Články k osobnosti

Angela Merkelová

  německá kancléřka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Angela Merkelová »
 

Vymklo se jí to z rukou. Řídí vůbec vládu? Nové skutečnosti o kabinetu Angely Merkelové

 
Agentura Bloomberg přišla s informací, že německá kancléřka Angela Merkelová ztratila kontrolu nad svou vládou. Otěže z ruky jí prý vypadly v půlce roku 2018, kdy její CDU/CSU prosadila za ministra vnitra Horsta Seehofera, velkého kritika migrace. V tu chvíli se podle agentury ukázalo, že Merkelová ve své vlastní vládě oslabila. Už v době vrcholící uprchlické krize v roce 2015 část jejich kolegů tvrdila, že nejedná racionálně, nýbrž „jako v extázi“.
23.01.2019 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků)

Ivan David: Rozpad jádra a jádro rozpadu

 
Angela Merkelová a Emmanuel Macron dnes patrně podepsali v Cáchách smlouvu o integraci. Juncker prohlásil, že přátelství Německa a Francie je garantem míru v Evropě.
23.01.2019 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků) , Emmanuel Macron (362 článků) , Ivan Ivan (1153 článků) , David Angelo (2 články)

Erik Best se vysmál Francii a Německu za novou dohodu. A nebyl sám

 
Dohoda z Cách, kterou podepsal Emmanuel Macron za Francii a Angela Merkelová za Německo, už rozpoutala vír spekulací, zda se oba státy nechystají vytvořit jeden super stát. A nabízí se otázka, proč dohoda přišla tak znenadání, a dále, kdo bude v tomto „super státě“ tahat za delší provaz. K tématu si řekla své jak komentátorka Karolína Stonjeková, tak novinář Erik Best.
23.01.2019 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Hitler! Václav Klaus hrozivě o smlouvě, kterou právě podepsali Merkelová a Macron

 
Velká Británie se chystá na vystoupení z EU a Francie a Německo na užší spolupráci. Alespoň to vyplývá ze smlouvy, kterou Angela Merkelová a Emmanuel Macron podepsali v Cáchách. Co se v návrhu smlouvy řeší přinesla BBC. Na iDnesu tuto smlouvu nikterak pochvalně komentoval Václav Klaus starší. Varuje před ambicemi Německa a všímá si frází o „vnitřních nepřátelích“.
22.01.2019 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Angela Merkelová (2475 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Merkelová a Macron v Cáchách uzavřeli smlouvu o spolupráci 'pro zvláštní časy'

 
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron dnes v západoněmeckých Cáchách podepsali smlouvu o spolupráci a integraci. Jejím cílem je prohloubení vztahů v zahraniční politice, obraně, hospodářství nebo při integraci příhraničních regionů. Podle Macrona obě země takzvanou Cášskou smlouvou otevírají novou kapitolu spolupráce, Merkelová dnešek označila za důležitý den německo-francouzského přátelství.
22.01.2019 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Parťák Merkelové přišel o funkci. Seehofera ve vedení CSU střídá Söder

 
Novým předsedou německé vládní Křesťanskosociální unie (CSU) se v sobotu stal bavorský premiér Markus Söder (52). Delegáti mnichovského sjezdu se pro něj vyslovili jasnou většinou hlasů. Politik ve funkci nahradil Horsta Seehofera (69), který z čela bavorské strany odešel po více než deseti letech. Do budoucna bude mít v CSU alespoň reprezentativní funkci, stal se totiž dnes jejím čestným předsedou. Seehofer je ministrem vnitra v kabinetu kancléřky Angely Merkelové.
19.01.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků)

Selhává dohoda o migrantech s Tureckem a Řeckem. „Podporujeme tak nelegální migraci,“ míní Merkelová

 
Dohoda mezi EU a Tureckem z roku 2016, která měla zarazit tok migrantů, nefunguje, jak by měla. Řekla to dnes na závěr své dvoudenní návštěvy Řecka německá kancléřka Angela Merkelová. Kritizovala také Atény za to, že nedostatečně deportují migranty. Informovala o tom agentura Reuters.
11.01.2019 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků)

Merkelová v Aténách chválila Řeky za reformy. A slíbila pomoc s migrací

 
Německá kancléřka Angela Merkelová dnes na jednání s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem pochválila Atény za pokrok, který země díky bolestivým reformám udělala na cestě k zotavení z hospodářské krize. Oba politici na tiskové konferenci uvedli, že spolu mluvili také o migraci. Merkelová mimo jiné zdůraznila, že Řecko musí zlepšit podmínky v táborech pro uprchlíky. Berlín je prý připraven v této věci pomoci.
10.01.2019 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků) , Alexis Tsipras (69 článků)

Merkelová si zazpívala s dětským sborem. Podpořila tříkrálovou sbírku

 
Německá kancléřka Angela Merkelová se tradičně sešla s dětmi z německých katolických diecézí, aby podpořila tříkrálovou sbírku. S více než stovkou dětí zazpívala několik písní. Následně podpořila sbírku na pomoc dětem v rozvojových zemích. Tentokrát výtěžek poputuje do Peru. Video z akce zveřejnila agentura AP.
08.01.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků)

Diplomat Jindrák v rádiu prozradil: Merkelová o Zemanovi říká, že...

 
Do křesla pro hosta středečních Dvaceti minut Radiožurnálu usedl ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák. Prozradil, co si o Zemanovi myslí evropští politici. Třeba německá kancléřka Angela Merkelová o Zemanovi říká, že...
02.01.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků)

Vláda Merkelové je zděšená. Útoky azylantů i ty vedené proti nim odsoudila

 
Německá vláda vedená kancléřkou Angelou Merkelovou ve středu odsoudila nedávné útoky skupiny žadatelů o azyl na kolemjdoucí v bavorském městě Ambergu i případ ze silvestrovské noci z Porúří. Tady Němec najížděl autem do cizinců. V Německu není místo pro extremismus ani netoleranci, ať už vychází takové chování z jakékoli strany, uvedla mluvčí vlády Martina Fietzová. Víkendové útoky čtyř mladíků v Ambergu si vyžádaly dvanáct převážně lehce zraněných, v Bottropu a Essenu na západě Německa řidič svým vozem zranil osm lidí, z toho jednoho těžce.
02.01.2019 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků) , Martin Němec (6 článků) , Martin Němec (25 článků)

Buďte tolerantní, respektujte druhé, kázala spoluobčanům Merkelová. Pak vysvětlovala, jak má Německo pomáhat celému světu

 
Svět slaví příchod nového roku – Česko si v něm připomene 30. výročí sametové revoluce a konec komunistického režimu. A co čeká Němce, Rusy nebo Číňany? Nahlédněte, co svým národům sdělili německá kancléřka Angela Merkelová, ruský prezident Vladimir Putin a čínský prezident Si Ťin-pching.
01.01.2019 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3341 článků) , Angela Merkelová (2475 článků)

Byla to jízda: Rok 2018 přinesl tlustého rakeťáka, konec Merkelové i „milence“ Macrona

 
I rok 2018 byl ve světě nabitý důležitými politickými momenty. Asi tím největším byl historický summit mezi Spojenými státy a Severní Koreou, jejichž vůdci se ještě v lednu předháněli o to, kdo má větší a spolehlivější tlačítko k atomovým zbraním. Ochlazení vztahů od Západu se naopak dočkalo Rusko, a to v souvislosti s otravou bývalého exšpiona Sergeje Skripala. Ustláno na růžích neměl ani francouzský prezident Emmanuel Macron a krizí si prošla rovněž vláda německé kancléřky Angely Merkelové, která se rozhodla po 18 letech skončit v čele Křesťansko-demokratické strany.
30.12.2018 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Rusko se ohradilo proti výzvám Macrona a Merkelové: Měli byste spíše sledovat, co s lidskými právy provádí Kyjev

 
Ruská diplomacie se ohradila proti výzvám francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a německé kancléřky Angely Merkelové. Ty se týkaly rusko-ukrajinského incidentu v Kerčském průlivu a Ruskem okupovaného Krymu. Píše to server Novinky.cz.
29.12.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Macron s Merkelovou hřímají společně proti Rusku: „Propusťte uvězněné námořníky“

 
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron vyzvali dnes Rusko, ať propustí ukrajinské námořníky, které zajalo minulý měsíc i s jejich loděmi v Kerčském průlivu mezi Azovským a Černým mořem. Oznámila to agentura Reuters.
28.12.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Propusťte zajaté Ukrajince, žádají Rusko Macron a Merkelová

 
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron vyzvali v pátek Rusko, ať propustí ukrajinské námořníky, které zajalo minulý měsíc i s jejich loděmi v Kerčském průlivu mezi Azovským a Černým mořem. Oznámila to agentura Reuters.
28.12.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Nářez od F. R. Čecha: Trenýrkáři, červenokartáři, sluníčkáři. Oni nám měli nařezat prdel ve volbách, a ne potom chodit a protestovat. Absurdní!

 
CO NÁM DAL ROK 2018 „Národ rozdělují trenýrkáři, červenokartáři a sluníčkáři,“ říká známý hudebník, malíř a dnes už bývalý politik František Ringo Čech. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil nejdůležitější události na české politické scéně v roce 2018, promluvil o médiích a pochválil prezidenta Zemana. Nešetřil Emanuela Macrona ani Angelu Merkelovou a zmínil i aroganci Rady Evropy a otevření Pandořiny skříňky v souvislosti s migranty.
27.12.2018 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků)

Slasti a strasti dvojnice Angely Merkelové

 
Ve "funkci" je Usula Wanecká stejně dlouho jako německá kancléřka Angela Merkelová, které jako by z oka vypadla. Však také jako její dvojnice vystupuje na nejrůznějších akcích od večírků až pro komentované prohlídky městem. Nejvíc zaujala před lety v reklamě na lesbický časopis. Přestože ji její koníček poměrně dobře uživí, stejně jako její předobraz se už těší na důchod. Nikdo jí pak snad už nebude nadávat kvůli uprchlíkům.
22.12.2018 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků)

Štětina vyvolává proti Zemanovi vyšší moc. Jeho zvolení prý proběhlo pod vlivem Moskvy

 
V Prostoru X se na serveru info.cz objevil europoslanec a novinář Jaromír Štětina. Brojil proti Rusku, uvedl, že Rusko stálo i za zvolením Zemana, u kterého by prý mohla zasáhnout vyšší moc a „mohla by nechat pana prezidenta, aby si konečně odpočinul“. Došlo i na Gerasimovovu doktrínu, kterou onehdy zmínil na ČT Petr Cibulka. Štětina také hájil Angelu Merkelovou a na závěr se označil za eurofederalistu, který chce Spojené státy evropské. A na facebook pak přidal svůj doslov ke knize Karla Pacnera.
20.12.2018 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Pacner (8 článků) , Angela Merkelová (2475 článků) , Jaromír Štětina (317 článků) , Petr Zeman (311 článků) , Karel Zeman (295 článků)

Rozvoral (SPD): Nehorázné prohlášení Merkelové – Národní státy by se měly vzdát své suverenity

 
Německá kancléřka Angela Merkelová minulý měsíc na konferenci v Berlíně v rámci své přednášky podle webu die Welt prohlásila, že by se národní státy měly vzdát své suverenity.
20.12.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »