Články k osobnosti

Andrej Kiska

  4. prezident Slovenska

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Kiska »
 

Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil

 
Prezident Miloš Zeman se rozhodl připomínat události roku 1968, kterými byl sám postižen, tichou pietou. Naproti tomu slovenský prezident Andrej Kiska se rozhodl vystoupit s veřejným projevem. Na české straně se v jistých kruzích současně s odmítavým postojem k Zemanově tiché vzpomínce objevila touha zhlédnout alespoň projev slovenského prezidenta. Někteří zašli ještě dále a začali hovořit o tom, že Andrej Kiska je beztak jejich „stínovým prezidentem“.
19.08.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2338 článků) , Miloš Zeman (21264 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

Hašek (ČSSD): Nápad na “stínového prezidenta Kisku” je do nebe volající

 
Komentář na facebookovém profilu k prohlášení Markéty Pekarové Adamové, že Andrej Kiska plní funkci stínového prezidenta pro ty, kteří jsou znechuceni politikou prezidenta Zemana.
18.08.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (284 článků)

Zeman naštval mlčením k okupaci, ČT chce Kisku. Adamová: „Prezident pro znechucené“

 
Miloš Zeman pobouřil řadu lidí rozhodnutím, že nepronese projev při příležitosti 50. výročí od černého dne českých dějin, který na dlouho změnil chod v celé zemi - 21. srpna 1968 došlo na vpád sovětských tanků. Slovenský prezident Andrej Kiska požádal o mimořádné vystoupení ve slovenských veřejnoprávních médiích. Česká televize by ráda uvedla jeho slova v přímém přenosu, mlčení české hlavy státu kritizuje opozice.
18.08.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

Česká televize domlouvá živý přenos výročního projevu prezidenta. Ale toho slovenského

 
Česká televize se snaží plnit přání diváků. Alespoň té části divácké obce, které velmi vadí, že český prezident Miloš Zeman se hodlá promlčet 21. srpnem 1968, padesátým výročím počátku sovětské okupace naší vlasti. Česká televize jedná o tom, zda by se na českých obrazovkách mohl objevit alespoň slovenský prezident Andrej Kiska, který k 21. srpnu chystá projev.
18.08.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

Andrej Kiska, to je náš stínový prezident, zaznělo z vedení TOP 09. A na Zemana se chystá akce

 
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček před pár dny prohlásil, že hlava státu nechystá žádný zásadní projev k 50. výročí začátku sovětské okupace naší vlasti. Miloš Zeman prý řekl vše důležité, když to vyžadovalo odvahu. Za normalizace. A dnes si nemusí na odvážného hrát. Tímto prohlášením Ovčáček rozvířil české politické vody. Teď se o slovo přihlásila první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Ale nejen ona. Chystá se akce.
18.08.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

Únos vietnamského expolitika: Kisku naštvala slovenská ministryně vnitra

 
Slovenský prezident Andrej Kiska ztratil důvěru v ministryni vnitra Denisu Sakovou, chová se prý jako pravá ruka jejího předchůdce v čele resortu Roberta Kaliňáka. Kiska to dle webu listu Denník N prohlásil po setkání s premiérem Peterem Pellegrinim. Schůzka byla věnována aféře kolem únosu vietnamského podnikatele a expolitika z Německa, údajně s využitím slovenského vládního letadla.
06.08.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (284 článků)

Zeman oznámil, že u příležitosti vzniku ČSR vyznamená Švehlu

 
Prezident Miloš Zeman dnes během návštěvy Slovenska oznámil, že při příležitosti stého výročí vzniku Československa (ČSR) vyznamená někdejšího československého premiéra Antonína Švehlu (1873-1933). Zeman to řekl po schůzce se svým slovenským kolegou Andrejem Kiskou, se kterým odpoledne cestoval historickým vlakem z Hodonína do slovenských Topoľčianek.
29.07.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Švehla (12 článků) , Miloš Zeman (21264 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

Zeman s Kiskou vyrazili z Hodonína parním vlakem do Topoľčianek

 
Český prezident Miloš Zeman se slovenským protějškem Andrejem Kiskou dnes odjeli slavnostním parním vlakem z Hodonína do Topoľčianek. Jízda se uskutečnila při příležitosti oslav 100 let vzniku společného československého státu a přesně na den u příležitosti 95. výročí příjezdu prvního československého prezidenta T. G. Masaryka na zámek ve slovenském letovisku v Nitranském kraji, který se stal posléze jeho oblíbeným letním sídlem.
29.07.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

Zeman vyrazil s Kiskou vlakem k letnímu sídlu Masaryka. Za jízdy obědvali bůček a roládu

 
Český prezident Miloš Zeman se slovenským protějškem Andrejem Kiskou v neděli společně vyrazili vlakem z Hodonína do Topoľčianek. Jízda z rodiště prvního československého prezidenta T. G. Masaryka k zámku v jihoslovenské obci, který byl Masarykovým letním sídlem, se stala součástí vzpomínkových akcí ke 100. výročí vzniku Československa. Na nádraží v Topoľčiankách vítaly prezidenty desítky lidí.
29.07.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

Miloš Zeman a Andrej Kiska dnes pojedou společně vlakem v Masarykově salónním vagonu

 
Český prezident Miloš Zeman se slovenským protějškem Andrejem Kiskou dnes společně pojedou vlakem z Hodonína do Topoľčianek. Cesta má několik symbolických rovin. V Hodoníně položí květiny k památníku tamějšího rodáka T. G. Masaryka, prvního československého prezidenta. A do slovenského městečka v Nitranském kraji pojedou přesně 95 let poté, co tam Masaryk přijel poprvé. Topoľčianky pak byly řadu let jeho oblíbeným letním sídlem. Zároveň společnou jízdou oslaví letošní stoleté výročí vzniku Československa.
29.07.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

Prezident republiky uskuteční cestu vlakem na Slovensko

 
Prezident republiky Miloš Zeman společně s prezidentem Slovenské republiky Andrejem Kiskou uskuteční v neděli dne 29. července 2018 u příležitosti připomínky stého výročí vzniku Československa cestu vlakem z Hodonína do Topoľčianek.
27.07.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

Fakáč, scvrklá řiť, Kiska, NSDAP. Co se to, proboha, děje na Slovensku? Čtěte a sledujte VIDEO

 
Léto je časem hudebních festivalů pod širým nebem, kde se scházejí tisíce mladých lidí. A ty zase lákají politiky, kteří o mládeži a budoucnosti rádi hovoří. Na slovenském hudebním festivalu Pohoda se tak mládeži ukázal prezident Andrej Kiska. A rozhodně nemínil skončit jen u přání dobré zábavy.
11.07.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (284 článků)

Gauneři drží naši zemi v hrsti, bouřil Kiska a vytáhl i vraždu Kuciaka. Kotlebovci zuřili

 
Slovenský prezident Andrej Kiska dnes kritizoval poměry na Slovensku a neřešení palčivých problémů společnosti. Ve zprávě o stavu země v parlamentu upozornil na pochybení při vyšetřování vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky a zmínil i protesty proti předchozí vládě premiéra Roberta Fica jako reakci na zmíněnou vraždu a jako projev nespokojenosti se stavem země. Premiér Peter Pellegrini v reakci označil hodnocení vývoje v zemi ze strany prezidenta za příliš negativní.
13.06.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

Kiska sepsul poměry na Slovensku, kotlebovci vybuřovali

 
Slovenský prezident Andrej Kiska ve středu kritizoval poměry na Slovensku a neřešení palčivých problémů společnosti. Ve zprávě o stavu země prezident upozornil na pochybení při vyšetřování vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky a zmínil i protesty proti předchozí vládě premiéra Roberta Fica jako reakci na zmiňovanou vraždu a jako projev nespokojenosti se stavem země. Kiskův projev narušili poslanci krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko. 
13.06.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

Kiska hovořil k poslancům o roztahujících se gaunerech. Kotlebovce vyhnali ze sálu poté, co jej nazvali vlastizrádcem

 
Slovenský prezident Andrej Kiska na půdě Národní rady Slovenské republiky přednesl projev o stavu země. Lídr nejsilnější vládní strany Smer Robert Fico, který sice již není premiérem, ale všechny ujišťuje, že z politické scény nemizí, si Kiskova slova za rámeček nedá. Kiska nenechal na současné vládě nit suchou. O rozruch se postarali i radikálové ze strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko. Kisku označili za vlastizrádce.
13.06.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

VIDEO Lidé se bojí Ruska. Vím to, řekl Andrej Kiska. Na Slovensku se mu přihodilo něco, co stojí za vidění

 
Letní sezóna je v plném proudu, vedro žene lidi k vodě a spotřeba zmrzliny roste. Jenže vedro ne vedro, politici dál pracují na plné obrátky. V Česku se sestavuje vláda a klid rozhodně nepanuje ani na slovenské politické scéně. O rozruch se postarali slovenský prezident Andrej Kiska a bývalý premiér Robert Fico. Nahlédněte.
11.06.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků) , Andrej Kiska (284 článků)

Je to vážné. Kiska schytal další tvrdou ránu: Pokrytec! Dennodenně se odvolává na smrt Kuciaka a Kušnírové, ale baví se s vrahy Cervanové

 
Investigativní novinář Martin Hanus z redakce Postoj.sk v těchto dnech uvádí knihu o vraždě studentky Ludmily Cervanové s názvem Hra skončila. Jeho dílo velmi ocenil poslanec Martin Glváč ze SMERu. I přestože mladá medička byla zavražděna před více než čtyřiceti lety, dodnes se vedou ostré polemiky o vině sedmi odsouzených mužů z Nitry. Slovenský server ParlamentnéListy.sk poukázal na to, že velmi kritizován je nyní v souvislosti s touto kauzou prezident Andrej Kiska, ten se totiž koncem loňského roku na otevření klubu Pod lampou s dvojicí odsouzených vrahů bavil.
03.06.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (284 článků)

Čachrář Andrej Kiska? Na prezidenta Slovenska praskají divné věci

 
Se zajimavým zjištěním o zdrojích financování prezidentské kampaně slovenského prezidenta Andreje Kisky přišla ve středuTV Markíza. Ta informovala, že jak svou neoficiální, tak i oficiální prezidentskou kampaň hradil přes společnost KTAG, které je spolumajitelem.
24.05.2018 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (284 článků)

Trump, Putin, Merkelová? Ne, Češi věří nejvíc Zemanovi

 
Pro Čechy je mezi osobnostmi světové politiky nejdůvěryhodnější prezident Miloš Zeman, za ním skončili slovenský protějšek Andrej Kiska a hlava francouzského státu Emmanuel Macron. V dubnovém průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) však ani tito politici nezískali důvěru nadpoloviční většiny respondentů. Zprávu převzala ČTK.
23.05.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků) , Andrej Kiska (284 článků) , Emmanuel Macron (240 článků)

Demonstrace síly vůči Rusku? Znepokojuje mě zbabělost slovenských politiků, napsal Eduard Chmelár

 
Slovenský historik a politický a mediální analytik Eduard Chmelár kroutí hlavou nad tím, co činí slovenští politici v čele s prezidentem Andrejem Kiskou. Prý se snaží demonstrovat sílu vůči Rusku, zvyšovat napětí mezi Ruskem a EU a nadále komplikovat jejich vzájemné vztahy. Komplikovat vztahy s Ruskem přitom podle Chmelára není ve slovenském národním zájmu.
22.05.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (284 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »