Články k osobnosti

Anna Boleynová

  anglická královna a manželka krále jindřicha viii.

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Anna Boleynová »
 

To byste nevěřili, čemu všemu věří britská královská rodina

 
Britská královská rodina udržuje mnoho zajímavých tradic, ale také věří ve spoustu bizarních pověr. Některé vás pobaví, jiné možná vyděsí. Ostatně zahrnují havrany, drahokamy a duchy. Odložte skepticismus a zjistěte, proč jsou na zásnubních prstenech safíry nebo kde všude straší Anna Boleynová.
21.01.2023 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Boleynová (11 článků)

Skandál v Cannes! Hvězdu seriálu Anna Boleynová okradli během festivalu. Odcizili jí šperky za stovky tisíc korun

 
Zloději ukradli současné představitelce historického seriálu Anna Boleynová šperky za více než 240 tisíc korun! Krádež se stala během jejího pobytu v Cannes, kde se momentálně koná filmový festival. 
13.07.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Boleynová (11 článků)

Černošská Anna Boleynová: Kdo je herečka Jodie Turner-Smith?

 
Černošská modelka a herečka Jodie Turner-Smith je v posledních dnech velmi diskutovanou ženou, objevila se totiž v třídílné televizní sérii Anne Boleyn, kde ztvárňuje hlavní roli bělošské postavy a seriál kvůli tomu čelí velké kritice. Kdo je ale Jodie Turner-Smith?
06.06.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Anna Boleynová (11 článků) , Anna Turner (4 články) , Anne Anne (164 článků) , Anna Turner (2 články) , Jodie Smith (8 článků)

Afroameričanka jako běloška Anna Boleynová! Lidé se ptají: Nepřehánějí to s tou rasovou rovností?

 
Třídílná série Anne Boleyn schytává kritiku ze všech stran. Slavnou britskou panovnici z 16. století totiž hraje černošská herečka Jodie Turner-Smith a i když si ji režisérka snímku nemůže vynachválit, ozývá se kritika ze všech stran. Po herci Laurenci Foxovi to seriál schytal i od čtenářů eXtra.cz
05.06.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Boleynová (11 článků) , Anna Turner (4 články) , Anne Anne (164 článků) , Anna Turner (2 články) , Jodie Smith (8 článků)

Výsměch historii: Afroameričanka v roli Boleynové? Byla to heterosexuální bílá žena, zuří herec

 
Třídílná série Anna Boleynová schytává kritiku ze všech stran. Slavnou britskou panovnici z 16. století totiž hraje černošská herečka Jodie Turnerová-Smithová a režisérka snímku si ji nemůže vynachválit. Jenže kritiku si neodpustili ani známí herci, kterým toto přijde jako zbytečné zkreslování historických dějin a tvrdě se do série opřeli.
04.06.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Boleynová (11 článků)

Anglická královna má v seriálu černou pleť. Skousnou to Britové?

 
Černoška Jodie Turnerová-Smithová bude hrát anglickou královnu Annu Boleynovou - a je kolem toho rozruch. Ale proč? Vždyť Ježíše, který měl snědou pleť a tmavé vlasy, hrají běloši. A dokonce blondýni.
02.11.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Anna Boleynová (11 článků) , Anna Anglická (3 články)

Velký den královny, které sebrali tvář

 
Patří k tragickým postavám dějin. Ve svůj velký den, před 485 lety, však ještě nic netušila. Pocházela z dobré rodiny a pár měsíců zpátky si vzala krále. Krále Jindřicha VIII., který se kvůli manželství s ní rozkmotřil s Římem. Onou výjimečnou šlechtičnou byla Anna Boleynová.
01.06.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Anna Boleynová (11 článků)

Roberto Devereux uzavírá v NDM cyklus Donizettiho královen

 
Neprávem opomíjená opera Roberto Devereux neboli Hrabě z Essexu uzavírá svou belcantovou poetikou třídílný cyklus Donizettiho oper na náměty ze života britských královen Anny Boleynové, Marie Stuartovny a Alžběty I.
07.12.2015 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Anna Boleynová (11 článků) , Marie Stuartovna (19 článků) , Marie Devereux (1 článek) , Anna Stuartovna (3 články)

Manžel ji nechal popravit a všechny její obrazy zničili: Vědci našli portrét Anny Boleynové díky počítači!

 
Když přišla anglická královna Anna Boleynová v roce 1536 o hlavu, byly všechny její portréty v obavách z králova hněvu důkladně zničeny. Za jedinou prokazatelně dochovanou podobiznu druhé ženy krále Jindřicha VIII. byla až dosud považována ta na medaili z roku 1534, kterou uchovává Britské muzeum. Kalifornský vědec však prý na základě počítačového programu prokázal, že existuje ještě jeden portrét popravené panovnice.
17.02.2015 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Anna Boleynová (11 článků)

Pátá sezóna operních přenosů z Metropolitní opery se odehraje ve 23 českých sálech

 
Příští sobotu 15. října začne u nás stejně jako ve světě nová sezóna přímých přenosů z newyorské Metropolitní opery. Úvodním přenosem bude Donizettiho opera Anna Boleynová s ruskou sopranistkou Annou Netrebko v hlavní roli.
07.10.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Boleynová (11 článků) , Anna Netrebko (14 článků)

Elina Garanča: I severská blondýnka může zpívat Carmen

 
Elina Garanča, představitelka Carmen v Londýně nebo New Yorku, zazpívá výběr písní ze svého nového alba poprvé pro Prahu. Další z připravovaných rolí jsou například Anna Boleynová, Marie Stuartovna a další.
02.08.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Anna Boleynová (11 článků) , Marie Stuartovna (19 článků) , Maria Carmen (2 články) , Anna Stuartovna (3 články)
« Předchozí 1 Další »