Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Průšvih Agrofertu: Bez dotací ve ztrátě, píší u Slonkové

 
Server Neovlivní.cz šéfredaktorky Sabiny Slonkové přišel s analýzou koncernu Agrofert, jenž spadá do svěřenského fondu Andreje Babiše. Podle slov Roberta Němce by bez dotací byla skupina za rok 2018 pravděpodobně v zisku před zdaněním, ale ve ztrátě po zdanění.
05.12.2019 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Sabina Slonková (176 článků)

Kauza Čapí hnízdo: Proč právě Babiš a Mayerová?

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) vystupuje v kauze Čapí hnízdo podle usnesení policie a státního zástupce jako organizátor celé akce. Předseda vlády čelí stíhání z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU, za což mu hrozí až desetiletý trest.
05.12.2019 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Bartoš (Piráti): Odejděte z vrcholné politiky a umožněte nezávislé došetření kauzy Čapí hnízdo

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnovil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše a dalších osob. Kauza Čapí hnízdo tak patrně skončí u soudu. Piráti vyzývají Andreje Babiše, aby odešel z vrcholné politiky a umožnil tak nezávislé došetření této kauzy, ve které byla představena celá řada důkazů o možném dotačním podvodu.
05.12.2019 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Pavel Bartoš (33 článků)

Dusno v ANO? Exministr Pilný vystoupil proti Babišovi

 
Exministru financí Ivanu Pilnému, jenž je v současné době pražským zastupitelem, vadí kauzy, které se týkají jeho šéfa Andreje Babiše (ANO). Podle jeho slov jsou preference hnutí jeho kauzami postiženy. Píše o tom server Seznam Zprávy.
05.12.2019 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Praha zatím audit o Babišovi nezveřejní

 
Primátor Hřib zatím audit Evropské komise ke střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) nezveřejní. Praze to doporučili advokáti. Pokud by ke zveřejnění došlo bez výjimky Evropské komise, hrozilo by podle nich Praze řízení o nesplnění povinnosti vůči České republice ve smyslu Smlouvy o fungování Evropské unie.
05.12.2019 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

„Zapojit i vidláky z venkova!“ Vaří se to: Odpůrci Babiše prý přitvrdí. I Milion chvilek

 
Po rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana je Andrej Babiš znovu stíhaným premiérem. A spolek Milion chvilek pro demokracii nelenil a ve stejný den oznámil, že co nevidět bude další demonstrace. Tentokrát na Karlově náměstí v Praze. Aktivisté se pak vydají na Hlavní nádraží a budou kolemjdoucím cpát letáky o Babišovi. Prezidentův mluvčí už jim vzkázal, že toto není únor 1948. A Petr Kamberský v Lidových novinách míní, že místo Čapího hnízda je záhodno se soustředit na audit Evropské komise.
05.12.2019 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Petr Zeman (320 článků) , Petr Pavel (569 článků)

Čapí hnízdo: „Překvapilo mě to. A teď...“ Renata Vesecká promluvila

 
Premiér Andrej Babiš je dál trestně stíhaný v kauze Čapího hnízda. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil usnesení, které věc zastavilo. Vedle Andreje Babiše zůstává obviněna taky dotační odbornice Jana Mayerová, u obou Pavel Zeman konstatoval, že zastavení stíhání bylo nezákonné a předčasné. Naopak kauza definitivně končí pro Babišovy rodinné příslušníky. Více se k celé věci vyjádřila v pořadu Události, komentáře ČT24 bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká.
05.12.2019 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Renata Vesecká (107 článků) , Jan Zeman (381 článků)

Vylhaná kauza, zuří Babiš. „Poškozuje Česko,“ bouří Kalousek a mluví o ostudě a výsměchu

 
Kauza Čapí hnízdo je zpět! Po evropském auditu o střetu zájmů je to druhá „jobovka“ v tomto týdnu pro premiéra Andreje Babiše (65, ANO). Ten je totiž z rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana (47) znovu trestně stíhán v kauze údajného 50milionového dotačního podvodu.
05.12.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Kauza Čapí hnízdo a premiér Babiš: Trestní stíhání obnoveno!

 
Smolný týden má premiér Andrej Babiš (65). Podle Evropské unie je ve střetu zájmů a Česko má kvůli němu vracet stovky milionů korun. Včera ho nepotěšil ani nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman (47). Ten obnovil jeho trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo. Případ se tak vrací na začátek. A ani žolíka už předseda vlády nemá, byť z vlastní vůle. Podle Babiše prezident Miloš Zeman (75) respektoval jeho přání, aby mu neuděloval abolici, tedy nezastavoval jeho trestní stíhání.
05.12.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Miloš Zeman (22997 článků)

Komunista Grospič jasně: Čapí hnízdo není nový případ, Sněmovna už Babiše vydala

 
Kauza Čapí hnízdo není po dnešním rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který zrušil usnesení o zastavení stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), novým případem. Imunitní výbor i Sněmovna už v tomto volebním období o vydání předsedy vlády rozhodly. ČTK to sdělil předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM).
05.12.2019 02:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Stanislav Grospič (159 článků)

S Babišem stíhaná žena z kauzy Čapí hnízdo: O sebevraždu se pokusila hned dvakrát

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil zastavení stíhání, které se týká premiéra Andreje Babiše (ANO) a bývalé členky statutárních orgánů společnosti Farma Čapí hnízdo Jany Mayerové.
04.12.2019 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Babiš čekal, že jeho kauza bude pokračovat, abolici nechce

 
Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš očekával pokračování svého stíhání v dotační kauze Čapí hnízdo. V reakci na dnešní rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana uvedl, že cítí úlevu vzhledem k tomu, že z případu byla vypuštěna jeho rodina. Trend je pozitivní, konstatoval v SMS zprávě zaslané ČTK.
04.12.2019 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Kují pikle. Potopí Hřib Babiše? Náznak tu je

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se rozhodl se svým spolustraníkem, europoslancem a místopředsedou Evropského parlamentu Marcelem Kolajou v Bruselu vyslyšet výzvu premiéra Andreje Babiše, ať zveřejní audit Evropské komise o podezření z jeho střetu zájmů. V Bruselu se tak oba pirátští politici rozhodli intenzivně probrat, jaké mají možnosti dalšího postupu v této věci. „Vypadá to nadějně!“ avizoval poté Kolaja prostřednictvím svého twitterového účtu. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) přitom dnes znovu zopakovala, že je listina důvěrná, a vláda ji proto nehodlá zveřejnit. Ve čtvrtek se k otázce zveřejnění auditu má mimořádně sejít i pražská rada.
04.12.2019 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Jeden krysa, druhý kolaborant. Šarapatka spílá Babišovi se Zemanem. Jenže tím nekončí

 
Radní ČT Zdeněk Šarapatka se vysmívá slovům premiéra Andreje Babiše (ANO), která dnes pronesl v Poslanecké sněmovně během krátkého tiskového brífinku v reakci na obnovení trestního stíhání, jež ve středu obnovil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. „Nejvyšší státní zástupce je ohroženým druhem, Mařenka už nabíjí,“ dodává Šarapatka, který se pustil rovnou i do prezidenta Miloše Zemana a označil jej za kolaboranta. A ani veřejnost v následné diskusi ostrými slovy na předsedu vlády nešetří.
04.12.2019 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Miloš Zeman (22997 článků)

„Hájil EU. Škodil Česku!“ Babiš vrací úder: Info o škodě skoro za miliardu

 
Premiér Andrej Babiš předstoupil ve středu před poslance a vyjádřil se ke spekulacím ohledně auditu Evropské komise.
04.12.2019 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Šéf ODS mluvil o Babišově tenisu s kmotry. Ale příšerně se to proti němu otočilo. Premiér nám totiž poslal SMS a jména, ze kterých se Fialovi zatmí

 
Podle předsedy ODS, která se v aktuálních měřeních pohybuje kolem deseti procent preferenčních hlasů, „každý ví“, že současný premiér Andrej Babiš hrál tenis s kmotry. Předseda občanských demokratů v OVM dále uvedl, že s nimi zakladatel ANO dělal kšefty. Obou aktérů této slovní výměny jsme se zeptali na detaily. Zatímco předseda Fiala si v pondělí a úterý nenašel minutu na reakci, premiér Babiš, jak je jeho zvykem, reagoval promptně.
04.12.2019 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Milion chvilek chystá další protesty, první bude v úterý v Praze

 
Spolek Milion chvilek se rozhodl uspořádat po celé zemi ještě letos další sérii protestů, jejichž hlavním požadavkem bude demise premiéra Andreje Babiše (ANO). První demonstrace se uskuteční v úterý 10. prosince na Karlově náměstí v Praze, řekl dnes ČTK předseda spolku Mikuláš Minář. Následovat budou demonstrace 16. a 19. prosince, které se uskuteční v dalších městech kromě Prahy. Naposledy Milion chvilek svolal demonstraci 16. listopadu na pražskou Letnou, na níž odchod premiéra žádalo odhadem na čtvrt milionu lidí.
04.12.2019 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Nevratná škoda! Co způsobil Pavel Novotný a co nám ČT nikdy neukáže? Petr Štěpánek o potyčce s Rusy

 
ROZHOVOR „Poslední, o co tu jde, je ten pomník. To je jen záminka a způsob, kterým k sobě ten řeporyjský gauner poutá pozornost,“ říká na jeden z posledních „počinů“ Pavla Novotného hudebník a nově člen Trikolóry Petr Štěpánek a promlouvá o „hnědnoucí“ ODS. Svůj názor řekl i na nejnovější události související s Andrejem Babišem. Velmi rázná slova pak pronesl na adresu BIS i ČT. Nevynechal ani teroristické útoky, z nichž se nedávno jeden odehrál v Londýně, a říká: „Tahle hloupá, naivní, destrukční imigrantská politika, kterou Evropská unie provozuje, nemůže skončit dobře.“
04.12.2019 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Petr Štěpánek (729 článků) , Petr Štěpánek (729 článků) , Pavel Novotný (678 článků)

Ivo Ištvan? Likvidují lidi! Pavel Blažek odpálil bombu. Padla vážná obvinění

 
Do XTV zavítal bývalý ministr spravedlnosti a poslanec za ODS Pavel Blažek. Mluvil o vyšetřování v civilní rozvědce a odposlouchávacích zařízeních. Nakousl i vztahy ministra Chovance a Andreje Babiše. Na současnou ministryni spravedlnosti si prý nemůže stěžovat. Prý si dokáže představit Lenku Bradáčovou jako prezidentku. Zato Ivo Ištván z Olomouce podle něj nikdy neměl dostat státní moc do ruky. „Protože s ní neumí zacházet,“ stěžoval si Blažek na „moravské bezpráví“.
04.12.2019 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Pavel Blažek (559 článků)

Babiš: Ulevilo se mi, premiérem zůstanu. Ať je předsedou ODS Novotný z Řeporyj

 
Premiér Andrej Babiš je stále přesvědčený o své nevinně v kauze Čapí hnízdo. Ve vysílání Rádia Impuls řekl, že proto odmítne případnou abolici prezidenta Miloše Zemana. Předseda vlády podle svých slov předpokládá, že se případ nakonec k soudu ani nedostane.
04.12.2019 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Miloš Zeman (22997 článků)