Články k osobnosti

Angela Merkelová

  německá kancléřka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Angela Merkelová »
 

Jan Urbach: Global Times - Přiznání Merkelové odhalilo skutečný postoj Západu k Rusku

 
Angela Merkelová připustila, že minské dohody byly pokusem získat pro Ukrajinu čas. Pro Rusko bylo takové odhalení nepříjemným překvapením, píše v redakčním textu čínský list Global Times.
14.12.2022 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)

Zrazený Putin: Podvedli nás, i Merkelová. Válku jsme začali správně. Z Kremlu zní zklamání

 
Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová obhajuje své jednání vůči Rusku a Ukrajině s tím, že Minské dohody měly ve skutečnosti poskytnout jen čas Ukrajině, aby se mohla dostatečně připravit na válku s Ruskem. Ruský prezident Vladimír Putin se cítí tímto postupem zklamán a podveden. Běloruský vůdce Lukašenko to označil za odporné. Vše ale ukazuje na to, že evropské špičky o eskalaci konfliktu věděly, Ukrajinu vyzbrojovaly již mnohem dříve a válkou nemohly být překvapeny tak, jak tvrdí.
10.12.2022 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)

Putin: Podvedli nás, i Merkelová. Válku jsme začali správně. Z Kremlu zní zklamání

 
Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová obhajuje své jednání vůči Rusku a Ukrajině s tím, že Minské dohody měly ve skutečnosti poskytnout jen čas Ukrajině, aby se mohla dostatečně připravit na válku s Ruskem. Ruský prezident Vladimír Putin se cítí tímto postupem zklamán a podveden. Běloruský vůdce Lukašenko to označil za odporné. Vše ale ukazuje na to, že evropské špičky o eskalaci konfliktu věděly, Ukrajinu vyzbrojovali již mnohem dříve a válkou nemohly být překvapeny tak, jak tvrdí.
10.12.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)

Laudát (KAN): Merkelová neměla páky

 
Komentář na facebookovém profilu k důsledkům politiky německé exkancléřky Angely Merkelové
27.11.2022 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)

„Byla jsem vyřízená“. Merkelová otevřeně líčila, jak jednala s Putinem

 
Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že ke konci svého mandátu už neměla žádné páky, jak přimět ruského prezidenta Vladimira Putina k jednání. Putinovi podle ní záleží jen na moci a tu ona jako odcházející politička neměla, řekla v rozhovoru pro týdeník Spiegel.
25.11.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4923 článků) , Angela Merkelová (2835 článků)

Trpaslík uvalí sankce na obra? Umře. Orbán o Rusku. To ještě nebylo

 
Západní politici vůbec nemají zájem se dohodnout s Ruskem. Zásadně se tím liší od politiků z roku 2014, kdy zejména Angela Merkelová vyvíjela mimořádné úsilí, aby dění kolem Ukrajiny nepřerostlo v evropskou roztržku. Tvrdá slova pronášel Viktor Orbán v úterý na diskusi v Berlíně. Beznadějný je podle něj zejména Joe Biden, šancí na řešení je naopak vstup jeho předchůdce Donalda Trumpa.
12.10.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5951 článků) , Angela Merkelová (2835 článků) , Joe Biden (918 článků) , Viktor Viktor (95 článků)

Botou o stůl, jako Chruščov. Kandidát Březina otloukl Fialovi o hlavu, že nic nedělá

 
V pořadu Prostor X se představil další kandidát na funkci prezidenta. V rozhovoru s moderátorem Strakatým prezentoval své myšlenky Tomáš Březina, český podnikatel. Řeč byla o ukrajinské krizi, váhavosti naší vlády, ale i o bývalých politicích Angele Merkelové a Nikitovi Chruščovovi. Zaznělo též, co spojuje Březinu a současného prezidenta Miloše Zemana.
07.10.2022 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků) , Miloš Zeman (27865 článků)

„Ta paní mě děsí.“ Jelínková po prohraném duelu kopala do Hamplové. Ta pozvána do studia nebyla

 
Senátorka Šárka Jelínková (KDU-ČSL) v Kroměříži neobhájila svůj mandát. Na její místo nastoupí advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. A Jelínková se v nedělní Partii na CNN Prima News netajila tím, že ji to děsí. Zdeněk Hraba připomínal, jak důležitý Senát je. Vzpomněl si přitom na debaty o změnách pohlaví. Radim Fiala na rovinu konstatoval, že evropská ekonomika se bez ruského plynu neobejde. Dovolával se přitom slov bývalé německé kancléřky Angely Merkelové.
02.10.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jana Jelínková (21 článků)

„Ta paní mě děsí.“ Jelínková po prohraném duelu kopala ze studia do Hamplové. Ta pozvána nebyla

 
Senátorka Šárka Jelínková (KDU-ČSL)v Kroměříži neobhájila svůj mandát. Na její místo nastoupí advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. A Jelínková se v nedělní Partii na CNN Prima News netajila tím, že ji to děsí. Hraba připomínal, jak důležitý Senát je. Vzpomněl si přitom na debaty o změnách pohlaví. Fiala na rovinu konstatoval, že se evropská ekonomika neobejde bez ruského plynu. Dovolával se přitom slov bývalé německé kancléřky Angela Merkelové.
02.10.2022 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jana Jelínková (21 článků)

Německo příkladem? Pošlete je k šípku. Zahradil vzpomněl na Merkelovou

 
Ruský prezident Vladimir Putin skrze dodávky zemního plynu a ropy vydírá EU. Europoslanec Jan Zahradil (ODS) v této souvislosti připomíná, že k tomu všemu umetla cestu někdejší německá kancléřka Angela Merkelová, která otěže vládní moci držela dlouhých 16 let a celých 16 let prosazovala zezelenání německé ekonomiky, která se tak stala velmi závislou na ruském plynu.
27.07.2022 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4923 článků) , Angela Merkelová (2835 článků) , Jan Zahradil (723 článků)

Jan Urbach: Merkelová připustila, že by mohla být prostředníkem

 
Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová připustila, že by v budoucnu mohla působit jako prostředník při řešení konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.
20.06.2022 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)

„Nechtěla jsem hodnotit spatra.“ Merkelová poprvé promluvila k válce

 
Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová poprvé veřejně promluvila o válce na Ukrajině. Dříve prý nevystoupila proto, že „jako bývalá kancléřka nechtěla nic hodnotit jen tak spatra“. Merkelová odsoudila ruskou agresi, jde podle ní o nejzávažnější porušení mezinárodního práva v Evropě od druhé světové války.
02.06.2022 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)

Nejen Jill Bidenová. Ukrajina zažila i další „slavné“ návštěvy

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po osvobození města Buča na severu země opakovaně vyzval západní politiky, aby se do této oblasti přijeli podívat, aby na vlastní oči viděli, co na tomto území napáchali ruští okupanti, než byli vytlačeni. Zelenskyj pozval do Buči i někdejší německou kancléřku Angelu Merkelovou. Ta zatím nepřijela. Ale teď dorazila manželka prezidenta USA Jill Bidenová. A nejen ona. Ukrajinci mohli uvítat ještě dvě významné návštěvy.
08.05.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)

Putinovi užiteční idioti z Berlína. Německá vláda na špatné straně dějin, už zase. Ostrý Jefim Fištejn

 
Publicista Jefim Fištejn se ohlíží, s jakou byla vyprovozena Angela Merkelová z postu německé kancléřky. Některá americká média ji spolu s dalšími aktéry německé vrcholné politiky považují za „Putinovy užitečné idioty“. „Je jen málo význačných politiků, jejichž odkaz a dobrá pověst byly doslova rozmetány na cucky za tak krátkou dobu po jejich odchodu,“ dodává Fištejn v komentáři pro server Neviditelnýpes.cz s tím, že i její čeští příznivci už dnes raději mlčí.
09.04.2022 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)

Podcast: Putin a Merkelová u jednoho stolu? Ruský prezident ji respektuje, říká profesionální vyjednavač

 
Několik týdnů se spekuluje, kdo by měl být tou osobností, která usmíří Rusko a Ukrajinu. Podle profesionálního vyjednavače Radima Paříka jsou dočasná vyjednávání jen ruská hra, částečně i proto, že Rusové nevěří institucím. Na druhou stranu respektují silné osobnosti a žádný z lídrů Evropské unie nemá tolik zkušeností s Putinem jako bývalá německá kancléřka Angela Merkelová. Přichází čas na její návrat?
09.04.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)

Zelenskyj napadl Merkelovou, ta si stojí za svým: Nevzít Ukrajinu do NATO bylo správné

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli vyzval bývalou německou kancléřku Angelu Merkelovou a někdejšího francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho, aby přijeli do Buči na vlastní oči vidět, k čemu vedlo 14 let ústupků Rusku. Merkelová následně uvedla, že si i dnes stojí za tím, že Ukrajinu kdysi nechtěla v NATO. Informuje iDnes.cz.
04.04.2022 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků) , Nicolas Sarkozy (315 článků)

Masakr v Buče? Odporné a zrůdné, přijdou tvrdší sankce, říká náměstek Lipavského Dvořák

 
Bezvládná těla nevinných civilistů, mnohá se stopami mučení a mezi nimi i děti – celkem přes 300 mrtvých. Svět je šokován barbarským masakrem, který se odehrál ve městě Buča nedaleko Kyjeva. Volodymyr Zelenskyj vyzývá Evropu k zpřísnění sankcí proti Rusku. Do Buči dokonce pozval bývalou německou kancléřku Angelu Merkelovou a někdejšího francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho, aby viděli „výsledky své zdrženlivé politiky vůči Putinovi“. Nejen o těchto tématech hovořil v dnešním Epicentru bývalý velvyslanec v Kuvajtu a současný náměstek ministra zahraničních věcí Martin Dvořák.
04.04.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků) , Nicolas Sarkozy (315 článků)

Dala Merkelová Putinovi příliš velkou moc? Německo trápí dědictví po kancléřce

 
Plynovod Nord Stream 2 se sice nespustil, přesto sehrál roli v mezinárodních vztazích. Válka na Ukrajině teď vyvolává kritiku rozhodnutí exkancléřky Angely Merkelové ohledně Ruska a zemního plynu, napsal týdeník Observer.
11.03.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)

Merkelovou okradli v lahůdkách. Zloděje neodradila ani ochranka, exkancléřka přišla o peněženku

 
 Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová se při nákupech stala obětí zloděje. Pachateli se podařilo ukrást jí peněženku, přestože měla osobní ochranku, informoval dnes web magazínu Der Spiegel.
25.02.2022 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)

Čeští experti o pozastavení Nord Streamu 2: Hrozí Rusku krach, nebo Evropě blackouty?

 
Přestože bývalá německá kancléřka Angela Merkelová varovala před použitím nového ruského plynovodu Nord Streamu 2 jako geopolitické zbraně, současný kancléř Olaf Scholz kvůli situaci na Ukrajině pozastavil jeho uvedení do provozu. Podle expertů to bude mít vliv na emise a ceny plynu i elektřiny. Bude muset Evropa hledat nové zdroje plynu? V čem udělalo Německo fatální chybu?  A jak by ovlivnila válka na východě dodávky plynu přes Ukrajinu?
24.02.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »