Články k osobnosti

Anna Anglická

  Anglická královna

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Anna Anglická »
 

Lesbická panovnice Anna Stuartovna trpěla šílenou obezitou. Její rakev neslo 14 mužů

 
Anglická královna Anna Stuartovna usedla na trůn tak trochu náhodou, nakonec se ale stala jednou z nejslavnějších panovnic historie. Její život však nebyl žádnou pohádkou. Proslavila se také svou nadměrnou obezitou, nemožností mít děti a lesbickými vztahy…
01.08.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Stuartovna (3 články) , Anna Anglická (3 články)

Anglická královna má v seriálu černou pleť. Skousnou to Britové?

 
Černoška Jodie Turnerová-Smithová bude hrát anglickou královnu Annu Boleynovou - a je kolem toho rozruch. Ale proč? Vždyť Ježíše, který měl snědou pleť a tmavé vlasy, hrají běloši. A dokonce blondýni.
02.11.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Anna Boleynová (10 článků) , Anna Anglická (3 články)

Nové knihy: Gary, Cimický, Svevo, Cameron

 
Nabídku začínáme románem francouzského prozaika Romaina Garyho a pokračujeme neobvyklou prózou Jana Cimického. Američan Christian Cameron zavede opět do doby Alexandra Velikého, Brit Simon Scarrow do Říma. Anglická autorka Anna Reidová do válečného Leningradu. Ženské čtenářky osloví Irka Cecelia Ahernová, o láskách mladých píše Ludomír Müller, o slavných předcích zase americký autor Louis Baldwin.
01.03.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Veliký (17 článků) , Jan Cimický (197 článků) , Cecelia Ahernová (3 články) , Anna Anglická (3 články) , Christian Simon (1 článek)
« Předchozí 1 Další »