Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Žalobce Zeman nebude podávat správní žalobu na Babišův údajný střet zájmů

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá správní žalobu v případu údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), neboť ve věci neshledal závažný veřejný zájem, který podání takové žaloby podmiňuje. O postupu Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) informoval ve středu tiskový mluvčí Petr Malý.
08.07.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Petr Zeman (335 článků) , Petr Pavel (666 článků)

Psychiatr varuje: Agenti Nového světového řádu, ničení soch. Nestačí jim jen převyprávět dejiny, oni musí gumovat osobnosti!

 
HŮŘ UŽ BYLO? „Tak rozbitá tato společnost není, aby nedokázala přestát krizi. Nenastane-li druhá vlna pandemie, pak těch několik měsíců klidu zbraní sotva společností výrazněji zamává,“ říká známý psychiatr a sexuolog Jaroslav Zvěřina. V rozhovoru nevynechal například Andreje Babiše, kterého prý původně považoval za nevolitelného, a upozornil například na jeho „mezinárodní přehled“. Přečtěte si také, co řekl na adresu umělců. Promluvil i o současných nepokojích v Americe. A došlo i na Evropu a její problémy. Ohledně ničení soch zmínil „agenty Nového světového řádu“.
07.07.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Jaroslav Zvěřina (48 článků) , Jára Nový (143 článků)

Nejvyšší soud vrátil případ odškodnění za Babišovy výroky

 
Nejvyšší soud vrátil k pražskému soudu kauzu, v níž Imex Group žádá po státu odškodnění 15 milionů korun kvůli výrokům Andreje Babiše (ANO) po explozích ve Vrběticích na Zlínsku. Firma tvrdí, že ji výroky poškodily. Pražské soudy žalobě nevyhověly, Nejvyšší soud ale po dovolání firmě částečně vyhověl a věc vrátil k dalšímu řízení Obvodního soudu pro Prahu 2. V tiskové zprávě to v úterý uvedl mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček.
07.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)

Šéf zpráv ČT: Tlak ustojíme. Většina národa nám věří

 
Ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal v rozhovoru pro Deník N prozradil, že politici si na pořady 168 hodin Nory Fridrichové, Reportéři ČT Marka Wollnera a Otázky Václava Moravce stěžují celé roky. Rozdíl je prý jen v tom, že stávající politická garnitura na tyto pořady útočí veřejně, zatímco předchůdci dnešního premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších politiků to dělali tišeji. Ale stejně důrazně.
07.07.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Nora Fridrichová (315 článků)

Vláda na odstřel? Situace v Karviné byla podceněna!

 
Situace týkající se koronavirové nákazy na Karvinsku se zhoršuje. Počet nakažených stále přibývá. Podle opozičních stran vláda situaci podcenila. Tomu se ale brání premiér Andrej Babiš (65, ANO), podle něhož je vše na hygieně.
07.07.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Tomu Tomu (119 článků)

Odměny pro všechny zdravotníky, slibuje Babiš. Uvolnit chce dalších 10 miliard

 
Odměny za dobu epidemie covidu-19 by měli dostat všichni zdravotníci, kteří byli v té době v nemocnicích a pracovali na plný úvazek, nejen ti starající se přímo o nakažené novým typem koronaviru. Shodli se na tom v úterý premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se zástupci zdravotnických odborů. Stát by to mohlo vyjít zhruba na deset miliard korun, řekl novinářům po jednání Vojtěch. Dotační titul by měl jeho úřad připravit nejlépe do konce července, doplnil Babiš. Jednat o tom budou s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO).
07.07.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Odměny za práci v době koronaviru mají dostat všichni zdravotníci, budou odstupňované

 
Mimořádné odměny za službu během epidemie nového koronaviru by měli dostat všichni zdravotníci pracující v nemocnicích, tedy nejen ti, kteří pečovali přímo o pacienty s covidem-19. V úterý se na tom shodl premiér Andrej Babiš (ANO) s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a zástupci zdravotnických odborů.
07.07.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Takže dost! Babiš utnul ,,problém Karviná”. Ale objevil se jiný hlas

 
Koaliční vláda ANO a ČSSD čelí kritice opozice, že podcenila situaci na Karvinsku a nechala rozhořet lokální ohnisko nemoci covid-19. Kabinet Andreje Babiše (ANO) kritizovali i komunisté, na jejichž hlasech vláda stojí. Bez nich by menšinový kabinet neměl dost hlasů k prosazování svých plánů. Předseda vlády proto přešel do protiútoku a položil na stůl čísla, na kterých chtěl ukázat, jaký je skutečný stav věci.
07.07.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)

Babiš to schytal za výrok o epidemiolozích a řekl den zvratu. Havlíček přiznal neshody

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítá, že by byl podlý a zbabělý alibista, kterým ho nazval šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Babiš schytává kritiku nejen od Kalouska za protichůdné výroky o tom, kdo nesl skutečnou odpovědnost za protikoronavirová opatření v Česku. Premiér pro Blesk Zprávy vysvětloval, jak výroky z července a března myslel, vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) zase přidal pohled na to, jak probíhalo „vypínání“ země. A přiznal, že ne vždy byli ministři s hygieniky ve shodě.
07.07.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Miroslav Kalousek (7112 článků)

Koalice chce zrušit superhrubou mzdu

 
Vládní koalice ANO a ČSSD by měla v létě probrat zrušení superhrubé mzdy, uvedla v pondělí Česká televize (ČT). Premiér Andrej Babiš (ANO) podle ní počítá, že by zrušena byla od ledna příštího roku, kabinet by mohl návrh předložit v září. Babiš by ale rád šel nad program vlády a snížil či zrušil sociální pojištění.
06.07.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)

Premiér se po měsících karantény nechal ostříhat. Johnson zašel i do hospody

 
Zatímco nůžky ve společnosti mezi bohatými a chudými se tradičně spíš rozevírají, kadeřnické nůžky bohaté i chudé spojují. Své o tom vědí Britové, kterým se kadeřnické salony znovu otevřely až v sobotu 4. července. Několik měsíců byly zavřené kvůli koronaviru a karanténě. Mezi těmi, kdo se sestřihem dlouho neváhal, byl i britský premiér Boris Johnson. Podobně jako on v Česku na kadeřnické křeslo spěchal v květnu i český ministerský předseda Andrej Babiš (ANO). Johnson využil také otevření hospod a hned v sobotu si dal drink, upozornila britská média.
06.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Johnson Johnson (153 článků)

Kalousek ke Karviné: Babiš je nejen zloděj, ale i zbabělec

 
Slovinsko a několik dalších zemí vyřadilo Česko ze seznamu koronavirově bezpečných destinací. Může za to lokální ohnisko nemoci covid-19 v Moravskoslezském kraji. Opozice upozorňuje, že vláda měla jednat důrazněji a včas přijmout patřičná opatření. Andrej Babiš se brání, že vláda je v tom nevinně. Ačkoli je předseda vlády nejsilnější politickou figurou v zemi, Babiš přehazuje odpovědnost za situaci na Karvinsku na jiné. Miroslav Kalousek za to na premiérovi nenechá nit suchou.
06.07.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Miroslav Kalousek (7112 článků)

Kalousek v ráži kvůli Babišovým výrokům o epidemiolozích: Zloděj i podlý alibista

 
Protikoronavirová opatření měnila vláda často tak rychle, že v nich ztráceli mnohdy přehled i samotní ministři. Klíčovou roli sehrávali hygienici. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nesl nejdříve za veškeré restrikce plnou odpovědnost on, jak řekl národu koncem března. Teď z lázní vzkázal v pravidelném hlášení, že hlavní odpovědnost měli hygienici a vláda jen schvalovala, co oni požadovali. Pořádnou munici tak dal do ruky například Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), který mluví o tuneláři, zloději budoucnosti, ale nově i o podlém a zbabělém alibistovi.
06.07.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Miroslav Kalousek (7112 článků)

Andrej Babiš poprvé v lázních: Kupujte česká jídla a zboží. Musíme si teď pomoci, vzkazuje

 
Andrej Babiš se poprvé v životě zajel zrelaxovat do lázní. Při této příležitosti natočil další díl svého pořadu Čau lidi, kde hovořil o současné situaci v zemi. Zároveň vyzval občany, aby nakupovali pouze české produkty.
05.07.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)

Babiš ukázal na nakaženou kadeřnici se 12 klienty. A s vouchery na lázně je problém

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) využil prodloužený víkend k tomu, aby se poprvé v životě vydal do lázní. Konkrétně do Aurory v Třeboni, kde má léčebné kúry od pátku až do pondělí. Vláda Čechy k cestě do lázní motivuje voucherem na 4000 korun na osobu, jenže ne na všechny zájemce o konkrétní lázně se zatím dostalo. Babiš zmínil, že za první tři dny o lázeňské vouchery projevilo zájem 54 tisíc Čechů. Ve svém nedělním hlášení se premiér vydatně věnoval i tématu koronaviru, zmínil i nové ohnisko na Kutnohorsku. A „vypíchl“, že mezi nakaženými tu byla i kadeřnice, která měla 12 zákazníků.
05.07.2020 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)

Petr Gazdík: Babiš přiznal v majetkovém přehledu desítky milionů z firem, které už mu údajně nepatří. Takže...

 
ROZHOVOR „Pokud se jednalo o instrukci shora a týkala se fungování finančních úřadů vybírajících naše daně v podstatě loupežnickým způsobem, pak je to na rezignaci ministryně financí,“ domnívá se místopředseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík k technikám státní správy, kde úředníci plnili kvóty a manipulovali s důkazy. Podle něj je nutné vyšetřit, zda se jedná o ojedinělé selhání, nebo nařízenou praktiku a vyvodit z ní odpovědnost. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také zapochyboval, že by po rezoluci evropských poslanců týkající se střetu zájmů českého premiéra Andrej Babiš něco změnil, ale měla by být podnětem pro voliče hnutí ANO.
05.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Petr Gazdík (981 článků) , Petr Gazdík (970 článků)

Ti kandidáti na prezidenta! Babiš ukázal na odpůrce. Plus zážitek s novinářkou

 
V pravidelném týdenním hlášení „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO) shrnul aktuální epidemiologickou situaci a pohovořil o druhém čtení rozpočtu. Vrátil se též ke zjištění CNN Prima News, že měl u americké firmy Boeing lobbovat za aerolinky Smartwings. „No psal jsem Boeingu, samozřejmě jsem psal Boeingu. Protože já podporuji všechny české firmy,“ objasnil a pustil se do novinářky Markéty Dobiášové, od níž zpráva o aeroliniích přišla. Babiš si posteskl, že už začal přemýšlet i nad pravidelným okénkem, kde by „dementoval různé nesmysly“.
05.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)

Evropa není konzervativní, ale neomarxistická, vmetl poslanec ANO Juříček Moravcovi

 
Podnikatel a poslanec Pavel Juříček (ANO) má za to, že vláda potřebuje volný prostor k tomu, aby řešila ekonomickou krizi způsobenou koronavirem. V souvislosti s tím zdůraznil, že kabinet hodlá podporovat školství, ale kdyby bylo na Juříčkovi, prý by podporoval nadané děti spíš než inkluzi. Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík oponoval, že vládu je třeba i v krizi kontrolovat a nezbude, než vládě Andreje Babiše „svázat ruce“. Poslankyně Miloslava Vostrá (KSČM) Juříčka rozesmála.
05.07.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Miloslava Vostrá (162 článků) , Pavel Juříček (11 článků)

„To je vina vlády. Ti jejich odborníci... Co, že neměli dost peněz?“ Petříček si přišel do ČT pro výprask

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a dva europoslanci – komunistka Kateřina Konečná a Luděk Niedermayer z TOP 09. Konečná kvůli koronavirové situaci na Karvinsku rozcupovala vládu Andreje Babiše. „Ti jejich tzv. odborníci to nezvládli,“ tepala koaliční vládu ANO a ČSSD, kterou komunisté drží svými hlasy při životě. Niedermayer také kabinet nešetřil. Petříček se téměř nestíhal bránit.
05.07.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Kateřina Konečná (278 článků)

Václav Klaus spustil kanonádu: Osekat výdaje na obranu, neplatit politickým neziskovkám. EU nefungovala, byl jsem šťastný. Milion chvilek? Žádný program

 
Hostem nedělní Partie byl druhý český prezident Václav Klaus. Natvrdo prohlásil, že řeči premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministryně financí za hnutí ANO Aleny Schillerové sní nesmyslný sen, že se z koronavirové krize proinvestujeme. To je podle exprezidenta totální nesmysl. Měly by se prý osekat výdaje na obranu. Klaus pronesl slova, která se řadě lidí nebudou líbit. Např. o tzv. politických neziskovkách a státních úřadech. Nešetřil ani Miroslava Kalouska (TOP 09) či Miloše Vystrčila (ODS).
05.07.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9963 článků) , Andrej Babiš (18983 článků) , Miroslav Kalousek (7112 článků)