Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Kabinet na dnešním zasedání jedná o chytré karanténě či dostupnosti ochranných pomůcek. Rozhodnout má o mimořádných odměnách pro zdravotníky

 
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) na pondělní schůzi jedná o chytré karanténě nebo o dostupnosti ochranných prostředků při případné druhé vlně, informují Novinky.
27.07.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Babiš s Hamáčkem budou žádat Zemana o odvolání šéfa ÚOHS Rafaje

 
Premiér Andrej Babiš a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) půjdou společně za prezidentem Milošem Zemanem, aby mu navrhli odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje. Předseda vlády to oznámil na pondělní tiskové konferenci, píší Novinky.cz.
27.07.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků) , Petr Rafaj (217 článků) , Jan Hamáček (1973 článků) , Miloš Zeman (24033 článků)

Právo na ukončení vlastního života je stále v nedohlednu. Vláda s eutanazií nesouhlasí

 
Eutanazie, neboli usmrcení na žádost v případě nevyléčitelné nemoci, bude v Česku i nadále považována za vraždu. Ve čtvrtek odpoledne návrh na její uzákonění odmítla vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Návrh podali někteří členové ANO a Pirátů. Ti se snažili prosadit podobný zákon, který už dávno platí například v Belgii či Kanadě.
27.07.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Babiš s Hamáčkem půjdou kvůli Rafajovi za Zemanem. Hlavu šéfa ÚOHS chtějí rada i kraj

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) chtějí po dovolené prezidentovi Miloši Zemanovi navrhnout odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje. Babiš to řekl na pondělní tiskové konferenci. Zprvu pouze uvedl, že s hlavou státu chtějí zástupci vlády o věci hovořit. Odvolání šéfa antimonopolního úřadu je v kompetenci prezidenta.
27.07.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků) , Petr Rafaj (217 článků) , Jan Hamáček (1973 článků)

Babiš bude žádat Zemana o odvolání Rafaje

 
Premiér Andrej Babiš potvrdil po jednání vlády na dotaz Novinek, že bude žádat odvolání šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje. Spolu s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) se kvůli tomu vydá za prezidentem Milošem Zemanem.
27.07.2020 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků) , Petr Rafaj (217 článků) , Jan Hamáček (1973 článků) , Miloš Zeman (24033 článků)

Stát nesmí ratifikovat Istanbulskou úmluvu. Její cíl je jiný! Poslanec SPD předkládá konkrétní části z dokumentu

 
Server ParlamentníListy.cz přinesl informaci, že premiér Andrej Babiš (ANO) vyslechl důraznou žádost Rady vlády pro rovnost žen a mužů, aby kabinet co nejrychleji přijal Istanbulskou úmluvu. Úmluvu, jejíž obsah budí nejen v Česku mnoho vášní. Proti přijetí úmluvy v Česku se důrazně postavil poslanec SPD Tomia Okamury Jiří Kobza.
27.07.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Premiér Babiš uklidňuje: Ochranných pomůcek je dostatek, jsme připraveni na cokoliv

 
Rostoucí počet nakažených v lokálních ohniscích i plošná opatření vystrašily část Čechů. Ti začali opět nakupovat roušky ve velkém, navíc se někteří začali ptát, zda má stát v zásobě dostatek ochranného materiálu. Situaci se snažil uklidnit premiér Andrej Babiš ve svém tradičním příspěvku "Čau lidi". Tam mimo jiné řekl, že sklady jsou plné a Česko je připraveno na druhou vlnu.
27.07.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Tisková konference po jednání vlády o koronaviru

 
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) se na pondělní schůzi vrátil ke koronavirové agendě. Ministři jednali například o chytré karanténě nebo o dostupnosti ochranných prostředků při případné druhé vlně.
27.07.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Vláda odmítla eutanazii – právo člověka na smrt

 
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) nesouhlasí s uzákoněním eutanazie, tak jak to navrhli poslanci z řad ANO a Pirátů. Ti chtěli, aby se člověk trpící nevyléčitelnou nemocí mohl svobodně rozhodnout, zda ukončí vlastní život.
27.07.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Sledujte barvy. Ministr Vojtěch představil národní „covid-19“ semafor

 
Před prázdninami vláda Andreje Babiše představila semafor zemí, do kterých lze bezpečně vycestovat i navzdory koronaviru. Ale protože rostou počty nakažených i v České republice, ministr zdravotnictví představil i národní semafor, kterým odliší riziková místa od míst epidemicky klidných. Takto bude onen národní semafor vypadat.
27.07.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Hřib je zkopírovaný Babiš. Za úspěchy může on, neúspěchy hází na jiné, zní z pražské ODS

 
Koalice Piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu by měla nejdřív začít šetřit u sebe a až poté zvyšovat Pražanům cenu za jízdné, myslí šéf pražské ODS Tomáš Portlík. V rozhovoru pro Novinky dále kritizoval primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), který se podle něj snaží vyvléct ze zodpovědnosti a neúspěchy hází na jiné. Označil ho za PR kopii premiéra Andreje Babiše (ANO).
27.07.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Babiš převezme vedení nad chytrou karanténou

 
Na chytrou karanténu bude dohlížet zvláštní orgán. V jeho čele stane premiér Andrej Babiš (ANO). Ten bude mít dva zástupce, a to ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Figurovat v něm bude i armáda. Sdělil to novinářům ve Strakově akademii epidemiolog Roman Prymula. Vznik rady v pondělí schválila vláda.
27.07.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků) , Jan Hamáček (1973 článků) , Vojtěch Adam (914 článků)

Vláda schválila vznik nového orgánu kvůli chytré karanténě. Zuřící Babiš vytáhl klub

 
V Česku vznike nová rada pro zdravotní rizika, jež má dohlížet na chytrou karanténu. V pondělí odpoledne to schválila vláda. Povede ji premiér Andrej Babiš (ANO), který při hájení projektu zmínil i nákazu v pražském klubu Techtle Mechtle. Po počátečních diskuzích, jakou roli v systému bude hrát armáda, se členové vlády domluvili, že vojáci budou zajišťovat logistiku a ministerstvo zdravotnictví epidemiologická opatření.
27.07.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků) , Jan Hamáček (1973 článků) , Vojtěch Adam (914 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Babiš v mimořádné ráži: Nepište mi nesmysly, nečtěte ty komentáře. Lžou! Máme obrovský balík peněz

 
„Není pravda, že bychom se zadlužili! Nepište mi nesmysly, nečtěte ty komentáře různých komentátorů, kteří chtějí jen rozdělit společnost, jenom konflikt. A lžou! Lžou!“ spustil ve svém týdenním shrnutí „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO), když došlo na zhodnocení jednání o evropském rozpočtu a o tzv. fondu obnovy. A komentátoři prý nebyli jediní, kteří v uplynulém týdnu lhali.
26.07.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Drhnoucí chytrou karanténu by mohli převzít vojáci. Jsme připraveni, vzkazují

 
Armáda je připravena převzít projekt chytré karantény, uvedl v neděli mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek s tím, že projednat tuto změnu by měl kabinet v pondělí. Teto krok naznačil v neděli i premiér Andrej Babiš (ANO).
26.07.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Istanbulská úmluva? Všechno jinak. Pouze na PL zákulisí z vlády

 
EXKLUZIVNĚ Naše redakce v neděli odpoledne uvedla, že než premiér Andrej Babiš odjel na víkend do lázní, měl v pátek napilno. Této činnosti už ale takovou publicitu neposkytl. Premiér se totiž osobně účastnil jednání Rady vlády pro rovnost žen a mužů, kde si vyslechl naléhavé výzvy, aby vláda co nejrychleji schválila kontroverzní Istanbulskou úmluvu. Premiér poté začal konat a ratifikaci úmluvy narychlo dodatečně zařadil hned na pondělní vládu. Nyní, jak se naší redakci podařilo zjistit od dvou vysokých vládních zdrojů, je všechno jinak.
26.07.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Prásk. Vláda bude schvalovat Istanbulskou úmluvu. Narychlo a bez debaty

 
Než Andrej Babiš odjel na víkend do lázní, jak se pochlubil na sociálních sítích, měl v pátek napilno. Této činnosti už ale takovou publicitu neposkytl. Premiér se osobně účastnil jednání Rady vlády pro rovnost žen a mužů, kde si vyslechl naléhavé výzvy, aby vláda co nejrychleji schválila kontroverzní Istanbulskou úmluvu. Premiér hned poté začal konat a ratifikaci úmluvy narychlo dodatečně zařadil hned na pondělní vládu.
26.07.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků)

Nechci jít do kriminálu! Nebudu to podepisovat! Hamáček dorazil do Partie v roušce a nakládal protikorupčním neziskovkám, které si nadiktovaly zákon

 
Hosty nedělní Partie TV Prima byli ministr vnitra, předseda ČSSD Jan Hamáček a poslankyně Jana Černochová (ODS). Oba se pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO). Hamáček vyzval občany, aby ve všech uzavřených prostorách nosili roušky. Hamáček zdůraznil, že si odmítá jít sednout do kriminálu. Došlo i na pitvání jednoho brčka z pražského klubu Techtle Mechtle, kde se nakazilo víc než sto osob. „Co tam asi dělali s tím jedním brčkem?“ zeptala se moderátorka Terezie Tománková. A Hamáček odpověděl...
26.07.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků) , Jan Hamáček (1973 článků) , Jana Černochová (486 článků)

Promlčeno. V roce 1987 dorazil Miroslav Kalousek do jedné kanceláře na Praze 10. Přímo z fabriky. Lidé, s nimiž se potkal, nám to teďka řekli

 
„Jakýkoli politik mi může závidět,“ pravil Miroslav Kalousek (TOP 09), když vysvětloval, v čem spočívají jeho přednosti. Ty chce nasadit pro to, aby se podařilo domluvit předvolební koalici proti hnutí ANO. Je to podle jeho názoru v zájmu této země, protože je nezbytné přestat pojímat celou republiku jako divizi holdingu Agrofert. Přesně tak se prý teď Andrej Babiš chová k této zemi, a Kalousek to chce ukončit.
26.07.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků) , Miroslav Kalousek (7106 článků)

Jejich jedinou vizí je zlý továrník. Legrační. Kalousek skončí jako tajtrdlík, odhaduje zkušený znalec české politiky

 
ROZHOVOR V opozičních stranách nevidí jedinou silnou osobnost, ani silné myšlenky. Miroslava Kalouska považuje za bývalou silnou osobnost a jeho největší chybu vidí v propásnutí šance odejít se ctí a včas. Spojení politiků premiéra Andreje Babiše neporazí, protože nedokážou potlačit sobectví. Novinář, spisovatel, komentátor a bývalý poslanec za hnutí ANO Martin Komárek v rozhovoru pro Parlamentnílisty.cz komentuje aktuální dění.
25.07.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18948 článků) , Miroslav Kalousek (7106 článků)