Články k osobnosti

Angela Merkelová

  německá kancléřka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Angela Merkelová »
 

Monument, kompas, zářící světlo evropského projektu. V Bruselu se loučili s Merkelovou. A pak přišel Kalousek

 
Končící německá kancléřka Angela Merkelová se na svém posledním evropském summitu dočkala ovací ve stoje. Přítomní politici se shodli, že Merkelová bude na evropské politické scéně chybět. „Jste pomník, summit bez Angely Merkelové je jako Paříž bez Eiffelovy věže,“ prohlásil šéf Evropské rady Charles Michel. Exposlanec Miroslav Kalousek připomněl, že to byl poslední summit také pro premiéra Andreje Babiše. „Evropská rada bez Tebe je jak Berlín bez Berlínské zdi,“ reagoval pobaveně.
22.10.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23560 článků) , Angela Merkelová (2782 článků) , Miroslav Kalousek (7437 článků) , Michel Michel (43 článků) , Michel Michel (43 článků) , Michel Michel (43 článků)

Babiš i Merkelová naposledy na summitu: V Bruselu budou řešit předražené energie

 
Prezidenty a premiéry zemí Evropské unie čeká dnes v Bruselu debata o tom, jak se efektivně a podle společných pravidel vyrovnat s rychlým růstem cen energií. Na summitu, který bude zřejmě posledním pro německou kancléřku Angelu Merkelovou a možná i pro českého premiéra Andreje Babiše, se budou věnovat i covidové pandemii či obchodní politice. Podle diplomatů však může tyto plánované body zastínit potenciálně vyhrocená výměna názorů o právním státu v Polsku, kterou chtějí otevřít lídři zemí Beneluxu či Skandinávie.
21.10.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23560 článků) , Angela Merkelová (2782 článků)

Končící Merkelová dojatá slzám u památníku obětí holokaustu. A překvapení v Izraeli

 
Německá kancléřka Angela Merkelová poosmé a naposledy navštívila ve funkci Izrael. Premiér Naftali Bennett ji v neděli před začátkem společného zasedání s izraelskou vládou označil za „morální kompas celé Evropy“. Řekl, že jeho země je vděčná za její nasazení za bezpečnost Izraele. Informovala o tom agentury DPA.
11.10.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků) , Angela Bennett (1 článek) , Angela Bennett (1 článek)

Podcast: Němci jednají o vládě bez Merkelové. Jaké má budoucí kancléř plány s Českem?

 
Konzervativní unie CDU-CSU zažila po nedělních parlamentních volbách nejhorší výsledek v dějinách. Bez Angely Merkelové skončili druzí po sociální demokracii SPD. Její lídr Olaf Scholz již začal jednat o vládě s liberálními FDP a Zelenými. Čeho se Česko od nové německé vlády může dočkat, prozradil v Blesk Podcastu odborník na Německo Jakub Eberle.
02.10.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků)

Odcházení Angely Merkelové: Překonala krize i záhadné třesy, co ji teď čeká?

 
Po šestnácti letech ve spolkovém kancléřství se Angela Merkelová (67) pomalu stahuje z politiky. K čemu se chystá dál? ptá se Deutsche Welle.
28.09.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků)

Hradní diplomat Jindrák vzpomíná na Merkelovou: Byla velmi spravedlivá. A vztahy s ČR jí skutečně ležely na srdci

 
Končící německá kancléřka Angela Merkelová díky svému východoněmeckému původu spojovala společnost v Německu. Jejím dědictvím je šestnáct let politické i ekonomické stability. Tak hodnotí působení jedné z nejmocnějších žen světa ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky a někdejší velvyslanec v Německu Rudolf Jindrák. To, že nás Evropská unie okamžitě po našem vstupu do ní neupozadila, je zásluha právě Merkelové. „Víte, ona je velmi spravedlivá,“ ohodnotil diplomat kancléřku a vzpomenul, jak pomohla expremiérovi Mirku Topolánkovi.
27.09.2021 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků) , Mirek Topolánek (2358 článků)

Czernin (TOP 09): Paní kancléřko, děkuji vám!

 
Komentář na facebookovém profilu ke konci funkčního období německé kancléřky Angely Merkelové
27.09.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků)

Zásahy do našich voleb! Zbořil viděl přesné příklady

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Tváře politiků na billboardech, které mi připomínají spíše Policií ČR hledané osoby než nejlepší z nejlepších reprezentantů politických stran,“ glosuje českou kampaň politolog Zdeněk Zbořil. Hodnotí také éru kancléřky Angely Merkelové. „Po jejím odchodu nebude Evropská unie a SRN rájem, ale ani ne peklem a rozpadající se entitou, jak si to představují někteří malo-evropští aktivisté,“ uvedl. Analyzuje i výsledky německých voleb.
27.09.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků)

Merkelová jako „paní nenahraditelná“? Je zde text, který tvrdí něco jiného. Týká se jejích metod

 
Matematik a publicista Marian Kechlibar se podíval na odcházení německé kancléřky Angely Merkelové z jiné perspektivy. Tedy alespoň z jiné, než z jaké na toto odcházení pohlíží komentátor Tomáš Lindner z časopisu Respekt, jenž podle něho líčí merkelovskou éru z velmi neúměrně pozitivní perspektivy.
26.09.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků)

Volební drama: Vítězem v Německu Scholz, ale... Merkelová povládne až do Vánoc?

 
Německé volby vyhráli sociální demokraté. Olaf Scholz tak předčil lídra CDU/CSU Armina Lascheta, který vzkazuje: Scholz není žádný král. Nyní se rozbíhá složité povolební vyjednávání. A politologové očekávají, že nebude krátké. Scholz by rád Merkelovou vystřídal v kancléřském křesle ještě před letošními Vánoci. Panují však i pochybnosti, zda se v Německu nová vláda stihne do té doby domluvit.
26.09.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků) , Armin Laschet (19 článků)

Kdo po Merkelové? Němci vyrazili k volbám

 
Němci si dnes vybírají nové složení Spolkového sněmu, a tím i nástupce konzervativní kancléřky Angely Merkelové. Souboj o kancléřský post se podle analytiků odehraje mezi konzervativcem Arminem Laschetem a sociálním demokratem Olafem Scholzem. Průzkumy sice favorizují sociální demokracii (SPD) před konzervativní unií CDU/CSU, vítěz voleb ale nakonec v kancléřství usednout vůbec nemusí.
26.09.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků) , Armin Laschet (19 článků)

„Mutti Merkel“ zažila milion uprchlíků i tvrdý dopad covidu: Milníky vlády končící kancléřky

 
Éra Angely Merkelové končí. V Německu se v neděli v 18:00 uzavřou volební místnosti a rozhodne se o tom, kdo uzme první volební vítězství po 16 let trvající kancléřské éře Angely Merkelové z konzervativní unie CDU/CSU. Bude to její nástupce a kandidát této unie Armin Laschet, nebo sociální demokrat Olof Scholz? Německo každopádně čeká změna. Nejen Němci se přitom nyní ohlíží za tím, co vláda Merkelové dala... či vzala. A ve světě jsou připomínány i její trable s migranty, které přecházela slovy: Zvládneme to.
26.09.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků) , Armin Laschet (19 článků)

Nedal dýško v kavárně a udivil Němce. Nástupce Merkelové po trapasu zpět na místě „činu“

 
Armin Laschet by se chtěl stát novým německým kancléřem. dyž ho do Cách přijela podpořit těsně před volbami sama končící kancléřka Angela Merkelová, zašli před mítinkem s občany na kávu. Cena za espresso a vodu v kavárně Nobis? 20,10 eura. Spropitné? Nula. Upozornil na to deník Bild, který však v sobotu večer přinesl informaci, že se Laschet do kavárny později vrátil. Aby situaci napravil.
25.09.2021 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků) , Armin Laschet (19 článků)

Jiří Paroubek: Konec dlouhé éry A. Merkelové

 
Německo mělo po II. světové válce vesměs vynikající kancléře. Od Adenauera až po Schrödera. Nyní má již šestnáct let svou první kancléřku. Základní otázka zní, zda do tohoto společenství mimořádně skvělých politiků a státníků, kteří pozvedli Německo na úroveň jedné z hospodářsky nejvýznamnějších zemí světa a státu s téměř vzorovým politickým systémem, patří i Angela Merkelová.
25.09.2021 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4181 článků) , Angela Merkelová (2782 článků)

Souboj o trůn Merkelové: Scholz vs. Laschet. Co jsou lídři zač a kdo má šanci uspět

 
Budoucí německou vládu, ať už ji povedou sociální demokraté (SPD), nebo opět konzervativci z unie CDU/CSU, čeká řada úkolů, jejichž vyřešení nebude snadné a ani levné. Země musí pokročit v energetické transformaci, aby dosáhla svých emisních cílů, musí zajistit obnovu ekonomiky po pandemii nemoci covid-19, musí dát do pořádku rozpočtové hospodaření a musí učinit dlouho odkládaný pokrok v digitalizaci. Kdo má největší šance stát se nástupcem Angely Merkelové v kancléřském křesle a jaké subjekty se s největší pravděpodobností objeví v Bundestagu?
25.09.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků)

Merkelová Němcům chybět nebude, ukázal průzkum

 
Po kancléřce Angele Merkelové, která je v čele vlády od roku 2005, se většině Němců stýskat nebude. Ukázal to průzkum institutu Civey, který dnes, den před parlamentními volbami, zveřejnil list Augsburger Allgemeine.
25.09.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků)

Odchod Angely Merkelové změní EU. Po její pozici touží prezidenti i premiéři

 
Němci v neděli volí nový parlament a nepřímo i kancléře nebo kancléřku, Evropa se odchodem Angely Merkelové připravuje na významné přeskupení v neoficiální hierarchii kontinentálních vůdců. Za skoro 16 let u kormidla největší evropské ekonomiky se kancléřka stala de facto unijní představitelkou na globální scéně i klíčovou silou při vyjednávání kompromisů na jednáních protahovaných dlouho do noci, píše v analýze list Washington Post.
25.09.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků) , Washington Washington (135 článků) , Washington Washington (135 článků)

Kancléřka jako od Hitchcocka: Pomóóóc, ptáci!

 
Po dlouhých 16 letech bude již brzy končit ve funkci německé kancléřky, a tak si Angela Merkelová (67) konečně najde čas i na trochu odpočinku.
25.09.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků)

Diplomat Jindrák pro Blesk: Merkelová byla „normální ženská“, uklidnila i Trumpa

 
Už v neděli skončí jedna éra: Němci si zvolí novou vládu a z politiky vzápětí oficiálně odejde kancléřka Angela Merkelová (67). O tom, co pro naše sousedy znamená a jak bude bez ní mimo jiné i Česku Blesk mluvil s Rudolfem Jindrákem (57) – šéfem zahraničního odboru Hradu a někdejším velvyslancem v Berlíně.
25.09.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků)

Éra Merkelové končí. Německo v parlamentních volbách vybírá nového kancléře

 
Německo v neděli čekají parlamentní volby, které po 16 letech ukončí kancléřskou éru Angely Merkelové z konzervativní unie CDU/CSU.
24.09.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2782 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »