Články k osobnosti

Angela Merkelová

  německá kancléřka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Angela Merkelová »
 

Brouk Pytlík, co miluje psaní na Twitter. Velmi nepěkná slova o nástupkyni Merkelové

 
Angela Merkelová se po dlouhých osmnácti letech stáhla z vedení své CDU a již neobhajovala mandát. Její nástupkyní se stala dosavadní tajemnice strany Annegret Krampová-Karrenbauerová, pro kterou německá média běžně používají zkratku AKK. Komentátor Viliam Buchert se rozhodl tuto dámu přiblížit českým voličům. Na serveru Reflex.cz ji popsal jako „liberálního brouka Pytlíka s maskou konzervativně smýšlející dámy“.
12.12.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)

Rusko si nemůže nárokovat Azovské moře jen pro sebe, vzkázala Merkelová

 
Německo se bude zasazovat za prodloužení protiruských sankcí, řekla dnes kancléřka Angela Merkelová (CDU) parlamentu, kde čelila dotazům poslanců. Spolková republika podle ní nemůže přijmout, aby si Azovské moře nárokovalo jen Rusko. V Kerčském průlivu mezi Azovským a Černým mořem se v listopadu odehrál incident, při němž Rusko zadrželo tři ukrajinské lodě a 24 námořníků.
12.12.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)

Jan Bureš: Pravděpodobnost divokého brexitu roste, jak zranitelný je obchod ve střední Evropě?

 
Čtvrteční návrat do Bruselu Therese Mayové závidí asi málokdo. Angela Merkelová sice “empaticky” podotkla, že se jí bude snažit pomoci. Těžko ovšem říct, jak by to mohla udělat.
12.12.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků) , Jan Bureš (416 článků)

Mayová se před Merkelovou zamkla v limuzíně. Ochranka marně lomcovala dveřmi

 
Britská premiérka Theresa Mayová nemá problémy jen s brexitovou dohodou, ale někdy i se svojí limuzínou. Potrápila ji před jednáním s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Premiérka se zamkla ve vozidle a nemohla vystoupit. Nepomohla jí ani ochranka, která lomcovala dveřmi, nakonec se ale Mayovou podařilo vysvobodit.
11.12.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků) , Theresa Mayová (218 článků)

Včera Zeman... A teď něco ještě horšího. Nechtějte vědět, ke komu přirovnali Angelu Merkelovou

 
Na adresu Angely Merkelové se valí jedna pohroma za druhou. Merkelová končí v roli předsedkyně německé CDU, nebude pokračovat ani jako německá kancléřka. Odcházející političku nevybíravě komentuje jeden český politik za druhým. Nejprve to byl Miloš Zeman, nyní se přidal i Radim Fiala.
10.12.2018 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků) , Radim Fiala (272 článků) , Radim Fiala (272 článků) , Miloš Zeman (22289 článků)

Merkelovou v čele CDU střídá „mini-Merkelová“

 
Po osmnácti letech přichází v Německu změna. Novou předsedkyní vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) se stala dosavadní generální tajemnice strany Annegret Krampová-Karrenbauerová. Nahradila tak německou kancléřku Angelu Merkelovou.
08.12.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)

Merkelová má nástupkyni. Stranu povede Annegret Krampová-Karrenbauerová

 
Novou předsedkyní německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) se v pátek na sjezdu v Hamburku stala dosavadní generální tajemnice strany Annegret Krampová-Karrenbauerová (56). Politička ve funkci po 18 letech nahradila Angelu Merkelovou. Právě k ní bývá Krampová-Karrenbauerová i pro svůj pragmatismus a klidný politický styl přirovnávána. Očekává se proto, že CDU sice dá své akcenty, ale nepovede ji zásadně jiným směrem než Merkelová.
07.12.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)

Merkelová má nástupkyni: CDU zvolila Krampovou-Karrenbauerovou

 
Angela Merkelová v pátek po více než 18 letech skončila na čele německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU). Čtyřiašedesátiletou političku, která nadále zůstává kancléřkou, ve funkci nahradila o osm let mladší dosavadní generální tajemnice strany Annegret Krampová-Karrenbauerová. Očekává se, že CDU sice dá své akcenty, ale nepovede ji zásadně jiným směrem než Merkelová.
07.12.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)

Dlouhý potlesk pro Merkelovou: „Díky, šéfko.“ Na sjezdu uznali její zásluhy

 
V severoněmeckém Hamburku začal dnes dopoledne sjezd křesťanských demokratů, kteří si na něm zvolí nástupce Angely Merkelové v čele strany. Nového předsedu bude CDU mít po více než 18 letech. Všeobecně se očekává, že se rozhodne mezi dvěma kandidáty - generální tajemnicí strany Annegret Krampovou-Karrenbauerovou a bývalým šéfem poslanců konzervativní unie CDU/CSU Friedrichem Merzem.
07.12.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)

Tvrdý boj o nástupce Merkelové. Jedna její souputnice a dva rázní pravičáci si to prý rozdají „na krev“

 
V roce 2000 se Angela Merkelová stala předsedkyní německé největší strany CDU. A dlouhých 18 let ji na postu šéfky nikdo neohrozil. Po sérii volebních porážek a nepříliš výrazných vítězství se však tato dáma rozhodla, že je čas odejít. Delegáti CDUI si tak dnes v Hamburku zvolí nové vedení. Tisícovka delegátů sjezdu rozhodne, kdo dnes Merkelovou nahradí. Německá média tvrdí, že na sjezdu v Hamburku proběhne tvrdý boj.
07.12.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)

Merkelová končí, kdo ji nahradí? Zlomenou pánev ustála, migrační krizi ne

 
Konec jedné éry přinese páteční a sobotní sjezd německých křesťanských demokratů. V jejich čele totiž po více než 18 letech skončí Angela Merkelová (64), za jejíhož vedení se Křesťanskodemokratická unie (CDU) výrazně změnila. Merkelová se stala první ženou, která stanula v čele přední německé politické strany. A zároveň první ženou, která se stala německou kancléřkou.
06.12.2018 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)

Museli vysílat, jak lidé tleskají Merkelové... Petr Bystroň o budoucnosti Německa a Francie

 
ROZHOVOR Definitivní konec Angely Merkelové se ukázal i na G20. Francie by ráda mluvila co nejvíce o EU, ale má kolosální ekonomické problémy, takže žádný tandem s Německem, SRN je v tom jediná a vlastně sama. A Brexit? To si udělala Unie sama s tím, jak chtěla potrestat podle ní „zpupnou Británii“ a místo přesvědčování se k ní obrátila zády. To říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz český krajan z ústředí bavorské AfD, který se v nových parlamentních volbách v Německu vypracoval až na poslance Bundestagu, Petr Bystroň. Zelení jsou podle něj uměle vyživováni médii a Piráti jsou u našich sousedů již passé.
05.12.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)

Borek z Izraele dorazil v Praze k Tvarůžkové. Vykládal mimo jiné o tom, jak na nás kvůli ambasádě nejspíš tlačí Merkelová

 
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přivítala v úterním Interview ČT24 svého kolegu, blízkovýchodního zpravodaje Davida Borka. Ten popsal, jak se dnes žije v Izraeli. Předestřel poměrně optimistický obraz země, která věří ve svou budoucnost. Navzdory všem problémům. Došlo i na otázku stěhování ambasád z Tel Avivu do Jeruzaléma. Prý tu existuje jistý tlak ze strany německé kancléřky Angely Merkelové...
04.12.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků) , Zuzana Tvarůžková (150 článků) , Aviva Aviva (211 článků)

Rozvoral (SPD): Německý politik Seehofer mění postoje na imigranty jako ponožky

 
Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer, byl ještě začátkem letošního roku největším kritikem Angely Merkelové a to hlavně k jejímu přístupu k nelegálním imigrantům. Nyní veřejně prohlásil, že muslimové patří do Německa.
04.12.2018 10:06 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)

Válka a zhroucení. Macron a Merkelová. Už není cesty zpět. Jaroslav Plesl ví, co čeká i nás, protože je konec

 
Dění ve Francii včera začal na Facebooku komentovat i šéfredaktor deníku Mladá fronta DNES Jaroslav Plesl. Po několika krátkých statusech o Francii začal věštit temnou budoucnost. A ozval se i jeho „kolega“ István Léko z Lidových novin, které také spadají pod Mafru. „Ten chudák Macron ani neví, proti komu stojí. Tahle revoluce nemá vůdce, je produktem kolektivní mysli. Angela Merkelová dobře věděla, proč chce sociální sítě regulovat,“ píše Plesl o francouzském prezidentovi a dodává, že se schyluje k občanské válce.
04.12.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (276 článků) , Angela Merkelová (2453 článků)

Srovnání Merkelové s Adolfem Hitlerem. Jede Českem jako blesk. Mrazivé

 
Slov německé kancléřky Angely Merkelové o tom, jak by se národní státy měly vzdát suverenity, si všiml politik ODS Václav Klaus mladší. Jeho statusu na Facebooku, kterým se k tomu vyjádřil a nepřímo srovnal kancléřku k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi, pak přidalo komentář téměř 300 uživatelů, sdílelo jej témě 1300 příznivců a lajkovalo jej 2600 lidí.
04.12.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (692 článků) , Václav Klaus (9349 článků) , Angela Merkelová (2453 článků)

Aleš Valenta: Německo - výměna stráží, vše při starém

 
Po Angele Merkelové, která ohlásila odchod z postu předsedkyně CDU po nedávných citelných ztrátách CDU v hesenských volbách, se k podobnému kroku rozhodl i předseda sesterské CSU Horst Seehofer. V obou případech by však bylo omylem očekávat v souvislosti s jejich nástupci jakékoli podstatnější změny v německé politice.
03.12.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků) , Aleš Valenta (68 článků)

Merkelovou už zase „vypeklo“ letadlo. Na cestu ze summitu si musela počkat

 
Německá kancléřka Angela Merkelová, která na dvoudenní summit dvaceti nejsilnějších ekonomik světa (G20) v Buenos Aires dorazila v pátek kvůli poruše vládního letadla se značným zpožděním, se v sobotu potýkala s opačným problém. Zatímco její kolegové po konci vrcholné schůzky odletěli, Merkelová měla nazbyt osm hodin času. Ten podle agentury DPA využila k procházce městem.
03.12.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)

Merkelová musela na summit běžnou linkou: Kancléřka opouští vládní speciál po nouzovém přistání

 
Let Angely Merkel (64) na summit G20 v Buenos Aires se změnil v drama.
01.12.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)

Letadlo s Merkelovou na palubě mělo potíže

 
Letadlo, v němž cestovala německá kancléřka Angela Merkelová, mělo vážnou poruchu. Při cestě na summit států G20 do Buenos Aires mu přestal zcela fungovat komunikační systém. Kancléřka tak nakonec na summit nedorazila. Kvůli této technické závadě se letadlo nad Nizozemskem obrátilo a vrátilo se do Německa, informoval server Novinky.cz.
30.11.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »