Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Senát chce probrat s Babišem situaci v postižených regionech ČR

 
Senát se bude situací v takzvaných strukturálně postižených regionech zabývat na veřejném slyšení koncem ledna. Rozhodl o tom dnes na návrh svého výboru pro územní rozvoj. Na slyšení pozval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby představil vládní plány s Ústeckým, Karlovarským a Moravskoslezským krajem. Přizvány jsou také ministryně financí a pro místní rozvoj Alena Schillerová a Klára Dostálová (obě ANO).
20.12.2018 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Když politik odmítá migraci, říká se o něm, že je populista. Tomáš Zdechovský má ale úplně jinou zkušenost

 
Do křesla pro hosta čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu usedl lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, který se znovu rozpovídal o dvou paktech – o paktu o migraci a o paktu o uprchlících. Podle Zdechovského je mezi nimi rozdíl a vysvětlil, proč proti paktu o uprchlících nic nemá, zatímco pakt o migraci odmítá. Při té příležitosti zaútočil na předsedu vlády Andreje Babiše.
20.12.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Juncker zase vrávolal při chůzi, prý kvůli ischiasu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyrazil na počátku týdne na evropsko-africký summit do Vídně. A nebyl zdaleka sám. Zahraniční média zaznamenala, jak předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker vrávoral při chůzi na schodech. Prý kvůli zánětu sedacího nervu. Ve Vídni se objevil také maďarský premiér Viktor Orbán. Přijel odhodlán prosadit zde jeden názor.
20.12.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Jiří Pehe se posmívá komunistům. Odcházejí do historie v objetí s největším kapitalistou

 
Politolog Jiří Pehe se ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz zaměřil na budoucnost Komunistické strany Čech a Moravy a její vervu, se kterou obhajuje premiéra Andreje Babiše v jeho problémech. Je prý historickým paradoxem, že strana, která si při svém vzniku před téměř sto lety zakládala na tom, že je předvojem dělnické třídy v boji s kapitalismem, dnes postupně odchází z politické scény v družném objetí s nejmocnějším českým oligarchou.
20.12.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Jiří Pehe (383 článků)

Opozice nenabízí proti Babišovi alternativu, jen nenávist. Sociolog hovoří také o nevyhnutelném rozpadu EU

 
CO NÁM DAL ROK 2018 „Reálná moc je v rukou vykladačů, ať už z Prahy nebo z Bruselu, a samotná komplikovanost práva jako jádra moci se stává nositelem moci,“ popisuje firemní sociolog Vojtěch Bednář. Upozorňuje na to, že praktické kroky vlády jsou v české realitě přehlušeny symboly a nenávistí. „Osobně se ale domnívám, že tak, jak se prodlužuje délka pobytu Andreje Babiše v politice a zejména na pozici premiéra, postupně klesá jeho schopnost a možná i motivace řídit věci doopravdy manažersky, už jen proto, že mnoho věcí jednoduše ‚nejde‘. Stává se regulérním politikem, jak mu ostatně bylo předpovězeno již na začátku,“ podotýká Bednář.
20.12.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš se omluvil za kolony na D1. Ťok zmínil krádež bagru a znovu i sníh

 
Při rekonstrukci dálnice D1 musela zasahovat i policie, řekl poslancům ve Sněmovně ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Firmy si totiž podle něj kradly techniku, jako konkrétní příklad zmínil bagr. Znovu řekl i to, jak doufal, že do poloviny prosince na nejvytíženější dálnici v Česku sněžit nebude. Premiér Andrej Babiš (ANO) se za kolony na D1 omluvil. Poslanci se k tématu dostali až při odpoledních interpelacích, původně se měli problémům při opravě D1 v úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem věnovat už dopoledne. Kvůli debatě o EET a Pirátům se na mimořádný bod ale nedostalo.
20.12.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Erik Best radí Babišovi: S tou „transparentní“ neziskovou byste měl udělat toto...

 
Střet zájmů Andreje Babiše, který uznal i Evropský parlament, vzbudil pozornost novináře Erika Besta, a ten se ve svém Posledním slově zaměřil na Babiše a jeho vztah k Transparency International. Podle něj Transparency International pracuje s fakty, a čím dříve si to Andrej Babiš uvědomí, tím dříve prý bude možné nalézt konstruktivní řešení.
20.12.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Nejdůvěryhodnějším stranickým politikem je Babiš, nejvíc nedůvěry vzbuzuje Okamura

 
Nejvyšší důvěře se ze stranických představitelů těší premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš s podporou 38 procent lidí. Následují předseda Pirátů Ivan Bartoš (32 procent) a lídr ČSSD Jan Hamáček (27 procent).
20.12.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Jan Hamáček (1255 článků) , Ivan Ivan (1153 článků)

Kvůli varování úřadu před Huawei se sejde Bezpečnostní rada státu

 
Kvůli varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) ohledně zařízení čínských firem Huawei a ZTE se v pátek ráno sejde Bezpečnostní rada státu. Při dnešních sněmovních interpelacích to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).
20.12.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš kvůli Huawei svolal Bezpečnostní radu státu. Nebude řešit mobily, ale sítě

 
Kvůli varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) ohledně zařízení čínských firem Huawei a ZTE se v pátek ráno sejde Bezpečnostní rada státu. Při čtvrtečních sněmovních interpelacích to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).
20.12.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš drtivě posílil. Okamura s Kalouskem mimo parlament

 
Volby do Poslanecké sněmovny by v prosinci znovu suverénně vyhrálo ANO se ziskem 33,5 procenta hlasů. Z aktuálního volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyplývá, že hnutí premiéra Andreje Babiše by dostalo víc hlasů, než kolik má druhá ODS a třetí Piráti dohromady, píše ČTK.
20.12.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Průšvih D1: Je to problém ŘSD, nikoliv Ťoka, míní Babiš. Vozovka je už rozšířená

 
Politici se ve čtvrtek dál vyjadřovali k opravovanému úseku dálnice D1 na Vysočině, kde v minulém týdnu v hustém sněžení kolabovala doprava. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je situace na D1 problémem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), ne osobně ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO). Sněmovní většina dnes debatu o dálnici nepřipustila. Ťok by rád zrychlil výběr firmy, která opravu mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem převezme. Silničáři zde dnes dokončili rozšíření vozovky.
20.12.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš: Situace na D1 je problém ŘSD, ne osobně Ťoka

 
Situace na dálnici D1 je problém Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), ne osobně ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO). Novinářům to dnes v Senátu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Očekává, že Ťok vyvodí vůči ŘSD nějaká opatření. Podle něj je také třeba změnit zákon o zadávání veřejných zakázek, aby nezohledňoval pouze nabídnutou cenu.
20.12.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

„Pohrdá Sněmovnou,“ schytal to Babiš. Tristní účast na interpelacích naštvala poslance

 
Ministři Babišovy vlády téhle kritice čelí často - do Sněmovny na interpelace se nehrnou. A už vůbec ne na čtvrteční dopolední část, kdy jsou probírány interpelace písemné. Na ústní čas od času Andrej Babiš odpovídá. Na písemné nikoli, podotkl Pirát Jakub Michálek a šéf STAN Petr Gazdík vyzval ke změně systému interpelací, kdy situaci kolem nich považuje v poslední době za netristnější za posledního osm a půl roku. Od poslanců to schytal i sám Babiš, který však dnes vyrazil do Senátu.
20.12.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Petr Gazdík (934 článků) , Petr Gazdík (923 článků)

Babišův syn na tom není dobře: Léčí se ve Švýcarsku a lékaři zakázali, aby odjel

 
Syn premiéra Andreje Babiše (ANO) je podle deníku Právo nadále v péči švýcarských lékařů. Jak deník uvádí, Babiš mladší se nyní setkal se svými novými českými právníky.
20.12.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Nová zpráva o stavu Babiše ml.: Je v péči doktorů a nikam nepojede, vzkázal právník

 
Žije v Ženevě se svou matkou, je švýcarským občanem. Andrej Babiš mladší nadále pobývá v Ženevě, nikam se neztratil a nikam neodjíždí, řekl Právu Petr Topinka, obhájce premiérova syna. A potvrdil, že Babiš junior, který dle předsedy vlády trpí schizofrenií, zůstává v ambulantní péči ženevské nemocnice. Do Česka se vracet nechce, jak již dříve avizoval v rozhovoru pro Blesk Zprávy jeho otec.
20.12.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Nacionalisté, říkal v ČT neziskovkář o zemích, které odmítly migrační pakt OSN. Čili o Česku. A ministr Petříček odpálil bombu o Babišovi

 
Globální pakt OSN o migraci byl velkou většinou schválen. Podle reportáže ČT24 se 12 zemí zdrželo hlasování, proti byly Česko, Maďarsko, Polsko, Izrael a Spojené státy. K tématu si ČT do Událostí, komentářů pozvala Tomáše Jungwirtha, analytika z Asociace pro mezinárodní otázky a člena konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty. Ten uvedl, že zde po paktu byla poptávka a vysvětloval rozdíly mezi paktem o migraci a paktem o uprchlících. „Ale pak tady máme státy, které k tomu přistupují úplně jinak, nacionalisticky,“ dodal. A rozdíly mezi pakty a hlavně postoj Andreje Babiše vysvětloval i ministr zahraničí Tomáš Petříček na Facebooku a v Radiožurnálu.
20.12.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Obhájce: Babiš mladší je v ambulantní péči ženevské nemocnice

 
Syn českého premiéra Andrej Babiš mladší (35) je i nadále v péči švýcarských lékařů a osobně se kromě matky, s níž v Ženevě žije, a otce, který za ním byl 17. listopadu, setkal v prosinci i se svými novými českými právníky.
20.12.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš se raduje: Pryč s migračním paktem OSN! My, USA, Izrael, Polsko a Maďarsko jsme proti. Ale Slováci...

 
Valné shromáždění OSN dnes většinou, tedy 152 hlasy, potvrdilo globální pakt o migraci. Na svém Facebooku o výsledku hlasování informoval i český premiér Andrej Babiš, který s potěšením potvrdil, že Česká republika v této věci hlasovala tak, jak přislíbil. Jasně proti. A stejně tak poukázal i na to, jaký postoj k hlasování zaujala jeho rodná země, Slovensko.
19.12.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

V OSN potvrdili globální pakt o migraci. Američané i Češi ho odmítají

 
Valné shromáždění OSN velkou většinou potvrdilo globální pakt o migraci, uvedla dnes agentura AFP. Proti podle agentury AP hlasovaly Spojené státy a čtyři další státy. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve Sněmovně potvrdil, že Česko bylo proti.
19.12.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)