Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Zeman stráví Vánoce v Lánech, Babiš vezme Moniku do Rakouska. Sejdou se na obědě

 
Prezident Miloš Zeman si přes Vánoce vybere dovolenou, stráví ji na zámku v Lánech. Dovolenou bude mít od 16. prosince do konce roku. Tradičně o druhém svátku vánočním přednese své vánoční poselství. Uvedl to jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Na leden pak prezident plánuje novoroční oběd s premiérem Andrejem Babišem (ANO) nebo charitativní ples.
08.12.2019 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Miloš Zeman (22997 článků)

Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

 
Andrej Babiš je dalším významným mužem, který je obětí virtuálního útoku na sociální síti, jako se to před časem stalo majiteli PPF Petru Kellnerovi. Princip je přitom úplně stejný. Neznámá skupina si vybere snímek z veřejného prostoru, dá k němu nějaké motto a nechá ho sponzorovat. Pokud na daný reklamní vzkaz kliknete, ocitnete se ale v úplně jiném světě. Zbraň proti podobnému útoku de facto neexistuje.
08.12.2019 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (269 článků) , Andrej Babiš (16559 článků)

TOP 09: Premiér musí odstoupit

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil rozhodnutí o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše. Případ se tak vrací policii do fáze vyšetřování. Politici TOP 09 vyzývají premiéra k rezignaci.
08.12.2019 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Toto si pro vás na úterý připravili chvilkaři: Začnou na Václaváku, pak udělají hluk v ulicích a na Hlavním nádraží dostanete leták

 
Spolek Milion chvilek chystá do konce roku sérii demonstrací. Avizoval, že první z nich se uskuteční na Den lidských práv 10. prosince v Praze, původně na Karlově náměstí, pak ji přesunul na Václavské náměstí, odkud hodlají „hlučným pochodem“ pokračovat k pražskému hlavnímu nádraží a oslovovat kolemjdoucí. Účastníky vyzývají, aby si s sebou vzali „píšťalky, bubny a klaksony“. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO).
08.12.2019 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Demonstrace se Babiše nedotknou. Ale jsou zde věci, které mohou zasáhnout jeho voliče. Politolog Jelínek je konkrétní

 
POLITOLOGOVÉ „O České republice se už i v Evropě začíná mluvit jako o Babišistánu, jako o velmi specifické zemi s velmi specifickým člověkem v čele vlády, který propojuje moc ekonomickou, politickou a mediální, a který si zároveň udržuje vysokou podporu veřejného mínění,“ analyzuje poslední události politolog Lukáš Jelínek. Stále trvá na tom, že premiéra Andreje Babiše nemá smysl k čemukoliv vyzývat a tvrdí, že jediné, co by mohlo zamávat s podporou voličů hnutí ANO je, kdyby byly zastaveny dotace z Evropské unie, nebo by premiérovy problémy museli daňoví poplatníci vracet z vlastní kapsy. V rozhovoru rovněž upozornil, že na všechno může doplatit ČSSD, která dělá premiérovi ve vládě fíkový list.
08.12.2019 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Babiš komunistům splácí věrnost ústupky i u zákonu roku. Politolog: Je to nezbytná opora

 
Komunisté se opět projevili jako opora vlády Andreje Babiše (ANO), když ve středu hlasovali s vládní koalicí pro rozpočet na rok 2020. Nebylo to zadarmo. Zatímco ostatním stranám jejich pozměňovací návrhy šmahem smetávali ze stolu, komunisté uspěli. A tak třeba „mlátička“ Zdeněk Ondráček (KSČM) prosadil návrh vzít 20 milionů korun neziskovkám. A vyslyšeni byli i další soudruzi. Podle politologa Josefa Mlejnka je to běžná a logická věc. Babiš musel komunistům jít na ruku, jinak by jim rozpočet neschválili. Nediví se, že KSČM menšinovou vládu slepě podporuje. Ztrácí preference a bez Babiše by neprotlačili své požadavky.
08.12.2019 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

 
Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milionů korun. Někdejšího ministra financí Kalouska řádně rozhněvalo, když o něm Andrej Babiš řekl, že byl vyšetřován kvůli svému rozhodnutí povolit online hazard. Kalousek proto vyzval Babiše, aby přijal sázku, že nikdy vyšetřován nebyl. „Sázku přijímám. Ať mi pošle deset milionů na účet,“ reagoval Babiš. Jenomže prohrál.
07.12.2019 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

 
Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milionů korun. Někdejšího ministra financí Kalouska řádně rozhněvalo, když o něm Andrej Babiš řekl, že byl vyšetřován kvůli svému rozhodnutí povolit online hazard. Kalousek proto vyzval Babiše, aby přijal sázku, že nikdy vyšetřován nebyl. „Sázku přijímám. Ať mi pošle deset miliónů na účet,” reagoval Babiš. Jenomže prohrál.
07.12.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Ondřej Neff bez servítků: Běžte k čertu! I ten blb ze Švejka by to věděl!

 
Spisovatel Ondřej Neff napsal pár řádek k tomu, co kolem sebe vidí. Zkritizoval evropské dotace a konstatoval, že většina z nich by měla jít k čertu. Ponechal by v chodu jen ty, které prospívají celé EU. Obul se i do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). I ten blb ze Švejka Pepek Vyskoč by prý věděl, že ten, kdo dotace dává, má právo kontrolovat, kde končí, a nenaznačoval by, že do toho EU nic není.
07.12.2019 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (236 článků) , Andrej Babiš (16559 článků)

Zeman: Cítím se dobře, když mám v Lánech pyžamový den

 
Prezident Miloš Zeman počítá s tím, že bude prezidentem celé druhé funkční období. Zdůraznil, že nejlépe se cítí, když má v Lánech tzv. pyžamový den. V rozhovoru pro MF Dnes se také vyjádřil ke kauze trestního stíhání Andreje Babiše, kde připustil, že zasáhl do vývoje událostí tím, že mluvil o abolici.
07.12.2019 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Miloš Zeman (22997 článků)

Úřad vlády: Premiér Babiš navštíví Estonsko

 
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš navštíví ve dnech 10. a 11. prosince Estonsko. V Tallinnu se sejde se svým estonským protějškem Jürim Ratasem. Premiér bude rovněž jednat s vedením Centra NATO pro spolupráci v kybernetické obraně a zavítá na vojenskou základnu.
07.12.2019 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Stávkující studenti hodnotí schůzku s Babišem jako neproduktivní

 
Za neproduktivní označili zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future páteční schůzku s premiérem Andreje Babišem (ANO) a dalšími členy jeho vlády. Mluvčí skupiny Petr Doubravský novinářům řekl, že protesty budou pokračovat. Premiér uvedl, že nabídl studentům spolupráci, ale podle něj o ni zřejmě nestojí. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) poznamenal, že jednání bylo místy vyostřené, od studentů chce ale slyšet konkrétní připomínky, na které může vláda reagovat.
07.12.2019 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Richard Brabec (397 článků)

Senátor Nytra: Chceme zastavit proplácení dotací Agrofertu, žádáme o zpřístupnění auditní zprávy Evropské komise

 
Aktuální vyjádření předsedy Dočasné komise Senátu k návrhům auditních zpráv Zdeňka Nytry k auditu Evropské komise o možném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.
07.12.2019 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Čech označil Novotného v ruské TV za blázna. Starosta: Plivu na něj, koště kolaborantské

 
Výstup starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) v ruské televizi Rossija 1 zřejmě nedá tamnímu vedení spát. Ve snaze o jeho negaci si přizvali jako hosta spojence dezinformačních webů a někdejšího policejního prezidenta Stanislava Novotného. Ten označil řeporyjského starostu v přímém přenosu za blázna. Pavel Novotný pro Blesk Zprávy kontroval: „Je to ubožák, kolaborantské koště.“ Premiér Andrej Babiš (ANO) na adresu starosty pro Impuls prohlásil, že by mohl být šéfem ODS, aspoň by prý byla sranda.
07.12.2019 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Pavel Novotný (678 článků) , Pavel Čech (142 článků)

Babiš dva roky premiérem: Dvojky od komunistů i SPD, pětky od Bartoše s Fialou

 
Andrej Babiš (ANO) už je dva roky českým premiérem, poprvé se jím stal 6. prosince 2017. Sestavil menšinovou vládu, ale jeho jednobarevný kabinet důvěru nezískal, to se mu povedlo až v tandemu s ČSSD a komunisty za zády. Blesk Zprávy oslovily předsedy všech parlamentních stran vzešlých z voleb, aby premiéra oznámkovaly. Jaké má silné a slabé stránky? Na vysvědčení by šéf hnutí ANO našel hodně pětek, ale i dvojky, jedničku za lhaní a ředitelskou důtku od šéfa ODS Petra Fialy.
07.12.2019 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Petr Fiala (1489 článků)

EK: Babišovy fondy jsou proti dobrým mravům

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) splnil zákonnou povinnost, a aby se vyhnul střetu zájmů, odvedl své firmy z koncernu Agrofert do svěřenských fondů. Zůstal však beneficientem, tedy tím, kdo z nich má prospěch, a navíc má páky pro dohled nad správcem fondu. Přitom se výrazně podílí na finanční politice ČR, tedy i na rozdělování peněz z EU, které čerpal a mohl by čerpat Agrofert.
07.12.2019 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

 
TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou Holubovou – například na téma trestního stíhání Andreje Babiše, roztříštěnosti opozice, klimatu... či se společně vyjádřili k demonstracím Milionu chvilek. Ty se oběma velmi líbí. „Naprosto úžasný zážitek,“ pochvaloval si Niedermayer demonstraci 16. 11. na Letné. A Holubová přitakávala. Na chvíli na pódium zavítala i předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová – a opřela se do výroku předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka, že TOP 09 by měla zaniknout. „To mně jako cesta k nějakému většímu úspěchu nepřipadá,“ pronesla.
07.12.2019 02:30 |

podobné články

Osobnosti: Eva Holubová (243 článků) , Andrej Babiš (16559 článků) , Eva Adamová (4 články)

Michálek nedrtil jen Topku. Mnohem horší věci řekl k Babišovi. Tohle zaznělo

 
Na rozhodnutí soudu ohledně trestního stíhání premiéra Andreje Babiše by se podle předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka ani vzhledem k presumpci neviny nemělo čekat, jelikož se „kauzy kolem něj hromadí“. „Měl by rezignovat na svůj mandát. Vždyť je to pro všechny zúčastněné velmi trapné,“ říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Babiš si prý bere „občany jako rukojmí“ a staví zájmy České republiky až za ty své. Drsně se vyjádřil i směrem k opoziční TOP 09. „TOP 09 by měla zaniknout a uvolnit potenciál pro další subjekty,“ myslí si poslanec.
06.12.2019 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

 
TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou Holubovou. Hovořilo se tak například na téma trestního stíhání Andreje Babiše, roztříštěnosti opozice, klimatu či se společně vyjádřili i k demonstracím Milionu chvilek pro demokracii. Ty se oběma velmi líbí. „Naprosto úžasný zážitek,“ pochvaloval si Niedermayer demonstraci 16.11 na Letné a Holubová přitakávala. Na chvíli na pódium zavítala taktéž předsedkyně strany Markéta Adamová Pekarová a opřela se do výroku předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka, že by hnutí TOP 09 mělo zaniknout. „To mě jako cesta k nějakému většímu úspěchu nepřipadá,“ pronesla.
06.12.2019 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Eva Holubová (243 článků) , Andrej Babiš (16559 článků) , Eva Adamová (4 články)

Pitomec! Topolánek vypleskal Michálka kvůli TOP 09. Jenže do Kalouska se pustil další pirát. A pak přišlo tohle, z neziskovky

 
Přestřelka mezi Piráty a TOP 09 má na Twitteru dohru. „Jak může člověk, který má nejenom špatnou pověst, ale navíc to je pitomec, někoho vůbec hodnotit, fakt netuším,“ napsal bývalý premiér Topolánek o Michálkovi. „Chápu, že kolegům z TOP 09 se to blbě poslouchá, ale je to prostě fakt. Miroslav Kalousek dnes (a neřeším, jestli právem, nebo neprávem) slouží jako štít Andreje Babiše,“ sdělil Pirát Ferjenčík. Něco k tomu napsal i ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům…
06.12.2019 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Miroslav Kalousek (6766 článků) , Mirek Topolánek (2239 článků) , Miroslav Michálek (28 článků)