Články k osobnosti

Andrej Kiska

  4. prezident Slovenska

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Kiska »
 

Kiska vyznamenal exministryni Burešovou a herce Abrháma. Metál dostal i zabitý Kuciak a Meky Žbirka

 
Vysokými státními vyznamenáními dnes slovenský prezident Andrej Kiska ocenil mimo jiné herce Josefa Abrháma a in memoriam někdejší političku a advokátku Dagmar Burešovou. Slavnostní ceremoniál předávání vyznamenání se konal u příležitosti oslav státního svátku 26. výročí vzniku Slovenska, který připadá na 1. ledna. Celkem Kiska vyznamenal 30 osob, spolu s Abrhámem a Burešovou také in memoriam zavražděného novináře Jána Kuciaka či zpěváka Miroslava Žbirku.
08.01.2019 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (172 článků) , Miroslav Žbirka (23 článků) , Andrej Kiska (330 článků) , Dagmar Burešová (5 článků)

Kiska vyznamenal Jána Kuciaka, Dagmar Burešovou či Josefa Abrháma

 
Prezident Slovenské republiky Andrej Kiska udělil zavražděnému novináři Jánu Kuciakovi státní vyznamenání Řád Ľudovíta Štúra I. třídy in memoriam za zásluhy o rozvoj demokracie a rozvoj v oblasti žurnalistiky. Oceněny byly i české osobnosti.
08.01.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (172 článků) , Andrej Kiska (330 článků) , Dagmar Burešová (5 článků)

Kiska v posledním novoročním projevu litoval vraždy Kuciaka a chválil Slováky

 
Vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové změnila loňský rok. V novoročním projevu to v úterý prohlásil slovenský prezident Andrej Kiska. Slováci museli po tomto hrozném činu odložit růžové brýle, společnost ale podle něj obstála. Jak Kiska ve své řeči poznamenal, k občanům takto promluvil naposledy; potvrdil tak, že už se o vrcholnou funkci nebude ucházet.
01.01.2019 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (330 článků)

Kiska hodnotil loňský rok: Byl to rok zápasu o slušnost a spravedlnost. Extremisté pohrdají svobodou

 
Rok 2018 se na Slovensku zařadil k průlomovým osmičkovým rokům. Míní to alespoň prezident Andrej Kiska, jenž to řekl v novoročních slovech. Důvodem je vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Píše to server Novinky.cz.
01.01.2019 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (330 článků)

Fico se ostře navezl do prezidenta: „Kiska je politický analfabet bez názoru“

 
Poslanec a předseda nejsilnější slovenské parlamentní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Robert Fico dnes v diskusi na internetové televizi Tablet.tv označil hlavu slovenského státu Andreje Kisku za „politického analfabeta“. Expremiér tak podle slovenských médií reagoval na prezidentův výrok přirovnávající letošní rok k roku 1998. Před dvaceti lety přitom na Slovensku skončila vláda Vladimíra Mečiara, zatímco v roce 2018 po protestech veřejnosti odstoupil z funkce premiéra právě Fico.
18.12.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (887 článků) , Andrej Kiska (330 článků) , Vladimír Mečiar (44 článků)

Kiska? Tajtrlík USA proti Rusku, řekl PL kandidát na prezidenta Slovenska, soudce Nejvyššího soudu

 
ROZHOVOR Andrej Kiska není politik, ale tajtrlík, který odříká z papíru, co mu napíšou. A dokonce i s gramatickými chybami, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz někdejší slovenský ministr spravedlnosti, soudce Nejvyššího soudu Slovenské republiky, kterému v minulosti předsedal, a nově i kandidát na slovenského prezidenta Štefan Harabin. Muž ostře provokativních a nekonformních názorů se mediálních nálepek nebojí. „Celý život dělám soudce. Věnuji se trestnímu právu. Média mě nezajímají. Ostatně, kdybych jako soudce bral ohled na média, tak bych nikdy nemohl rozhodnout,“ říká Harabin. Slovensko je podle Harabina v krizi, kdy důvěru občanů „ztrácí pomalu každá instituce v zemi“ a je potřeba nastolit pořádek. I proto se muž, který se ve slovenské justici pohybuje od 80. let minulého století, dle svých slov rozhodl kandidovat na prezidenta.
14.12.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (330 článků)

„Kiska je prázdná bublina, navozil by k nám tisíce migrantů,“ zaútočil expremiér Fico

 
Předseda nejsilnější slovenské vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) a někdejší premiér Robert Fico označil současného prezidenta Andreje Kisku za „prázdnou bublinu“, která nadává na vlastní stát. Slovensko potřebuje jiného prezidenta, kterého budou přijímat ve světě, prohlásil Fico, Kiskův častý kritik, v televizi TA3.
09.12.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (887 článků) , Andrej Kiska (330 článků)

Prázdná bublina. Kdyby mohl, navozí na Slovensko tisíce migrantů! Fico v televizi nebývale tvrdě zaútočil na Kisku

 
Bývalý slovenský premiér Robert Fico, jenž je předsedou nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie, si vzal na paškál současnou hlavu státu Slovenska Andreje Kisku. Označil ho za prázdnou bublinu nadávající na vlastní stát. Na základě Ficova rozhovoru v televizi TA3 to píší Novinky.cz.
09.12.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (887 článků) , Andrej Kiska (330 článků)

Ministr kvůli migračnímu paktu nabídl Kiskovi demisi. Prezident vyčkává

 
Slovenský prezident Andrej Kiska odložil rozhodnutí o demisi slovenského ministra zahraničí Miroslava Lajčáka (nestr. za Smer-SD). Vyčká na středeční jednání vlády, které by se mělo migračním paktem OSN zabývat. Prezident to v úterý sdělil novinářům. Po zamítnutí zmíněného dokumentu OSN slovenskou sněmovnou se Lajčák rozhodl minulý týden předat prezidentovi svou rezignaci.
04.12.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (330 článků)

Kiska: 17. listopad je nejdůležitější den v moderní historii země

 
Slovenský prezident Andrej Kiska označil 17. listopad, výročí takzvané sametové revoluce v Československu, za nejdůležitější den moderních dějin Slovenska. V tento den země podle něj oslavuje mládí, odvahu a svobodu. Zprávu přinesla ČTK.
17.11.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (330 článků)

Andrej Kiska při výročí: Češi a Slováci se spojili znovu- v úžasném projektu Evropské unie

 
Slováci si právě dnes připomínají sté výročí podpisu Svatomartinské deklarace, skrze kterou se jejich předci přihlásili ke společnému státu s Čechy, a stvořili tak Československo. Na oslavy stého výročí podpisu deklarace přijeli i čeští politici v čele s prezidentem Milošem Zemanem. Jako první v Martině promluvil jeho slovenský protějšek Andrej Kiska, který si dovolil doplnit jedno slavné heslo T. G. Masaryka.
30.10.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Andrej Kiska (330 článků)

GLOSA: Nevyléčitelný komplex Slováků. Nedokáží si přiznat, že je Češi před 100 lety zachránili

 
GLOSA: Rozchody patří k životu, jen malí lidé ale nezvládají přijmout fakt, že neznamenají vymazání společné minulosti. A stejně je to s národy. Česko si o víkendu ve velkém připomínalo 100. výročí vzniku společného československého státu. Slovenský prezident Andrej Kiska (55) ho trávil na Pražském hradě, protože u našich východních sousedů o zrodu republiky taktně pomlčeli. Je to další z důkazů o tom, že Slovenský štát nebylo zaškobrtnutí, nýbrž demonstrace slovenské povahy v ryzí podobě.
30.10.2018 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (330 článků)

Zeman sklidil na Slovensku potlesk za slova o EU. A smích za vtip o sobě

 
Prezident Miloš Zeman spolu s dalšími představiteli českého státu přijel na Slovensko, aby zde spolu se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou oslavil sté výročí podpisu Martinské deklarace, skrze kterou se Slováci přihlásili k myšlence československého státu. Během jeho projevu se mnohokrát ozval potlesk i smích. Zeman mimo jiné vychválil Evropskou unii.
30.10.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Andrej Kiska (330 článků)

VIDEO Ještě jedno vystoupení Andreje Kisky v Praze. Dost nezvyklé

 
Zatímco český prezident Miloš Zeman rozdával na Hradě státní vyznamenání a oceňoval např. padlé české hrdiny z Afghánistánu, ale vedle nich i zpěváka Michala Davida, publicistu Erika Besta nebo miliardáře Pavola Krúpu, v pražské Lucerně si lidé připomínali sté narozeniny republiky po svém. V jednu chvíli se sálem rozlehl jásot a bouřlivý potlesk. Na tamní pódium také vystoupil prezident. Slovenský prezident Andrej Kiska, který pronesl závažná slova.
29.10.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1417 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Andrej Kiska (330 článků)

Český rozhlas Radiožurnál odvysílá rozhovor se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou

 
V pondělním pořadu Host Lucie Výborné na stanici Český rozhlas Radiožurnál promluví prezident Slovenské republiky Andrej Kiska.
29.10.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (63 článků) , Andrej Kiska (330 článků)

Kiska i šéf Sněmovny položili v Bratislavě věnce k soše Štefánika

 
Položením věnců k soše spoluzakladatele Československa (ČSR) Milana Rastislava Štefánika v Bratislavě si dnes slovenský prezident Andrej Kiska a šéf parlamentu Andrej Danko připomněli výročí založení ČSR. Oba vedoucí představitelé Slovenska při této příležitosti označili Štefánika za přední osobnost v dějinách země. Zprávu přinesla ČTK.
28.10.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (330 článků)

Přání ke 100 letům poslala britská královna i afghánský prezident

 
Blahopřejný dopis k výročí sto let od vzniku samostatného Československa poslala na Pražský hrad i britská královnaAlžběta II, afghánský prezident Ašraf Ghaní, italský prezident Sergio Mattarella či generální guvernér Austrálie Peter Cosgrove. Dopisem gratuloval i slovenský prezident Andrej Kiska a španělský král Felipe VI. Spolu s přáním státníci vyjádřili zájem na pokračování dobrých vztahů s Českou republikou. Hrad o tom dnes informoval na svém webu. České republice dnes k svátku jménem USA poblahopřál i americký ministr zahraničí Mike Pompeo.
27.10.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (330 článků) , Sergio Peter (3 články)

Česku ke 100 letům popřála i britská královna. Z Afghánistánu děkovali za vojáky

 
Blahopřejný dopis k výročí sto let od vzniku samostatného Československa poslala na Pražský hrad i britská královna Alžběta II, afghánský prezident Ašraf Ghaní, italský prezident Sergio Mattarella či generální guvernér Austrálie Peter Cosgrove. Dopisem gratuloval i slovenský prezident Andrej Kiska a španělský král Felipe VI. Spolu s přáním státníci vyjádřili zájem na pokračování dobrých vztahů s Českou republikou. Hrad o tom v pátek informoval na svém webu.
27.10.2018 02:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (330 článků) , Sergio Peter (3 články)

Kiska prohrál soud s vlastníkem pozemku v Tatrách. Na vašem místě bych se vzdal funkce, řekl mu soudce

 
Slovenský prezident Andrej Kiska prohrál soud o pozemky pod Tatrami. Soudce se následně nechal slyšet, že být slovenskou hlavou státu, vzdá se funkce. Textu v Hospodářských novinách si povšiml server Echo24.cz.
26.10.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (330 článků)

Zemanovi při setkání s Macronem „spadla čelist“. Babiš návštěvu objal kolem zad

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron je na návštěvě Česka, kde v pátek večer jednal na Hradě se svým českým protějškem Milošem Zemanem. „Hradního pána“ na fotografové na jedné z momentek zachytili s hodně otevřenými ústy, zřejmě při vřelém pozdravu. Macrona pak čekala schůzka v Kramářově vile s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Šéf české vlády svému francouzskému partnerovi na úvodní tiskové konferenci tykal a ocenil, že tu prezident stráví noc. Důvěrně ho objal kolem zad a slíbil mu největší sbírku francouzských malířů v Evropě.
26.10.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (330 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »