Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babiš se u nejmilejšího dárku těší i z Moniky. „Je to brutal,“ glosuje svou práci

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) je nejdůvěryhodnějším parlamentním politikem v Česku, věří mu 38 procent obyvatel. Ukazuje to aspoň aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) - laťku si drží vysoko navzdory kauzám Čapí hnízdo, StB nebo junior. O tom, že ke své osobě poutá řadu příznivců, svědčí i odezvy na jeho sociálních sítích, kde mu stovky až tisíce voličů pravidelně vyjadřují podporu. Nejinak tomu je i pod aktuálním vánočním videem, ve kterém rekapituluje uplynulý rok a sdílí řadu fotek z rodinného soukromí.
23.12.2018 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Občané nejsou blbí! Důrazná promluva režiséra

 
CO NÁM DAL ROK 2018 „Děti by v naší společnosti neměly mít hlad… A důchodci by měli mít na léky… Některé věci by společnost měla umět zabezpečit. Za každou cenu!“ říká známý režisér Jiří Adamec. Zhodnotil z hlediska politiky rok 2018 a vyjádřil se k tomu, co se dělo a děje kolem Andreje Babiše a Miloše Zemana. Promluvil také například o životní úrovni lidí v České republice a zmínil i ekonomickou gramotnost populace. Na závěr rozhovoru pak čtenářům ParlamentníchListů.cz prozradil podrobnosti ke svému novému filmu.
23.12.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (225 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jiří Adamec (105 článků)

Vánoční Andrej Babiš: Nejdůležitější zákon roku, větší investice, ale i vzpomínka na spoďáry

 
Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se na svém facebookovém profilu svěřil s tím, jak tráví předvánoční čas a co má ještě v plánu. Pochlubil se také tím, že sestře jeho ženy Moniky se narodila holčička, takže nejlepší dárek pod stromečkem je zajištěný.
23.12.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Milan Syruček: Útoky na Rusko a Čínu? Pícháme slona komárem. Četl jsem, co vážného se připravuje na Ukrajině

 
Vládne ten, kdo vyhraje volby, připomíná v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz novinářský nestor, prezidentem oceněný Milan Syruček. Připomíná racionální jednání Andreje Babiše, se kterým se u jiných předsedů vlád u nás nesetkal. A některými kritizovaný vztah hlavy státu k Rusku a Číně? Prý to připomíná píchání slona komárem. V bilančním rozhovoru dlouholetý zpravodaj Mladé fronty překvapuje citováním ruského tisku, že podle tajných služeb připravuje Porošenko, aby se zachránil coby prezident, ozbrojenou provokaci na hranici s Krymem, která je již projednána a podpořena Západem.
23.12.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Škromach otevřeně: O rakovině v ČSSD, šancích Maláčové i prvním selfie

 
Ve vysoké politice strávil dvacet let. Zdeněk Škromach (62, ČSSD) má za sebou práci poslance, senátora, ministra i stranického místopředsedy. Upozornil na sebe ale i tvorbou četných selfie a pořadem Hovory od bazénku. V rozhovoru pro Blesk Zprávy glosuje aktuální kondici ČSSD, její naději v podobě ministryně Jany Maláčové i snahu o hledání českého Fica. Zmiňuje také důsledky z vládnutí s premiérem Andrejem Babišem (ANO) nebo plán na výstavu fotografií. Jako dárek čtenářům se podělil o své vůbec první selfie.
23.12.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Zdeněk Škromach (592 článků)

Babiš ví, kdo jsou jeho voliči a co chtějí. Politolog asi zklame naděje opozice

 
POLITOLOGOVÉ „Pro Andreje Babiše je zásadní, aby se dařilo ekonomice. Také nesmí ‚propadnout“ svým kauzám,“ říká politolog Jan Kubáček. V rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz vysvětlil, čím Andrej Babiš získává voliče ČSSD, KSČM a SPD a promluvil i ohledně důležitosti postoje premiéra vůči přijímání migrantů. Prozradil také, proč podle jeho názoru stoupají preference Pirátům.
22.12.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Ťok odpovídá na kritiku, že je moc měkký: Nejsem Babišův klon, není můj styl na lidi řvát

 
Premiér Andrej Babiš si myslí o ministru dopravy Danu Ťokovi (za ANO), který je v posledních dnech ostře kritizován za kolapsy, ke kterým dochází na dálnici D1, že je příliš měkký a měl by přitvrdit. Ťok nyní přichází v rozhovoru pro server Novinky.cz s jasnou odpovědí. „Není můj styl řvát na lidi, nechci být Babišův klon,“ říká.
22.12.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Českobudějovická ODS bude obědy pro děti hradit z vlastních zdrojů

 
Českobudějovická ODS bude obědy pro děti hradit z vlastních zdrojů. Reaguje tím na návrh předsedy vlády Andreje Babiše a ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.
22.12.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš „seškrtal“ školní obědy zdarma. U Čapího hnízda řeší těhotenství dcery

 
Bezplatné obědy v mateřských školách a základních školách zřejmě nebudou určené všem dětem, jak se původně předpokládalo. Premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro web iDnes.cz uvedl, že původní návrh vládní ČSSD - ale i jeho samotného - se bude modifikovat. A novou podmínkou bude to, aby rodiče pobírali přídavky na děti. Ve škole by pak mělo stačit ukázat potvrzení o přídavcích a dítě by dostalo jídlo zdarma.
22.12.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš se navezl do Ťoka „měkkoty“. Naštvaný ministr: Nechci být jeho klon a řvát

 
Vyhrocený spor se teď na poměry hnutí ANO odehrává ve vládě Andreje Babiše. Postarala se o něj sněhová kalamita na D1, při které zůstaly na klíčové dopravní tepně Česka hodiny uvězněny i malé děti. Babiš konečně přišel s kritikou ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), když mu v rozhovoru pro iDnes.cz vytkl, že je měkký a že musí popohánět své podřízené. Ťok si to ale nenechal líbit a pro Novinky.cz kontroval, že odmítá být klonem premiéra a řvát na lidi. S lidmi se podle něj má jednat jinak.
22.12.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Ťok se naštval na Babiše: Nechci být jeho klonem a řvát na lidi

 
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se ohradil proti kritice premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Předseda vlády o Ťokovi řekl, že je měkký a měl by přitvrdit. Ministr v rozhovoru pro Novinky řekl, že nechce být Babišovým klonem a má jiný styl než řvát na lidi.
22.12.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš vyhlásil „revoluci stavebního práva“. A pohrozil Ťokovi: Buď přitvrdí, nebo mu půjde o místo

 
Premiér Andrej Babiš se v rozhovoru pro server iDnes.cz vyjádřil k nejpalčivějším otázkám současnosti. Mimo jiné se kriticky vyjádřil k šéfovi dopravy Danu Ťokovi (ANO), komunistům ve vládě i obědům do škol.
22.12.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Popekonom Sedláček nakládal u Tvarůžkové vládě: Ten rozpočet je tak na trojku. A euro už jsme měli přijmout dávno

 
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přívítala v pátečním Interview populárního ekonoma Tomáše Sedláčka, který okomentoval rozpočet na příští rok. Kabinet Andreje Babiše (ANO) ani trochu nešetřil. Pár slov přidal i k brexitu. Posteskl si nad tím, co to jeho milovaná Velká Británie provádí.
22.12.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Tomáš Sedláček (85 článků) , Tomáš Sedláček (141 článků) , Zuzana Tvarůžková (160 článků)

VIDEO Jan Hamáček si zkusil práci rukama

 
Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček se na svém twitteru pochlubil, tím, že odpracoval část noční směny na České poště v třídírně Malešice. „Odpracoval jsem část noční směny na České poště v třídírně Malešice. Vyzkoušel jsem si osobně práci pošťáků v těžkém předvánočním období. Velmi si jejich práce a nasazení vážím,“ uvedl následně v příspěvku na svém profilu. Původně chtěl zvládnout celou směnu, ale to se nepodařilo. Diváci jej poté v nadsázce vyzvali, aby si zkusil směnu v jedné z firem Andreje Babiše.
21.12.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jan Hamáček (1261 článků)

Prožrání výnosů, okradení budoucích dětí. Markéta Šichtařová ztratila nervy, když viděla konkrétní čísla

 
Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová jásali nad rozpočtem pro rok 2019, ekonomka Markéta Šichtařová se při pohledu na rozpočet rozpálila vzteky takřka do běla. Proč? Protože podle jejího názoru vláda prožírá majetek, který tak pracně nashromáždili naši předci.
21.12.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Prča. Paní Marvanová kdysi byla v ODS... Vladimír Pikora ukázal, co se děje v Praze, a udeřil na rozdavačné politiky

 
Ministryně financí Alena Schillerová za hnutí ANO a předseda vlády Andrej Babiš (ANO) jásali nad projednaným českým rozpočtem. Ekonom Vladimír Pikora má při pohledu na ekonomické nápady vlády, ale i pražských radních jiné pocity. Má za to, že se znovu vrací éra socialismu a vláda znovu plnými hrstmi rozdává z peněz, které nejsou její, což považuje za nepřijatelné.
21.12.2018 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš si kvůli vyhazování mobilů Huawei klepe na čelo: Unáhlené rozhodnutí

 
Rozhodnutí o stažení mobilních telefonů Huawei z veřejné správy bylo unáhlené. Po pátečním jednání Bezpečnostní rady státu (BRS) to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Rada se věnovala pondělnímu varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před softwarem a hardwarem tohoto čínského výrobce a v následné tiskové zprávě uvedla, že Huawei ZTE necílí na běžné uživatele. Lidé, kteří používají telefon či router těchto značek, nečelí kvůli tomu žádnému zvláštnímu riziku.
21.12.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Premiér Babiš: Naši záchranáři dělají skutečně maximum

 
Premiér Andrej Babiš navštívil v pátek 21. prosince důl ČSM ve Stronavě na Karvinsku, kde při výbuchu metanu zahynulo 13 horníků. Předseda vlády společně s polským premiérem Tadeuszem Morawieckim, který rovněž dorazil na místo důlního neštěstí, ocenili práci českých i polských záchranářů. Premiér přislíbil, že státní podnik OKD ve spolupráci s polskou stranou spravedlivě odškodní pozůstalé jak po českých, tak i po polských hornících.
21.12.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Premiér Babiš vyslal z místa důlního neštěstí vážný vzkaz celému českému národu

 
Na místo neštěstí k Dolu ČSM na Karvinsku dorazil premiér Andrej Babiš (ANO). A před desítkami novinářů a fotografů informoval o aktuální situaci.
21.12.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babišovy předvánoční trable: Syn v péči lékařů a kritika vyšetřovatele »Čapáku«

 
Jeho údajně psychicky nemocný syn je v péči švýcarských lékařů. Vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo, v níž je Andrej Babiš (64, ANO) obviněn, zase nadřízení tepou, že je příliš pomalý. Vánoce u Babišů tak úplně pohodové asi nebudou...
21.12.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)