Články k osobnosti

Angela Merkelová

  německá kancléřka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Angela Merkelová »
 

Covid: Německo zvažuje lockdown. Merkelová zatím proti

 
Nejviditelnější německý expert na boj s koronavirem, virolog Christian Drosten, prý uvažuje o uzavření Německa do celoplošné karantény. Uvažuje o lockdownu. Německá kancléřka Angela Merkelová je zatím proti.
21.10.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)

Covid: Migranti trpí! Víc než jiní. Merkelová má o ně strach

 
Angela Merkelová má obavy o migranty. Prý se, asi na rozdíl od obyčejných Němců, bojí o práci. V Německu se taky očekává nárůst počtu nakažených. Mají si Němci vzít příklad z České republiky? Saský premiér žádá pomoc armády. Zprávu přinesl DW.com.
20.10.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)

Richard Seemann: Merkelová se snaží sjednotit boj proti Covid-19

 
Německá spolková kancléřka Angela Merkelová diskutovala v Berlíně osm hodin s ministerskými předsedy a šéfy zemských vlád jak celostátně sjednotit předpisy v boji s koronavirem.
18.10.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků) , Richard Angelo (5 článků)

Zkušený analytik Štefec rozkrývá mezinárodní hru tajných služeb. V hlavních rolích Navalnyj a plyn

 
ROZHOVOR Alexej Navalnyj jako páka pro sankce, které mají zabránit výstavbě ruského plynovodu Nord Stream 2. Podle vojenského analytika Jaroslava Štefce si německá Angela Merkelová uvázala na krk s Navalným i mlýnský kámen. „Německu to do budoucna přináší velké ekonomické i politické výhody. Ten, kdo bude ovládat Nord Stream 2, bude moci politicky tlačit na země v rámci Evropské unie,“ vysvětluje v rozhovoru. Štefec navíc upozorňuje, že tlak Američanů je v této záležitosti enormní.
06.10.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)

Babiš na debatu ČT spěchal z Bruselu, po „řeži“ letěl zpět. S lídry řeší i koronavirus v EU

 
Do noci se protáhlo v Bruselu jednání evropských lídrů o situaci v Bělorusku a sankcích proti představitelům režimu prezidenta Lukašenka. Český premiér Andrej Babiš (ANO) se tak v jednom sálu sešel i s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a nechal se slyšet, že právě přímo Lukašenko by dle něj měl čelit sankcím. Babiš si však z jednání na otočku odskočil do Prahy - na předvolební debatu ČT.
02.10.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19703 článků) , Angela Merkelová (2628 článků)

U sousedů omezí oslavy na maximálně 50 lidí. Školy a školky nezavřeme, ujišťuje Merkelová

 
Udržení ekonomiky v chodu a zachování otevřených škol a školek je německou prioritou v době pandemie nemoci covid-19. Po úterním jednání s premiéry německých spolkových zemí to prohlásila kancléřka Angela Merkelová. Oznámila rovněž, že pokud se v některé oblasti země zrychlí šíření koronaviru, budou omezeny oslavy ve veřejných a pronajatých prostorách, pro ty v soukromí bude platit naléhavé doporučení.
29.09.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)

Tak nic, pane Navalnyj. Nord Stream 2 prý Merkelová dostaví

 
Komentátor Guy Chazan napsal pro britský list Financial Times, že německá kancléřka Angela Merkelová dál podporuje projekt plynovodu Nord Stream 2, který má vést z Ruska do Německa po mořském dně. Podporuje ho i navzdory otravě nejvýznamnějšího ruského opozičního politika Alexeje Navalného.
28.09.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)

Covid: Česko, ostuda Evropy? Německu hrozí 20 tisíc nakažených denně, varuje Merkelová

 
Německá kancléřka Angela Merkelová bije na poplach. Jestli v Německu nepřijmou přísnější opatření, hrozí prý až 19 200 nakažených denně.
28.09.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)

Otráveného Navalného navštívila v nemocnici Merkelová. Nebylo to tajné, říká Putinův kritik

 
Německá kancléřka Angela Merkelová navštívila ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného během jeho pobytu v berlínské nemocnici, kde se od srpna léčil z otravy nervově paralytickou látkou. Napsal to německý magazín Der Spiegel. Podle něj to svědčí o tom, jak velkou váhu kancléřka kauze přikládá. Agentura Reuters v pondělí citovala Navalného, který návštěvu potvrdil a Merkelové za ni poděkoval. Návštěva podle něj nebyla tajná.
28.09.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)

Migranty vezmete. Nevyvléknete se! Strach z hněvu uprchlíků: Brusel hrozí pokutami

 
Kvóty na přijímání migrantů, kvůli kterým se členské státy EU hádají posledních pět let, se vrací oknem. Německé předsednictví EU podle informací z Bruselu přichystalo plán, který má vycházet z vizí Angely Merkelové o solidaritě s uprchlíky, má země pozitivně (finančně) motivovat k jejich přijímání a naopak odrazovat (rovněž finančně, a to velmi tvrdými pokutami) od jejich odmítání.
23.09.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)

Pokud nepřijmete uprchlíky dobrovolně, nastoupí povinná solidarita! Z Bruselu se valí lavina

 
Evropská komise ve středu plánuje představit plán týkající se změny evropské migrační politiky. Návrh zřejmě bude konvenovat požadavkům německé kancléřky Angely Merkelové na solidaritu s uprchlíky. Očekává se, že se země, které dříve odmítaly migrační kvóty, proti tomuto záměru postaví, informuje iDNES.cz.
22.09.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)

Ve straně Merkelové probíhá těžký boj o její nástupnictví. A navíc jeden vzkaz pro Čechy

 
Angela Merkelová to má prý jisté. I po jejím odchodu se prý nic nezmění. V CDU nyní probíhá boj o nástupnictví. Vyhraje antiimigrační konzervativní křídlo, nebo Merkelové mazánek. Zprávu přinesl Bloomberg. A Němci prý kvůli koronaviru zavřou opět hranice s Českou republikou, aspoň tak o tom informoval ministr zahraničí Petříček. Ale kdo ví?
22.09.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)

,,Vypálení" uprchlíci z Řecka: Německo vezme 1 500. Nikoho, zaznělo odjinud. A Česko...

 
Řecko žádá evropské státy, aby pomohly postarat se o více než 12 tisíc uprchlíků z tábora Moria na ostrově Lesbos, který zničil požár. Německo již přislíbilo, že přijme na 1500 tamních migrantů, zejména rodiny s dětmi a nezletilé sirotky. K podobnému kroku kancléřka Angela Merkelová vyzývá i ostatní státy. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) ale přijetí uprchlíků odmítl, místo toho se chystá poslat finanční pomoc na obnovu tábora v hodnotě 2,6 milionu korun.
16.09.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)

Migranti si na Lesbu úmyslně zapálili tábor. Nadvakrát. Teď by mohly tisíce z nich do Německa, Merkelová jim dává zelenou

 
Migranti na řeckém ostrově Lesbos nadvakrát úmyslně zapálili uprchlický tábor Moria. „Někteří lidé nerespektují hostitelskou zemi,“ uvedl k incidentu mluvčí řecké vlády Stelios Petsas s tím, že ti, co tábor podpálili „si mysleli, že když podpálí Moriu, dostanou se urychleně z ostrova”, k čemuž nedojde. Zřejmě se však značně mýlil. Německo nyní ze shořelého tábora zvažuje přijetí tisícovek migrantů. Vláda kancléřky Angely Merkelové rovněž doufá, že bude uprchlický tábor na Lesbu obnoven a provozován Evropskou unií. O přijmutí migrantů se Německo chystá rozhodnout do středy.
14.09.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)

Partie, jakou jste ještě neviděli. Flégr strašil kolapsem zdravotnictví, Žaloudík mluvil o emigraci

 
Hosty druhé hodiny Partie Terezie Tománkové byli vakcinolog Jiří Beran, senátor a lékař Jan Žaloudík, šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt a evoluční biolog Jaroslav Flégr. Beran zdůrazňoval, že se v Česku nemusíme bát koronaviru, protože smrtnost viru není vyšší než u chřipky. Flégr okamžitě zvedl varovný prst. Profesor Žaloudík odmítl, že by byl guruem antirouškového hnutí. A nezůstal jen u toho. Citoval např. Angelu Merkelovou.
13.09.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků) , Jiří Beran (14 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 151. díl. Kennedy a Dylan

 
Před několika dny se v Berlíně konala mnohasettisícová demonstrace těch, kteří přišli protestovat proti vládě Angely Merkelové a mezinárodním korporátům, jež ruku v ruce šíří covidovou paniku ve snaze zotročit svobodné jednání lidí, podřídit si všechny jejich hodnoty, zbavit je vůle, prošpiclovat se jejich soukromím a připravit tak onen „krásný nový svět“. Hostem tohoto obrovského shromáždění byl syn zavražděného ministra spravedlnosti za vlády JFK, Robert Kennedy jr.
10.09.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků) , Robert Angelo (3 články) , Angela Kennedy (2 články) , Dylan Kennedy (1 článek) , Dylan Kennedy (1 článek) , Kennedy Kennedy (17 článků)

Zemanofobní text u Šafra nadzvedl Petra Žantovského. Ač nerad, zveřejnil tedy něco o Havlovi. Nepříjemné čtení

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Pět let poté, co německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že její země zvládne milionový nápor migrantů, si článek o tehdejší vítací kultuře u našich západních sousedů i obavách většiny populace říkat, co si myslí, vysloužil ocenění nejlepší za uplynulý týden. Petr Žantovský našel i nejobludnější text, jehož autora při psaní postihla silná zemanofobie. Netradičním zdrojem inspirace se tentokrát stal Sborník Institutu Václava Klause, protože publikace zdaleka přesahuje rámec běžné politologické analýzy.
05.09.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10022 článků) , Angela Merkelová (2628 článků) , Václav Havel (5857 článků) , Petr Václav (880 článků)

Václav Klaus s pětiletým odstupem: Tak takto to Merkelová „zvládla“. Tragický omyl, nebo podvod

 
Prezident Václav Klaus napsal text pro německý týdeník Junge Freiheit, který byl poté otištěn i v Mladé frontě DNES. Připomněl v něm již pět let starý známý výrok německé kancléřky Merkelové „Dokážeme to!“ I přesto, že se to zdá již tak dávno, nebezpečí multikulturalismu a migrace je tu s námi podle Klause pořád. Chceme to vůbec dokázat, Angelo? A co tajné setkání Evropské komise k migraci?
04.09.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10022 článků) , Angela Merkelová (2628 článků) , Angelo Angelo (3 články)

Otrava Navalného: Merkelové se hroutí „křehký vztah“ s Putinem. Kreml: Nerozumíme

 
Režim ruského prezidenta Vladimira Putina opovrhuje lidskými životy, proto si případ otravy předáka ruské opozice Alexeje Navalného žádá jasnou a tvrdou evropskou reakci. Ve zpravodajské relaci Tagesschau veřejnoprávní televize ARD to prohlásil šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen, který by rád vystřídal na kancléřském postu Angelu Merkelovou. V rozhovoru zároveň zpochybnil brzké dokončení plynovodu Nord Stream 2, kterým bude po dně Baltského moře přiváděn zemní plyn z Ruska do Německa. Podle britského historika se v souvislosti s Navalného otravou hroutí také „křehký politický vztah“ kancléřky Merkelové a prezidenta Putina.
03.09.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3500 článků) , Angela Merkelová (2628 článků)

Rusko: Merkelová poslala USA do háje. A následky jsou tu

 
Německá kancléřka Angela Merkelová oznámila, že plynovod Nord Stream 2 bude dokončen, ať už si o tom Američané myslí, co chtějí. A pokud někteří senátoři USA hrozí kvůli dokončení plynovodu sankcemi, měli by podle Merkelové vědět, že případné uvalení těchto sankcí bude Německo považovat za protiprávní. Proti Merkelové se dle informací médií obrací ve věci Ruska i část vlastní strany.
02.09.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »