Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Úsměvy od ucha k uchu doprovázely Babišovo jednání ve Varech. Ale jinak je to prý špatné. Rusové a Číňani zůstali doma, peníze došly. Bude se dotovat

 
Situace v cestovním ruchu a lázeňství po koronavirové pandemii a možnosti pomoci těmto sektorům ze strany státu byly předmětem dnešní návštěvy premiéra Andreje Babiše v Karlových Varech. Předsedu vlády doprovodili do české lázeňské metropole vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
27.06.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Studená válka a konfrontace: Čínský velvyslanec se rozpovídal o cestě na Tchaj-wan

 
Čínský velvyslanec v ČR Čang Ťien-min nevidí důvod, proč by Čína a Česká republika trvaly na ničení vzájemných vztahů, které jsou v zájmu lidu obou zemí. Uvedl to v rozhovoru s ČTK na téma plánované cesty předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. Někteří lidé podle něj nezohledňují fakta a považují ideologii a politické účely za základy všeho. Vystrčila k cestě motivovala hospodářská spolupráce, ale i nedostatečná reakce českých nejvyšších politiků na čínský tlak. Velvyslanec byl za své jednání dříve několikrát kritizován českými politiky, například premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD).
27.06.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Lubomír Zaorálek (2638 článků)

Babiš v novinách jasně: Faltýnek už přiště pravděpodobně nebude kandidovat

 
Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek pravděpodpobně nebude příští rok na sněmu obhajovat funkci prvního místopředsedy hnutí, oznámil předseda hnutí a premiér Andrej Babiš (ANO). Důvodem je zřejmě situace kolem brněnské organizace ANO, kterou Faltýnek zakládal, informují Novinky.cz.
27.06.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Jaroslav Faltýnek (279 článků)

Babiš byl o holi: Co se děje?

 
S holí se na prohlídku světoznámé sklárny Moser na Karlovarsku dostavil premiér Andrej Babiš (65, ANO).
27.06.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Faltýnek zřejmě nebude chtít znovu do vedení ANO, řekl Babiš. Kaje se za situaci v Brně?

 
Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek zřejmě příští rok nebude na sněmu obhajovat funkci prvního místopředsedy hnutí. Po schůzce s ním to televizi Nova řekl předseda hnutí a premiér Andrej Babiš. Důvodem je zřejmě situace kolem brněnské organizace ANO, kterou Faltýnek zakládal.
26.06.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Jaroslav Faltýnek (279 článků)

Babiš: Faltýnek asi nebude kandidovat na prvního místopředsedu ANO

 
Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek zřejmě příští rok nebude na sněmu obhajovat funkci prvního místopředsedy hnutí. Po schůzce s ním to televizi Nova řekl předseda hnutí a premiér Andrej Babiš. Důvodem je zřejmě situace kolem brněnské organizace ANO, kterou Faltýnek zakládal.
26.06.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Jaroslav Faltýnek (279 článků)

Premiér Andrej Babiš se neobejde bez hole: Zničehonic začal kulhat a musí se o ni opírat

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nedávno navštívil Karlovarský kraj. Na místo ale přijel s holí. Podle lékařů se jedná o vodu v koleni. Během návštěvy se podíval do sklárny a na rozestavěnou dálnici.
26.06.2020 15:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Babiš skončil v nemocnici. Premiérovi odčerpali vodu z kolene a dostal hůlku

 
Premiéra Andreje Babiše (ANO) opět potrápilo zdraví. Tentokrát musel do nemocnice v Karlových Varech, kam v pátek zamířil na předvolební krajskou návštěvu. Kvůli bolestivé chůzi se objednal na rentgen, lékaři mu vzali vodu z kolene a vybavili ho hůlkou. Babiš ve vládní funkci skončil ve špitálu opakovaně s různými neduhy. Ať už šlo o bolavé oči, vysoký tlak nebo problémy s páteří. Na konci května pak absolvoval zhruba 3,5hodinové vyšetření preventivní vyšetření v Masarykově onkologickém ústavu.
26.06.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Babiš chodí o holi, má vodu v koleni

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se na návštěvě v Karlovarském kraji objevil s holí. Odpoledne novinářům vysvětloval, že mu ráno nateklo koleno, má v něm vodu a byl na rentgenu.
26.06.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Babišovi získali „motýle“ Zelenou perlu a Dostálová dráždila ekology stavebním zákonem

 
Antiekologickou cenu Ropák dostala za rok 2019 ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), a to za abnormálně zrychlenou přípravu nového stavebního zákona. Zelenou perlu za antiekologický výrok má předseda vláda Andrej Babiš (ANO), a to za výrok o motýlech a řepce. Na tiskové konferenci v Brně to v pátek uvedl Miroslav Patrik ze spolku Děti Země, který anketu pořádá.
26.06.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Armádě ČR se škrty vyhnou!

 
Stát plánuje masivně investovat do armády. Včera to prohlásil premiér Andrej Babiš (65, ANO, na snímku) během konference o bezpečnosti Česka. Odmítl, že by vláda kvůli koronakrizi začala škrtat armádní zakázky, které jenom letos vyjdou na 75 miliard korun.
26.06.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Schodek 500 miliard dostal zelenou od rozpočtového výboru. Uspěl i Babišův finanční plán

 
Sněmovní rozpočtový výbor v pátek doporučil Sněmovně schválit vládní návrh, který navyšuje schodek letošního státního rozpočtu až na 500 miliard korun. Výbor podpořil pouze jeden pozměňovací návrh, který vznesl premiér Andrej Babiš (ANO) a který mění rozdělení dodatečných peněz. Například snižuje vládou navržený objem rozpočtové rezervy a přesouvá peníze do výdajů některých kapitol. S ostatními návrhy na přesuny peněz uvnitř rozpočtu výbor nesouhlasil.
26.06.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Němcová: Babiš chtěl být za koronaviru mediální hvězdou a vytěžit z něj, co se dá

 
Miroslava Němcová (ODS) míří po dlouhých 22 letech strávených v Poslanecké sněmovně do Senátu. V dolní komoře je podle ní nepřátelská atmosféra plná urážení a bezohlednosti a je čas na změnu. V rozhovoru pro Novinky dále uvedla, že premiér Andrej Babiš (ANO) chtěl být během covidové krize pouze mediální hvězdou a vytěžit z toho, co se dá. Vyjádřila se i k tomu, proč je ODS vnímána spíš jako strana „pro muže”.
26.06.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Miroslava Němcová (1522 článků)

Pane Metnare, máte na armádní zakázky větší vliv vy, nebo premiér? Ministr obrany začal koktat...

 
Podle premiéra Andreje Babiše (ANO), navzdory koronavirové krizi vláda nebude šetřit na bezpečnosti a na armádě. Ministr obrany Lubomír Metnar (nestr. za ANO) ve čtvrtečním Interview na ČT24 hovořil o konkrétních pilířích a prioritách Armády České republiky. Čelil i nepříjemným otázkám, zda ho nemrzí, že hlavní slovo má v armádních zakázkách právě Babiš. Spolupráci při nákupu techniky v rámci V4 označil za utopii.
25.06.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Správa železnic: Premiér Babiš navštívil stavby na pražském hlavním nádraží

 
Na stavbách probíhajících v současné době na pražském hlavním nádraží se dnes uskutečnil kontrolní den, kterého se zúčastnil premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra dopravy Karla Havlíčka a generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody.
25.06.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Jiří Svoboda (446 článků) , Jiří Svoboda (446 článků) , Karel Svoboda (599 článků)

Proč jste nekoupil zuzany, plísnil Babiš Metnara na konferenci

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se nezdráhá veřejně potrápit i své vlastní ministry. Na bezpečnostní konferenci, která dnes probíhá v míčovně Pražského hradu, se během diskuse zeptal ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO), proč pořád jen mluví o tom, že společně se Slovenskem nakoupí pro naše armády zbraně a techniku, ale zatím se nic nestalo.
25.06.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Babiš: Na armádě šetřit nebudeme

 
Přes krizi související s opatřeními proti šíření nemoci covid-19 vláda nebude škrtat ve výdajích ministerstva obrany. Na bezpečnostní konferenci, která ve čtvrtek probíhá v Míčovně Pražského hradu, to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Rozpočet resortu se sice navyšuje, stále je ale vzhledem k HDP hluboko pod požadovanými dvěma procenty.
25.06.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Babiš se dušuje: Kvůli koronaviru vláda miliardy na armádní zakázky škrtat nebude

 
Vláda nebude navzdory krizi způsobené pandemií covidu-19 šetřit na bezpečnosti a armádě, řekl dnes na bezpečnostní konferenci na Pražském hradě premiér Andrej Babiš (ANO). Ocenil, že ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) se nebojí rozhodovat o vojenských nákupech.
25.06.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Plán na ovládnutí Česka: Minář obešel „demoblok“ a Piráty. Prý zničí Babiše a budou vládnout

 
Spolek Milion chvilek pro demokracii začal sběrem podpisů pro petici za odstoupení Andreje Babiše. Z plánovaného milionu zatím získal přibližně 440 tisíc. Ale nyní spolek cílí na jiné číslo. 31 poslaneckých mandátů. Pro strany, s jejichž předsedy se Mikuláš Minář setkal. „Zisk minimálně 31 nových mandátů je náš cíl, pro který jsme připraveni udělat maximum, společně s opozičními stranami i samostatně,“ tvrdí spolek od včerejška.
25.06.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Premiér Babiš: Není to až tak velká investice, asi 235 milionů

 
Na stavbách, probíhajících v současné době na pražském hlavním nádraží, se včera uskutečnil kontrolní den, kterého se zúčastnil premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra dopravy Karla Havlíčka a generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody.
25.06.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Jiří Svoboda (446 článků) , Jiří Svoboda (446 článků) , Karel Svoboda (599 článků)