Články k osobnosti

Andrej Kiska

  4. prezident Slovenska

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Kiska »
 

Smrt státního tajemníka (†38): Těžce zraněná manželka na plicní ventilaci a detaily nehody

 
Odešel příliš brzy. Blízcí Vladimíra Dolinaye (†38), státního tajemníka pro kulturu na Slovensku, jsou v šoku. Vzpamatovává se z něj i ministryně kultury Natália Milanová, která tomu prý stále nemůže věřit. Dolinay zahynul při nehodě v katastru města Komárno při srážce svého auta s jiným vozem. Dle slovenských médií právě řidič protijedoucího osobáku udělal fatální chybu. V nemocnici s těžkými zraněními leží Dolinayova manželka Zuzana. Smutní i Andrej Kiska, za jehož stranu Za lidi Dolinay kandidoval. A ozývají se i lidé z umělecké branže.
27.07.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (352 článků)

Dcera Kisky zrušila svatbu kvůli viru: Obavy o rodinu. Podnikatele z Vídně si vezme později

 
Není to ani týden, co slovenský exprezident Andrej Kiska oznámil konec v politice, a už od jeho rodiny přišla další zásadní zpráva. Kvůli obavám o zdraví svých blízkých zrušila svatbu jeho dcera Natália Kisková. Na pondělí měl Kiska naplánovanou operaci. Má totiž dlouhodobě problémy se srdcem.
04.07.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (352 článků)

Kiska končí kvůli srdci

 
Chatrné zdraví mu nedovoluje setrvat nadále v politice. Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska (57) to včera oznámil na sociální síti po měsíci mlčení.
29.06.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (352 článků)

Kiska odchází z politiky. Mafiáni budou plakat, komentoval to poslanec Blaha

 
Někdejší slovenský prezident Andrej Kiska zůstane předsedou vládní strany Za lidi jen do 8. srpna. Svůj post nebude obhajovat. Čeká ho totiž další operace. Kiska v politice skončí.
28.06.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (352 článků)

Kiska končí v politice. Slovenský exprezident jde na operaci a bojí se o své zdraví

 
Slovenský exprezident a šéf vládní strany Za lidi Andrej Kiska se rozhodl definitivně skončit v politice. Jak důvod uvádí své zdraví. V pondělí ho čeká operace, při které mu lékaři odstraní část plotýnky, a jak zmínil, je to jen jeden z mnoha zákroků. Podle něj je to daň za to, že během své politické kariéry trávil spoustu času v autě a najezdil tisíce kilometrů po Slovensku. Kiska to oznámil na svém facebooku.
28.06.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (352 článků)

Kisku zlobí srdce i po operaci. Exprezident couvá z jednání o nové slovenské vládě

 
Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska dnes oznámil, že se kvůli potížím se srdcem nezúčastní probíhajících jednání o vytvoření nové vlády po únorových volbách, jejíž součástí by měla být i jeho strana Za lidi. Na jednáních proto Kisku zastoupí místopředsedové strany.
09.03.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (352 článků)

„Andreji, neznáš dějiny.“ Zeman peskoval Kisku a zmínil příjem z drog i Hitlera

 
Český prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro slovenský deník Pravda pokáral slovenskou bývalou hlavu státu Andreje Kisku. Podle něj nezná dějiny a plete si fašismus s nacismem. Prozradil také, že Andreje Babiše považuje za druhého nejúspěšnějšího premiéra od roku 1989. „První jsem byl, samozřejmě, já,“ řekl slovenským novinářům. Zeman se zároveň obává odchodu vojenských sil NATO z Afghánistánu. Podle něj jde o kapitulaci před teroristy a projev zbabělosti, který mu připomíná politiku appeasementu vůči nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi.
05.03.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (740 článků) , Andrej Babiš (19790 článků) , Miloš Zeman (24440 článků) , Andrej Kiska (352 článků)

Neziskovky a Soros? Takto... Milan Žitný po volbách: Migrace, Visegrád, EU a pravá tvář Slovenska

 
ROZHOVOR Co přinese Slovensku nový parlament, vzešlý z víkendových voleb? Končí éra Roberta Fica? A hrozí, že bývalého prezidenta Andreje Kisku odvedou z parlamentu v želízkách? Znalec slovenské politiky Milan Žitný zasvěcuje české čtenáře taky do toho, kdo vlastně je vítěz voleb a pravděpodobně příští premiér Igor Matovič, a rovněž se zamýšlí, co bude nová vládní koalice znamenat pro Visegrádskou skupinu.
03.03.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (942 článků) , Andrej Kiska (352 článků) , Igor Igor (73 článků) , Igor Igor (126 článků)

Nový hrdina: „Jánošík“ Matovič vypráskal Fica a jedná o vládě i s Kiskou. Na tahu Čaputová

 
Slovensko má nového politického lídra. A končí éra Roberta Fica (Směr-SD). Po sobotních volbách se totiž z jasného volebního vítězství raduje hnutí OLaNO (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti) podnikatele a milionáře Igora Matoviče, kterého někteří označují za Jánošíčka 21. století, jiní za politického šílence či populistu. Průběh voleb poznamenala i dvě úmrtí – členky volební komise a 79letého voliče, kteří dnes zkolabovali a oživovací pokusy byly bohužel neúspěšné. Volby na Slovensku jsme sledovali na Blesk.cz online.
28.02.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (942 článků) , Andrej Kiska (352 článků) , Igor Igor (126 článků)

Kiska se bude třást, hodně třást. Fico v háji? Nahoru letí rebel

 
Poslední průzkum před sobotními parlamentními volbami na Slovensku přinesl velké překvapení. Po patnácti letech není v průzkumu na prvním místě vládní strana Smer - SD, kterou s 19 procenty přeskočilo opoziční hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Strana Za ľudí exprezidenta Andreje Kisky by se s šesti procenty dostala do parlamentu jen velmi těsně.
26.02.2020 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (352 článků)

Na Kisku „vytáhli“ před volbami další video. „Špinavá kampaň,“ zuří exprezident a ukázal na Fica

 
Na internet uniklo další video, které má v probíhající kampani před parlamentními volbami na Slovensku diskreditovat bývalého prezidenta a šéfa nové strany Za lidi Andreje Kisku. Odkaz na nahrávku poslal ČTK neznámý odesílatel ze stejné adresy jako minulý týden, kdy byl zveřejněn jiný záznam týkající se bývalé hlavy státu. Kiska v reakci označil nahrávky za antikampaň nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.
19.02.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (942 článků) , Andrej Kiska (352 článků)

Slovenská vláda chce před volbami „rozdat“ miliony. „Nezákonné kupčení,“ obul se Kiska do premiéra

 
Za „nezákonné kupčení“ označil v dnešní předvolební televizní debatě s premiérem Peterem Pellegrinim bývalý prezident a předseda nové strany Za lidi Andrej Kiska návrh Pellegriniho vlády na „sociální balíček“. Ten počítá se zdvojnásobením dětských přídavků, zavedením 13. penze i dálnicemi zdarma.
16.02.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (352 článků)

Kisku má před volbami zničit mafiánské video bez zdroje. Tragikomické, říká exprezident

 
Dva týdny před parlamentními volbami na Slovensku někdo zveřejnil na internetu záznam údajné schůzky dvou kontroverzních osob. Podle snímku exprezident Andrej Kiska v minulosti kromě jiného koupil pozemky, o kterých věděl, že byly odcizené původním vlastníkům. Kiska, jenž stojí v čele nové strany Za lidi a vymezuje se vůči vládní straně Směr-sociální demokracie (Smer-SD), označil nahrávku za zinscenované video. Jeho zveřejnění spojil s expremiérem a šéfem Smeru-SD Robertem Ficem jako jeho pomstu za to, že Kiska ještě z pozice prezidenta odmítl Ficovy ambice stát se šéfem ústavního soudu. Parlamentní volby Slováky čekají 29. února.
13.02.2020 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (942 článků) , Andrej Kiska (352 článků)

Na Slovensku to vře. Kiska vzkazuje Ficovi jasně a stručně, co přijde. Navíc přibyl vážný výrok o mafii

 
Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska, který jde do slovenských voleb konaných již 29. února se svojí stranou Za lidi, se během úterý na setkání se svými podporovateli v jihoslovenské Nitře vyjádřil, že je připravený po volbách spolupracovat s dalšími opozičními a neparlamentními stranami. Volby podle něj Slovensku přinesou „novou budoucnost“. Ostře se vymezil proti nejsilnější straně Směr-sociální demokracie bývalého premiéra Roberta Fica. Expremiérovi vzkázal, že jej v minulosti porazil již třikrát. Vyjít vstříc hodlá i ekologickým aktivistům.
13.02.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (942 článků) , Andrej Kiska (352 článků)

Brutální video: Kiska a černoši. Špína do voleb? Tady bude hodně zle

 
Strana Směr-sociální demokracie slovenského expremiéra Roberta Fica před únorovými volbami do parlamentu přišla s propagačním videem útočícím na exprezidenta Andreje Kisku. Ve videu parodická postavička Kisky vítá na Slovensko migranty se sloganem „Kiskova vize pro Slovensko“. Kiska šéfuje nové straně Za lidi, která má podle slovenských médií podporu asi deset procent.
16.01.2020 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (942 článků) , Andrej Kiska (352 článků)

„Přiznej, že jste mohli Kuciakovy vrahy zastavit.“ Kiska se tvrdě opřel do expremiéra

 
Slovenský exprezident Andrej Kiska zveřejnil na svém facebooku otevřený dopis bývalému premiérovi a předsedovi nejsilnější vládní strany Smer Robertu Ficovi. Kiska, který Fica v březnu 2014 porazil v druhém kole volby hlavy státu, nabádá šéfa slovenské sociálnědemokratické partaje, aby „našel odvahu a řekl, že udělal chybu a nezastavil ty gaunery“, kteří stáli za vraždou investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Soud s údajnými vykonavateli a objednavateli jejich popravy v těchto dnech probíhá ve slovenském Pezinku.
15.01.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (942 článků) , Andrej Kiska (352 článků)

Exprezidenta Kisku obvinila policie. Je to kampaň, brání se

 
Slovenská policie pracuje na plné obrátky a nebojí se sáhnout i do nejvyšších pater politiky. Vyšetřovatelé Národní kriminální agentury obvinili Roberta Fica z trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení a v souběhu s tím i ze schvalování trestného činu. A jen o den později obvinila také slovenského exprezidenta Andreje Kisku.
06.12.2019 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (942 článků) , Andrej Kiska (352 článků)

Exprezidenta Kisku obvinili kvůli jeho rodinné firmě: Je to kampaň, brání se

 
Slovenská policie obvinila podle listu Sme bývalého prezidenta Andreje Kisku, a to v souvislosti s jeho rodinnou firmou KTAG. Kiska v reakci zaslané ČTK stíhání označil za politickou kampaň. Policie už ve čtvrtek obvinila expremiéra Roberta Fica za to, že se zastal poslance, kterého soudy potrestaly za protiromské výroky.
06.12.2019 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (942 článků) , Andrej Kiska (352 článků)

Kiska a Žantovský odhalili ve Zlíně lavičku Václava Havla

 
Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský dnes ve Zlíně odhalili lavičku Václava Havla. Jde o projekt pamětních míst věnovaných prezidentu Havlovi. Má podobu dvou křesel spojených kulatým stolkem, kterým prorůstá kmen stromu. Lavička je již na řadě míst v republice i v zahraničí, ve Zlíně dosud chyběla, ve Zlínském kraji byla pouze v Kroměříži. Odhalení lavičky bylo jednou z akcí Festivalu svobody ve Zlíně.
15.11.2019 03:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Andrej Kiska (352 článků) , Michael Michael (1581 článků)

Kiska a Žantovský odhalili ve Zlíně lavičku Václava Havla

 
Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský dnes ve Zlíně odhalili lavičku Václava Havla. Jde o projekt pamětních míst věnovaných prezidentu Havlovi. Má podobu dvou křesel spojených kulatým stolkem, kterým prorůstá kmen stromu. Lavička je již na řadě míst v republice i zahraničí, ve Zlíně dosud chyběla, ve Zlínském kraji byla pouze v Kroměříži. Odhalení lavičky bylo jednou z akcí Festivalu svobody ve Zlíně.
14.11.2019 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Andrej Kiska (352 článků) , Michael Michael (1581 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »