Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Chudí lidé budou platit obědy dětem bohatých! Daně jsou vysoké, malé firmy trpí. Babišovy kroky jsou terčem kritiky

 
Zásahy do ekonomiky ze strany vlády Andreje Babiše se setkávají s rozporuplným hodnocením. Jak se vládou odvedená práce líbí propagátorovi anarchokapitalismu Urzovi a hlavnímu ekonomu BH Securities Štěpánu Křečkovi se můžete dočíst v následujících řádcích. Jde o rozbor konkrétních kroků, které se přímo dotýkají většiny českých rodin. Tato kritika se Andreji Babišovi líbit nebude.
10.01.2019 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Petříček se sešel s čínským velvyslancem. Vytkl mu prohlášení v kauze Huawei

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) ve čtvrtek sdělil čínskému velvyslanci Čang Ťien-minovi, že zveřejňování obsahu neformálních jednání není šťastné. Reagoval tak na čínské vyjádření k předvánoční schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) ohledně varování před technologiemi a výrobky firem Huawei a ZTE. Petříček věří tomu, že se podobná "nedorozumění" nebudou opakovat, věc považuje za uzavřenou. 
10.01.2019 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš a Hřib se přeli o vládní čtvrť v Letňanech

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), zástupci rady a premiér Andrej Babiš (ANO) se od říjnových voleb poprvé ve čtvrtek sešli na jednání. Řešili pražskou dopravu, ale i možnou výstavbu tzv. vládní čtvrti v Letňanech, kterou premiér dlouhodobě prosazuje. Hřib je naopak proti výstavbě.
10.01.2019 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš hájí „skvělý plán“: Ministry nastěhuje do Letňan. Ghetto úředníků Hřib odmítá

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se čtveřicí ministrů po boku se setkal s vedením Prahy a probírali spolu financování pražského okruhu, metra D či opravy pražských mostů. Ale také pro Babiše klíčovou záležitost - stavbu vládní čtvrti v Letňanech, což má být podle premiéra skvělý projekt. Přesunout by se tam z centra Prahy mělo hned několik ministerstev a necelá třetina všech pražských státních úředníků.
10.01.2019 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

„Čučkaři a trapní chudáci.“ Zeman se opřel do kyberúřadu a BIS za varování před Huawei

 
Prezident Miloš Zeman se ostře opřel do Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost a Bezpečnostní informační služby (BIS) kvůli varování před technologiemi a výrobky firem Huawei a ZTE. Hlava státu označila ředitele úřadů za „čučkaře“ a „chudáky“, co se snažili jen zviditelnit. Uvedl to ve čtvrtek večer pro TV Barrandov. Podle Zemana Čína zvažuje odvetu, která by ohrozila miliardové investice českých firem v Číně i zhruba 8,5 miliardy korun, které Huawei plánovala investovat do budování 5G sítí v Česku.
10.01.2019 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jaroslav Kubera (722 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Kubera: Čínský velvyslanec mi řekl, že on i Babiš udělali chybu

 
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) ve čtvrtek po setkání s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem uvedl, že ambasador označil za chybu komentář, který zveřejnil na Facebooku po setkání s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ambasador na otázky médií neodpovídal.
10.01.2019 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jaroslav Kubera (722 článků)

Babiš chce zvýšit důchody opět o 900 korun

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce příští rok přidat důchodcům podobnou částku jako letos. Starobní penze by měly podle něj vzrůst v průměru o 900 korun měsíčně. Svůj záměr přitom zdůvodňuje tím, že důchody teď rostou pomaleji než mzdy.
10.01.2019 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš bez Moniky míří na velkou asijskou cestu. Koho potká v Indii, Thajsku a Singapuru?

 
Pro Andreje Babiše (ANO) je to největší plánovaná zahraniční cesta letošního roku. Přichází hned 13. ledna, kdy odletí do Singapuru, odkud se přesune do Thajska a „zlatým hřebem“ bude návštěva Indie. Babiše patrně čeká přijetí od prezidentky, prezidenta i premiérů. S kým vším se český premiér podle prvotních informací Blesk Zpráv setká a kdo tito lidé jsou? Jedno je jisté. Český premiér poletí bez doprovodu v podobě své drahé polovičky - Monika Babišová s ním do Asie nevyrazí.
10.01.2019 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Víte vy toto o důchodcích? Poradce Andreje Babiše odhalil zásadní fakta

 
ROZHOVOR Makroekonom Jaroslav Ungerman byl poradcem vlád Vladimíra Špidly, Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka, nyní radí současnému premiérovi Andreji Babišovi. Právě práci současného premiéra hodnotí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Co je špatného na tom, že důchodcům umožníme cestovat za sníženou cenu?“ ptá se Ungerman a odmítá označovat zlevněné jízdné pro studenty a důchodce za rozhazování. Dodává, že ve velkých městech měli důchodci slevy už dříve, zatímco na malých obcích takovými výhodami nedisponovali. Ungerman se rovněž pochvalně vyjadřuje o EET a výběru daní. „Pokud jde o výběr DPH, pak nedávno paní ministryně financí uvedla, že se snížil únik DPH z necelých dvaceti procent na zhruba 11–12 %. A to je, myslím, velmi dobrý výsledek,“ soudí makroekonom.
10.01.2019 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3624 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Vladimír Špidla (296 článků) , Stanislav Gross (728 článků) , Jiří Stanislav (71 článků)

Kalamitní sníh? Ne, selhání státu. Stanjura se dobře bavil Ťokovým vysvětlováním kolapsu dálnice

 
Do křesla pro hosta středečních Dvaceti minut Radiožurnálu usedl expert ODS pro oblast dopravy Zbyněk Stanjura, který ani trochu nešetřil současného šéfa resortu dopravy za hnutí ANO Dana Ťoka. Za kalamitní stavy na D1 může stát, tedy vláda Andreje Babiše, a pak tedy také ministr Ťok.
09.01.2019 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Zbyněk Stanjura (249 článků)

Nezávislá právní analýza ke střetu zájmů členů vlády dala za pravdu Pirátům

 
Pirátský analytický tým zveřejňuje právní analýzu přinášející odpovědi na klíčové otázky v souvislosti se střetem zájmů premiéra Andreje Babiše a ministra zemědělství Miroslava Tomana.
09.01.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Vyhrocený rozpad dua Těžkej Pokondr: Ondráček zveřejnil o Pokorném nepěkné věci!

 
Koncem listopadu duo Těžkej Pokondr vydalo nový videoklip k písni Schízy 2018, která poukazuje na premiéra Andreje Babiše (64) a jeho syna Andreje jr. trpící schizofrenií. Ten paradoxně zapříčinil to, že známá skupina se rozpadla. Respektive Roman Ondráček (52) už nechce zpívat s Milošem Pokorným (54).
09.01.2019 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Pokorný (38 článků) , Roman Ondráček (43 článků) , Andrej Babiš (15841 článků)

Poslankyně ODS: Babiš dal EU do rukou bič. Nesouhlasíš s migrací? Tak se ti podíváme na Agrofert

 
ROZHOVOR Premiér Andrej Babiš se s Evropskou unií dostal do stejné pozice jako přísloveční herci, tvrdí poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková: „Ví, že hraje v béčkovém nekonečném seriálu, ale protože si vzal hypotéku, nezbývá mu než se této duševní prostituce dopouštět až do poslední splátky. Bohužel na rozdíl od herců tím nekazí jen pár diváků, ale i budoucnost naší země.“ V dalším roce bude podle ní největším úkolem zajištění naší suverenity. Nesmíme být státem pohůnků, musíme si zachovat svobodu, samostatnost a slušné živobytí.
09.01.2019 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Piráti poslali úřadu analýzu k údajnému Babišovu střetu zájmů

 
Piráti ve středu poslali městskému úřadu v Černošicích u Prahy právní analýzu, podle které je premiér Andrej Babiš (ANO) osobou ovládající holding Agrofert, a porušuje tak zákon o střetu zájmů, neboť jako veřejný funkcionář prostřednictvím Agrofertu vlastní média. Černošický úřad posuzuje možný Babišův střet zájmů a podle serveru  iRozhlas.cz  si vyžádal stanovisko k věci od všech sněmovních stran vyjma ANO. Babiš v minulosti opakovaně odmítl obvinění, že je ve střetu zájmů.
09.01.2019 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš už bouchl do stolu nad dalším nápadem Maláčové: Chce zničit rozpočet!

 
Premiér Andrej Babiš se zhrozil nad návrhem, se kterým přišla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), týkajícím se zálohovaného výživného, k jehož zavedení se vláda zavázala v programovém prohlášení. Ministryně by chtěla, aby stát hradil alimenty za všechny neplatící rodiče. „Chce zničit rozpočet,“ rozohnil se předseda vlády. Informoval server Novinky.cz.
08.01.2019 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Prezident rozhodl. Už se ví, kdy budou volby do Evropského parlamentu

 
Volby do Evropského parlamentu (EP) se budou na území České republiky konat v pátek 24. května a v sobotu 25. května. Rozhodl o tom prezident Miloš Zeman. ČTK o tom dnes informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Rozhodnutí prezidenta musí ještě spolupodepsat premiér Andrej Babiš (ANO).
08.01.2019 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

ANO a ČSSD v boji o alimenty. Chce zničit rozpočet, reagoval Babiš na návrh Maláčové

 
Mezi ANO a ČSSD začíná bitva o podobu zálohovaného výživného, k jehož zavedení se vláda zavázala v programovém prohlášení. Ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové (ČSSD) by se líbilo, kdyby stát hradil alimenty za všechny neplatící rodiče. Premiér Andrej Babiš (ANO) Novinkám řekl, že to je nesmysl a takovou věc nikdy nepodpoří. Podle něj se nedá proplácet paušálně.
08.01.2019 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Jakub Janda pochválil Babiše. A také pohrozil čínskému velvyslanci, že pojede domů

 
Analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda vítá, že vláda Andreje Babiše (ANO) se má na pozoru před čínskými firmami Huawei a ZTE. Znamená to mimo jiné, že vláda posoudí, v kterých institucích se čínské technologie zbavovat, což je podle analytika krok správným směrem.
08.01.2019 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jakub Janda (509 článků)

Volby do Evropského parlamentu budou 24. a 25. května

 
Volby do Evropského parlamentu (EP) se budou na území České republiky konat v pátek 24. května a v sobotu 25. května. Rozhodl o tom prezident Miloš Zeman. Rozhodnutí prezidenta musí ještě spolupodepsat premiér Andrej Babiš (ANO).
08.01.2019 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

České potíže čínského giganta Huawei: Úřady zhodnotí rizika a hrozby, vzkázal Babiš

 
Ministerstva i státní úřady chystají zhodnotit, zda v souvislosti s používáním produktů Huawei čelí rizikům či hrozbám. Upozornil na to premiér Andrej Babiš (ANO), vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) pak dodává, že celá kauza rozhodně není jen o telefonech z dílny čínského giganta. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dnes zveřejnil metodiku, na kterou resorty čekaly. Dotýká se i budoucích státních zakázek.
08.01.2019 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jan Hamáček (1261 článků)