Články k osobnosti

Angela Merkelová

  německá kancléřka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Angela Merkelová »
 

Vážím si lidí, kteří zachraňují uprchlíky z moře, sdělila Merkelová novinářům

 
Německá vláda se těší na dovolenou. Před ní, jak je již tradičně zvykem, kancléřka Angela Merkelová devadesát minut odpovídala na otázky novinářů. Došlo na vládní krizi, na uprchlíky, ale i na USA a vztahy s prezidentem Donaldem Trumpem.
21.07.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4025 článků) , Angela Merkelová (2243 článků)

Ani na vrcholu krize jsem neuvažovala o rezignaci, řekla Merkelová

 
Široké škále otázek v pátek čelila kancléřka Angela Merkelová (CDU) na tradiční tiskové konferenci před vládní dovolenou. Čtyřiašedesátiletá politička na ně 90 minut odpovídala, jak je jejím zvykem klidně a diplomaticky, shodují se německá média.
20.07.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)

Merkelová zmínila migranty i temnou skvrnu. A těší se, jak se prospí na dovolené

 
Vztahy Německa se Spojenými státy, spor v německé vládě až po osobní cestovní plány. I takovým otázkám čelila v pátek kancléřka Angela Merkelová (CDU) na tradiční tiskové konferenci před vládní dovolenou. Čtyřiašedesátiletá politička na ně 90 minut odpovídala, jak je jejím zvykem, klidně a diplomaticky, shodují se německá média.Zřejmě nečastějším tématem dotazů byly vztahy s USA a jejich prezidentem Donaldem Trumpem, který Německo i Merkelovou osobně nezřídka tvrdě kritizuje.
20.07.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4025 článků) , Angela Merkelová (2243 článků)

Horší než v chlívě! Herec sledoval Kalouska a jeho lidi. Také pravil: Znal jsem Havla a řeknu vám...

 
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Nedivím se Babišovi, že mu praskly nervy,“ říká ohledně toho, co se dělo ve Sněmovně před hlasováním o důvěře, herec Jan Kuželka. Promluvil nejen o nové vládě, ale také o Václavu Havlovi, o nelegální migraci i o Evropské unii. A rozhodně nešetřil kancléřku Angelu Merkelovou.
17.07.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4890 článků) , Angela Merkelová (2243 článků) , Jan Kuželka (25 článků)

Rozvoral (SPD): Imigranti z Afriky hledají nové cesty do Evropy

 
Výrokům německé kancléřky Angely Merkelové, že přísun nelegálních imigrantů na evropský kontinent opadá a že ho členské státy EU začínají mít pod kontrolou, nevěří už ani samotní Němci.
17.07.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)

Český velvyslanec vynechal zdravici u sudetských Němců. Kvůli výrokům Merkelové

 
Český velvyslanec sice v neděli zavítal na setkání sudetských Němců v bavorském Würzburgu. Jenže podle bavorské televize BR nepronesl zdravici, jak bylo původně oznámeno. Důvodem je podle televize rozladění mezi Prahou a Berlínem po nedávném prohlášení kancléřky Angely Merkelové, že pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění.
15.07.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)

Melania mírnila Trumpovu kritiku na summitu NATO. Rozdávala úsměvy, objetí i polibky

 
Amerického prezidenta Donalda Trumpa na summit NATO v Bruselu doprovodila jeho manželka Melania. Trump začal celé jednání ostrou kritikou Evropy, jeho terčem byly hlavně Německo a Francie. První dáma USA se snažila manželovo jednání mírnit, s úsměvem se objímala s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a s francouzskou první dámou Brigitte Macronovou, s dalšími manželkami a manžely představitelů NATO se účastnila připraveného programu, napsal deník Daily Mail.
12.07.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4025 článků) , Angela Merkelová (2243 článků)

Merkelová přednášela Trumpovi o svobodě

 
Hned první den summitu NATO dostala kancléřka Angela Merkelová „sodu“ od Donalda Trumpa. Ten o Německu prohlásil, že je „naprosto kontrolováno Ruskem“. Jde prý o energetickou závislost na Rusku. Merkelová si to ale nenechala líbit a úder vrátila. O celé rozepři informoval britský deník The Guardian.
11.07.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4025 článků) , Angela Merkelová (2243 článků)

,,Lhali a umírali kvůli nim lidé." Beseda o našich národních dějinách, při které se českému vlastenci otevře nůž v kapse

 
O vzniku Československa, migraci a situaci v Německu rozmlouvali v Debatním klubu ředitel Občanského institutu Roman Joch a spisovatel píšící často o historii Tomáš Krystlík, který v Německu žije. Posluchač jejich debaty se tak například dozvěděl, že následník trůnu Ferdinand d´Este byl v Sarajevu zastřelen pravděpodobně proto, že chtěl monarchii federalizovat. Poslední císař Karel chtěl nejvíc ze všech státníků válku ukončit, a proto ho ostatní zlikvidovali. Masaryk s Benešem se podle Krystlíka snažili prodloužit válku do té doby, než padne Rakousko-Uhersko. Věnovali se i klíčovému rozhodnutí Angely Merkelové o přijetí migrantů v roce 2015. Dle Jocha je kvůli tomu její politická kariéra v troskách.
11.07.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků) , Karel Beseda (3 články)

Trump se ostře pustil do Evropy: Proč ji máme chránit před Ruskem, když s ním kšeftuje?

 
Donald Trump dnes v Bruselu ještě před zahájením summitu NATO opět kritizoval evropské země za podle něj nedostatečné výdaje na obranu. Ostře kritizoval Německo a Francii kvůli jejich dovozům zemního plynu z Ruska. Nejednoduchou diskusi čeká dnes na summitu Severoatlantické aliance v Bruselu německá kancléřka Angela Merkelová.
11.07.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4025 článků) , Angela Merkelová (2243 článků)

Petr Michek: Merkelové teče do bot

 
Ministr vnitra německé vlády Horst Seehofer se v minulých týdnech dostal do konfliktu s kancléřkou Angelou Merkelovou ve věci přijímaní dalších imigrantů do Spolkové republiky Německo a dokonce prohlásil, že s ní už nemůže dál spolupracovat.
10.07.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)

Sok Merkelové trvá na „novém hraničním režimu“. Dopadne na Česko hlavní plán pro migranty?

 
Na německo-rakouské hranici by měla vzniknout tranzitní centra pro migranty. Trvá na tom německý ministr vnitra Horst Seehofer, který v úterý představil plán svého ministerstva pro zvládnutí migrace. Seehofer několikrát zdůraznil, že jde o plán jeho úřadu, a nikoli vládní koalice. S ostatními stranami podle něj musí být jeho návrhy teprve projednány a koaliční ujednání z posledních dní nebyla zahrnuta do plánu, který chtěl Seehofer původně představit už před měsícem.
10.07.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)

Rozvoral (SPD): Neuváženost proti zdravému rozumu

 
Minulý týden se v Berlíně setkala německá kancléřka Angela Merkelová s maďarským premiérem Viktorem Orbánem ohledně jednání o migraci a opět z toho byl názorový střet.
09.07.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)

Němci se čím dál více staví proti Merkelové. Teď už by ani „velká koalice“ neměla většinu

 
Německá kancléřka Angela Merkelová své občany příliš netěší. Strany současné vládní koalice – CDU, CSU a SPD – by ve volbách nezískaly ani většinu. Píše o tom průzkum společnosti Enmid, jenž přinesl server Novinky.cz.
08.07.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)

Komentátor Mlejnek z rozhlasu: Až tu bude vládnout „internacionála xenofobů“, ještě budete vzpomínat na Merkelovou

 
Politolog Josef Mlejnek se na vlnách Českého rozhlasu Plus zabýval tím, jak je v Česku vnímána německá kancléřka Angela Merkelová. Podle něj dojde k obrovské chybě, kterou půjde jen těžko napravit.
07.07.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)

Velmi originální pohled na Donalda Trumpa

 
Co dělají liberálové špatně? Jaké jsou hlavní chyby kancléřky Angely Merkelové? A proč ji východní Evropa nesnáší? O tom se pro Lidové noviny rozhovořil bulharský politolog Ivan Krastev. Rozhovor vedl Veselin Vačkov.
07.07.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4025 článků) , Angela Merkelová (2243 článků) , Ivan Ivan (968 článků)

Opravdu drsná kniha o dnešním Německu. Jak skončila otevřená náruč mámy Merkelové?

 
Proč Němci přijali víc uprchlíků než ostatní? S tímhle a ještě s několika dalšími dotazy na rtech projel izraelsko-americký novinář Tuvia Tenenbom skoro celé Německo. Ptal se skoro všude. Uprchlíků, ctihodných občanů, zelených, rudých, ale i aktivistů z Pegidy či z AfD. Z toho vznikla poutavá kniha „Čau uprchlíci!“, která mikroskopicky zkoumá „otevřenou náruč“ Němců v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou.
07.07.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)

Vy neplníte své povinnosti, musíme udržovat lidskost. Merkelová hubovala Orbána přímo před kamerami

 
Angela Merkelová, německá kancléřka a Viktor Orbán, maďarský premiér se sešli v Berlíně, aby projednali situaci ohledně migrantů. Dnes odpoledne předstoupili před kamery a mikrofony novinářů na společné tiskové konferenci, aby sdělili výsledky jednání. Debatu vysílal server euronews.com. Některé pasáže otiskl server usnews.com.
05.07.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)

Merkelová na Orbána zkoušela kvůli migrantům přes srdce. Premiér byl neoblomný

 
Německá kancléřka Angela Merkelová se ve čtvrtek opět názorově střetla s maďarským premiérem Viktorem Orbánem ohledně migrace. Po setkání v Berlíně na společné tiskové konferenci prohlásila, že Evropa si musí uchovat svůj humánní postoj. Podle Orbána ale Evropa prokáže humanitu, když běžence nebude do EU lákat, zavře hranice a bude pomáhat zemím, odkud migranti do Evropy přicházejí.
05.07.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)

Komentář: Zavřou nám Němci na prázdniny hranice? Moc tomu nechybí

 
Na první pohled to vypadá, že německá vládní krize, jež může skončit i zavřením česko-německé hranice, skončila. Ministr vnitra a šéf bavorské CSU Horst Seehofer zůstává ve vládě, když německá kancléřka Angela Merkelová z CDU souhlasila s tranzitními centry na hranicích s Rakouskem. Z těch se mají vracet migranti, kteří o azyl požádali v jiné zemi EU a do Německa jdou jen za lepšími auty.
04.07.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »