Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babiš vtipkoval před indickými studenty: Váš premiér řídí 77 ministrů. Já jich mám 14 a mám plné ruce práce

 
U příležitosti založení centra pro evropská studia na univerzitě Symbiosis International v indickém městě Púna promluvil český premiér Andrej Babiš při své návštěvě Indie před místními studenty. Naplněný sál seznámil se svou osobní i politickou kariérou a stručně jim představil Českou republiku. Studenty nejvíc pobavil srovnáními velikosti Česka a Indie.
19.01.2019 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš zmínil šok ze svých dětí. V Indii řekl studentům o Česku, vřele ho vítali

 
Nadšení neskrýval premiér Andrej Babiš (ANO) na indické univerzitě. Od studentů v Puné se mu v sobotu dostalo vřelého přijetí. Sám mluvil třeba o svých předrevolučních zážitcích, kdy s rodinou pobýval v Etiopii či Maroku. Představil se jako byznysman, který není politikem, ale nenašel nikoho jiného, tak do politiky jít musel. A vzpomněl i na své čtyři děti. I poslední den návštěvy premiéra v Indii a samotný závěr celého jeho asijského turné se nesl ve znamení nabitého programu. V rámci něj otevřel mimo jiné vývojové centrum Škody Auto.
19.01.2019 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Premiér Babiš: Český podnikatelský inkubátor v Bengaluru je jen začátek

 
Premiér Andrej Babiš navštívil pátý den pracovní cesty po Asii Indii. V pátek 18. ledna se zúčastnil Vibrant Gujarat Summitu, kde mluvil především o možnostech ekonomické spolupráce. Poobědval s indickým premiérem Naréndrou Módím a premiéry Dánska a Malty.
18.01.2019 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

„Chtějí mě očerňovat.“ Babiš v Indii komentoval kauzu s estébákem i audit dotací

 
Slavnostně otevřel český stánek na indickém výstavišti a poté premiér Andrej Babiš odpovídal na dotazy českých novinářů. Netýkaly se zdaleka jen jeho schůzky s indickým premiérem Naréndrou Módím, ale i dění v přes 5800 kilometrů vzdálené Praze. A sice schůzek hradního kancléře Vratislava Mynáře se soudci, kontroly auditorů Evropské komise ve Státním zemědělském intervenčním fondu či stažení Babišovy žaloby na bývalého příslušníka StB Jána Sarkocyho.
18.01.2019 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Vratislav Mynář (974 článků)

Politolog: Reakce měla být okamžitá a rázná, za příspěvek čínského velvyslance o Babišovi si můžeme sami

 
Snahy premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) ponouknout čínskou ambasádu ke stažení komentáře, který se na jejím webu a na Facebooku objevil po schůzce velvyslance Čang Ťien-mina s Babišem ohledně potenciální rizikovosti produktů čínských firem Huawei a ZTE, se minuly účinkem. Podle politologa Jana Kubáčka se česká strana dopustila hned několika chyb a Čína nemá důvod ustupovat.
18.01.2019 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš se v Indii sešel s tamním předsedou vlády Módím

 
Premiér Andrej Babiš se dnes v Indii u příležitosti účasti na ekonomickém fóru Vibrant Gujarat Summit sešel na bilaterálním jednání se svým indickým protějškem Naréndrou Módím. V úvodu summitu v projevu zmínil, že chce posunout vzájemné vztahy na úroveň strategického partnerství. Strategický dialog vede Česko z mimoevropských zemí například se Spojenými státy, Čínou či Izraelem.
18.01.2019 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Vláda: Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR

 
V pondělí 21. ledna 2019 proběhne od 9:00 hodin na Úřadu vlády 147. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Andreje Babiše zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací.
18.01.2019 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Velké sólo Jany Černochové: Slizká politika Zemana a Babiše. Lepšolidi? Prezident je pokrytec. Protesty v ulicích ano, ale efekt mají kontraproduktivní...

 
ROZHOVOR Současnou kombinaci obsazení funkcí prezidenta a premiéra České republiky považuje poslankyně ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová za nejhorší. Politiku Miloše Zemana a Andreje Babiše označuje dokonce za „slizkou“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřila také k výzvě režiséra Jana Hřebejka, který žádá národ, aby vyšel do ulic, a nekompromisně zúčtovala i s Miroslavem Kalouskem, podle jehož vyjádření se Čechoslováci nechali po okupaci v roce 1968 rychle zastrašit.
18.01.2019 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jana Černochová (448 článků)

Boháči se sešli u slumů: Babiš na setkání elity a ostrý kontrast s chudými dětmi

 
Toulaví psi, chatrče, slumy a sem tam i volně pochodující krávy. Do toho děti pobíhající mezi stany v prachu a chudobě, přesto s úsměvem a zvědavostí sobě vlastní. Pohled na výrazné sociální nerovnosti přinesla účast Andreje Babiše (ANO) na ekonomickém summitu Vibrant Gujarat v indickém komplexu Mahatma Mandir za účasti tisíců delegátů a mnoha státníků, v rámci nějž se má český premiér setkat i s indickým premiérem Naréndrou Módím.
18.01.2019 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš bude na ekonomickém fóru v Indii jednat s premiérem Módím

 
Návštěvou ekonomického fóra Vibrant Gujarat Summit ve státě Gudžarát zahájí dnes premiér Andrej Babiš svou dvoudenní cestu do Indie. Na fóru se setká s indickým premiérem Naréndrou Módím a hlavním ministrem Gudžarátu Vidžajem Rupáním. Spolu s českou ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou vystoupí Babiš také na česko-indickém podnikatelském semináři.
18.01.2019 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Premiér Babiš: Udělali jsme maximum pro to, aby naše firmy byly v Thajsku úspěšné

 
Předseda vlády Andrej Babiš ukončil ve čtvrtek 17. ledna 2018 návštěvu Thajského království a s ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou a podnikatelskou delegací se večer tamního času přesunul do indického Ahmadábádu.
18.01.2019 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babišovy problémy na cestách: Linii si hlídá jen stěží

 
Nečekané problémy řešil na návštěvě Thajska premiér Andrej Babiš (64, ANO). Ten se totiž snaží shodit přebytečná kila. Jenže ouha. Na státních večeřích nebo obědech si jde hlídat linii jen těžko.
18.01.2019 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš podle slovenského tisku stáhl žalobu na bývalého člena StB

 
Český premiér Andrej Babiš stáhl žalobu na bývalého příslušníka československé Státní bezpečnosti (StB) Jána Sarkocyho, který v minulosti veřejně tvrdil, že Babiš donášel komunistické tajné službě a bral za to peníze. Uvedl to dnes slovenský list Denník N na svém webu s tím, že mu Babiš dosud neodpověděl na otázky, proč stáhl žalobu na Sarkocyho, a také na list, který Sarkocyho tvrzení zveřejnil. Vyjádření Andreje Babiše se ČTK snaží získat.
17.01.2019 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš stáhl žalobu na bývalého člena StB Sarkocyho

 
Český premiér Andrej Babiš stáhl žalobu na bývalého příslušníka československé Státní bezpečnosti (StB) Jána Sarkocyho, který v minulosti veřejně tvrdil, že Babiš donášel komunistické tajné službě a bral za to peníze. Uvedl to ve čtvrtek slovenský list Denník N na svém webu s tím, že mu Babiš dosud neodpověděl na otázky, proč stáhl žalobu na Sarkocyho a také na list, který Sarkocyho tvrzení zveřejnil. Babiš se dosud nevyjádřil. 
17.01.2019 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš stáhl žalobu na slovenského estébáka. Chtěl vysoudit milion eur

 
Český premiér Andrej Babiš stáhl žalobu na bývalého příslušníka československé Státní bezpečnosti (StB) Jána Sarkocyho, který v minulosti veřejně tvrdil, že Babiš donášel komunistické tajné službě a bral za to peníze. Uvedl to ve čtvrtek slovenský list Denník N na svém webu s tím, že mu Babiš dosud neodpověděl na žádné otázky týkající se jeho rozhodnutí.
17.01.2019 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Kalousek poplival voliče Andreje Babiše. A dal veřejný slib

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek byl hostem diskuzního pořadu na Seznamu. Kalousek si řekl své o Babišovi i Zemanovi. U obou prohlásil, že jejich chování rozkládá právní stát. Babiše podle něj volí ti, kdo čekají na spasitele. „Žádný politik se o vás nepostará. Když vám vláda řekne, že se o vás bude starat, tak byste se měl začít bát,“ myslí si bývalý předseda TOP 09. A na závěr se řešilo i spojenectví mezi pravicovými stranami. „Zajisté, žádný problém, tak já na té kandidátce nebudu,“ řekl prý lidovcům s výhradami.
17.01.2019 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Babiš má vzkaz pro Moniku. Promluvil o obtížích s hubnutím i Indy, projel se lodí

 
Andrej Babiš (ANO) zakončil státní návštěvu Thajska. Přijetí v Bangkoku ho nadchlo, a to včetně kulturního programu i toho, jak kvůli jeho koloně dělali Thajci rozsáhlé manévry a uzavírky dopravy. Při dotazu Blesk Zpráv promluvil také o tom, jak si kromě jednání s premiérem Prayutem a dalšími hodnostáři užil samotné město. A jak těžké to mají české firmy v pronikání na indický trh. Babiš se následně vydal právě do indického Ahmadabádu.
17.01.2019 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Pařák v Bangkoku: Babiš vytasil zbraně

 
V dovolenkovém ráji Čechů trápí premiéra Andreje Babiše (64, ANO) horko a dusno. Ani to mu ale nebrání plnit hlavní poslání své mise na své thajské zastávce asijské cesty – prodat české zbraně.
17.01.2019 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš má dnes ohlásit přímou linku do Bangkoku. Pak navštíví thajského krále a projede se po řece

 
Po středečních politických schůzkách s členy vlády stráví premiér Andrej Babiš dnešní druhý den své návštěvy Thajska především s podnikateli. V Bangkoku absolvuje schůzky se zástupci českých a thajských firem a bude asistovat u zahájení podnikatelského semináře.
17.01.2019 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiše zuli ve zlatém paláci. Thajský skvost prolétl a mezi davy turistů potkal i Čechy

 
Pozlacené budovy i střechy, známá zlatá kupole. Královský palác v Bangkoku přináší davům turistů výjimečnou podívanou. Užil si ji ve čtvrtek i Andrej Babiš (ANO), který do Thajska přicestoval jako první český premiér. I přes své výsadní postavení hosta thajského premiéra však Babiš musel stejně jako ostatní „smrtelníci“ absolvovat část prohlídky pěšky. A dodržovat nařízení ohledně oblékání.
17.01.2019 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)