Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Desítky úřadů a podniků musí prověřit rizika používání Huawei a ZTE, nařídila vláda

 
Vláda uložila správcům kritické infrastruktury, aby provedli analýzu rizik užívání softwaru a hardwaru čínských společností Huawei a ZTE. Po pondělním zasedání kabinetu to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Týká se to jak státního, tak soukromého sektoru. Mezi celkem 160 subjektů patří kromě úřadů i firmy podnikající v komunikacích, rozvodech energií či v oblasti služeb obyvatelům.
07.01.2019 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Ťok nabízel Babišovi, že odejde

 
Kolaps na dálnici D1 a fungování ministerstva dopravy v pondělí řešil premiér Andrej Babiš (ANO) se šéfem Ředitelství silnic a dálnic Janem Kroupou a ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO). Ten podle informací Novinek Babišovi nabídl, že odejde z funkce. To ale premiér odmítl.
07.01.2019 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

O obědech zdarma vláda nerozhodla. Jeden návrh neprošel, druhý má ministr přepracovat

 
Vláda se v pondělí přela kvůli obědům zdarma pro děti ve školkách a školách. Zatímco před Vánoci ČSSD i Andrej Babiš (ANO) hájili variantu plošného zavedení obědů zdarma. V lednu přišel ministr školství Robert Plaga (ANO) s návrhem obědů zdarma jen pro děti z rodin, které pobírají přídavky. Vláda v pondělí návrh ČSSD odmítla a návrh ministra Plagy odložila.
07.01.2019 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Šafrovo fórum vyrazilo na obranu Václava Moravce. Vysvětlilo čtenářům, jaká kreatura je ten, kdo si moderátora dovolil kritizovat

 
Server Pavla Šafra Forum24.cz se rázně zastal moderátora ČT Václava Moravce, který ve svém nedělním pořadu tepal předsedu vlády Andreje Babiše (ANO). Prý se nelze divit, že se po Moravcovi „vozí“ server, který spadá do svěřenského fondu Andreje Babiše, a jeden analytik, který v minulosti publikoval článek na serveru ParlamentníListy.cz.
07.01.2019 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

D1 je nová dálnice, prohlásil Babiš a vysloužil si posměch opozice i vtipálků

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) si za svá slova o tom, že dálnice D1 se staví jako nová silnice, vysloužil řadu kritických i humorných komentářů od kolegů politiků i vtipálků na sociálních sítích. Ti se například ptají, zda si mají kupovat dálniční známku, když stále jezdí po staré D1.
07.01.2019 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Laudát (TOP 09): Babiš už věří i vlastním lžím

 
Komentář na facebookovém profilu k vystoupení Andreje Babiše v pořadu OVM.
07.01.2019 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Obědy zdarma i pro děti boháčů? ČSSD sklízí kritiku. A Babiš sepsul ministra školství

 
Obědy zdarma vzbudily rozsáhlou diskuzi. Návrh ČSSD počítá s plošným zavedením obědů zdarma pro děti ve školkách i na 1. stupních ZŠ, narazil však u koaličního partnera ANO i části veřejnosti. To ministr školství Robert Plaga (za ANO) naopak přišel s protinávrhem, za který však sklidil kritiku premiéra Andreje Babiše kvůli přílišným nákladům.
07.01.2019 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Jan Hamáček (1255 článků)

Co bude dál s D1? Babiš a Ťok promluví k národu

 
Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš jednal dnes před polednem s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO) o situaci na komplikovaném úseku dálnice D1 na Vysočině, o personálních otázkách podle mluvčího ministerstva Jakuba Stadlera ne. Schůzku politici okomentují v pozdním odpoledni po zasedání vlády spolu se šéfem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Janem Kroupou.
07.01.2019 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

„Ťok dělá dobrou práci,“ hájí ho Babiš. „Lži Václava Moravce,“ uplivl si ministr

 
Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš jednal v pondělí před jednáním vlády s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO) o situaci na komplikovaném úseku dálnice D1 na Vysočině. Po jednání vlády, které se protáhlo do večerních hodin, pak společně vystoupili na tiskovce, kde Babiš Ťoka za jeho odváděnou práci pochválil, kritizoval však způsob ministrovy komunikace navenek. Babiše kvůli Ťokovi a D1 v neděli potrápil sérií dotazů moderátor ČT Václav Moravec, ministr v reakci na to navrhoval jeho pořad překřtít na „Lži Václava Moravce“.
07.01.2019 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Velvyslanec prý lhal

 
Čínský velvyslanec Čang Ťien-min údajně lhal o schůzce s premiérem Andrejem Babišem (64, ANO), která se konala pouhý den před Štědrým dnem v průhonické Sokolovně. „On před Vánocemi přišel do Průhonic.
07.01.2019 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Náměstkem pro vyšetřování pražské policie je Drexlerová, Smékal skončil

 
Ve vedení pražské policie skončil na pozici náměstka pro kriminální policii a vyšetřování Ivan Smékal. Zastupováním byla pověřena Radka Drexlerová. Náměstek pro vyšetřování je nadřízeným komisaře Pavla Nevtípila, který se zabývá kauzou Čapí hnízdo, v níž je obviněn z dotačního podvodu premiér Andrej Babiš (ANO).
07.01.2019 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Ivan Ivan (1153 článků)

Seďa (ČSSD): Dvojí tvář Andreje Babiše

 
Dr.Jekyll a pan Hyde, dvě postavy jedné osoby. I tak mi připadá pan předseda vlády České republiky. Pan Jekyll demokrat a premiér úspěšné vlády. Pan Hyde vlastník státu, ktreý jediný stojí za úspěchy země.
06.01.2019 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš se i po 14hodinových kolonách na D1 bije za Ťoka. „Staví víc než kdokoliv jiný,“ tvrdí

 
Během prosince na Vysočině dvakrát zkolabovala dálnice D1, auta stála v kolonách i 14 hodin. Problémy se zopakovaly také první lednový týden. Zatímco ministerstvo viní za problémy kamiony, dopravce a pomalou stavební firmu, mnozí chtějí hnát k odpovědnosti přímo šéfa resortu dopravy Dana Ťoka (ANO). Toho dokonce za přílišnou měkkost v minulosti pokáral i jeho šéf Andrej Babiš. Kritiku zopakoval i v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ohledně délky nově otevřených kilometrů silnic se ale Ťoka premiér zastával.
06.01.2019 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš: Čínský velvyslanec o naší schůzce lhal

 
Čínský velvyslanec Čang Ťien-min podle českého premiéra Andreje Babiše (ANO) o jejich předvánoční schůzce lhal. Česká vláda ani český stát podle něj neudělaly žádnou chybu pokud jde o varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE. Předseda vlády to dnes řekl v České televizi. Premiér se nevyjádřil k tomu, zda bude po velvyslanci požadovat omluvu. Jednat s ním nyní bude ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). O varování NÚKIB bude v pondělí jednat vláda. Od úřadu bude chtít získat odpovědi na některé otázky.
06.01.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Skopeček (ODS): Andrej Babiš není schopen snížit a zjednodušit daně, jen útočí na opozici

 
Premiér A. Babiš nebyl a není schopen, ani jako ministr financí, ani jako premiér vlády, už roky přijít se zjednodušením daňového prostředí a snížením daní.
06.01.2019 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Čínský velvyslanec o naší schůzce lhal, tvrdí Babiš o kauze „slídění“ Huawei

 
Čínský velvyslanec Čang Ťien-min podle českého premiéra Andreje Babiše o jejich předvánoční schůzce lhal. Česká vláda ani český stát podle něj neudělala žádnou chybu v otázce varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE. Předseda vlády to v neděli řekl České televizi. Premiér se nevyjádřil, zda bude po velvyslanci požadovat omluvu. Jednat s ním nyní bude ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).
06.01.2019 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Čínský velvyslanec o naší schůzce lhal, tvrdí Babiš

 
O jejich předvánoční schůzce čínský velvyslanec Čang Ťien-min podle premiéra Andreje Babiše lhal. Podle Babiše česká vláda neudělala žádnou chybu, co se týká o varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE.
06.01.2019 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Ťok má výsledky, nezvládl komunikaci, míní Babiš

 
Je spokojený, protože ví, že dělá dobrou práci, akorát to neumí prodat, uvedl Andrej Babiš (ANO) v neděli v České televizi k působení ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) v čele resortu. Za řešení na D1, kde i kvůli stavebním pracím v prosinci několikrát zkolabovala doprava, ho ovšem zkritizoval. V pondělí s ním chce jednat o způsobu soutěžení firmy na opravu D1.
06.01.2019 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Čínský velvyslanec o naší schůzce lhal, uvedl Babiš

 
Čínský velvyslanec Čang Ťien-min údajně lhal o předvánoční schůzce s českým premiérem Andrejem Babišem (ANO) ke kauze Huawei, uvedl to v neděli v České televizi sám Babiš. Další kroky podle něj s velvyslancem bude řešit ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).
06.01.2019 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Změnili jste studio, ale nezměnili jste styl komunikace! Babiš se rozčílil v ČT u Moravce

 
Hostem Otázek Václava Moravce z nového studia v České televizi byl premiér Andrej Babiš (ANO). A oba muži si velmi výrazně skákali do řeči, kdy Babiš obhajoval kroky své vlády. Zároveň však uznal, že ministerstvo dopravy kolem situace na D1 pochybilo, svého ministra se i zastal.
06.01.2019 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)