Články k osobnosti

Angela Merkelová

  německá kancléřka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Angela Merkelová »
 

Debakl CSU a SPD v Bavorsku: Zemětřesení, které může zamávat i s vládou

 
V Německu se po dramatických změnách, které přinesly nedělní bavorské volby, naplno rozběhla debata o budoucnosti šéfa Křesťanskosociální unie (CSU) Horsta Seehofera, ale také berlínské vlády velké koalice CDU/CSU a sociálních demokratů (SPD), v jejímž čele stojí kancléřka Angela Merkelová.
15.10.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Varování z Německa: Nastal černý den pro důležitého spojence Merkelové

 
V Německé spolkové zemi Bavorsko se v neděli uskutečnily zemské volby do zemského parlamentu. Tyto volby sice vyhrála Křesťansko-sociální unie (CSU), ale vyhrála je s tak hubeným výsledkem, že nemůže být spokojena. Vzhledem k tomu, že jde o sesterskou stranu CDU německé kancléřky Angely Merkelové, dáma v Berlíně zřejmě má důvod k obavám. Její koaliční partner, sociální demokracie, dokonce dosáhla jen jednociferného výsledku.
14.10.2018 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Voliči vytrestali sestru Merkelové. CSU má v Bavorsku nejhorší výsledek za 70 let

 
Nedělní zemské volby v Bavorsku vyhrála vládnoucí Křesťanskosociální unie (CSU), potvrdily dnes předběžné oficiální výsledky. Zisk 37,2 procenta hlasů je ale pro sesterskou stranu Křesťanskodemokratické unie Angely Merkelové nejhorším výsledkem za téměř 70 let. Přes všechny změny bude nakonec vládu největší spolkové země podle všeho znovu sestavovat CSU, zřejmě spolu se Svobodnými voliči (FW).
14.10.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

VIDEO Dětem nepřístupno: Jaromír Soukup začal něco dělat s rukou

 
Zdvihnutými prostředníčky se to tentokrát jen hemžilo. V posledním dílu Týdne s Jaromírem Soukupem se majitel a moderátor TV Barrandov pustil do kancléřky Angely Merkelové. Nadal jí za reakci, se kterou přijala prezidenta Recepa Erdogana v Německu, který zde otevíral mešitu. A došlo i na odsouzeného českého řidiče kamionu ve Francii. Jaromír Soukup sepsul prezidenta Macrona a naopak pochválil Tomáše Zdechovského z KDU-ČSL, který proti jeho odsouzení vystoupil v europarlamentu.
08.10.2018 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

„Ještě Merkelovou neodepisujte, ALE...“ Německý magazín se obává konce kancléřky

 
Německý magazín Spiegel znovu rozebírá nedávný neúspěch Angely Merkelové, který jí připravili vlastní straničtí kolegové, když místo jí preferovaného Volkera Kaudera zvolili šéfem stranického klubu v Bundestagu Ralpha Brinkhause.
05.10.2018 17:21 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Rozvoral (SPD): Nikdy nepodpoříme výstavbu jediné mešity v naší zemi

 
Turecký prezident Erdogan drží v šachu německou kancléřku Angelu Merkelovou a stavby mešit jsou pouze začátkem rostoucího vlivu islámské ideologie v Německu.
04.10.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Méně azylantů i dieselů ve městech: Merkelová si po dlouhé noci „plácla“ s partnery

 
Po zhruba šesti hodinách jednání se špičky německé vládní koalice v noci na úterý shodly na konceptu nového zákona o přistěhovalectví. Kancléřka Angela Merkelová se na jednání s předsedy koaličních stran Horstem Seehoferem a Andreou Nahlesovou dohodla také na souboru opatření, který by měl zabránit zákazům vjezdu dieselových vozů do německých měst. Dohodnout se přitom bylo důležité. Koalici totiž zaměstnávaly v poslední době především vnitřní spory.
02.10.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Německý zátah očima České televize: V Chemnitzu zadrženi pravicoví teroristé, chystali útoky na cizince i demokracii

 
Česká televize přinesla divákům Událostí novinky z německého Chemnitzu, kde se v minulých týdnech lidé po vraždě, kvůli které byli zadrženi dva imigranti, vzbouřili proti vítací politice Angely Merkelové. Kancléřka hovořila o řádění extrémní pravice a honech na menšiny, ovšem řada těchto nařčení byla zpochybněna. Dnes jsme se z ČT dozvěděli, že v Chemnitzu se konal zátah proti pravicovým extremistům a spolkové úřady viní sedm mužů z oblasti Chemnitzu z formování teroristické buňky. Podle dramatického líčení redaktora Václava Černohorského měli plánovat útok na cizince, politiky i postavy veřejného života a pro svůj cíl už intenzivně sháněli střelné zbraně.
01.10.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Novinka pro muslimy: Obří mešitu otevřel v Německu Erdogan. Po snídani s Merkelovou

 
Ještě dnes ráno turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v Berlíně posnídal s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU). Svou třídenní návštěvu Německa pak zakončil slavnostně - v Kolíně nad Rýnem otevřel jednu z největších evropských mešit. Ve městě se odpoledne sešlo několik protestů.
29.09.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Jednání Merkelové a Erdogana vztahy zemí neurovnalo. Napětí trvá

 
Hluboké názorové rozdíly, týkající se například svobody tisku nebo právního státu, mezi kancléřkou Angelou Merkelovou a tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem přetrvávají. Jak píše server ČeskéNoviny.cz, uvedla to šéfka německé vlády po jednání s Erdoganem.
29.09.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Zákaz. Šibenice pro Merkelovou se v Německu nesmí prodávat

 
Zemský soud v Hamburku v pátek rozhodl, že v Německu nelze prodávat modely šibenic určených pro kancléřku Angelu Merkelovou (CDU). Ve své nabídce je měl dvaačtyřicetiletý muž ze Saska. Píše o tom server Novinky.cz.
29.09.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

„Přiletěl diktátor.“ Erdogana vítal protest, hrozil bojkotem tiskovky s Merkelovou

 
Mezi Tureckem a Německem podle kancléřky Angely Merkelové přetrvávají hluboké názorové rozdíly, které se týkají například svobody tisku nebo právního státu. Šéfka německé vlády to v pátek v Berlíně řekla po jednání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Zdůraznila také, že požaduje propuštění Němců, kteří jsou v Turecku stále ve vazbě.
28.09.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Silný úder Václava Klause z amerického deníku: Z Ruska strach nemám. Zato Merkelová, Macron a Juncker!

 
Ruska rozhodně není třeba se bát, říká bývalý český prezident Václav Klaus. Hlavní hrozbou podle jeho slov jsou staré politické elity v čele s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, které cíleně likvidují národní státy a zavádějí bruselskou diktaturu. Exprezident to sdělil v rozhovoru pro americký list The Washington Time, napsal server Novinky.cz.
27.09.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9266 článků) , Angela Merkelová (2348 článků) , Emmanuel Macron (270 článků)

Tak tohle Merkelové vážně nevyšlo. Jde o varování, či rovnou o vzpouru? ptají se v Německu

 
Německá kancléřka Angela Merkelová utrpěla další porážku. Tentokrát jí však ponížení nepřipravili voliči či politická konkurence, ale vlastní straničtí kolegové.
27.09.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Úpadek Merkelové? Plíživě ztrácí autoritu, píší Němci i kvůli hádkám v koalici

 
O dramatické ztrátě autority kancléřky Angely Merkelové (CDU), o povstání poslanců nebo o vládní koalici, která už nemá budoucnost, píší německá média poté, co Merkelová v úterý nedokázala na post šéfa poslanecké frakce konzervativní unie CDU/CSU prosadit svého kandidáta. Po 13 letech tak jí podporovaného Volkera Kaudera nečekaně vystřídal Ralph Brinkhaus.
26.09.2018 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Kancléřka ztrácí autoritu, píše německý tisk. Věští pád vlády

 
Angela Merkelová nemá kontrolu nad svojí vládou, které reálně hrozí konec, píšou německá média. Reagují tak na výsledek volby šéfa poslanecké frakce  CDU/CSU, při níž neprošel kandidát prosazovaný kancléřkou. Komentátoři soudí, že konec Volkera Kaudera znamená pád vládní koalice.
26.09.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Merkelová vstřebává velkou porážku. Nedostala svého člověka na post šéfa poslanců

 
Velkou porážku na německé politické scéně utrpěla v úterý kancléřka Angela Merkelová (CDU). Překvapivě totiž nedokázala prosadit, aby jí podporovaný Volker Kauder znovu stanul v čele poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU. Šéfem poslanců nově bude jeho vyzyvatel Ralph Brinkhaus.
25.09.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Trump přebírá gesto Merkelové? Sepjaté ruce a vážení hosté. Za ČR je v USA Hamáček

 
Sepjatýma rukama do tvaru „diamantu“ proslula především německá kancléřka Angela Merkelová. Americký prezident Donald Trump podobné gesto předváděl i nyní - při sérii návštěv na pozadí startujícího Valného shromáždění OSN v New Yorku, kde vystoupí i Emmanuel Macron či Theresa Mayová. Zatímco s Macronem se Trump již sešel, setkání s Mayovou ho čeká.
25.09.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4242 článků) , Angela Merkelová (2348 článků) , Theresa Mayová (186 článků) , Emmanuel Macron (270 článků)

Merkelová si na večeři s Erdoganem u prezidenta nechala zajít chuť. Není sama

 
Německá kancléřka Angela Merkelová se nezúčastní státní večeře, kterou v pátek pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana pořádá německý prezident Frank-Walter Steinmeier. Jestli jde o politické gesto, není podle magazínu zřejmé. Jasné ale je, že na státní večeři budou chybět i další politici. Merkelová se s Erdoganem v Berlíně i tak setká hned dvakrát. S informací o absenci u večeře přišel magazínu Spiegel.
24.09.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2348 článků)

Babiš i Merkelová se mýlí: Až Afrika zbohatne, migrantů připluje víc

 
Musíme pomoci Afričanům z chudoby, aby neemigrovali do Evropy. Říká to Andrej Babiš, Angela Merkelová a další politici z evropských zemí. Ti všichni se mýlí, z bohatší Afriky se do Evropy vydá migrantů víc.
24.09.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14284 článků) , Angela Merkelová (2348 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »