Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babiš ví, kdo jsou jeho voliči a co chtějí. Politolog asi zklame naděje opozice

 
POLITOLOGOVÉ „Pro Andreje Babiše je zásadní, aby se dařilo ekonomice. Také nesmí ‚propadnout“ svým kauzám,“ říká politolog Jan Kubáček. V rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz vysvětlil, čím Andrej Babiš získává voliče ČSSD, KSČM a SPD a promluvil i ohledně důležitosti postoje premiéra vůči přijímání migrantů. Prozradil také, proč podle jeho názoru stoupají preference Pirátům.
22.12.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Ťok odpovídá na kritiku, že je moc měkký: Nejsem Babišův klon, není můj styl na lidi řvát

 
Premiér Andrej Babiš si myslí o ministru dopravy Danu Ťokovi (za ANO), který je v posledních dnech ostře kritizován za kolapsy, ke kterým dochází na dálnici D1, že je příliš měkký a měl by přitvrdit. Ťok nyní přichází v rozhovoru pro server Novinky.cz s jasnou odpovědí. „Není můj styl řvát na lidi, nechci být Babišův klon,“ říká.
22.12.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Českobudějovická ODS bude obědy pro děti hradit z vlastních zdrojů

 
Českobudějovická ODS bude obědy pro děti hradit z vlastních zdrojů. Reaguje tím na návrh předsedy vlády Andreje Babiše a ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.
22.12.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš „seškrtal“ školní obědy zdarma. U Čapího hnízda řeší těhotenství dcery

 
Bezplatné obědy v mateřských školách a základních školách zřejmě nebudou určené všem dětem, jak se původně předpokládalo. Premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro web iDnes.cz uvedl, že původní návrh vládní ČSSD - ale i jeho samotného - se bude modifikovat. A novou podmínkou bude to, aby rodiče pobírali přídavky na děti. Ve škole by pak mělo stačit ukázat potvrzení o přídavcích a dítě by dostalo jídlo zdarma.
22.12.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš se navezl do Ťoka „měkkoty“. Naštvaný ministr: Nechci být jeho klon a řvát

 
Vyhrocený spor se teď na poměry hnutí ANO odehrává ve vládě Andreje Babiše. Postarala se o něj sněhová kalamita na D1, při které zůstaly na klíčové dopravní tepně Česka hodiny uvězněny i malé děti. Babiš konečně přišel s kritikou ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), když mu v rozhovoru pro iDnes.cz vytkl, že je měkký a že musí popohánět své podřízené. Ťok si to ale nenechal líbit a pro Novinky.cz kontroval, že odmítá být klonem premiéra a řvát na lidi. S lidmi se podle něj má jednat jinak.
22.12.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Ťok se naštval na Babiše: Nechci být jeho klonem a řvát na lidi

 
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se ohradil proti kritice premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Předseda vlády o Ťokovi řekl, že je měkký a měl by přitvrdit. Ministr v rozhovoru pro Novinky řekl, že nechce být Babišovým klonem a má jiný styl než řvát na lidi.
22.12.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš vyhlásil „revoluci stavebního práva“. A pohrozil Ťokovi: Buď přitvrdí, nebo mu půjde o místo

 
Premiér Andrej Babiš se v rozhovoru pro server iDnes.cz vyjádřil k nejpalčivějším otázkám současnosti. Mimo jiné se kriticky vyjádřil k šéfovi dopravy Danu Ťokovi (ANO), komunistům ve vládě i obědům do škol.
22.12.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Popekonom Sedláček nakládal u Tvarůžkové vládě: Ten rozpočet je tak na trojku. A euro už jsme měli přijmout dávno

 
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přívítala v pátečním Interview populárního ekonoma Tomáše Sedláčka, který okomentoval rozpočet na příští rok. Kabinet Andreje Babiše (ANO) ani trochu nešetřil. Pár slov přidal i k brexitu. Posteskl si nad tím, co to jeho milovaná Velká Británie provádí.
22.12.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Tomáš Sedláček (85 článků) , Tomáš Sedláček (141 článků) , Zuzana Tvarůžková (160 článků)

VIDEO Jan Hamáček si zkusil práci rukama

 
Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček se na svém twitteru pochlubil, tím, že odpracoval část noční směny na České poště v třídírně Malešice. „Odpracoval jsem část noční směny na České poště v třídírně Malešice. Vyzkoušel jsem si osobně práci pošťáků v těžkém předvánočním období. Velmi si jejich práce a nasazení vážím,“ uvedl následně v příspěvku na svém profilu. Původně chtěl zvládnout celou směnu, ale to se nepodařilo. Diváci jej poté v nadsázce vyzvali, aby si zkusil směnu v jedné z firem Andreje Babiše.
21.12.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Jan Hamáček (1255 článků)

Prožrání výnosů, okradení budoucích dětí. Markéta Šichtařová ztratila nervy, když viděla konkrétní čísla

 
Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová jásali nad rozpočtem pro rok 2019, ekonomka Markéta Šichtařová se při pohledu na rozpočet rozpálila vzteky takřka do běla. Proč? Protože podle jejího názoru vláda prožírá majetek, který tak pracně nashromáždili naši předci.
21.12.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Prča. Paní Marvanová kdysi byla v ODS... Vladimír Pikora ukázal, co se děje v Praze, a udeřil na rozdavačné politiky

 
Ministryně financí Alena Schillerová za hnutí ANO a předseda vlády Andrej Babiš (ANO) jásali nad projednaným českým rozpočtem. Ekonom Vladimír Pikora má při pohledu na ekonomické nápady vlády, ale i pražských radních jiné pocity. Má za to, že se znovu vrací éra socialismu a vláda znovu plnými hrstmi rozdává z peněz, které nejsou její, což považuje za nepřijatelné.
21.12.2018 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš si kvůli vyhazování mobilů Huawei klepe na čelo: Unáhlené rozhodnutí

 
Rozhodnutí o stažení mobilních telefonů Huawei z veřejné správy bylo unáhlené. Po pátečním jednání Bezpečnostní rady státu (BRS) to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Rada se věnovala pondělnímu varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před softwarem a hardwarem tohoto čínského výrobce a v následné tiskové zprávě uvedla, že Huawei ZTE necílí na běžné uživatele. Lidé, kteří používají telefon či router těchto značek, nečelí kvůli tomu žádnému zvláštnímu riziku.
21.12.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Premiér Babiš: Naši záchranáři dělají skutečně maximum

 
Premiér Andrej Babiš navštívil v pátek 21. prosince důl ČSM ve Stronavě na Karvinsku, kde při výbuchu metanu zahynulo 13 horníků. Předseda vlády společně s polským premiérem Tadeuszem Morawieckim, který rovněž dorazil na místo důlního neštěstí, ocenili práci českých i polských záchranářů. Premiér přislíbil, že státní podnik OKD ve spolupráci s polskou stranou spravedlivě odškodní pozůstalé jak po českých, tak i po polských hornících.
21.12.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Premiér Babiš vyslal z místa důlního neštěstí vážný vzkaz celému českému národu

 
Na místo neštěstí k Dolu ČSM na Karvinsku dorazil premiér Andrej Babiš (ANO). A před desítkami novinářů a fotografů informoval o aktuální situaci.
21.12.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babišovy předvánoční trable: Syn v péči lékařů a kritika vyšetřovatele »Čapáku«

 
Jeho údajně psychicky nemocný syn je v péči švýcarských lékařů. Vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo, v níž je Andrej Babiš (64, ANO) obviněn, zase nadřízení tepou, že je příliš pomalý. Vánoce u Babišů tak úplně pohodové asi nebudou...
21.12.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

13 mrtvých horníků po výbuchu v Karviné: Na místo tragédie jedou politici

 
Tragická událost ve čtvrtek odpoledne zasáhla důl v Karviné, došlo ke vzplanutí a následnému výbuchu metanu. Tato tragédie má v tuto chvíli na svědomí 13 životů a 10 zraněných. K neštěstí, jaké Českou republiku dlouho nepotkalo, se začali vyjadřovat významní politici, premiér Andrej Babiš se do Karviné vydá osobně. Cestu do Karviné podnikne i premiér Polska Mateusz Morawiecki.
21.12.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Jedu tam! Vyšetří se to. Andrej Babiš a Josef Středula k důlnímu neštěstí na Karvinsku

 
Premiér míří na místo důlní tragédie, stejně jako předseda polské vlády. Cestou na letiště hovořil Andrej Babiš s ParlamentnímiListy.cz, tragickou událost okomentoval a sdělil, o co se bude na místě zajímat. Redakce získala i vyjádření šéfa odborů Josefa Středuly.
21.12.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Rozvoral (SPD): Ke Globálnímu paktu o uprchlících připravujeme mimořádnou schůzi sněmovny

 
Včerejší interpelace na premiéra České republiky Andreje Babiše potvrdily jeho dvojí postoj ke Globálnímu paktu OSN o uprchlících, který v pondělí přes drtivý nesouhlas občanů naší republiky podpořila česká vláda.
21.12.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Tragédie v dole na Karvinsku: Mrtvých horníků je třináct

 
Na místo neštěstí v dole ČSM na Karvinsku, kde podle důvěryhodných zdrojů ČTK přišlo ve čtvrtek o život 13 horníků, přijedou dnes premiéři Česka a Polska. Michal Dworczyk z kanceláře polského premiéra Mateusze Morawieckeho na Twitteru uvedl, že Morawiecki bude v Karviné dnes ráno. Mezi mrtvými a zraněnými jsou zejména Poláci. Premiér Andrej Babiš (ANO) na místo tragédie zamíří po jednání Bezpečnostní rady státu.
21.12.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Michal Dworczyk (1 článek)

Premiér Babiš: Stát je po výbuchu v dole na Karvinsku připraven pomoci

 
Stát je připraven okamžitě pomoci, napsal na twitteru k dnešnímu neštěstí v dole ČSM na Karvinsku premiér Andrej Babiš (ANO). Pomoc podle něj nabídl i premiér Polska, odkud je zřejmě řada obětí výbuchu metanu v dolu. Babiš vyjádřil soustrast pozůstalým po hornících, kteří při neštěstí zahynuli.
21.12.2018 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)