Články k osobnosti

Anna Šabatová

  disidentka, signatářka charty 77

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Anna Šabatová »
 

Kláru Samkovou navrhl senátor ODS na zástupkyni Šabatové. Rektor- senátor Bek kontroval kolegyní Wagnerovou

 
Server ParlamentníListy.cz přinesl informaci o tom, že se v dohledné době bude vybírat nový zástupce či zástupkyně ombudsmanky Anny Šabatové. Stanislavu Křečkovi totiž letos končí funkční období. Kandidáty na post zástupce navrhují prezident a Senát. Senátor Tomáš Jirsa navrhl na post zástupkyně Šabatové advokátku Kláru Samkovou. Server Aktuálně.cz v této souvislosti připomněl „hříchy“ Kláry Samkové vůči islámu.
22.01.2019 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (61 článků) , Anna Šabatová (393 článků) , Stanislav Křeček (269 článků)

VÍME PRVNÍ Bude Šabatovou zastupovat Klára Samková? Známe jména kandidátů na zástupce ombudsmanky

 
Ombudsmance Anně Šabatové a jejímu zástupci Stanislavu Křečkovi brzy končí šestileté funkční období. Nového ombudsmana a jeho zástupce bude vybírat Poslanecká sněmovna, přičemž bude vycházet z návrhů prezidenta republiky Miloše Zemana a Senátu. Server ParlamentníListy.cz se proto zajímal o to, kdo by mohl tyto pozice obsadit. A dozvěděl se následující...
21.01.2019 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků) , Stanislav Křeček (269 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Ombudsmanka: Úlohou předsedů soudů je chránit nezávislost soudů a soudců

 
Reakce ombudsmanky Anny Šabatové ke „komentování“ živých soudních kauz.
19.01.2019 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Návrh Šabatové o správním řízení vláda možná zohlední v novele

 
Vláda možná zohlední v příští novele požadavek veřejné ochránkyně práv, aby byli účastníci správního řízení informováni, že mohou proti správnímu rozhodnutí podat žalobu k soudu. Na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO). Další návrh ombudsmanky Anny Šabatové, který se týkal zasílaní kopie spisů účastníkům správních řízení, vláda odmítla s tím, že stávající úprava toto již umožňuje v případech, kde je to technicky možné.
11.01.2019 23:11 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Šabatová žádá vládu, aby zajistila dálkové nahlížení do spisů

 
Vláda bude na pátečním jednání řešit i dvě doporučení veřejné ochránkyně práv. Ombudsmanka Anna Šabatová vládu žádá, aby změnou zákona zajistila účastníkům správních řízení možnost dálkově nahlížet do spisu formou pořízení a zaslání kopií. Informuje o tom ČTK.
10.01.2019 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Mirku a Zdeňku (64) „vyštípali“ z práce kvůli věku. Češi se bojí proti diskriminaci ozvat

 
Boj proti věkové diskriminaci v zaměstnání není v tuzemsku příliš „populární“. Češi, kteří kvůli vyššímu věku přijdou o práci, nebo ji naopak nezískají, se bojí ozvat, a o většině případů se tak nikdo nedozví. Je o tom přesvědčená ombudsmanka Anna Šabatová, podle které si lidé raději hledají jinou práci, než aby si stěžovali nebo se soudili. Finanční odškodné za diskriminaci je navíc jen velmi zanedbatelné.
07.01.2019 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Tomáši Halíkovi se dostala rázná odpověď ve věci migrantů. Z vysokého místa

 
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se pořádně obul do profesora Tomáš Halíka. Knězovy řeči o tom, že je dnešním největším nebezpečím populismus zleva i zprava, považuje Křeček za fascinující. Zástupce ombudsmanky totiž vidí největší nebezpečí dnešní doby jinde. V migrantech.
03.01.2019 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků) , Tomáš Halík (495 článků) , Stanislav Křeček (269 článků)

Maříková (SPD): "Kluci mají penis a holky zase vagínu"

 
Ještě neskončila v Poslanecké sněmovně diskuze nad svazky stejnopohlavních párů a potichu se blíží další změna zákona z režie ministerstva spravedlnosti s požehnáním veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové.
15.12.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Šabatová velí: Romské a neromské děti promísit už ve školce! Romským rodinám více peněz

 
Úřad ombudsmanky Anny Šabatové vydal deset doporučení, která by měly dodržovat všechny školy v České republice, pokud stojí o to, aby romské děti zapadly do společnosti. „Pomozte nemajetným rodinám s finančními náklady na vzdělání,“ doporučuje mimo jiné Šabatová ředitelům škol.
14.12.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Pro úřední změnu pohlaví v budoucnu možná nebude sterilizace podmínkou

 
Sterilizace by v budoucnu nemusela být zákonnou podmínkou pro úřední změnu pohlaví lidí. Příslušnou změnu zákonů připravilo Ministerstvo spravedlnosti, informovala dnes poslance z petičního výboru Martina Štěpánková z Úřadu vlády. Vstřícný přístup v této věci přivítala veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Jde o jedno z jejích legislativních doporučení.
11.12.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Sněmovna se pustila do rozpočtu. Jakub Janda chce odebrat peníze ombudsmance Šabatové...

 
Poslanecká sněmovna již schválila základní obrysy rozpočtu, který i v době ekonomického růstu počítá s tím, že se český stát bude dál zadlužovat. Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová dluh navýší o dalších 40 miliard korun. Poslanci teď vedou spor o to, na co peníze využít. Jakub Janda z ODS by např. rád odebral peníze ombudsmance Anně Šabatové a rád by je přidal na podporu sportovců. A to není zdaleka všechno.
04.12.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (509 článků) , Anna Šabatová (393 článků)

Ministr Kněžínek: S paní ombudsmankou jsme řešili i problém přeplněnosti věznic

 
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek přijal ombudsmanku Annu Šabatovou. Při setkání řešili aktuální otázky, které se týkají justice.
01.12.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Najít sociální služby pro autistu je mnohde nemožné, apeluje ombudsmanka

 
Najít sociální službu pro autistického člověka je velmi komplikované, v některých krajích nemožné, zjistila v celostátním průzkumu kancelář ombudsmanky Anny Šabatové. Rodiny musejí hledat po celé zemi, a to přesto, že se Česko zavázalo, že zajistí lidem se zdravotním postižením časově i finančně dostupné služby, které budou zohledňovat jejich individuální potřeby. Šabatová formulovala sérii doporučení pro zlepšení situace.
22.11.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Veřejný ochránce práv: S přispěním dvou ombudsmanů rodina získala dávky na děti

 
Spolupráce ombudsmanky Anny Šabatové s rakouským ombudsmanem přispěla k vyřešení dlouhodobých problémů české rodiny s žádostí o dávky na děti od rakouského státu.
14.11.2018 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Byla bez dokladů a nikdo neprověřil, co je zač. Po pár dnech dostala azyl. Česky neumí ani slovo, ve škole však dostala známku dobrou. Podivuhodný příběh osoby, za kterou bojuje ombudsmanka Šabatová

 
KAUZA Všechno začalo tím, že údajná Ayan Jamaal Ahmednuur ze Somálska s vydatnou podporou veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové podala žalobu na Střední zdravotnickou školu v Praze 10 za to, že ji neumožnila nosit při výuce muslimský šátek hidžáb. Když však podal právní zástupce školy Radek Suchý trestní oznámení na ombudsmanku za zneužití pravomoci úřední osoby, ukázalo policejní vyšetřování v souvislosti se zmíněnou cizinkou na některá podivuhodná fakta. Ta se dostala do České republiky bez platného dokladu, po pár dnech získala azyl, ztrácela jedno povolení k pobytu za druhým, bez znalosti češtiny zvládla základní školu se známkou tři z českého jazyka, získala řidičský průkaz a bez dokladu totožnosti byla přijata na Dívčí katolickou střední školu.
11.11.2018 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Žalujte Annu Šabatovou. Jde to, ne že ne, stojí v dokumentu

 
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se zhurta pustila do ombudsmanky Anny Šabatové. Provedla toho prý tolik, že už by konečně měla být popohnána k zodpovědnosti.
01.11.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Spiknutí Šabatové a neziskovek. A vůbec nejde o mě. Ivanka Kohoutová, dekorovaná Zemanem, otevřeně promlouvá a varuje

 
ROZHOVOR Vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana vnímá ředitelka Střední zdravotnické školy Ivanka Kohoutová jako podporu proti komplotu tvořenému Annou Šabatovou v pozici ombudsmanky, neziskovkami, některými úřady, advokáty a médii a zároveň jako podporu jejích občanských postojů. Od začátku více než pět let se vlekoucí kauzy cítila, že nejde ani tak o šátky a nějakou somálskou uchazečku, ale že je jakýmsi lakmusovým papírkem ve hře propagátorů ideologie multikulturalismu. Přiznává, že Anny Šabatové si neváží, a domnívá se, že by se veřejná ochránkyně práv měla vážně zamyslet nad svým setrváním v úřadě.
31.10.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Anna Kohoutová (12 článků)

Tak paní Šabatová, co Zemanova medaile pro ředitelku, která zakázala hidžáb? Ptali jsme se. Takto jsme pochodili

 
Prezident České republiky Miloš Zeman 28. října v neděli během příležitosti svátku založení první Československé republiky vyznamenal kromě jiných i Ivanku Kohoutovou, ředitelku Střední zdravotnické školy v pražské Ruské ulici, která prý na své škole nechtěla muslimský šátek. V následném soudním sporu vedeném dívkou proti škole se posléze angažovala i ombudsmanka Anna Šabatová. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, co veřejná ochránkyně práv říká na to, že nyní ředitelku Kohoutovou vyznamenal prezident.
30.10.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Anna Kohoutová (12 článků) , Anna Kohoutová (8 článků)

Stanislav Křeček srovnal dnešní liberální demokracii s demokracií lidovou. A hořce zavtipkoval, že se prohlásí ženou...

 
STO LET REPUBLIKY „Ten student, který se domnívá, že Masaryk byl podle čepice asi pilot, toho ví o technikáliích moderního světa, moderních technologiích a počítačovém světě možná mnohem víc, než já vím o Masarykovi a o dějinách této země. A je to snad špatně?“ zamýšlí se zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček. Současně odmítl papouškování výroku, že národ, který nezná svoji historii, je odsouzen ji opakovat. Podle Křečka se už nikdy žádná historie opakovat nemůže, protože okolnosti událostí jsou z povah věci vždy jiné.
29.10.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků) , Stanislav Křeček (269 článků)

Kauza muslimský šátek má silnou dohru: Šabatová má průšvih. Stejně tak má být řešena Česká televize

 
KAUZA Nečekané vyústění má případ somálské uchazečky o studium, do něhož se hned na počátku v roce 2013 kvůli údajné diskriminaci spočívající v odepření možnosti nosit během výuky muslimský šátek vložila veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Ředitelka dotčené školy podává na ombudsmanku žalobu z titulu ochrany osobnosti, přičemž se dožaduje omluvy a finanční satisfakce ve výši dvou milionů korun. Po úřadu Veřejné ochránkyně práv se odškodnění ve výši jednoho milionu korun za nesprávný úřední postup domáhá i samotná škola. A právní zástupce školy se chystá o nezákonném postupu Anny Šabatové vyrozumět předsedu Sněmovny a navíc podává k RRTV stížnost na Českou televizi, protože její způsob referování o kauze odpovídal definici fake news
25.10.2018 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »