Články k osobnosti

Andrej Kiska

  4. prezident Slovenska

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Kiska »
 

„Kiska je prázdná bublina, navozil by k nám tisíce migrantů,“ zaútočil expremiér Fico

 
Předseda nejsilnější slovenské vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) a někdejší premiér Robert Fico označil současného prezidenta Andreje Kisku za „prázdnou bublinu“, která nadává na vlastní stát. Slovensko potřebuje jiného prezidenta, kterého budou přijímat ve světě, prohlásil Fico, Kiskův častý kritik, v televizi TA3.
09.12.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (881 článků) , Andrej Kiska (324 článků)

Prázdná bublina. Kdyby mohl, navozí na Slovensko tisíce migrantů! Fico v televizi nebývale tvrdě zaútočil na Kisku

 
Bývalý slovenský premiér Robert Fico, jenž je předsedou nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie, si vzal na paškál současnou hlavu státu Slovenska Andreje Kisku. Označil ho za prázdnou bublinu nadávající na vlastní stát. Na základě Ficova rozhovoru v televizi TA3 to píší Novinky.cz.
09.12.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (881 článků) , Andrej Kiska (324 článků)

Ministr kvůli migračnímu paktu nabídl Kiskovi demisi. Prezident vyčkává

 
Slovenský prezident Andrej Kiska odložil rozhodnutí o demisi slovenského ministra zahraničí Miroslava Lajčáka (nestr. za Smer-SD). Vyčká na středeční jednání vlády, které by se mělo migračním paktem OSN zabývat. Prezident to v úterý sdělil novinářům. Po zamítnutí zmíněného dokumentu OSN slovenskou sněmovnou se Lajčák rozhodl minulý týden předat prezidentovi svou rezignaci.
04.12.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (324 článků)

Kiska: 17. listopad je nejdůležitější den v moderní historii země

 
Slovenský prezident Andrej Kiska označil 17. listopad, výročí takzvané sametové revoluce v Československu, za nejdůležitější den moderních dějin Slovenska. V tento den země podle něj oslavuje mládí, odvahu a svobodu. Zprávu přinesla ČTK.
17.11.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (324 článků)

Andrej Kiska při výročí: Češi a Slováci se spojili znovu- v úžasném projektu Evropské unie

 
Slováci si právě dnes připomínají sté výročí podpisu Svatomartinské deklarace, skrze kterou se jejich předci přihlásili ke společnému státu s Čechy, a stvořili tak Československo. Na oslavy stého výročí podpisu deklarace přijeli i čeští politici v čele s prezidentem Milošem Zemanem. Jako první v Martině promluvil jeho slovenský protějšek Andrej Kiska, který si dovolil doplnit jedno slavné heslo T. G. Masaryka.
30.10.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22278 článků) , Andrej Kiska (324 článků)

GLOSA: Nevyléčitelný komplex Slováků. Nedokáží si přiznat, že je Češi před 100 lety zachránili

 
GLOSA: Rozchody patří k životu, jen malí lidé ale nezvládají přijmout fakt, že neznamenají vymazání společné minulosti. A stejně je to s národy. Česko si o víkendu ve velkém připomínalo 100. výročí vzniku společného československého státu. Slovenský prezident Andrej Kiska (55) ho trávil na Pražském hradě, protože u našich východních sousedů o zrodu republiky taktně pomlčeli. Je to další z důkazů o tom, že Slovenský štát nebylo zaškobrtnutí, nýbrž demonstrace slovenské povahy v ryzí podobě.
30.10.2018 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (324 článků)

Zeman sklidil na Slovensku potlesk za slova o EU. A smích za vtip o sobě

 
Prezident Miloš Zeman spolu s dalšími představiteli českého státu přijel na Slovensko, aby zde spolu se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou oslavil sté výročí podpisu Martinské deklarace, skrze kterou se Slováci přihlásili k myšlence československého státu. Během jeho projevu se mnohokrát ozval potlesk i smích. Zeman mimo jiné vychválil Evropskou unii.
30.10.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22278 článků) , Andrej Kiska (324 článků)

VIDEO Ještě jedno vystoupení Andreje Kisky v Praze. Dost nezvyklé

 
Zatímco český prezident Miloš Zeman rozdával na Hradě státní vyznamenání a oceňoval např. padlé české hrdiny z Afghánistánu, ale vedle nich i zpěváka Michala Davida, publicistu Erika Besta nebo miliardáře Pavola Krúpu, v pražské Lucerně si lidé připomínali sté narozeniny republiky po svém. V jednu chvíli se sálem rozlehl jásot a bouřlivý potlesk. Na tamní pódium také vystoupil prezident. Slovenský prezident Andrej Kiska, který pronesl závažná slova.
29.10.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1408 článků) , Miloš Zeman (22278 článků) , Andrej Kiska (324 článků)

Český rozhlas Radiožurnál odvysílá rozhovor se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou

 
V pondělním pořadu Host Lucie Výborné na stanici Český rozhlas Radiožurnál promluví prezident Slovenské republiky Andrej Kiska.
29.10.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (63 článků) , Andrej Kiska (324 článků)

Kiska i šéf Sněmovny položili v Bratislavě věnce k soše Štefánika

 
Položením věnců k soše spoluzakladatele Československa (ČSR) Milana Rastislava Štefánika v Bratislavě si dnes slovenský prezident Andrej Kiska a šéf parlamentu Andrej Danko připomněli výročí založení ČSR. Oba vedoucí představitelé Slovenska při této příležitosti označili Štefánika za přední osobnost v dějinách země. Zprávu přinesla ČTK.
28.10.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (324 článků)

Přání ke 100 letům poslala britská královna i afghánský prezident

 
Blahopřejný dopis k výročí sto let od vzniku samostatného Československa poslala na Pražský hrad i britská královnaAlžběta II, afghánský prezident Ašraf Ghaní, italský prezident Sergio Mattarella či generální guvernér Austrálie Peter Cosgrove. Dopisem gratuloval i slovenský prezident Andrej Kiska a španělský král Felipe VI. Spolu s přáním státníci vyjádřili zájem na pokračování dobrých vztahů s Českou republikou. Hrad o tom dnes informoval na svém webu. České republice dnes k svátku jménem USA poblahopřál i americký ministr zahraničí Mike Pompeo.
27.10.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (324 článků) , Sergio Peter (3 články)

Česku ke 100 letům popřála i britská královna. Z Afghánistánu děkovali za vojáky

 
Blahopřejný dopis k výročí sto let od vzniku samostatného Československa poslala na Pražský hrad i britská královna Alžběta II, afghánský prezident Ašraf Ghaní, italský prezident Sergio Mattarella či generální guvernér Austrálie Peter Cosgrove. Dopisem gratuloval i slovenský prezident Andrej Kiska a španělský král Felipe VI. Spolu s přáním státníci vyjádřili zájem na pokračování dobrých vztahů s Českou republikou. Hrad o tom v pátek informoval na svém webu.
27.10.2018 02:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (324 článků) , Sergio Peter (3 články)

Kiska prohrál soud s vlastníkem pozemku v Tatrách. Na vašem místě bych se vzdal funkce, řekl mu soudce

 
Slovenský prezident Andrej Kiska prohrál soud o pozemky pod Tatrami. Soudce se následně nechal slyšet, že být slovenskou hlavou státu, vzdá se funkce. Textu v Hospodářských novinách si povšiml server Echo24.cz.
26.10.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (324 článků)

Zemanovi při setkání s Macronem „spadla čelist“. Babiš návštěvu objal kolem zad

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron je na návštěvě Česka, kde v pátek večer jednal na Hradě se svým českým protějškem Milošem Zemanem. „Hradního pána“ na fotografové na jedné z momentek zachytili s hodně otevřenými ústy, zřejmě při vřelém pozdravu. Macrona pak čekala schůzka v Kramářově vile s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Šéf české vlády svému francouzskému partnerovi na úvodní tiskové konferenci tykal a ocenil, že tu prezident stráví noc. Důvěrně ho objal kolem zad a slíbil mu největší sbírku francouzských malířů v Evropě.
26.10.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (324 článků) , Emmanuel Macron (336 článků)

Kiska prohrál soud o pozemek, podle soudce by měl složit funkci a zmizet ze Slovenska

 
Slovenský prezident Andrej Kiska v pátek prohrál prvoinstanční soud o vlastnictví pozemku. Soudce pak na prezidenta zaútočil slovy, že Kiska by se měl vzdát funkce, opustit politiku a vystěhovat se ze Slovenska. Výrok vyvolal velkou pozornost. Kiska se prostřednictvím své kanceláře vyjádřil, že chápe emoce žalobcovy rodiny a že rozhodnutí soudu respektuje, soudcova slova ho ale překvapila. Zváží další postup vzhledem ke "zjevné zaujatosti a nenávisti" soudce, který výpadem poškodil rozhodnutí pozitivní pro žalobce. 
26.10.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (324 článků)

Kiska vítal „přítele“ Macrona: Jsme spolu v úžasném projektu EU. Unie není problém, ale řešení všech problémů

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron míří do Česka. Nejprve se však setkal se slovenskou hlavou státu Andrejem Kiskou.
26.10.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (324 článků) , Emmanuel Macron (336 článků)

Macron varoval před zabitím Evropy. Přes Bratislavu zamíří do Prahy

 
Češi a další občané zemí visegrádské čtyřky (V4) by si měli vzít za své heslo „Evropa jsme my“. Členské státy by měly přestat dělat z Evropské unie obětního beránka, na kterého svalují vinu, když se jim to hodí. EU potřebuje další integraci a nebude se ohlížet na země, které by ji chtěly jen blokovat. V rozhovoru pro Hospodářské noviny a další tři média ze zemí V4 to uvedl francouzský prezident Emmanuel Macron. Ten v pátek zavítá na Slovensko, kde se setká se svým protějškem Andrejem Kiskou, premiérem Peterem Pellegrinim a zúčastní se debaty s veřejností. Odpoledne Macron odletí do Česka, kde má na programu schůzku s prezidentem Milošem Zemanem i s premiérem Andrejem Babišem.
26.10.2018 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15430 článků) , Miloš Zeman (22278 článků) , Andrej Kiska (324 článků) , Emmanuel Macron (336 článků)

FOTO DNE: Takhle jste Zemana ještě neviděli. Limuzínu vyměnil za dodávku

 
Velmi netradiční způsob dopravy zvolil prezident Miloš Zeman při cestě na jednání s týmem svých poradců. Místo luxusní limuzíny, kterou brázdí silnice běžně, totiž nasedl do obyčejné staré dodávky. S experty hlava státu jednala o energetice. Zeman si letos vyzkoušel i další ne zcela tradiční dopravní prostředky. V létě se svezl se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou parním vlakem, společně pak oba státníci vyzkoušeli i kočár s koňským spřežením.
21.10.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22278 článků) , Andrej Kiska (324 článků)

Vznik Československa byl zázrak, soudí slovenský prezident

 
Vznik Československa v roce 1918 jako spojení dvou národů s odlišnou historií, mentalitou či s rozdíly v kultuře a ekonomice byl zázrak, řekl dnes slovenský prezident Andrej Kiska v projevu na recepci u příležitosti 100. výročí vzniku společného státu Čechů a Slováků. 
17.10.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (324 článků)

Macron míří do Česka. Sejde se s Babišem i Zemanem, oslaví i vznik Československa?

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron navštíví 27. října Českou republiku, kam přicestuje ze Slovenska. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na Elysejský palác. V Praze se hlava francouzského státu setká s českým prezidentem Milošem Zemanen a premiérem Andrejem Babišem. Den předtím bude Macron v Bratislavě obdobně jednat se svým protějškem Andrejem Kiskou a premiérem Peterem Pellegrinim.
17.10.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15430 článků) , Andrej Kiska (324 článků) , Emmanuel Macron (336 článků) , Miloš Zeman (22278 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »