Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babiš měl doma zle: Monika byla rozčílená. A on zakročil

 
Premiér Andrej Babiš opět zveřejnil své tradiční hlášení „Čau lidi“ a neneslo se v příliš veselých tématech. Úvodem hlášení Babiš prozradil, kvůli čemu byla rozčílená jeho manželka Monika. Šlo o soudní rozhodnutí, o němž mluvil i prezident Miloš Zeman. Poté šéf vlády posmutněl i nad svými oblíbenými zvířaty, jimiž jsou koaly. „Nemají jak utéct,“ smutně vzpomínal na otřesné záběry, které spatřil v souvislosti s požáry v Austrálii. A rozhodl se konat. Sám přispěl milion korun a započal jednat o další pomoci pro požáry zmítanou zemi. Dodává, že přispívají i ostatní. „Potvrdilo se, že náš národ je solidární,“ pochvaluje si. Došlo i na vzpomínku na jednání se studenty s Fridays for Future, kteří se chovali „povýšenecky“. A v hlášení to kromě nich schytal i generální ředitel České pošty Roman Knap.
12.01.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Miloš Zeman (23335 článků)

Hamáček: Nemám peníze na víc policistů. Teď jich chtějí 100 do Jesenice

 
V první části nedělních Otázek Václava Moravce se předseda ČSSD Jan Hamáček, jenž je také ministrem vnitra ve vládě Andreje Babiše (ANO), předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan přeli o to, zda je možné do ulic poslat víc policistů, Hamáček opoziční politiky obvinil, že navrhují rozpočtovou katastrofu v situaci, kdy on nemá dost peněz na to, aby zaplatil tolik policistů, kolik by Česko potřebovalo.
12.01.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Jan Hamáček (1419 článků) , Vít Rakušan (58 článků)

Průměrný důchod bude za rok 15 tisíc, slíbil Babiš. Kalousek řekl, kdo si to odskáče

 
Růst důchodů bude pokračovat nezávisle na ekonomické situaci země a v roce 2021, tedy příští rok, dosáhnou penze v průměru 15 000 korun. V nedělním pořadu Partie na televizi Prima to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Odmítl také tvrzení, že českému důchodovému účtu hrozí propad kvůli odchodu silných ročníků do penze v příštích deseti až 20 letech. Podle něj se tento pokles nahradí vyššími sociálními odvody ze stoupajících mezd. Babišovy výroky kritizovali představitelé ODS a TOP 09.
12.01.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků)

Úřady: Vojenské lesy si budou moci nechat lesy u Vrbětic zdarma

 
Vojenské lesy a statky ČR nebudou muset dávat Lesům ČR pozemky výměnou za téměř 140 hektarů půdy u Vrbětic, která je zničená výbuchy a kůrovcem. Ministerstva obrany a zemědělství to navrhují ve změně vládního usnesení, které v pondělí projedná kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO). V roce 2016 vláda souhlasila s tím, že pozemky se vymění, nyní se navrhuje, že se předají bezúplatně. Převod by se měl uskutečnit letos, vyplývá z materiálu, který má ČTK k dispozici.
12.01.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků)

Už je pozdě, Mináři, já se sejít nechci. Babiš to chvilkařům vytmavil v Partii. A taky jedné paní z EU...

 
Prvním letošním hostem v Partii na TV Prima byl premiér Andrej Babiš (ANO). Sdělil, jaké zásadní změny vláda chystá. Došlo i na druhý audit Evropské komise o možném střetu zájmů, který finišuje; premiér je i nadále přesvědčen, že Česko nebude vracet stamiliony. Hovořil i o vládní zmocněnkyni pro lidská práva, poslankyni Heleně Válkové (ANO). Vyjádřil se také ke konfliktu USA a Íránu.
12.01.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků)

Zeman o tanci s Babišovou i „nátlaku“ dcery: Přibral díky pudinku a políbení

 
Nabral už sedm kilo a střídal teď jednu společenskou akci za druhou. Prezident Miloš Zeman v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech řekl, jak na něj zafungoval polibek od dcery Kateřiny, a také zavzpomínal na tanec s ženou premiéra Andreje Babiše (ANO) Monikou na pátečním hradním plese. Zeman se chystá jezdit znovu také do krajů, ale nechce, aby mu to někdo vyčítal jako kampaň před krajskými volbami.
12.01.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Miloš Zeman (23335 článků)

Babiš považuje tažení proti sobě a ČR za pomstu

 
Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro televizi Prima řekl, že „tento rok bude zase o střetu zájmu Babiše, bude to projednávat Evropský parlament“. Stěžoval si na postup Transparency International (TI) i na to, že se útočí na země V4. Jasně dal najevo, že Helena Válková nemůže být ombudsmankou kvůli článku s komunistickým prokurátorem Urválkem, kterého označil za zrůdu.
12.01.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Helena Válková (417 článků)

Babiš u Válkové zmínil „zrůdu“. Střet zájmů je prý absurdní pomsta

 
Premiér Andrej Babiš stále trvá na tom, že není ve střetu zájmů. Auditu se neobává a považuje to za absurdní pomstu Bruselu. Řekl to v nedělním pořadu TV Prima Partie. Trvá i na tom, že je firma Transparency International zkorumpovaná a účastní se soustředěného tlaku na jeho osobu. Řeč byla i o kauze poslankyně Heleny Válkové, která se údajně měla podílet na „rudé“ šikaně disidentů. Babiš se za svou poslankyni nepostavil. Uvedl pak, že se o ní pobaví s prezidentem Milošem Zemanem na charitativním plese. Zemana za svého přítele Babiš nepovažuje, prozradil ale, že jej hlava státu i s rodinou pozvala na výlet do obory.
12.01.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Miloš Zeman (23335 článků)

Zeman řešil stopku pro Válkovou z hradního plesu. Na ombudsmanku má novou favoritku

 
Prezident Miloš Zeman si váží toho, že se poslankyně Helena Válková (ANO) vzdala nominace na ombudsmanku. Zeman to řekl v neděli v pořadu Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech s tím, že on i premiér Andrej Babiš (ANO) volali Válkové z pátečního plesu na Hradě a doporučili jí, aby v televizi oznámila to, že se nominace vzdává. Válková se stala terčem těžké kritiky poté, co vyplulo na povrch, že v minulosti psala články o ochranném dohledu s nechvalně proslulým prokurátorem Josefem Urválkem a tvrdila, že tehdy nevěděla, o koho jde. Zeman by na místě ombudsmanky rád viděl poslankyni ČSSD Kateřinu Valachovou, ale čeká, zda mu ji šéf strany Jan Hamáček navrhne. Hamáček v reakci pro Blesk uvedl, že je připraven se o Valachové bavit.
12.01.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Jan Hamáček (1419 článků) , Miloš Zeman (23335 článků) , Helena Válková (417 článků)

Zeman o Babišovi a jeho střetu zájmů: Na mé podpoře se nezmění nic

 
Audit Evropské komise k zemědělským dotacím konstatuje, že premiér Andrej Babiš (ANO) je ve střetu zájmů a dál ovládá holding Agrofert. Firma tak nemá nárok na dotace z EU. Uvedl to aspoň web Neovlivní.cz. Ministerstvo zemědělství reagovalo, že jde zatím pouze o podklady. Prezident Miloš Zeman v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech uvedl, že bylo vyvráceno, že Brusel poslal na česká ministerstva šest kopií zprávy. Zároveň dodal, že by na podpoře premiéra Babiše nic nezměnil.
12.01.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Miloš Zeman (23335 článků)

Greta v průšvihu, tohle na ní prasklo. Vážný problém má i šiřitel lži o Zemanově rakovině

 
Páteční bezpečnostní chyba Facebooku způsobila, že bylo možné pomocí historie úprav příspěvků vysledovat, kdo spravuje konkrétní profily na této sociální síti. Nepříjemnost se dotkla mnoha osobností. Zjistilo se tak, kdo například píše příspěvky na profil amerického prezidenta Donalda Trumpa či kdo je skutečný autor příspěvků klimatické aktivistky Grety Thunbergové. Perné chvíle musel řešit i marketingový tým okolo premiéra Andreje Babiše. Největší problém by ovšem mohl mít především bývalý brněnský radní za hnutí Žít Brno Svatopluk Bartík, jenž je ve sporu s prezidentem Milošem Zemanem za svá slova, že hlavě státu před prezidentskými volbami mělo zbývat jen několik měsíců života. Ukázalo se totiž, že v možných pomluvách hlavy státu nadále pokračuje.
12.01.2020 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Donald Trump (4786 článků) , Miloš Zeman (23335 článků)

Nedovolím zeleným fanatikům, aby nám zničili průmysl, ujistil Babiš. To se radši budeme soudit

 
Premiér Andrej Babiš se s tím zase jednou nepáral. Zdůraznil, že do Česka nevpustí nelegální migranty, nenechá EU, aby nám zničila průmysl a pokud jde o amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho úder proti íránskému generálovi Kásimovi Sulejmánímu, Babiš by prý nevolil takto agresivní postup.
12.01.2020 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Donald Trump (4786 článků)

Babišovy dotace? Teď bude zle. Ale ne pro něj. Brusel totiž ukázal prstem na Bohuslava Sobotku a na lidovce Jurečku. Máme neveřejný a šokující dokument

 
EXKLUZIVNĚ Pokud se v posledních měsících hovoří o dotacích, pak se většina médií téměř s hodinářskou pravidelností obrací na premiéra Andreje Babiše. Vypadá to, jako by se předseda ANO personifikoval do převodů unijních peněz a vytvářel podivné tunely, jakými byl proslaven například mexický boss Joaquín Guzmán zvaný El Chapo. Jenomže ParlamentníListy.cz jako jediné získaly interní podklady nejen resortu zemědělství, které na kritice EU jednoznačně ukazují, že za výtky nenese odpovědnost Andrej Babiš, nýbrž někdejší premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a jeho vládní kolega Marian Jurečka z KDU-ČSL.
12.01.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Bohuslav Sobotka (9540 článků) , Marian Jurečka (664 článků)

Vláda kritizovala NKÚ, že se cpe do politiky. Teď se vyjádří Senát

 
Senát Parlamentu ČR se bude koncem ledna zabývat výhradami vlády k výroční zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) za předminulý rok. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve zprávě, kterou si horní komora Parlamentu vyžádala, opětovně vytkl prezidentovi NKÚ Miloslavu Kalovi, že hodnocení nežádoucím způsobem politizoval.
11.01.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků)

Greta v průšvihu, tohle na ní prasklo. Vážný problém má i šiřitel lži o Zemanově rakovině

 
Páteční bezpečnostní chyba Facebooku způsobila, že bylo možné pomocí historie úprav příspěvků vysledovat, kdo spravuje konkrétní profily na této sociální síti. Nepříjemnost se dotkla mnoha osobností. Zjistilo se tak, kdo například píše příspěvky na profil amerického prezidenta Donalda Trumpa či kdo je skutečný autor příspěvků klimatické aktivistky Grety Thunbergové. Perné chvíle musel řešit i marketingový tým okolo premiéra Andreje Babiše. Největší problém by ovšem mohl mít především bývalý brněnský radní za hnutí Žít Brno Svatopluk Bartík, jenž je ve sporu s prezidentem Milošem Zemanem za svá slova, že hlavě státu před prezidentskými volbami mělo zbývat jen několik měsíců života. Ukázalo se totiž, že v možných pomluvách hlavy státu nadále pokračuje.
11.01.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Donald Trump (4786 článků) , Miloš Zeman (23335 článků)

Válková by měla nominaci na ombudsmanku odmítnout, tvrdí Babiš

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se domnívá, že by se bývalá ministryně spravedlnosti a nynější vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) neměla ucházet o post ombudsmanky. Řekl to v sobotu v televizi Prima.
11.01.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Helena Válková (417 článků)

Babišová po kauze s floristou přestala mlčet. Na Hradě byla s kamarádkou z vánoční party

 
Už je zase ve svém živlu. Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika začala znovu sytit svůj účet na sociální síti instagram snímky ze života. S dříve činorodou aktivitou přitom přestala ve chvíli, kdy i jejímu muži „zatopily“ příspěvky z rozverné vánoční party v Průhonicích. Ne přímo kvůli aktivitě samotné Babišové, hněvu veřejnosti tehdy čelil její přítel a florista Ivan Šablatúra, který v nich zmiňoval „chudinu, která se baví u fotek“. Paní Monika svůj účet poté uzavřela jen pro lidi, kteří ji sledují. A novou várku fotek jim naservírovala u příležitosti pátečního plesu na Hradě, rovnou dohnala i novoroční resty.
11.01.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Ivan Ivan (1306 článků)

Nedovolím zeleným fanatikům, aby nám zničili průmysl, ujistil Babiš. To se radši budeme soudit

 
Premiér Andrej Babiš se s tím zase jednou nepáral. Zdůraznil, že do Česka nevpustí nelegální migranty, nenechá EU, aby nám zničila průmysl a pokud jde o amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho úder proti íránskému generálovi Kásimovi Sulejmánímu, Babiš by prý nevolil takto agresivní postup.
11.01.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Donald Trump (4786 článků)

Tanec prezidenta Zemana s Monikou Babišovou měl nechutnou dohru, říká Alex Mynářová

 
Na charitativním plese na Pražském hradě se sešli přátelé prezidenta Miloše Zemana (75) a premiéra Andreje Babiše (65). Prezident Zeman vyzval k tanci také Moniku Babišovou (45). Ta prezidenta neodmítla, tančili spolu valčík. Ples na Hradě má ale nechutnou dohru.
11.01.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Miloš Zeman (23335 článků) , Alex Alex (491 článků) , Alex Alex (45 článků) , Alex Alex (45 článků) , Alex Alex (46 článků)

Zakázané video tance Zemana s Babišovou: Mynářová konečně řekla, proč ho smazala

 
Prezident Miloš Zeman se v pátek bolavým nohám navzdory roztančil. A provedl nejen první dámu Ivanu Zemanovou, ale také „paní premiérovou“ Moniku Babišovou. Tanec s paní Ivanou si naopak střihl premiér Andrej Babiš (ANO). Moderátorka hradního plesu Alex Mynářová nejdřív sdílela video tance Zemana s Babišovou na svém instagramu, pak místo něj „vyvěsila“ jen oznámení o tom, že ho stáhla a v sobotu řekne víc. Po poledni konečně prolomila mlčení.
11.01.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17148 článků) , Miloš Zeman (23335 článků) , Ivana Zemanová (380 článků) , Alex Alex (491 článků) , Alex Alex (45 článků) , Alex Alex (45 článků) , Alex Alex (46 článků)