Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Dovolená Babišové lidi štve: Vyrachtanec kázal, ať jsme doma, ale žena řádí u moře, zuří

 
Andrej Babiš několikrát zopakoval, aby Češi letos raději nejezdili do zahraničí a podpořili domácí cestovní ruch. Monika Babišová ale i přesto vyrazila do Chorvatska, odkud sdílela řadu fotek na Instagramu. Místo toho, aby šla příkladem, nakonec jen rozvířila vášně u lidí v Česku.
20.07.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Lázně bez Arabů a Rusů, zato s Babišem v bahně. Expert zmínil vyhazovy a potíž voucherů

 
Léto v Česku je v plném proudu, zájem o některé české lázně je extrémní, říká doktor, lázeňský manažer a šéf Svazu léčebných lázní Eduard Bláha. Přiznává, že u systému s vouchery na 4000 Kč na lázeňské pobyty a služby došlo na chyby. Lidem se včas nesdělilo, jak fungují limity v lázních, a tak třeba do Třeboně, kde si bahna a masáží užíval premiér Andrej Babiš (ANO), se nyní běžný smrtelník nedostane. A vouchery nepřijímají ani v Luhačovicích. Navíc se zatím kvůli chybějící notifikaci Evropské komise neví, zda EU dodá potřebné peníze. Zda to někdo proplatí.
20.07.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Záchrana EU po Covidu? Hádali se o peníze

 
Ve vypjaté atmosféře řešili evropští lídři včetně českého premiéra Andreje Babiše (65, ANO), jak si rozdělit peníze na obnovu ekonomik po pandemii. Ani po třech dnech ale společnou řeč nenašli.
20.07.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Kalousek o kandidatuře na prezidenta, absťáku i soudu s Babišem: „Donutím ho k omluvě“

 
Příští Poslanecká sněmovna bude bez Miroslava Kalouska. Bývalý ministr financí, někdejší předseda KDU-ČSL a spoluzakladatel TOP 09 nebude příští rok na podzim kandidovat. Sám si ale nechává otevřená vrátka pro případné další volby. V obsáhlém rozhovoru pro Blesk Zprávy Kalousek mluvil v první části o rodině i úsporách. Druhá část je o politice. O kandidatuře na prezidenta i o vztahu s premiérem Andrejem Babišem, se kterým se soudí.
20.07.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků) , Miroslav Kalousek (7106 článků)

Michálek tlačí na vládu. Pokud kabinet nebude jednat, svolá mimořádnou schůzi PS

 
Piráti požadují po vládě, aby předložila novelu zákona o státním zastupitelství. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek hrozí, že by v případně nečinnosti vládní koalice v této věci mohla být svolána mimořádná schůze Poslanecké sněmovny. Premiér Andrej Babiš (ANO) Deníku N sdělil, že je třeba návrh znovu posoudit protikorupční radou vlády. Návrh čeká na projednání vládou od 23. srpna loňského roku.
19.07.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Vojtěch chce po chaosu na severu Moravy hlavu šéfky hygieniků. „Ať mě odvolá,“ vzkazuje Svrčinová

 
Poté, co lidé v Moravskoslezském kraji museli v pátek s okamžitou platností nasadit roušky a zrušit větší akce, ocitla se šéfka krajské hygieny Pavla Svrčinová pod palbou kritiky. V neděli její rychlé rozhodnutí sepsul ve svém pravidelném hlášení Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO), ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) šel ještě dál a vyzval hygieničku k rezignaci.  Svrčinová uvedla, že jí to ministr naznačil už v sobotu.
19.07.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků) , Vojtěch Adam (914 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Smrt na železnici: Babiš zaútočil na opozici

 
Premiér Andrej Babiš ve svém týdenním souhrnu „Čau lidi“ komentoval, jak pokračuje jednání v Bruselu o rozpočtu Evropské unie na příští sedmileté období. Vedle souhrnu tvrdého vyjednávání shrnoval i domácí události, přičemž neopomněl tragické dění na železnici. Podle premiéra jde o „selhání jedinců, nikoliv o selhání systému“. Zabránit tomu prý mohl mimo jiného i elektronický tachograf pro strojvedoucí, který by byl ve vlacích po schválení zákona o drahách Sněmovnou. Ten je však i kvůli opozici stále „zabrzděný“.
19.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

„Každý z nás platíme Itálii sekyru za přijetí eura.“ Jak? Markéta Šichtařová popisuje neuvěřitelnou souvislost

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Už třetí den se v Bruselu dohadují na summitu EU lídři členských zemí o unijním fondu obnovy ekonomik po koronavirové krizi a budoucím sedmiletém rozpočtu. Podle Markéty Šichtařové Fond obnovy EU nebude výhodný ani pro Českou republiku, ani pro Evropu samotnou. Nemyslí si však, že ti poslanci, kteří svým hlasováním zavázali premiéra Andreje Babiše k tomu, aby vznik fondu podpořil, si uvědomovali, k čemu tím společnost tlačí. Z většiny totiž mluví prostá naivita v kombinaci s neodvahou hlasovat podle svého svědomí, ale proti naivním představám jejich voličů.
19.07.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

ČR si vyjednala ze všech zemí nejvyšší nárůst peněz, hlásí Babiš

 
Česko by mohlo z unijního fondu obnovy díky změně kritérií získat téměř o 2,8 miliardy eur (75 miliard korun) více, než podle původního návrhu Evropské komise. Po skončení sobotního druhého dne summitu Evropské unie věnovaného fondu obnovy ekonomik po koronavirové krizi a budoucímu sedmiletému rozpočtu to prohlásil český premiér Andrej Babiš.
19.07.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Ústupek EU vůči ČR? Při jednání o sporném rozpočtu zaznívají kompromisy

 
Druhý den jednání o rozpočtu, jehož se účastní premiéři jednotlivých unijních zemí včetně Andreje Babiše (ANO), přináší kompromisy vůči některým členským zemím. Na ruku se snaží jít především nejhlasitějším kritikům. Zdaleka nejvyšší mimořádné navýšení návrh přináší pro Českou republiku. Dostat bychom mohli až o téměř 27 miliard korun více, než se očekávalo. O navýšení informoval ČRo Radiožurnál.
18.07.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Že Babiš sází na marketing? To Kalousek se Schwarzenbergem taky, říká politolog

 
O TOP 09 se dnes často mluví jako o tradiční konzervativní straně. Politolog Josef Mlejnek však na tuto stranu nabízí trochu jiný pohled. Pohled, který naznačuje, že politická strategie TOP 09 se v roce 2009 tolik nelišila od toho, s čím dnes pracuje Andrej Babiš (ANO).
18.07.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Boj o miliardy po koronaviru: V Bruselu hasí hrozbu zablokování, Babiš chce rozdělit méně

 
Po pátečním bezvýsledném rokování začal dnes v Bruselu druhý den summitu lídrů zemí Evropské unie, kteří jednají o fondu obnovy unijních ekonomik a o budoucím sedmiletém rozpočtu. Předseda Evropské rady Charles Michel předložil prezidentům a premiérům nový návrh vycházející z kritiky od takzvaných šetrných zemí, které chtěly velikost fondu snížit. Podle dokumentu, který má ČTK k dispozici, se ovšem celkový objem balíku 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun) nemění, ale 50 miliard původně plánovaných na granty se má přesunout na úvěry.
18.07.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Dovolená Moniky Babišové: Koronaviru se nebojí, v Chorvatsku si užívá u moře

 
Monika Babišová (47) tráví dovolenou bez manžela v Chorvatsku. Přestože v zemi za poslední dobu přibylo nakažených koronavirem, žena premiéra Andreje Babiše se ničeho nebojí. Na svém instagramovém profilu se naopak pochlubila, jak si užívá sluníčka u moře.
17.07.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Babiš i po problémech na železnici hájí Havlíčka: Pracuje nejvíc, vstává ještě dřív, než já

 
Premiér Andrej Babiš dle svých slov nechystá odvolání ministra dopravy Karla Havlíčka (ANO) v souvislosti s nedávnými železničními nehodami. Podle Babiše Havlíček pracuje nejvíc ze všech ministrů a dělá, co může. „Ministr Havlíček je nejpracovitější ministr, vstává dokonce o půl hodiny dříve než já,“ prohlásil Babiš.
17.07.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Michal David slavil narozeniny velkolepě. A afterparty? Mrkněte, co hitmaker dělal den poté

 
Hitmaker Michal David  (60) pojal oslavu šedesátin jako velkolepou zahradní party. Gratulovat mu přijeli přátelé z branže včetně Jiřiny Bohdalové, Františka Janečka nebo Lou Fanánka Hagena, ale také premiér Andrej Babiš nebo hradní kancléř Vratislav Mynář.
17.07.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1497 článků) , Jiřina Bohdalová (986 článků) , Andrej Babiš (18948 článků) , František Janeček (361 článků) , František Janeček (115 článků) , Vratislav Mynář (1117 článků) , Lou Lou (51 článků) , Lou Lou (49 článků)

Dominik Hašek vyzval Jana Zahradila k akci. Pavel Novotný se za kolegu z ODS omlouvá

 
Slavný hokejový brankář, známý kritik vlády premiéra Andreje Babiše a možný kandidát na prezidenta v roce 2028 Dominik Hašek, vyzývá ODS a jejího europoslance Jana Zahradila, aby jednali ve věci Hongkongu, Tibetu a Ujgurů. Reaguje tak na europoslancův pohled na to, jak by mohla celá věc v řešení těchto otázek dopadnout. Nepočítá totiž s tím, že by se proti Číně spojila „celá euroatlantická civilizace“. Řeporyjský starosta Pavel Novotný se již za svého spolustraníka stačil omluvit. A tím to neskončilo, omlouvání pokračuje.
17.07.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (407 článků) , Andrej Babiš (18948 článků) , Pavel Novotný (977 článků) , Jan Zahradil (606 článků)

Samková k Romům: Silná slova. Babiš si počte

 
Advokátka Klára Samková zaslala kousavou gratulaci vládě Andreje Babiše (ANO). Ale aby to ostatním politikům nepřišlo líto, stejně kousavě pogratulovala i všem dalším politikům, kteří spravovali Česko posledních třicet let. Kvůli Romům.
17.07.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Babiš pózoval s letuškou a varoval kvůli bilionům. Pak zahodil roušku, v Bruselu se diví

 
Zatímco obvykle přijíždějí nejvyšší představitelé evropských zemí na unijní summity se zdvořilými úsměvy ve tvářích, tentokrát bylo odhadování jejich nálady před jednáním o historicky největším společném balík peněz složitější. Na výzvu předsedy Evropské rady Charlese Michela totiž dorazili v rouškách, které se ihned staly pro sociální sítě větším tématem, než fond obnovy a budoucí sedmiletý rozpočet EU. Pozornost vyvolali i premiéři visegrádských zemí - Česka, Slovenska, Polska a Maďarska -, kteří při svém společném jednání roušky neměli. Česko trvá na změně klíče pro rozdělování peněz z balíku určeného na pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí.
17.07.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Babišová v Chorvatsku? Je zle. Chvilkaři to koušou těžce

 
V časech koronaviru vláda Andreje Babiše (ANO) apeluje na občany, aby trávili své dovolené v Česku, aby jeli do českých lázní, aby objevovali poklady české krajiny. A ve stejné době jede sám předseda vlády na dovolenou do Řecka a manželka Monika Babišová vyrazila do Chorvatska. Toto chování, při němž premiérova rodina radí občanům něco zcela jiného, než sama dělá, zvedlo ze žide příznivce spolku Milion chvilek pro demokracii.
17.07.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Odvolat Havlíčka? Vstává ve čtvrt na pět, dřív než já, zastal se ho Babiš

 
Jak se pozná, že je ministr kvalitní? Premiér Andrej Babiš (ANO) má v této otázce jasno. Musí být pracovitý a musí vstávat brzy. Pokud vstává dříve než premiér, má šanci být v očích předsedy vlády nejlepším ministrem.
17.07.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)