Články k osobnosti

Angelika Bazalová

  redaktorka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Angelika Bazalová »
 

Co doktoři? Vážné. Mrtvá zpěvačka Horká: Toto nikdo neřekl

 
Měla se Hana Horká očkovat? Podle členky Rady ČTK Angeliky Bazalové na to měla věk. Ovšem upozorňuje, že očkování nechrání před přenosem viru, opatrní by měli být tedy i očkovaní, zvlášť pokud jsou v domácnosti s někým z rizikové skupiny. A to, jak rychle Hana Horká zemřela, mohlo být způsobeno krevními sraženinami, kterým se dá předcházet, ale je nutné reagovat včas. Zde se Bazalová opřela do systému primární péče.
18.01.2022 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Hana Horká (15 článků) , Angelika Bazalová (24 článků)

To skončí špatně. Varování kvůli povinnému očkování

 
Členka Rady ČTK a novinářka Angelika Bazalová se ve své analýze pro server Reflex.cz zaměřila na očkování proti covidu-19 a na to, že kvůli němu hrozí hromadné vyhazovy ze státní správy i soudní spory. Domnívá se, že premiér Petr Fiala (ODS) i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) čekají a mlčí.
13.01.2022 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2805 článků) , Angelika Bazalová (24 článků) , Vlastimil Rada (10 článků)

Vypadaly jí vlasy. Očkování? Zakázali jí. Šla si koupit klobouk... Zle dopadla

 
Zdravotní sestra Martina Paletová, jež pracuje v telavivské nemocnici, hovořila s reportérkou Angelikou Bazalovou pro server Reflex.cz o životě v Izraeli, o tom, jaké jsou zmatky v opatřeních a jak mezi lidmi panuje frustrace a pocit zmaru, neboť nevidí světlo na konci tunelu. Popsala i příběh onkologické pacientky, jež si chtěla koupit klobouk, ale měla problémy kvůli propadlému covid pasu.
02.01.2022 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

Nakazíte se. Hlavně očkovaní. Dost hovadinám. Omikron: Je jasno

 
Po variantě delta přichází omikron. A členka rady ČTK Angelika Bazalová říká, že by se měli všichni, zejména senioři připravit na to, že budou jednou mít pozitivní test. Přidává i rady, jak se s chorobou léčit a také pár ostrých slov. Matematička Lucia Houfková z dánských dat o omikronu usuzuje: „Šíří se mnohem více mezi očkovanými a mnohem méně mezi neočkovanými.“ Ale prozatím má většina případů nové varianty mírný průběh, i když ne všechny.
15.12.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

Blbce z vás udělali. Krach očkování a krize? Vážná fakta

 
Jako hlavní problém pandemie vidí novinářka Angelika Bazalová množství naočkovaných, kteří končí v nemocnicích. Důvodem je selhání vakcinační strategie, která místo kalkulací s faktory počasí a vyvanutí účinků probíhala hurá stylem „naočkovat co nejvíc lidí“. Výsledkem je, že teď jsou nechráněni ti nejzranitelnější. „Celé je to jeden velký nesmysl a to je důvod, proč to v lidech vzbuzuje odpor. Z lidí se blbce dělat moc dlouho nedá,“ uvedla.
25.11.2021 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

Profesor: Covid z „laborky“. Třetí dávka ne. Mladí v klidu. Co se nedávno nesmělo říct

 
Mnohokrát oceněný francouzský vědec Jean-Michel Claverie dal rozhovor týdeníku Respekt. A jak si všímá členka Rady ČTK Angelika Bazalová, jeho názory se ve značné míře shodují s tím, co říká napříkald imunolog Jiří Šinkora. Tedy že se jedná o epidemii pro seniory a že vakcína by se neměla podávat mladým. „Pokud jste mladší čtyřiceti let a nemáte žádné další onemocnění, neumřete, stěží tím vůbec onemocníte,“ řekl například profesor genomiky a bioinformatiky. Myslí si, že vir pochází z čínské laboratoře, kde zkoumali viry netopýrů. Což prý dva roky nebylo možné zveřejnit.
23.11.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jean Michel (23 článků) , Angelika Bazalová (24 článků) , Jean Michel (7 článků) , Michel Michel (51 článků) , Michel Michel (51 článků) , Michel Michel (51 článků)

Výhra byznysu a farmalobby. Svrčinová je prý v kleštích. Odnesou to děti?

 
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová je v pasti, jen plní zadání. Podle zdrojů deníku Reflex je si údajně vědoma toho, že některá ze současných aplikovaných protiepidemických opatření jsou nezákonná, nefunkční a vážně poškozují děti. Novinářky Angelika Bazalová a Markéta Dobiášová v textu přibližují, proč ani přesto Svrčinová neuvažuje o jejich zrušení – jde prý o velký byznys a farmaceutické lobby.
11.11.2021 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

2 mrtví očkovaní, 3 v nemocnici. „Sedět a brečet.“ Z domova důchodců

 
Koronavirus si i přes očkovací kampaň vybírá další oběti. Pracovnice Charitního domova z Uherského Hradiště sestavila statistiku. Většina seniorů v domově, kde pracuje, dostala vakcínu již v březnu. Z těch, kdo covid již prodělali, se nakazil jeden z jedenácti. Z těch, kdo byli „jen“ očkováni, pak deset z dvanácti. „Nemohu ani v nejmenším říct, že by průběh nemoci byl lepší po očkování. Lidé byli ve stavu, kdy byli odváženi do nemocnice pro selhávání funkcí organismu, a i ti, co zůstali, měli vysoké teploty a další komplikace. Průběh byl mnohem horší, než když jsme se potýkali s covidem na podzim 2020 jako neočkovaní,“ říká dotyčná a postup hygieny je podle ní absurdní. Příběh už dojal Angeliku Bazalovou z Reflexu.
08.11.2021 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

„Očkovaní? Žádný rozdíl.“ Řvali na ně. Teď vědci bourají Vojtěcha

 
Vláda usilovně hledá další způsoby, jak přesvědčit neočkované, aby se očkovat dali. Ale přitom prý šíří bludy a fámy a pak se podle nich řídí. Například, že očkovaní nemohou šířit nemoc. Ovšem dle Angeliky Bazalové, která oslovila pro časopis Reflex mnoho expertů, není mezi šířením od očkovaných a neočkovaných rozdíl. „Ve vzorcích nelze podle virové nálože rozlišit, kdo z nakažených je očkovaný a kdo ne,“ říká ředitel firmy GeneSpector, která analyzuje biologické vzorky. Podle imunologa Drbala se pak nikdy neměla slibovat jistota, že jsou vakcíny účinné a bezpečné.
04.11.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

„Průs*r.“ Vakcíny. Tohle málokdo čekal. Nemocnice se plní, co ty studie? Radní ČTK klade otázky, není sama

 
Přestože dosud byli v nemocnicích hospitalizováni s covidem-19 mnohem více neočkovaní, z úterních 242 nově hospitalizovaných byla více než polovina přijatých pacientů očkovaná (128). I mnozí experti na vakcinaci tak v současné chvíli začínají mít obavy o to, zdali je očkování účinné tak, jak to tvrdily farmaceutické společnosti. Komentátorka a radní ČTK Angelika Bazalová varuje, že vakcíny paradoxně mohou situaci ve zdravotnictví ještě zhoršit, jelikož se na ně spoléhalo a málokdo čekal, že se budou očkovaní dostávat na nemocniční lůžka. „Celá ta šílenost s velkokapacitními očkovacími centry, kde jsme dělali očkovací závody, se teď jeví jako úplně zhovadilá,“ podotýká.
03.11.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

Sobci neočkovaní! jel kavárník. A doplnili mu znalosti. Nebyl rád

 
S rostoucím počtem pozitivně testovaných přibývají i prohlášení, jak je další vlna epidemie vinou neočkovaných. Komentátor HN Petr Honzejk se nechal slyšet, že nechápe, jak si neočkovaní mohou vzít na svědomí šíření viru, ohrožování nejzranitelnějších a možné zahlcení nemocnic. Čímž šokoval Angeliku Bazalovou, členku rady ČTK, protože stále nechápe, že očkovaný může šířit vir také. „Vy si furt jedete svoji mantru,“ obvinila ho. A ozvali se další.
27.10.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

„A těchto 80 mrtvých... nic?“ Strašení covidem se vymstilo. Číselně

 
Imunolog Václav Hořejší je rád, že se zkracují platnosti testů a uvítal by kontrolu dodržování opatření. Podle něho totiž hrozí, že za chvíli bude s covidem umírat 25 lidí denně. K tomu se vyjádřil jednak lékař Lukáš Pollert, který si rýpnul, že kvůli dalším 300 lidem, kteří umírají každý den, vláda nic nedělá, takže není důvod, aby teď někoho vodila za ručičku. A členka rady ČTK Angelika Bazalová doplnila, že 25 lidí denně při epidemii je pořád méně, než kolik zemřelo na chřipku v kritickém roce 1995.
20.10.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (52 článků) , Angelika Bazalová (24 článků)

„Se netěšte. Trhnout si můžete.“ SPOLU a PirSTAN ve vládě? Temné stíny hned po volbách

 
Debakl Pirátů už vzbudil reakce na sociálních sítích. Člen ODS Jan Paluska například řekl: „Já skoro myslím, že by Zdeňku Hřibovi měla ODS a celý SPOLU poslat nějakej pugét.“ Objevily se už názory, že by lídr Bartoš měl rezignovat a zazněla také otázka, na koho svůj neúspěch svedou. Ovšem členka rady ČTK Angelika Bazalová varuje, že pokud dostane první pokus ANO, bude sestavování trvat ještě dlouho. A Piráty lituje. Koalice SPOLU již v průběžných výsledcích předběhla hnutí ANO.
09.10.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

Volili STAN nebo TOPku. Ale už nemohou. Kvůli covidu

 
Stejně jako při minulých volbách, není jasné, kolik stran se nakonec dostane do Sněmovny. Jednou ze stran, která podle průzkumů nemá své místo jisté, je i formace TSS, kterou vede Zuzana Majerová Zahradníková. Podle členky rady ČTK Angeliky Bazalové TSS nakonec 5 % překoná. A to právě kvůli svému přístupu k proticovidovým opatřením, díky kterému je budou volit vzdělanější lidé, kteří se neshodnou s vládní rétorikou ohledně covidu-19 a očkování. Tradiční strany totiž podle Bazalové rezignovaly na názorovou pluralitu.
07.10.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

Komedie, ty roušky. Zrušte to už. Po scéně Volného z nečekané strany

 
Angelika Bazalová, členka Rady ČTK, bývalá novinářka a dramaturgyně, si dnes nenechala ujít jednání volebního výboru Poslanecké sněmovny, kde vypukl chaos poté, co jednací sál zaplnili příznivci Volného bloku bez roušek. A právě to následně na svém facebookovém profilu zhodnotila. A uvedla i svůj pohled na nošení ochrany dýchacích cest.
07.09.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

„Vyžraný, zpocený, zfetovaný...“ Jarda Jágr pomstěn. Pořádně

 
Komunální politik ODS Pavel Novotný prohlásil o Jaromíru Jágrovi, že není nejostřejší tužka v penále. Stalo se tak po tom, co hvězdný hokejista odmítl nabídku premiéra stát se jednou z tváří očkování. „Jako že tohle tlustý, vyžraný, zpocený a zfetovaný stvoření bude říkat Jágrovi (!), co má dělat se svým tělem???“ pustila se do politika členka Rady ČTK Angelika Bazalová. „ODS prostě není na straně osobní svobody a odpovědnosti,“ soudí zase Roman Šmucler.
16.06.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (3001 článků) , Pavel Novotný (1165 článků) , Angelika Bazalová (24 článků) , Pavel Roman (340 článků) , Roman Novotný (23 článků)

Příští rok bude z covidu jen rýmička... Novinářka si zavěštila z grafu

 
Členka Rady České tiskové kanceláře Angelika Bazalová si všimla zajímavé skutečnosti v posledním vývoji pandemie koronaviru. Situace se prý zlepšuje, ačkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat. Snižuje se totiž podíl počtu hospitalizovaných k počtu nemocných. „Příští zimu už budou nakaženi třeba všichni a neumře nikdo,“ doufá Bazalová. Zlepšuje se údajně i situace v západních Čechách. Prý se o tomto parametru moc nepíše.
25.02.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

Záchrana. Řešení covidu. Babiši, poslouchej a konej, padlo

 
Výsledek kanadské studie k očkování šokoval i samotné odborníky. Zjistilo se, že první dávka vakcíny Pfizer má efektivitu téměř 93 % a lze tak posunout aplikování druhé dávky. „Británie se vykašlala na druhé dávky a v tuhle chvíli má proočkovanou celou rizikovou populaci první dávkou. A my jsme na tom i s tím bídným přídělem mohli být podobně,“ upozornila Angelika Bazalová. „Takže až tady zesílí hlasy o Czexitu, tak neplačte. Řečeno s klasikem: Sami si za to můžete,“ dodala.
18.02.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)

Fakt Bohdalová? To si snad nezasloužila. A noří se další jména

 
Ještě loni se začala řešit otázka, kdo přiblíží očkování národu a deník Blesk přišel se jménem Jiřiny Bohdalové. Ovšem to byl údajně jen komunikační šum. Ale otázka, zda je skoro 90letá herečka vhodná, zůstala. Podle některých velice, podle jiných nezabere na odmítače očkování. Ale podle členky Rady ČTK Angeliky Bazalové se Bohdalová svou touhou nechat se očkovat, i když nebyla v seznamu, proslavila natolik, že už tváří kampaně de facto je.
07.01.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (1210 článků) , Angelika Bazalová (24 článků)

Teď covid nechytejte. V nemocnici místo nezbude

 
Členka Rady České tiskové kanceláře Angelika Bazalová má jasno, že lepší než dlouhé vládní projevy, jsou stručná prohlášení. Jako příklad uvedla slova docenta Jana Konvalinky. „Prosím vás, nenakazte se teď, protože by na vás nemuselo zbýt v nemocnici lůžko,“ prohlásil Konvalinka v Českém rozhlase.
15.10.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (24 článků)
« Předchozí 1 2 Další »