Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babiš na cestě po Asii: Obdivoval svou orchidej, Monice ale nosí bílé růže

 
Orchidej s purpurovo-bílými květy by nejspíš měl premiér Andrej Babiš (64, ANO) přivézt ze Singapuru své ženě Monice (44). Ta květina se totiž nově jmenuje „Dendrobium Andrej Babiš“. Jenže ona prý má raději bílé růže.
16.01.2019 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš o brexitu: Nejistota je nepříjemná, Evropa ale musí počkat

 
Jak se bude dál vyvíjet situace po úterním hlasování v britském parlamentu, při němž neprošel návrh dohody o vystoupení Velké Británie z Evropské unie, je nyní podle premiéra Andreje Babiše (ANO) výhradně v rukách této země. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) je přesvědčen, že řešení současné situace se najde.
16.01.2019 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš se setká s thajským premiérem a dalšími členy vlády

 
Setkáními s premiérem Prajutchem Čan-Očou a dvěma ministry zahájí dnes český premiér Andrej Babiš svou návštěvu v Thajsku. Hlavními tématy premiérové návštěvy českého předsedy vlády v této jihoasijské zemi by podle úřadu vlády měly být obranná spolupráce a obranný průmysl, obchodní a průmyslová spolupráce a turismus.
16.01.2019 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiše trápí málo spánku a hrozící chaos. Brusel se musí změnit, varuje z Thajska

 
Tvrdý, nebo řečeno slovy Andrej Babiše divoký brexit by uvrhl Evropu do krize, hrozí chaos, vzkázal český premiér s ohledem na aktuální britské dění poté, co zahájil další jednací den svého asijského turné. V hotelu v Bangkoku českým novinářům sdělil, že v Singapuru probírali mj. i evropskou integraci, kdy méně je v tomto případě dle Babiše více. A např. za odmítáním přijetí eura si nadále stojí.
16.01.2019 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Rekordní výprask, Mayová jako blboun nejapný: Média i politici řeší kolaps dohody o brexitu

 
Britští poslanci v úterý večer podle očekávání odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou se sedmadvacítkou dojednala Theresa Mayová. Výsledek úterního hlasování byl pro premiérku větší porážkou, než čekali i ti největší pesimisté. Do tří dnů má představit náhradní řešení. Například podle vicepremiéra a šéfa ČSSD Jana Hamáčka nemá nikdo ani tušení, s čím Mayová přijde. O nejistotě a hrozícím průšvihu hovoří i další politici. Evropský tisk označil dění kolem brexitu za návrat do bodu nula, Británie má přitom vystoupit již 29. března.
15.01.2019 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Jan Hamáček (1255 článků) , Theresa Mayová (253 článků)

Jihočeské ANO na celostátním sněmu podpoří v předsednické funkci Andreje Babiše

 
Jihočeské ANO bude na celostátním sněmu hnutí podporovat do funkce předsedy hnutí jeho současného předsedu a premiéra Andreje Babiše. Rozhodl o tom dnešní krajský sněm. Jihočeské ANO rovněž podpoří jako prvního místopředsedu předsedu poslaneckého klubu hnutí Jaroslava Faltýnka. ČTK to řekla předsedkyně jihočeského ANO Radka Maxová.
15.01.2019 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Premiér Babiš: Se Singapurem chceme rozvíjet kooperaci v oblasti vzdělávání, vědy, výzkumu a inovací

 
Předseda vlády Andrej Babiš pokračoval v úterý 15. ledna 2019 v týdenní pracovní cestě po Asii. Navštívil centrum pro výzkum autonomním vozidel, setkal se s honorárním konzulem ČR v Singapuru, jednal s ministry financí a zahraničních věcí a zahájil Česko-singapurské podnikatelské fórum.
15.01.2019 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš v turistickém ráji Čechů: Do Thajska chce dodat stíhačky, krále neuvidí

 
Kolona s českým premiérem Andrejem Babišem (ANO) se prohnala v úterý večer místního času thajským Bangkokem. Předseda vlády se totiž na své asijské cestě přesunul do další destinace, kam se na zimu létají ohřát i další Češi: po Singapuru zahájil návštěvu Thajského království. Oficiální přijetí je v plánu až ve středu, na letišti čekal premiéra krátký ceremoniál s nastoupenými vojáky. A právě o dodávkách pro thajskou armádu by se chtěl Babiš mj. bavit také. Se svým protějškem, kterým je generál Prayut Chan-o-cha, hodlá řešit stíhačky z Aera Vodochody.
15.01.2019 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Hučín: Myslel jsem, že dav zaútočí na Sněmovnu a zabrání zvolení Babiše. Holýma rukama už to nepůjde, už se zapouzdřili

 
„Já se s výsledky voleb neumím a nemohu smířit. My jsme ten režim zažili a já jsem nebyl nějaký pasivním trpitelem,“ říká disident, bývalý důstojník BIS a válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín. Zdůraznil, jak těžká je pro něj jako pro předsedu Konfederace politických vězňů skutečnost, že na postu premiéra sedí právě Andrej Babiš. „Pro politické vězně a lidi, kteří poznali, co ten režim tehdy prováděl, je to naprosto nepřijatelné,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
15.01.2019 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Česko opět otevře ambasádu v Singapuru. Je tam řada příležitostí, zdůraznil Babiš

 
Česko znovuotevře ambasádu v Singapuru. Premiér Andrej Babiš (ANO) při dnešním projevu na úvod podnikatelského fóra v Singapuru řekl, že se na tom v pondělí shodl s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD). Ten prohlásil, že zastupitelský úřad by mohl být otevřen ještě letos. Babiš zdůraznil, že česko-singapurské vztahy netíží žádné problémy a Praha podporuje rychlou ratifikaci loňské dohody Evropské unie a Singapuru o partnerství, spolupráci, volném obchodu a ochraně investic, ze které podle něj bude těžit i Česko.
15.01.2019 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Po Babišovi pojmenovali v Singapuru orchidej

 
Užitečnost zázvoru. Právě na toto téma si premiér Andrej Babiš (ANO) udělal v úterý v Singapuru na půl hodinky čas. To když v rámci nabitého programu na chvíli odsunul politiku a byznys stranou a zavítal do botanické zahrady National Orchid Garden v hlavním městě. Tam po něm pojmenovali orchidej.
15.01.2019 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Václav Klaus (9401 článků) , Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš prozradil, čím obdarovává Moniku. A v Asii po něm pojmenovali kytku

 
Jakou má jeho manželka Monika nejraději květinu? I na to přišla řeč v Singapuru, kde Andrej Babiš v úterý zahajoval svůj další asijský program. Tentokrát složený z návštěvy botanické zahrady, ale i proslovu na Podnikatelském fóru či návštěvy výzkumného centra aut bez řidičů. Babiš se také pozastavil nad tím, že se snaží hubnout. A proto se vydal na večerní procházku nočním Singapurem. Aby vychodil vydatnou slavnostní večeři s tamním premiérem.
15.01.2019 04:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Premiér Babiš: Singapur je z hlediska HDP na obyvatele de facto lídr na světě

 
Premiér Andrej Babiš zahájil svou týdenní pracovní cestu po Asii. V Singapuru se setkal s prezidentkou i předsedou vlády.
14.01.2019 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš je z vraždy polského starosty zděšený, Petříček ji odsoudil

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) je zděšený z vraždy gdaňského starosty Pawla Adamowicze. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) ji odsoudil jako hanebný čin a označil za tragédii. Oba vyjádřili soustrast rodině zavražděného i Polsku. Čin odsuzují i čeští opoziční politici.
14.01.2019 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš vyměnil Moniku i sníh za 31 °C a exotiku. „Zimu tu nepamatuji,“ říká Čech

 
Z teplot kolem nuly se premiér Andrej Babiš (ANO) přesunul v rámci svého asijského „turné“ do Singapuru. A přivítalo ho sice zatažené počasí a období dešťů, ale rovněž teplotní šok v podobě 31 °C. Pro Blesk Zprávy se o podmínkách v ekonomicky úspěšné zemi rozpovídal Radomír Karlík z Velvyslanectví ČR v Jakartě. Zimu a český sníh takřka nepamatuje, vedle toho porovnal i singapurský smysl pro řád a pravidla s přece jen o něco benevolentnějšími podmínkami v Indonésii, kam vyráží v poslední době i řada českých „batůžkářů“. Babiš je na asijském turné bez manželky Moniky.
14.01.2019 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Šafrovo forum: Babiš se schovává v Singapuru, aby se nemusel účastnit akcí k Palachovu výročí

 
Zahraniční cesty vysoce postavených politiků bývají plánovány celé měsíce dopředu. Na jednu z nich v neděli odjel i český premiér Andrej Babiš. Navštíví Singapur či Indii. Server Pavla Šafra Forum24.cz dospěl k závěru, že si Babiš nechal naplánovat cestu na půlku ledna naprosto schválně, aby se nemusel účastnit akcí k uctění památky Jana Palacha a nemusel čelit demonstrantům.
14.01.2019 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš by chtěl v Singapuru ambasádu

 
Šance pro Česko, jak deverzifikovat export, je v Singapuru, coby vstupní bráně na trhy jihovýchodní Asie. Tak to vidí premiér Andrej Babiš (ANO), který v pondělí zahájil návštěvu Singapuru. „Můžeme zde dělat velký byznys,“ prohlásil Babiš po schůzkách s prezidentkou Halimah Yacobovou a předsedou vlády Lee Hsien Loongem. K tomu by podle něj bylo dobré zřídit v místě ambasádu.
14.01.2019 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Asia Lee (1 článek)

Babiš u muslimky v paláci zářil. V Asii ho uctili českým pivem a francouzským vínem

 
Na počest návštěvy Andreje Babiše v Singapuru v pondělí před prezidentský palác nastoupila armádní kapela a spustila českou hymnu. Premiéra ČR přivítal předseda vlády Lee Hsien Loong, který ve své řeči vzpomněl českého obuvnického génia Tomáše Baťu a velebil i české pivo. Právě to se podávalo vedle francouzského vína i ke slavnostní večeři, která následovala po Babišově setkání s první ženou a zároveň i první muslimkou v roli hlavy státu Halimah Yacobovou. A sršel úsměvem.
14.01.2019 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Tomáš Baťa (48 článků)

Babiš se sešel se singapurskou prezidentkou a premiérem

 
Schůzkami s prezidentkou Halimah Yacobovou a s předsedou vlády Lee Hsien Loongem zahájil dnes premiér Andrej Babiš návštěvu Singapuru.
14.01.2019 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš o důchodech: Zavedeme spořicí fondy...

 
Kudy chodí, tam se chlubí, o kolik za něj vzrostly důchody a slibuje seniorům další devítistovku navíc od roku 2020. I premiér Andrej Babiš (64, ANO) ale připouští, že to bez reformy nepůjde donekonečna.
14.01.2019 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)