Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babiš chce další hlavy: Ředitele dopravního fondu a náměstka na dopravě

 
Kromě ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) by měl skončit i šéf Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) Zbyněk Hořelica a první náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček. V pondělí k tomu vyzval premiér Andrej Babiš (ANO).
20.01.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků)

Babiš vyhodil Kremlíka. Ministrovi srazila vaz zakázka na superdrahý e-shop

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) podal návrh na odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Vedením resortu má být dlouhodobě pověřen vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Prezident Miloš Zeman oběma návrhům vyhověl. Kremlík stál za zakázkou na elektronický prodej dálničních známek za 400 milionů. Podle Babiše celou věc manažersky nezvládl, vláda totiž o zakázce nebyla informována. Ve Strakově akademii se už řeší sloučení obou ministerstev.
20.01.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků)

Ministr Kremlík skončil

 
Ministr dopravy Vladimír Kremlík skončil ve funkci. V pondělí to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). Důvodem je předražená zakázka na e-shop pro elektronické dálniční známky za 400 milionů.
20.01.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků)

Jakub Janda má radost, kam se pod Fialou ubírá ODS. A směje se „Klausovu Ku-Klux-Klanu“

 
Jakub Janda, aktivista a ředitel lobbistického spolku Evropské hodnoty, chválí po sobotním sjezdu ODS jako „silnou konzervativní stranu, kterou tato země potřebuje“. Je podle něj díky předsedovi Petru Fialovi jedinou silnou alternativou k hnutí ANO. Pokud ale má stranu Andreje Babiše porazit, potřebuje podle Jandy vyjednat spolupráci s Piráty a také středopravicovými stranami STAN, KDU-ČSL a TOP 09.
20.01.2020 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků) , Jakub Janda (537 článků) , Petr Fiala (1567 článků)

Senátor Doubrava: Neplatí náhodou Andrej Babiš Petra Fialu, aby byl šéfem ODS?

 
Už je to tak. Fiala nás má za blbečky, kteří trpí měknutím mozku, a proto ztratili paměť. Proč to říkám? „ODS dokáže nejlépe hájit hodnoty získané před třiceti lety,“ prohlásil na jejich potlachu.
20.01.2020 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků) , Petr Fiala (1567 článků)

Zrušit Senát! Po smrti Kubery padají silné věci

 
Ve svých dvaasedmdesáti letech opustil tento svět předseda Senátu Jaroslav Kubera. Vzpomínali na něj nejen předseda ODS Petr Fiala, bývalý předseda Senátu Milan Štěch nebo premiér Andrej Babiš (ANO), ale též lidé na sociálních sítích. Ozval se právník Tomáš Tyl, který si po Kuberově skonu tropil žerty z ostatních pravicových stran i z Pirátů. Exprezident Václav Klaus napsal pár vážných slov. Zdůraznil, že Kubera nepodléhal politickým módám.
20.01.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9697 článků) , Andrej Babiš (17167 článků) , Petr Fiala (1567 článků) , Jaroslav Kubera (909 článků) , Milan Štěch (761 článků) , Václav Fiala (79 článků) , Jaroslav Fiala (67 článků)

Kubera by mohl mít státní pohřeb. Jak obřad probíhá?

 
Předseda Senátu Jaroslav Kubera, který zemřel v pondělí ve věku 72 let, by mohl mít státní pohřeb, pokud s tím bude souhlasit rodina. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Státní pohřeb měl v České republice naposledy Václav Havel.
20.01.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5528 článků) , Andrej Babiš (17167 článků) , Jaroslav Kubera (909 článků)

Pane redaktore, to ne! Milan Štěch o smrti Kubery v ČT. Fiala prosí o trochu respektu. Babiš smutní

 
Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). Politik, který komentoval věci s humorem, s nadsázkou a občas nekompromisně, opustil tento svět. Bylo mu 72 let. Smutek obchází celou českou politickou scénu. Vedle předsedy ODS na něj zavzpomínal i bývalý předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), který vyčinil redaktorovi ČT Romanu Fojtovi, nebo premiér Andrej Babiš (ANO).
20.01.2020 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků) , Jaroslav Kubera (909 článků) , Milan Štěch (761 článků) , Jaroslav Fiala (67 článků)

Programátoři potupili dopravní fond. Zakázka na e-shop pro dálniční známky bude zrušena

 
„Už nikdy se k našim společným penězům nikdo nesmí chovat tak, jak nyní předvádí stát!” S touto větou šel podnikatel v oblasti IT Tomáš Vondráček do pondělního jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) ohledně zakázky na e-shop pro dálniční známky za 400 milionů korun. Po schůzce s předsedou vlády oznámil, že se stát pokusí tuto zakázku zrušit nebo zredukovat. Příští víkend Vondráček uspořádá veřejný hackathon, na němž vývojáři vytvoří e-shop zdarma.
20.01.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků)

Babiš: Kuberu jsem měl rád, byl vtipný

 
Úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) je pro premiéra Andreje Babiše (ANO) šok. Novinářům v pondělí řekl, že ho měl rád a rozuměl si s ním.
20.01.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků) , Jaroslav Kubera (909 článků)

Babiš už nepočítá s centrem pro sirotky v Sýrii, pošle 500 tisíc

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) už nepočítá s vybudováním centra pro syrské sirotky, které původně plánoval. Tamním organizacím, které se starají o děti bez jednoho nebo obou rodičů, osobně pošle 500.000 korun. Problém podle něj není v nedostatku zařízení, ale v penězích. Předseda vlády to uvedl na svém facebooku. Doufá, že se s finančním příspěvkem přidají další lidé.
20.01.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků)

Babišův projekt české vesničky v Sýrii padl, vyřeší to půl milionu pro sirotky

 
Vesnička v Sýrii pro 150 tamních sirotků, kterou v roce 2018 plánoval coby českou pomoc premiér Andrej Babiš (ANO), v zemi nevznikne. Projekt, který Babiš představil i tehdejšímu šéfovi Evropské komise Jeanu-Claudu Junckerovi, nahradí půl milionu korun, které hodlá do země poslat.
20.01.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků)

Jsme kolonie! Zbořil jasně o základně USA u nás. A ví, jak dopadne Křeček

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Tato argumentace vypadá, že jde asi zase především a zejména o Andreje Babiše.“ Politolog Zdeněk Zbořil reaguje v dnešním Rozjezdu na smršť komentářů, které přinesl návrh prezidenta jmenovat ombudsmanem Stanislava Křečka. „Kritici páně Křečkova případného jmenování mu vyčítají jeho věk (nar. 1938), ale je možné to považovat i za přednost. Asi nebude nadbytečně aktivní a možná se ukáže, že pro funkci ombudsmana je lepší být starší a zkušený než mladý a alternativní,“ podotýká. Věnuje se také ukončení vysílání pořadu Týden s prezidentem nebo víkendovému kongresu ODS: „Trochu to připomíná akci Mladí vedou Brno.“
20.01.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků) , Stanislav Křeček (318 článků)

Kabinet projedná poslanecké návrhy i zakázku na dálniční známky

 
Především poslanecké návrhy a nelegislativní materiály má na programu svého dnešního zasedání vláda. Ministři by se v utajeném režimu měli zabývat i podrobnostmi kritizované zakázky na IT systém k dálničním známkám za 401 milionů korun. Premiér Andrej Babiš (ANO) je pro zrušení zakázky, ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) však za ní stojí a hájí ji i Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI). Na programu kabinetu je i odložené projednávání tezí hospodářské strategie pro léta 2020 až 2030.
20.01.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků)

Zeman pod palbou. Za Babišův starý průšvih. V rádiu také mluvil o Soukupovi

 
Prezident Miloš Zeman se vyjádřil nejen k aktuálnímu dění v pořadu Prezidentský Pressklub na rádiových vlnách Frekvence 1. Pořádně se opřel do pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), který prý nerozumí ekonomice. Na přetřes také přišel Andrej Babiš v kontextu s privatizací petrochemického holdingu Unipetrol, kdy prezident vysvětloval posluchačům, jak je možné, že po takové kauze má současný premiér jeho důvěru. Kromě toho také vysvětlil, z jakého důvodu ukončil spolupráci s ředitelem TV Barrandov Jaromírem Soukupem a proč už mu pořad Týden s prezidentem nevyhovoval.
20.01.2020 05:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků) , Miloš Zeman (23353 článků)

Zeman pohostí vládu

 
Hlava státu bude po roce hostit celou vládu Andreje Babiše (65, ANO) na zámku v Lánech.
20.01.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků)

Stíhání Babiše – je zle? Řešili to v Evropě. Zde jsou české reakce

 
Obnovení trestního stíhání českého premiéra Andreje Babiše se dostalo na program plenárního zasedání Evropského parlamentu (EP) ve Štrasburku. Poslanci se ve zhruba padesátiminutové debatě neshodli mimo jiné na tom, zda je Babišova kauza vnitřní záležitostí Česka, nebo by se měla řešit na evropské úrovni, píše ČTK. Zatímco podle české europoslankyně Dity Charanzové (za ANO) je taková debata irelevantní, Němka Monika Hohlmeierová zdůraznila, že podezření ze zneužívání evropských dotací není interní českou věcí. Usnesení v návaznosti na debatu EP přijme až na jednom z příštích zasedání, podle informací ČTK by to mělo být již v únoru. O jednání informoval mimo jiné server Forum24.cz.
20.01.2020 03:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků)

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

 
Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domova pro hendikepované ve Vejprtech, při němž zemřelo osm lidí, kam osobně jel nabídnout pomoc vlády a zjistit, jaká opatření je třeba přijmout, aby se něco podobného neopakovalo. Znovu se věnoval případu jedenáctileté Alexie, minulý týden po rozhodnutí brněnského krajského soudu nastoupila do krizového centra, aby tam při sobotních schůzkách opět navázala vztah s otcem ze Slovenska. A prozradil, jak jej vytočil ministr dopravy Vladimír Kremlík za ANO tím, že ho neinformoval o chystané zakázce na e-shop pro elektronické dálniční známky za 401 milionů korun.
19.01.2020 22:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků)

Zeman zve vládu do Lán, zasedne v únoru

 
Prezident Miloš Zeman bude hostit na zámku v Lánech celou vládu, řekl to v neděli v rozhovoru pro Frekvenci 1. Jednání kabinetu proběhne 3. února, řekl premiér Andrej Babiš. Celá vláda byla do Lán naposledy pozvána v roce 2018.
19.01.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků) , Miloš Zeman (23353 článků)

Zeman pod palbou. Za Babišův starý průšvih. V rádiu také mluvil o Soukupovi

 
Prezident Miloš Zeman se vyjádřil nejen k aktuálnímu dění v pořadu Prezidentský Pressklub na rádiových vlnách Frekvence 1. Pořádně se opřel do pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), který prý nerozumí ekonomice. Na přetřes také přišel Andrej Babiš v kontextu s privatizací petrochemického holdingu Unipetrol, kdy prezident vysvětloval posluchačům, jak je možné, že po takové kauze má současný premiér jeho důvěru. Kromě toho také vysvětlil, z jakého důvodu ukončil spolupráci s ředitelem TV Barrandov Jaromírem Soukupem a proč už mu pořad Týden s prezidentem nevyhovoval.
19.01.2020 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17167 článků) , Miloš Zeman (23353 článků)