Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babiš se s Huawei nemazlil, všechny jejich mobily půjdou z Úřadu vlády

 
Ráznou akcí proti mobilům čínské firmy Huawei se v úterý ve Vídni pochlubil český premiér Andrej Babiš. Zároveň ostře kritizoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) za postup v této věci.
18.12.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Uprchlík není migrant! Vezměte si Čechy v roce 1968, hájí ministr Petříček přijetí paktu OSN

 
Kdo čekal, že v adventním čase bude na české politické scéně klid, spletl se. Na povrch vyplul svár mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD). Jablkem sváru se stal globální pakt o uprchlících, přijatý drtivou většinou členských zemí OSN. Proti byly jen Spojené státy a Maďarsko. Premiér Babiš se zlobí, že ministr Petříček za Česku umožnil přijetí tohoto paktu. Petříček se rozhodl veřejně hájjit. Promluvil před kamerami.
18.12.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

„Střet zájmů jako prase.“ Babišův ústupek má opozice za výraz zoufalství

 
Je to směšné a „kolosální“ střet zájmů pokračuje, zaútočil na premiéra Andreje Babiše (ANO) jeho někdejší koaliční partner Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). O radě pro evropské fondy, jejíhož vedení se Babiš kvůli podezření na střet zájmů vzdal, prohlásil, že o ní možná nevěděli ani někteří ministři. Natož pak veřejnost. Babišův krok nic neřeší, míní. Shoduje se s ním i Jiří Pospíšil (TOP 09), podle kterého český premiér ve střetu zájmů přetrvává.
18.12.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Pavel Bělobrádek (1583 článků)

Andrej Babiš k akci v OSN: Hamáček a Petříček to chtěli! A nic to neznamená. SAMI rozhodneme, kdo tu bude žít!

 
Schválení paktu OSN o uprchlících vyvolalo v Čechách na sociálních sítích a v komentářové sekci některých mediálních serverů vlnu nevole. A Andrej Babiš se rozhodl reagovat na Facebooku. „Ministr zahraničí a hlavně předseda ČSSD Jan Hamáček si následně v rámci jednání vyargumentovali a prosadili, že ČR odsouhlasí tu včera odhlasovanou zprávu komisaře UNHCR o uprchlících, což je pouze právně nezávazná rezoluce Úřadu vysokého komisaře, která je v souladu se Ženevskou konvencí z roku 1951,“ argumentuje Andrej Babiš, proč Česko připojilo podpis pod tento pakt.
18.12.2018 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jan Hamáček (1261 článků)

Neschopnost Ťoka přesáhla únosnou mez, na D1 hrozí katastrofa, varuje opozice i ČSSD

 
Lidovci chtějí kvůli problémům na dálnici D1 grilovat ve Sněmovně ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO). Jejich návrh podpoří opozice i koaliční ČSSD, podle které hrozí na dálnici katastrofa. Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek v úterý prohlásil, že míra neschopnosti ministra už přesáhla únosnou mez a odpovědnost nese i premiér Andrej Babiš (ANO).
18.12.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Uprchlický pakt OSN: Václav Klaus ml. chystá tvrdou akci proti ministru Petříčkovi

 
Premiér Andrej Babiš odmítá, že by Česká republika v OSN podpořila globální pakt o uprchlících. První z dokumentů, globální pakt o migraci, země odmítá. Jenže média od rána mluví o tom, že čeští diplomaté na Valném shromáždění OSN pakt o uprchlících přímo podpořili. Důsledky za jednání našich diplomatů může silně pocítit ministr Petříček.
18.12.2018 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků)

OSN přijala pakt o uprchlících, proti hlasovaly USA a Maďarsko

 
Valné shromáždění OSN v pondělí drtivou většinou přijalo globální pakt o uprchlících, který rozšiřuje současný mezinárodní právní rámec o běžencích. Proti hlasovaly pouze Spojené státy a Maďarsko, Česká republika právně nezávazný dokument podporující mezinárodní spolupráci podpořila. V pondělí přijatá dohoda je odlišná od globálního paktu o migraci, o kterém bude Valné shromáždění hlasovat ve středu. Český premiér Andrej Babiš nesouhlasí ani s jedním paktem.
18.12.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Nevěřím vám! To mi neříkejte, spílala Witowská v ČT Babišově ženě. Ta se nedala: Ne, ne, ne

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš, europoslanec za STAN Stanislav Polčák a europoslankyně za ANO Dita Charanzová se ve včerejším pořadu Události, komentáře ČT24 zabývali střetem zájmů Andreje Babiše (ANO) a také dotacemi pro Argrofert.
18.12.2018 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Dolejš (483 článků) , Stanislav Polčák (262 článků) , Jiří Stanislav (71 článků)

Bartoš (Piráti): Rozhodnutí vlády rozhodně neřeší střet zájmů Andreje Babiše

 
Dnešní rozhodnutí vlády o tom, že se premiér nebude účastnit jednání o fondech EU, jen potvrzuje to, co Piráti tvrdí již několik měsíců.
18.12.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Ministři odtajnili, jak stíhají Vánoce. U koho naděluje Ježíšek a kde e-shop?

 
Dárky pod stromeček stíhají někteří z nich na poslední chvíli, věří ale, že se vše podaří. Řeč je o ministrech vlády Andreje Babiše (ANO), kteří si v tomto ohledu nezadají s běžnými smrtelníky. Někteří členové kabinetu chtějí navíc mezi svátky stihnout i hory. Kdo kam vyrazí a jaký je ministerský Ježíšek? Politici odhalili pro Blesk Zprávy svá rodinná tajemství.
18.12.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Za Babiše se méně krade, tvrdí Čunek. Lidovce v europarlamentu nařkl z vlastizrady

 
Za Babiše se krade méně než dříve, tvrdí hejtman, senátor a bývalý místopředseda vlády Jiří Čunek (KDU-ČSL). Daleko více než trestní stíhání Andreje Babiše a jeho možné podvody mu přitom prý vadí, jak hlasovali čeští europoslanci ohledně dotací pro Agrofert. Jejich jednání je podle Čunka na hranici vlastizrady.
17.12.2018 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Čunek (739 článků)

Pirát Michálek se rozohnil před kamerou: Babiš dojí stát o miliardy

 
Největší problém Andreje Babiše není to, jestli dělá kvalitní chleba, nebo ne. Je potřeba se dívat na konkrétní problémy, myslí si místopředseda České pirátské strany Jakub Michálek, který byl hostem Interview Pavla Štrunce na serveru info.cz. Babiš podle Michálka dojí stát o miliardy. Místopředseda Pirátů nepovažuje Babiše za univerzální zlo. Dotace pro Agrofert jsou čím dál vyšší, za doby působení Andreje Babiše v politice získal tento podnik sedm miliard korun.
17.12.2018 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Premiér Babiš jednal s finským premiérem Sipilou o evropských otázkách i spolupráci ve školství

 
Předseda vlády Andrej Babiš přijal v neděli 16. prosince 2018 v Kramářově vile předsedu vlády Finska Juhu Sipilu.
17.12.2018 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš chce ve Vídni podpořit hospodářskou spolupráci s Afrikou

 
Česko by mělo být aktivní na poli exportní diplomacie hlavně mimo Evropu a snažit se více proniknout například na africké trhy. Před odletem do Vídně, kde se v úterý uskuteční fórum Afrika – Evropa, to dnes řekl český premiér Andrej Babiš. Aby podpořil české podnikatele, chce předseda vlády výhledově iniciovat vznik ekonomických misí v některých afrických zemích. Zároveň lituje, že se nadcházejícího fóra v rakouské metropoli, jehož hlavním tématem bude rozvoj spolupráce v oblasti digitalizace a inovací, zúčastní jen zhruba polovina šéfů států a vlád zemí Evropské unie.
17.12.2018 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Úřad vlády: Vláda na posledním letošním jednání vyřešila údajný střet zájmů premiéra, připraví také „lex brexit“

 
Vláda Andreje Babiše se v pondělí 17. prosince sešla ve Strakově akademii ke svému poslednímu jednání v roce 2018.
17.12.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Masa evropských politiků kritizuje Babiše, hrozila se Tvarůžková. A toto jí odpověděl ministr Brabec

 
Český premiér Andrej Babiš bude nově chybět na jednání rady pro evropské fondy. Vláda tak reaguje na vážné výhrady Evropské komise, která ho viní ze střetu zájmů. Dosáhne nakonec holding Agrofert na dotace? „Česko to v čerpání jiných dotací nepoškodí, řešit se asi budou konkrétní dotace pro Agrofert,“ ujišťoval v Interview na ČT24 moderátorku Zuzanu Tvarůžkovou vicepremiér a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
17.12.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Zuzana Tvarůžková (160 článků) , Richard Brabec (378 článků)

Babiš oznámil reakci na kritiku ze střetu zájmů: Odejde z čela rady pro eurofondy. Neziskovce to nestačí

 
Rozhodnutí, že premiér Andrej Babiš (ANO) nebude předsedat Radě pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF), nevyřeší problém s jeho střetem zájmů kvůli dotacím pro holding Agrofert. Na dotaz ČTK to uvedl Petr Leyer z organizace Transparency International (TI).
17.12.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

„To přehnal. Ať se omluví.“ Jiří Čunek se silně zastal Babiše a nastalo dusno. Padla slova o zabití a Okamurovi

 
Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek je do určité míry černou ovcí v řadách KDU-ČSL. Jeho výroky tradičně popouzejí mnoho spolustraníků – na druhou stranu se ale Čunek těší mimořádné oblibě v rámci svého kraje. Dlouholetý starosta Vsetína a někdejší šéf lidovců nevylučuje, že se příští rok opět utká o nejvyšší pozici ve straně. Motivoval by ho prý především souboj s Pavlem Bělobrádkem. Nyní se Jiří Čunek vyjádřil pro ParlamentníListy.cz v exkluzivním rozhovoru, kde padlo několik výbušných výroků na adresu Miloše Zemana, Andreje Babiše a českých europoslanců. Zejména reakce Tomáše Zdechovského stojí za přečtení. „Označit někoho za vlastizrádce, to udělá jenom primitiv typu Okamura. Ať si potom Jiří Čunek chodí týdny s ochrankou a bojí se o svou rodinu, ať mu chodí esemesky, že ho zabijí,“ vzkazuje Čunkovi mimo jiné Zdechovský.
17.12.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Čunek (739 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Bělobrádek (1583 článků)

STAN: Jde o malý pozitivní krůček, který ale sám o sobě nestačí

 
Premiér Andrej Babiš oznámil, že se nebude účastnit jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIP). Je to reakce na problém se střetem zájmů, na který upozornila také Evropská unie.
17.12.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Česko bude hlasovat proti migračnímu paktu. Petříček vyhověl Babišovi

 
Česko bude ve středu na Valném shromáždění OSN hlasovat proti globálnímu paktu o migraci. Uvedl to ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) během jednání vlády, která se v pondělí postojem k úmluvě zabývala. Původně dostali diplomaté instrukci, aby se hlasování zdrželi. Hlasování proti paktu, ke kterému se Česko už dříve v prosinci nepřipojilo, požadoval premiér Andrej Babiš (ANO).
17.12.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)