Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Poslanci zaúkolovali Babiše. Česko chce z unijní kasy po pandemii víc peněz

 
Sněmovna v pátek podpořila postoj české vlády k plánu Evropské komise na podporu oživení evropských ekonomik po koronavirové krizi. Vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO), aby plán i jeho financování v závěrečném hlasování na Evropské radě podpořil. Sněmovna ho ale žádá o to, aby usiloval například o změnu v rozdělování peněz. Plán počítá s celkovou částkou 750 miliard eur, tedy přes 20 bilionů korun. Vláda k němu má výhrady, Babišovi se například nelíbí to, že jedním z kritérií pro přidělování peněz členským státům má být míra nezaměstnanosti v letech 2015 až 2019. Plán má příští týden projednávat Evropská rada.
10.07.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků)

Koronavirové dusno: Chytrá karanténa absolutně nefunguje! Jen jste ji nepochopili!

 
Lokální ohnisko koronaviru na Karvinsku stále doutná a starostové v regionu se zlobí, že tolik vychvalovaná chytrá karanténa, o které předseda vlády Andrej Babiš (ANO) mluví už celé týdny, vlastně nefunguje. Šéf resortu zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch jim oponuje, že systém funguje, ale starostové ho nepochopili. O názorovém střetu informuje deník Právo.
10.07.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků) , Vojtěch Adam (813 článků) , Adam Vojtěch (643 článků)

Joj, to bude švanda. Macek se baví nad plánem ruského miliardáře, který chce vykoupit sochu Roosevelta

 
Stomatolog, politický komentátor a bývalý místopředseda ODS a vlády Miroslav Macek komentuje aktuální dění v Česku i zahraničí. Pouští se do premiéra Andreje Babiše (ANO) za jeho alibismus v souvislosti s řešením koronavirové krize. Vyjádřil skepsi, že by se schodek rozpočtu do konce roku ještě nenavýšil z již schváleného půl bilionu korun. Zabrousil ale také do Ruska, kde chtějí sochu amerického prezidenta Theodora Roosevelta, nebo k ODS a jejímu předvolebnímu heslu.
09.07.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků)

Komunisté dávají Babišovi další podmínky pro toleranci vlády

 
Toleranční patent mezi hnutím ANO a KSČM je plněn, jedinou výjimkou je ustanovení týkající se možného vytvoření jediné zdravotní pojišťovny. Shodli se na tom ve čtvrtek při společném jednání premiér a šéf ANO Andrej Babiš a předseda komunistů Vojtěch Filip při více než hodinové schůzce ve Sněmovně. Komunisté také přišli s novými návrhy, jako například pět týdnů dovolené či zřízení státní banky.
09.07.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků) , Vojtěch Filip (1363 článků)

Pirátka z Karviné: Babiše jsem na problém upozorňovala už v březnu

 
Zatímco zbytek Česka se uzavřel, horníci v dolech na Karvinsku stále pracovali v prostředí, kde společně jedli, sprchovali se a převlékali. Na problematiku dolů již od března upozorňovala premiéra Andreje Babiše a ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO) pirátská zastupitelka Karviné Zuzana Klusová. V rozhovoru pro Novinky uvedla, že Babiš jí odpověděl v tom smyslu, že jsou opatření dostatečná. Schillerová, jejíž resort doly vlastní, doposud nereagovala.
09.07.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků)

Koronavirus: Vojtěcha trápí ve sněmovně. A k tomu článek o doktorech a penězích, prý průšvih

 
Poslanci po vládě Andreje Babiše (ANO) chtějí, aby jim složila účty za dosavadní potýkání se s pandemií koronaviru. Žádají také informace o tom, jak se daří řešit epidemiologickou situaci na Karvinsku, kde momentálně doutná lokální ohnisko nemoci covid-19. Podle šéfa resortu zdravotnictví Adama Vojtěcha je teď vlastně dobře, že čísla na Karvinsku rostou. Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler vládu obvinil, že žene Česko k sebevraždě.
09.07.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků) , Vojtěch Adam (813 článků)

Trapas? Babiš se dozvěděl, že má schůzku s KSČM. Petříčka odvolat nemůže

 
Předsedu vlády Andreje Babiše zaskočilo, že ho čeká jednání s KSČM. „O tom teda nevím,“ kroutil hlavou. Před tím slíbil peníze pro hotely a další ubytovací zařízení, aby se dostaly z největších problémů a dušoval se, že znovu už celé Česko nevypne. A také podržel ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD).
09.07.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků)

Bartoš (Piráti): Občané musí mít nad projektem za 162 miliard kontrolu

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš vyzval dopisem premiéra Andreje Babiše, aby zveřejnil smlouvy ohledně dostavby jaderné elektrárny Dukovany. Řada z nich je totiž stále v režimu utajení, a tudíž se k nim nemůže dostat veřejnost, experti a ani poslanci.
09.07.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků) , Ivan Ivan (1494 článků)

Blivno. KSČ, ČSSD, ANO, teď TOP 09. Telička vystoupil a je veselo

 
Pavel Telička oznámil, že pro volby ve Středočeském kraji spojí síly s TOP 09 a Zelenými. A hned si vyslechl připomínku, že po členství v komunistické straně a spolupráci s ANO Andreje Babiše znovu mění politický dres. Brněnského právníka Tomáše Tyla rozesmálo, že chce Telička bojovat proti papaláštví, když pochází z prominentní komunistické rodiny a pracoval pro Zdeňka Bakalu. Ozval se i blogger Petr Paulczyňski. Nahlédněte.
09.07.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků) , Petr Pavel (647 článků)

Soukup přitvrdil. Velká zloba na Babiše. Použil výraz, který by z očí do očí neřekl

 
Ředitel Barrandova a několikanásobný moderátor Jaromír Soukup opět tvrdě zkritizoval premiéra Andreje Babiše. Nelíbilo se mu, když se snažil předseda vlády zbavit zodpovědnosti za šíření koronaviru v okolí Karvinska. „Šaškárna. Ukázka totální nekompetence našeho premiéra,“ myslí si Soukup. Prý vždy, když se šíření pandemie koronaviru podařilo zpomalit, tak to bylo díky úžasné vládě. „Když se něco nedaří jako v případě Karvinska, svedeme to na epidemiology a hygieniky. Protože máme vládu bez mozku, která jen odmávne, co jí ten který odborník doporučí?“ ptal se moderátor.
08.07.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků) , Jaromír Soukup (54 článků)

Česko chce zlepšit vztahy s Ruskem, tvrdí Babiš. Rád by viděl schůzku na vysoké úrovni

 
Česká republika má zájem o normální vztahy s Ruskem, velmi zodpovědně proto přistupuje ke vzájemným konzultacím. Ve středu to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády by si přál, aby výsledkem úsilí vlády a konzultací, které Česko navrhlo Moskvě na počátku května, bylo i česko-ruské setkání na vysoké úrovni. Babiš tak reagoval na dnešní prohlášení mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova, že nynější rusko-české vztahy jsou zkalené a kontakty s českým vedením se nyní neplánují.
08.07.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků)

Prymula si „podal“ Maďara a nešetřil ani Babiše. Virus ještě není na vrcholu, tvrdí

 
Ještě zdaleka nemáme nad virem vyhráno. Koronavirus totiž nespí a není ani sezonního charakteru, jak se předpokládalo. Epidemiolog a nový zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula dokonce v rozhovoru pro Reflex zmínil, že možná covid-19 ještě ani nedosáhl svého vrcholu. Obul se pak do prohlášení premiéra Andreje Babiše (ANO), že u koronaviru rozhodují epidemiologové. A nit suchou nenechal ani na svém kolegovi Rastislavu Maďarovi, který podle něj ani epidemiologem není.
08.07.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků)

Česko-ruské vztahy nejsou ideální, uvedl Babiš

 
Česká republika má zájem o normální vztahy s Ruskem, velmi zodpovědně proto přistupuje ke vzájemným konzultacím. ČTK to ve středu sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády by si přál, aby výsledkem konzultací, které Česko navrhlo Moskvě na počátku května, bylo i česko-ruské setkání na vysoké úrovni. Už dříve během dne ale mluvčí ministerstva zahraničí uvedla, že pokusy o jednání drhnou.
08.07.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků)

Babiš a Schillerová prosadili schodek 500 miliard. Katastrofické scénáře premiér odmítá

 
Nikoli 40, ne 200 ani 300, ale rovnou 500 miliard korun. Takový bude schodek státního rozpočtu České republiky pro rok 2020, jeho navýšení ve středu ve Sněmovně prosadila vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) a premiér Andrej Babiš (ANO). Babiš v rozpravě uvedl, že podle souhrnných dat je potřeba počítat s poklesem ekonomiky v letošním roce. Premiér dodal, že je ale zdrženlivý, pokud jde o předpovědi vývoje, a varoval před katastrofickými scénáři. Evropská komise v tomto týdnu uvedla, že očekává letošní propad české ekonomiky o 7,8 procenta. Opozice vládu ve Sněmovně kritizovala, že dosud nepřišla se žádným návrhem úspor a že si nevytvořila rezervy.
08.07.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků)

No jo, houkl Babiš zezadu na Kalouska. Ten vytáhl starou věc. A drtil, drtil a drtil

 
Jednání Poslanecké sněmovny o zvýšení schodku rozpočtu na 500 miliard korun přineslo i ostrá slova předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. Ještě předtím vystoupil premiér Andrej Babiš (ANO), který mimo jiné uplynulé období nazval katastrofou.
08.07.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků) , Miroslav Kalousek (7056 článků)

Zveřejněte smlouvy k dostavbě Dukovan, vyzvali Piráti Babiše

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl zveřejnit smlouvy ohledně stavby dalšího bloku jaderné elektrárny Dukovany. Dopisem jej k tomu vyzval předseda Pirátů Ivan Bartoš, podle něhož tajný režim brání kontrole ze strany odborníků i veřejnosti. Šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš odhadl náklady na stavbu na zhruba šest miliard eur (přibližně 162 miliard korun).
08.07.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků) , Ivan Ivan (1494 článků) , Daniel Daniel (277 článků) , Daniel Daniel (277 článků) , Daniel Daniel (277 článků) , Daniel Daniel (182 článků) , Daniel Daniel (277 článků) , Daniel Daniel (277 článků) , Daniel Daniel (277 článků) , Daniel Daniel (277 článků)

Merkelová vítězí. A Češi budou za hlupáky, uvedl exministr ODS

 
Angela Merkelová dokázala čtyřikrát po sobě vyhrát volby a kancléřkou nejbohatší země Evropy už je 15 let. To je něco, o čem mohou všichni čeští politici jen snít. Žádný z nich se na postu premiéra neudržel tak dlouho. Ještě před pár měsíci se ale zdálo, že Merkelové dochází dech. Jenže koronavirus to změnil. Teď bude Merkelová hrát roli v rozdělování peněz. Podle exministra životního prostředí za ODS teď Česko doplatí na to, jak se vůči EU chová Andrej Babiš (ANO). Europoslanec Jan Zahradil však nabídl trochu jiný pohled.
08.07.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků) , Angela Merkelová (2590 článků) , Jan Zahradil (599 článků)

„A co jako?!“ Dominik Hašek rýpe do Babiše. A pohádal se s vlastními fanoušky

 
Hokejový brankář Dominik Hašek si na svém twitterovém profilu rozhodl rýpnout do premiéra Andreje Babiše (ANO). A dostal se kvůli tomu i do sporu s těmi, co jeho profil sledují.
08.07.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (405 článků) , Andrej Babiš (18764 článků)

Prymula se obul do Babiše: Zodpovědnost jde za vládou, mohli nás vyměnit nebo neposlouchat

 
Epidemiolog a bývalý náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula se pozastavil nad tvrzením premiéra Andreje Babiše (ANO), který se zřekl odpovědnosti za rozhodování ohledně opatření na Karvinsku, kde je v rámci společnosti OKD jedno z ohnisek epidemie koronaviru.
08.07.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků)

Prymula opět cení zuby. Babiš, kolega Maďar, Vojtěch. Silná tvrzení

 
Profesor Roman Prymula varuje Čechy, Moravany a Slezany, že rozhodně nemají v boji proti koronaviru vyhráno. Na pozoru by se prý Češi měli mít i v Chorvatsku. Důrazně doporučoval, aby lidé v Moravskoslezském kraji nosili v uzavřených prostorách roušky. Prý by navíc všude v republice povoloval masové akce pomaleji. Přál by si navíc, aby si lidé nainstalovali aplikaci e-Rouška. Také zkritizoval premiéra Andreje Babiše (ANO) a epidemiologa Rastislava Maďara.
08.07.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18764 článků)