Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

STAN: Zdržme se všichni vyjádření, která mohou ovlivnit nezávislou práci justice

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Podle zástupců hnutí STAN musí nyní nezávisle, bez jakéhokoli ovlivňování pracovat orgány, které k tomu mají zákonné pověření.
04.12.2019 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Komunista Grospič jasně: Čapí hnízdo není nový případ, Sněmovna už Babiše vydala

 
Kauza Čapí hnízdo není po dnešním rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který zrušil usnesení o zastavení stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), novým případem. Imunitní výbor i Sněmovna už v tomto volebním období o vydání předsedy vlády rozhodly. ČTK to sdělil předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM).
04.12.2019 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Stanislav Grospič (159 článků)

Šéf poslanců ČSSD kvůli Babišovi opatrně dloubl do ANO

 
Hnutí ANO by mělo začít přemýšlet o tom, jestli by neměl někdo vystřídat Andreje Babiše (ANO) na postu premiéra, míní šéf poslanců koaliční ČSSD Jan Chvojka. Reagoval tak na obnovení Babišova trestního stíhání.
04.12.2019 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Jan Chvojka (192 článků)

Šéf ODS mluvil o Babišově tenisu s kmotry. Ale příšerně se to proti němu otočilo. Premiér nám totiž poslal SMS a jména, ze kterých se Fialovi zatmí

 
Podle předsedy ODS, která se v aktuálních měřeních pohybuje kolem deseti procent preferenčních hlasů, „každý ví“, že současný premiér Andrej Babiš hrál tenis s kmotry. Předseda občanských demokratů v OVM dále uvedl, že s nimi zakladatel ANO dělal kšefty. Obou aktérů této slovní výměny jsme se zeptali na detaily. Zatímco předseda Fiala si v pondělí a úterý nenašel minutu na reakci, premiér Babiš, jak je jeho zvykem, reagoval promptně.
04.12.2019 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Jeho manželka dříve potratila, teď se těší na třetí dítě. Rakušan: „Asi to bude chlapec“

 
Na politické scéně nyní Vít Rakušan (STAN) řeší situaci kolem stíhání Andreje Babiše (ANO) a také auditní zprávy Evropské komise, která má potvrzovat, že je český premiér dál ve střetu zájmů. Doma ale má Rakušan zcela jiné starosti. Jeho rodina se připravuje na příchod třetího potomka. Blesk Zprávám šéf STAN řekl, že sám je ze třech dětí a na (patrně) syna se moc těší.
04.12.2019 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Vít Rakušan (44 článků)

Ivo Ištvan? Likvidují lidi! Pavel Blažek odpálil bombu. Padla vážná obvinění

 
Do XTV zavítal bývalý ministr spravedlnosti a poslanec za ODS Pavel Blažek. Mluvil o vyšetřování v civilní rozvědce a odposlouchávacích zařízeních. Nakousl i vztahy ministra Chovance a Andreje Babiše. Na současnou ministryni spravedlnosti si prý nemůže stěžovat. Prý si dokáže představit Lenku Bradáčovou jako prezidentku. Zato Ivo Ištván z Olomouce podle něj nikdy neměl dostat státní moc do ruky. „Protože s ní neumí zacházet,“ stěžoval si Blažek na „moravské bezpráví“.
04.12.2019 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Pavel Blažek (559 článků)

Babiš: Ulevilo se mi, premiérem zůstanu. Ať je předsedou ODS Novotný z Řeporyj

 
Premiér Andrej Babiš je stále přesvědčený o své nevinně v kauze Čapí hnízdo. Ve vysílání Rádia Impuls řekl, že proto odmítne případnou abolici prezidenta Miloše Zemana. Předseda vlády podle svých slov předpokládá, že se případ nakonec k soudu ani nedostane.
04.12.2019 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Miloš Zeman (23000 článků)

Odejděte z vrcholné politiky a umožněte nezávislé došetření kauzy Čapí hnízdo, vyzývají Piráti premiéra

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnovil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše a dalších osob. Kauza Čapí hnízdo tak patrně skončí u soudu. Piráti v tiskovém prohlášení vyzývají Andreje Babiše, aby odešel z vrcholné politiky a umožnil tak nezávislé došetření této kauzy.
04.12.2019 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Čapí hnízdo se vrací do hry. Babišovo stíhání obnoveno

 
Premiér Andrej Babiš je opět stíhán za dotaci pro Čapí hnízdo. Trestní kauzu obnovil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.
04.12.2019 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Babiš: Jsem teď šťastný

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) je prý v současné chvíli šťastný. Novinkám sdělil, že cítí velkou úlevu, že bylo zastaveno trestní stíhání jeho rodiny. Sám premiér Babiš je v kauze Čapí hnízdo znovu obviněn.
04.12.2019 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Kauzu Čapí hnízdo může rychle ukončit prezident. Ale na žádost Babiše neukončí

 
Obnovené trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) může být teoreticky brzy zase zastaveno. Prezident Miloš Zeman už dříve oznámil, že by v případě, který nyní nastal, mohl rozhodnout o takzvané abolici. Hrad avizoval, že by se k tomu mohl prezident vyjádřit ve čtvrtek. Babiš však o to podle svých slov nyní nestojí a prezident mu v tom vyjde vstříc.
04.12.2019 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Miloš Zeman (23000 článků)

Babiš se tu smál, slavil s Gottem a přišel o svobodu. Jak šel čas s Čapím hnízdem?

 
Kauza Čapí hnízdo spojená s českým premiérem Andrejem Babišem (ANO) se táhne už několik let. Podstatou případu je to, že společnost Farma Čapí hnízdo původně patřila Babišovu holdingu Agrofert. V prosinci 2007 se přeměnila na akciovou společnost s akciemi na majitele a později získala evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky, na niž by jako součást Agrofertu neměla nárok. Po několika letech se společnost pod Agrofert vrátila. Otázkou bylo, zda nedošlo k zneužití evropské dotace při jeho stavbě. Začátek celého případu sahá do roku 2006.
04.12.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Babiše se nebojí! Kdo je šéf žalobců Pavel Zeman, který dělá premiérovi problémy?

 
Řadí se k nejmocnějším lidem v České republice. Hájí spravedlnost a aktuálně znovu otevřel kauzu Čapí hnízdo, jinými slovy opět obvinil premiéra Andreje Babiše. Řeč je o nejvyšším státním zástupci Pavlu Zemanovi. Ač jde o muže, který si hodně tyká s právními předpisy, v soukromí jde o muže s velmi bohatou manželkou - Gabrielou Zemanovou.
04.12.2019 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Odstupte, rezignujte, nezatěžujte Česko, vyzývá opozice Babiše

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl rezignovat a nezatěžovat Českou republiku svými problémy. Takovými výzvami reaguje opozice na znovuobnovení kauzy Čapí hnízdo a připomíná i audit Evropské komise o tom, že je premiér ve střetu zájmů. Prezident se k věci vyjádří až zítra. Babiš zatím mlčí.
04.12.2019 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Právník: V tradičních demokraciích by už Babiš rezignoval

 
Vedoucí katedry evropského práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy Michal Tomášek upozorňuje, že české právo musí respektovat dotační práva Evropské unie, která jsou mu nadřazená. Řekl to v souvislosti s auditem Evropské komise, podle kterého je premiér Andrej Babiš ve střetu zájmů. Evropská komise podle něj může vymáhat vrácení problémových dotací, ale vše ještě bude předmětem soudního projednávání. „V tradičních demokraciích by ale každý politik i při daleko méně závažných podezřeních na svoji funkci rezignoval,“ prohlásil Tomášek.
04.12.2019 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Andrej Babiš znovu trestně stíhán kvůli Čapímu hnízdu: Monika Babišová je z kauzy venku

 
Je rozhodnuto. Premiér Andrej Babiš (65) bude znovu stíhán. Kauza Čapí hnízdo se vrací zpět státnímu zástupci Šarochovi, protože nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil jeho rozhodnutí. Ten bude muset posoudit připomínky Pavla Zemana a znova posoudit kauzu Čapí hnízdo. Trestní stíhání se ale už netýká rodinných příslušníků pana premiéra. Paní Monika si tedy může oddychnout.
04.12.2019 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Vysílali jsme: Zeman rozhodl o Čapím hnízdě. Babiš je znovu mezi obviněnými

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman na tiskové konferenci od 13 hodin oznámil, jak rozhodl o takzvané kauze Čapí hnízdo. V té šlo o obvinění z dotačního podvodu. Nejvyšší žalobce může zrušil usnesení o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO). A stejně postupoval v případě bývalé náměstkyně jihlavského primátora Jany Mayerové. Naopak Monika Babišová a zbytek Babišovy rodiny je z kauzy venku.
04.12.2019 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Babiš je v kauze Čapí hnízdo opět obviněn, manželka už ne

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil rozhodnutí o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a někdejší členky představenstva společnosti Farma Čapí hnízdo Jany Mayerové. Případ se tak vrací policii do fáze vyšetřování. Zeman to oznámil ve středu na tiskové konferenci.
04.12.2019 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Revoluce proti Babišovi? „Zablokujem Prahu! Vidláci mu nepomůžou.“ Přibývá výzev k akci

 
Audit Evropské komise, který obviňuje Andreje Babiše ze střetu zájmů a žádá po České republice nápravu ve věci dotací pro Agrofert, už vybudil ostré reakce. Ozývají se výzvy k blokádám a demonstracím, například od komentátora Jiřího Peheho, který jako příklady uvedl Hongkong, Chile nebo Libanon. Dle serveru Neovlivní.cz nebude EU proplácet dotace pro Agrofert a Česko tak bude muset platit ze svého.
04.12.2019 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Jiří Pehe (397 článků)

Střet zájmů premiéra Babiše: Česko má vrátit stamiliony

 
Perné dny má teď premiér Andrej Babiš (65, ANO). Z Bruselu přišel audit o střetu jeho zájmů, který je sice utajován, ale podle toho, co uniklo, může Česko ztratit stovky milionů. A dnes hodlá nejvyšší žalobce Pavel Zeman (47) sdělit své rozhodnutí, zda zvrátí zastavené stíhání premiéra v kauze údajného podvodu s dotacemi na Čapí hnízdo.
04.12.2019 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)