Články k osobnosti

Angela Merkelová

  německá kancléřka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Angela Merkelová »
 

Merkelová a restrikce: Od Macrona si držela odstup, nakupovat chodí v roušce

 
Německá kancléřka Angela Merkelová v pondělí 29. června hostila francouzského premiéra Emmanuela Macrona v paláci Meseberg, který leží asi 65 kilometrů severně od Berlína. Lídři spolu jednali o červencovém summitu Evropské unie, budoucnosti EU a jejím novém předsednictvím, které v červenci převezme právě Německo. Merkelová Macrona vítala na červeném koberci, kvůli koronaviru ale nedošlo k líbání na tvář, které jako typický francouzský pozdrav vyznává Macron. Kancléřka dbala na to, aby mezi sebou měli doporučený rozestup dva metry, uvedl list Daily Mail. Merkelová striktně dodržuje bezpečností opatření, na pondělní tiskové konferenci například řekla, že na nákupy chodí jedině v roušce.
30.06.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků) , Emmanuel Macron (438 článků)

Richard Seemann: Německo varuje před světovou koronavirovou krizí

 
Německá spolková kancléřka Angela Merkelová a bavorský ministerský předseda Markus Söder varovali lidi před nedbalým chováním ke koronavirové pandemie. Podle průzkumu pro veřejnoprávní ARD se v poslední době v Německu strach z infekce mezi lidmi v Německu výrazně snížil přesto, že v poslední době až kriticky narůstá.
29.06.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků) , Richard Angelo (3 články)

Chorvatsko končí v čele EU, vystřídá ho Německo. Merkelová chce hlavně zvládnout virus

 
Zvládnutí pandemie nemoci covid-19 a jejích hospodářských následků bude hlavní prioritou půlročního německého předsednictví Evropské unie, které začíná 1. července. Kancléřka Angela Merkelová, která stála v čele spolkové republiky už při jejím minulém předsednictví v roce 2007, bude ale usilovat o to, aby nezapadla ani další zásadní témata, jako je posílení role Evropy na mezinárodní scéně, vyjednávání o střednědobém rozpočtovém rámci a brexitu či pokrok v ochraně klimatu a při digitalizaci.
28.06.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků)

Merkelová? Jen touha po moci. Budete platit, odhalil německý profesor

 
Profesor veřejných financí v Berlíně Markus Kerber má za to, že EU se mění v dluhovou unii s čím dál výraznějšími totalitními prvky. Koronakrize prý tento trend ještě prohloubila. EU se podle něj chystá dělat věci, které jsou nelegální. Velmi kritický je také k německé kancléřce Angele Merkelové. Je toho názoru, že Merkelová nemá politické názory, jen touhu udržet se u moci.
25.06.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků)

Revoluce zažehnána? Německo: Merkelová sílí, Macron ale nebude rád. Ani Piráti

 
Podpora Angely Merkelové mezi Němci opět roste. Před koronavirem se zdálo, že její politická hvězda pomalu zapadá, ale čínský virus, který zachvátil takřka celý svět, situaci změnil. Zeleným se sen o jejich vlastním kancléři vzdaluje.
24.06.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků)

Brusel nám nepřinese nic dobrého. Virus ukázal, že stát nefunguje. Anarchokapitalista Urza bez servítků

 
ROZHOVOR Koronavirová krize ukázala nefunkčnost státu jako instituce, myslí si český průkopník anarchokapitalismu Martin Urza. K úvahám o zákonem vynucené soběstačnosti naší republiky rázně podotýká, že jde o „cestu do pekel“. „Vzít tento ukazatel a snažit se ho vynutit vládními nařízeními je jako říct si, že když člověk není nemocný, nemá horečku, takže všechny lidi vyléčíme tím, že začneme vyrábět teploměry, které neukážou více než 37 °C. Je to absurdní!“ odmítl. A zhodnotil i plán německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona týkající se evropské koronavirové pomoci. „Politici v Bruselu nám nepřinesou nic dobrého,“ varoval.
03.06.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků) , Emmanuel Macron (438 článků)

Merkelová se odmítla zúčastnit schůzky s Trumpem. Evropští lídři prezidentovi USA nevěří

 
V posledních letech se Spojené státy soustřeďovaly pouze na sebe a vztahy s Evropou nebyly právě ideální. Spojenci ze Starého kontinentu už přestávají k americkému prezidentovi vzhlížet, protože se na něho nemohou spolehnout. Německá kancléřka Angela Merkelová teď odmítla účast na summitu G7, francouzský prezident Emmanuel Macron má také své výhrady.
03.06.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků) , Emmanuel Macron (438 článků)

Pomáhat Italům, Francouzům? Už jsme solidární dost, připomněla Ilona Švihlíková, kam z Česka mizí peníze a proč

 
ROZHOVOR Ekonomka Ilona Švihlíková se vyjádřila k plánu hospodářské obnovy pro konavirem zasažené země, který navrhuje německá kancléřka Angela Merkelová s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Z plánu by většina peněz zamířila k jižním ekonomikám eurozóny, které se potácejí v problémech již řadu let. Z celkového objemu 500 miliard eur by pak Česko mělo získat 19,2 miliardy eur. „Nám nemusí nikdo pomáhat, pomohli bychom si sami, a to obzvláště tehdy, pokud by nám v ‚naší‘ ekonomice ještě něco patřilo,“ odmítá plán Švihlíková s tím, že jižním státům by „nejvíc pomohlo, kdyby nebyly v eurozóně“. Naznačuje též, co může být důvodem, proč EU narychlo s fondem obnovy přichází.
28.05.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků) , Emmanuel Macron (438 článků)

Styď se, EU! Východ bude živit Západ? Obří plán Merkelové a Macrona: Nový vývoj

 
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron vymysleli plán, jak pomoct státům nejvíce zasaženým koronakrizí. Britský Deník Daily Expresss k Francouzům a Němcům vzkázal, že by se za tenhle plán měli stydět, protože počítá s tím, že chudší státy Unie pomohou bývalé velmoci Francii postavit se zpátky na nohy.
26.05.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků) , Emmanuel Macron (438 článků)

Jsme ocas, budeme mlčet? 500 miliard pro EU: Silná věta Merkelové. Vážné výpočty, temný odhad

 
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron navrhují unijní záchranný program, který by měl disponovat 500 miliardami eur. Za dluhy jižních států Evropské unie by se tak zadlužily i ostatní členské země. „Musíme jednat evropsky, abychom z této krize vyšli dobře,“ tvrdí Merkelová. A nezůstala jen u těchto slov. „Národní stát sám nemá žádnou budoucnost,“ doplnila.
24.05.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků) , Emmanuel Macron (438 článků)

VIDEO Kecy! Sloužíte cizině. Babiš vyjel kvůli EU, bude válka o peníze

 
„Nechť si půjčí eurozóna! My si taky půjčujeme,“ rozčílil se v nejnovějším týdenním shrnutí „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš, když hovořil o možných společných evropských dluhopisech. Právě tomuto spornému bodu se premiér věnoval při jednání zemí V4 s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Pohovořil též o chystaných investicích a o stavu naší armády.
24.05.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18699 článků) , Angela Merkelová (2588 článků)

Pomoc EU: Češi zaplatí víc, než dostanou, padlo

 
Server německého listu Die Welt upozornil, že francouzský prezident Emmanuel Macron s německou kancléřkou Angelou Merkelovou vypustili bombu. Narážel na plány koronavirové ekonomické pomoci, ze které mohou nejvíc těžit země jako Itálie, Francie a Španělsko, zatímco Česko nebo Polsko ho budou především platit. Hlavní ekonom ING Bank pro ČR Jakub Seidler k tomu přidal zajímavý graf.
21.05.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků) , Emmanuel Macron (438 článků)

Merkelová má podporu Němců, ale v zemi kolují i šílené zvěsti o Billu Gatesovi. Konspirační teorie známého kuchaře

 
Část německé společnosti má za to, že opatření v boji proti koronaviru jsou přehnaná. Známý veganský kuchař Attila Hildmann tvrdí, že za koronavirem stojí jedno celosvětové spiknutí Billa Gatese, který podle něj chce snížit světovou populaci na 500 milionů a tyhle lidi potom proočkovat čipy, aby nad nimi měl kontrolu. Většina Němců, asi 70 procent, ale oficiální vládní politiku podporuje. 68 procent Němců stojí za kancléřkou Angelou Merkelovou, zde je důvod.
20.05.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (144 článků) , Angela Merkelová (2588 článků) , Attila Attila (45 článků)

Velký plán Merkelové s Macronem. A velké peníze pro Itálii s Francií. Kdo to zaplatí?

 
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron vymysleli plán, jak pomoci evropským ekonomikám zasaženým koronavirem. Server německého listu Die Welt upozorňuje, že bude-li tento plán uveden v život, z Itálie a Francie se stanou čistí příjemci pomoci. Ty země EU, které byly dlouho považovány za jedny z nejbohatších, tak budou dostávat pomoc od těch nejchudších.
20.05.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků) , Emmanuel Macron (438 článků)

Rozčílený Babiš po schůzce s Merkelovou: Evropské peníze ze záchranného fondu přednostně pro nejpostiženější země? Nespravedlivé!

 
Český premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za nefér návrh Francie a Německa na evropský záchranný program po pandemii koronaviru o objemu 500 miliard eur (13,8 bilionu korun). Kritizuje, že peníze mají přednostně dostat nejvíce postižené země. Vyjádřil se tak po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a s premiéry zemí visegrádské čtyřky.
19.05.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18699 článků) , Angela Merkelová (2588 článků)

I solidarita má své meze. Babišovi se nezamlouvá záchranný program EU

 
Premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se nezamlouvá záměr Francie a Německa, aby peníze z celoevropského záchranného programu po pandemii koronaviru o objemu 500 miliard eur (13,8 bilionu korun) čerpaly přednostně nejpostiženější země. Babiš to v úterý řekl po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a premiéry zemí visegrádské čtyřky.
19.05.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků)

Cestování Čechů: Petříček prozradil nové detaily. A Chorvati chtějí dohodu s Čechy

 
Češi by mohli vycestovat do Rakouska bez kontrol, testů na koronavirus a následné karantény už v polovině června. Po jednání se zástupci Slovenska a Rakouska to uvedl mininistr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Slovensko je podle Petříčka v otevírání hranic opatrnější. K dalšímu jednání bude přizváno např. i Maďarsko, Polsko, Slovinsko nebo Německo. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo ideální, aby se 15. června otevřela hranice mezi ČR, SR, Německem, Rakouskem a Maďarskem. S Českem pak chce dohodu uzavřít i Chorvatsko.
19.05.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18699 článků) , Angela Merkelová (2588 článků) , Jan Hamáček (1883 článků)

Premiéři V4 budou jednat s Merkelovou mimo jiné o koronaviru

 
Především o boji proti pandemii koronaviru, ale i o evropských či ekonomických tématech budou dnes jednat premiéři Česka, Slovenska, Polska a Maďarska s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Tradiční summit visegrádské čtyřky a Německa se měl původně uskutečnit v Praze jako součást programu českého předsednictví v regionálním uskupení, kvůli pandemii ale lídři budou jednat jen prostřednictvím videokonference.
19.05.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků)

Rudolf Mládek: Merkelová není Hitler, ale to není pro její politiku omluva

 
Maltský velvyslanec, Michael Zammit Tabon, před týdnem německou kancléřku Angelu Merkelovou přirovnal k Adolfu Hitlerovi a poroučel se ze své funkce.
16.05.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (732 článků) , Angela Merkelová (2588 článků) , Michael Michael (1507 článků)

Okamura (SPD): Merkelová totiž před časem prohlásila, podobně jako Hitler, že...

 
Komentář na faceebookovém profilu k Angele Merkelové a roli Evropské unie
13.05.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »