Jaromír Soukup (55 článků)

Ombudsman: Nenávistné projevy na internetu – výzkum a doporučení

 
Ombudsmanka Anna Šabatová se od roku 2016 intenzivněji věnovala problematice nenávistných projevů na internetu, kterou považovala za mimořádně závažnou. S nebezpečností fenoménu souhlasí také ombudsman Stanislav Křeček. Podle něj zvláště v situaci současné epidemie, kdy se komunikace na sociálních sítích zintenzivnila, hrozí, že se lidé uchýlí k vyjádřením, která mohou mít trestně právní rovinu.
24.05.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Šabatová, Pehe a Špidla zachraňují Česko: Přišli s plánem. Greta by měla radost

 
Sociolog Ondřej Císař, politolog Jiří Pehe, publicistka Apolena Rychlíková, bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, expremiér Vladimír Špidla a řada dalších osobností podepsali provolání ke společnosti ve věci řešení koronavirové krize. Volají po tom, aby ekonomika sloužila lidem, a nikoli naopak, aby bohatý Západ včetně EU dál bojoval proti globálnímu oteplování, aby posílil sociální stát a aby lidé dostali možnost důstojně bydlet.
04.05.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (310 článků) , Anna Šabatová (498 článků) , Jiří Pehe (425 článků)

Hidžábnice? ,,Divili byste se, kdybyste věděli všechno." Jde o ČT i Šabatovou. Jasné svědectví

 
ROZHOVOR Naprostá shoda panuje mezi advokátem Radkem Suchým a jeho klientkou Ivankou Kohoutovou, ředitelkou Střední zdravotnické školy v Praze 10, nesouhlasit se zpětvzetím žaloby Ayan Jamaal Ahmednuurová v šátkové kauze. Obhájce je přesvědčen, že si i veřejnost s ohledem na délku sporu, a jeho přesahující aspekty, zaslouží, aby ve věci bylo pravomocně rozhodnuto, protože není možné zneužívat naše soudy k prosazování jakékoli ideologie. Podle něj bývalá ombudsmanka Anna Šabatová zneužila v tomto případě úřad k aktivismu a prosazování vlastního pokřiveného vidění světa.
30.04.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Anna Kohoutová (16 článků) , Anna Kohoutová (10 článků)

Tohle on napsal, navíc o víkendu. Bylo to jak ledová sprcha... Šimůnková znovu tvrdě zaútočila na Křečka

 
Když byla ombudsmankou Anna Šabatová a jejím zástupcem Stanislav Křeček, nejednou se mezi nimi rozhořel spor, který řešili i na veřejnosti. Teď je z Křečka ombudsman, jeho zástupkyní je Monika Šimůnková a spory v úřadu znovu plápolají jako letní požár na vyschlé louce za žhavého srpnového odpoledne. Šimůnková tvrdí, že Křeček jedná zcela v rozporu se zákonem o veřejném ochránci práv, když se nechce zabývat přítomností otců u porodu.
23.04.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Orbán zneužil pandemii, netaktizujte, žádají chartisté českou vládu

 
Skupina signatářů Charty 77 včetně bývalého premiéra a předsedy Senátu Petra Pitharta a bývalé ombudsmanky Anny Šabatové dnes vyzvala vládu, aby se výslovně přihlásila k demokratickým a k právním hodnotám v souvislosti s krizí kolem epidemie koronaviru.
06.04.2020 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (209 článků) , Anna Šabatová (498 článků)

Ombudsman: Monika Šimůnková se zúčastnila konference o inkluzivním vzdělávání

 
Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se zúčastnila konference o inkluzivním vzdělávání, která se konala ve středu 11. března na kanadském velvyslanectví v Praze. Ve svém úvodním příspěvku shrnula svůj názor na aktuální situaci v oblasti inkluze, tedy vzdělávání, které zohledňuje na jedné straně individuální potřeby a jedinečnost každého dítěte a zároveň se snaží všechny děti v maximálně možné míře a kvalitě vzdělávat společně. Zmínila také výzkumy a doporučení předchozích ombudsmanů Pavla Varvařovského a Anny Šabatové, které se týkaly především kvality vzdělávání romských dětí a existence segregovaných škol.
19.03.2020 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků)

Veřejný ochránce práv: Sněmovna projednala výroční zprávu za rok 2018

 
Poslanecká sněmovna za přítomnosti ombudsmana projednala výroční zprávu za rok 2018. Jde o zprávu, kterou poslancům předložila bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, a která shrnuje poznatky vyplývající z její činnosti a z činnosti současného ombudsmana Stanislava Křečka, jejího tehdejšího zástupce.
10.03.2020 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Vladimír Ustyanovič: Nestranný pohled na revolučního marxistu Petra Uhla a skoro svatou Annu Šabatovou

 
Jako první se budu věnovat dámě, Anně Šabatové. Vyrůstala v rodině politického funkcionáře Jaroslava Šabaty, který byl v 50. letech členem „trojek“, které rozhodovaly o tom, kteří studenti musí školu opustit, byl zastáncem stalinistického křídla KSČ a dopracoval se až do pozice člena ÚV KSČ a byl zvolen tajemníkem KV KSČ pro Jihomoravský kraj. V tomto duchu asi vychovával svou dceru.
07.03.2020 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků)

Šabatová v rozhlase a dvacet minut bušení do ombudsmana Křečka: Myslím na kolegy, asi jim není lehko...

 
Anna Šabatová, jež se nedávno rozloučila s úřadem veřejného ochránce práv, byla hostem v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Prozradila, v jakém stavu přebírá nový ombudsman Stanislav Křeček úřad a jak si podle jejího názoru poradí se svými úkoly. Měl by se prý raději věnovat agendám, s nimiž nemá problémy, a ostatní svěřit své zástupkyni. Uvítala demonstraci svolanou spolkem Milion chvilek, za obranu demokratických institucí. Nediví se, že Křeček vyvolává obavy.
02.03.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Tak pozor! S Annou Šabatovou to prý bylo jinak: Toto padlo od plic a otevřeně

 
Stanislav Křeček se ve čtvrtek ujal úřadu ombudsmana, Anna Šabatová se s touto funkcí rozloučila a teď už je jen soukromou osobou. Poslanci, kteří Křečka v tajné volbě volili, jako např. Tomio Okamura (SPD), který se podporou Křečka netajil, doufali, že Křeček k úřadu ombudsmana přistoupí jinak než Šabatová. Publicistka Irena Válková se naopak Šabatové zastala. Prý byla velmi úspěšnou ombudsmankou, pomohla podnikatelům v boji s Babišovými nápady i cizincům, kteří u nás mají mít volební právo.
23.02.2020 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Stanislav Křeček (492 článků) , Tomio Okamura (2344 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »