Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Rozhodnutí ohledně Babišova možného střetu zájmů má být do 26. 1.

 
Úřad v Černošicích u Prahy předpokládá, že rozhodnutí ohledně možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) vydá do 26. ledna. Jde o zákonem danou lhůtu. Úřad o tom informoval na webových stránkách radnice. V případě, že by úřad konstatoval střet zájmů, může premiér dostat pokutu až 250 000 korun.
28.12.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Musíme ukázat, že jsou komunisté i mladí narozením a netáhnout za sebou normalizační resentiment a nostalgii po starých časech, burcuje Jiří Dolejš

 
CO NÁM DAL ROK 2018 ROZHOVOR Volič KSČM odešel k hnutí ANO a zůstává tam. „Pro levici je zásadní otázkou, za jakých okolností by se tento volič měl vrátit z vandru domů,“ vysvětlil poslanec KSČM a její bývalý místopředseda Jiří Dolejš. Volič podle něj musí projít historickou zkušeností, že Andrej Babiš není „táta pracujících“ a překročením mezí přestane nejen dělat přímo radost, ale dokonce přestane nabízet i naději. Dolejš zdůraznil, že tehdy nastane okamžik, kdy bude levice připravena ztracené voliče vítat zpět. V bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že právě na této křižovatce nyní komunisté stojí.
28.12.2018 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Babiš a Hamáček jsou nejoblíbenější ministři letošního roku. Zcela neznámí členové kabinetu? Kněžínek, Toman, Staněk a Plaga

 
Že je Andrej Babiš nejoblíbenějším politikem, není nic nového. Premiér se drží v čele všemožných měření už několik let. O to větším překvapením je pozice předsedy socdem Jana Hamáčka, který se ve výzkumu agentury Phoenix ocitnul na druhém místě v popularitě mezi ministry. O mnoho hůře dopadl trojlístek Kněžínek (ANO), Staněk (ČSSD) a Plaga (ANO). Respondenti prakticky netuší, o koho se jedná.
28.12.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jan Hamáček (1261 článků)

Moderátor z Českého rozhlasu: Babišovi se může postavit ODS. Ale ne v čele s Fialou. Co Klaus ml.?

 
O tom, kdo vyzve hnutí ANO a jeho šéfa Andreje Babiše, píše v Lidových novinách komentátor a moderátor Českého rozhlasu Tomáš Procházka.
28.12.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Babiš nás zatahuje do obchodní války USA s Čínou, varuje právník. A jeho gesto nás může stát stovky miliard

 
Premiér Andrej Babiš nás zatahuje do obchodní války, píše ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz advokát Zdeněk Koudelka. A to v souvislosti s varováním Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před výrobky čínské firmy Huawei, což český premiér podpořil. Pokud by firma Huawei podala žalobu na stát za poškození dobrého jména, mohla by prý požadovat stamiliardy. Advokát dodává, že útok na tuto firmu u nás je doprovázen ataky v USA a Británii.
27.12.2018 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Soda pro Babišovy ministry: V průzkumu propadli, opozici vadí „šikana“ i rozhazování

 
Andrej Babiš je z vlády logicky nejznámější osobou, jakmile ale dojde na jména jako Robert Plaga, Jan Kněžínek (za ANO) či Antonín Staněk (ČSSD), lidé tápou. To ukázal aktuální průzkum agentury Phoenix Research, jehož výsledky mají Blesk Zprávy k dispozici a ve kterém lidé ministry také ohodnotili. Se svým hodnocením vlády pak přispěchali na sklonku roku i opoziční představitelé. A kritizují její údajné nesystémové chování či rozhazování peněz.
27.12.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Vánoční nadílka preferencí potěší hlavně Babiše. Lidovci a STAN aby se dali na modlení

 
Společnost SANEP představila vánoční průzkum. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se může radovat. Zato v sídle ČSSD by se měli mít na pozoru. Sociální demokraté znovu balancují nad propastí.
27.12.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Herman (KDU-ČSL): Podlézat Číně se nemusí

 
Komentář na facebookovém profilu ke schůzce premiéra Andreje Babiše s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem
27.12.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Další obrat: Nevím, o čem Číňané mluví, hrozba Huawei je vážná, říká Babiš

 
Když se Andrej Babiš minulou neděli setkal s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem, následovalo zmírnění stanoviska ohledně smartphonů Huawei a ZTE. Čínská strana se totiž cítila znepokojena varováním Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), které Babiš po jednání zlehčoval a odsoudil, že nebyla vypracována odborná analýza. Alespoň to tvrdila čínská strana. Teď premiér Babiš tvrdí, že neví, o čem to čínský velvyslanec mluví.
27.12.2018 15:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Další Babišův obrat: Nevím, o čem Číňané mluví, hrozba Huawei je vážná

 
Když se Andrej Babiš minulou neděli setkal s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem, následovalo zmírnění stanoviska ohledně smartphonů Huawei a ZTE. Čínská strana se totiž cítila znepokojena varováním Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), které Babiš po jednání zlehčoval a odsoudil, že nebyla vypracována odborná analýza. Teď však premiér zase otočil a tvrdí, že neví, o čem to čínský velvyslanec mluví.
27.12.2018 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Miloš Zeman velmi výživně pro PL uzavírá rok: Babišovi podstrčili petici. Idioti. Váleční zločinci na Ukrajině. Jsou před námi dvě hrozby

 
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Jaké byly Vánoce u Zemanů v Lánech? Co hlava státu očekává v novém roce? Nejen na to se ParlamentníListy.cz ptaly prezidenta Miloše Zemana v již tradičním interview v závěru roku. Prezident prozradil zcela nový poznatek související s Andrejem Babišem a jeho názorem na přesun české ambasády do Jeruzaléma. Zkritizoval šéfa úřadu pro kybernetickou bezpečnost za kauzu s čínskými telefony.
27.12.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

SANEP: Hnutí ANO nadále posiluje a přebírá levicově orientované voliče

 
Mediální útoky na hnutí ANO respektive na jeho předsedu a premiéra Andreje Babiše v kombinaci se sociální politikou přinášejí hnutí ANO nové voliče, a to zejména z levicového politického spektra.
27.12.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Je zde nové prohlášení Babiše. Na čínské ambasádě nepotěší

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ohradil proti jednání čínského velvyslance Čang Ťien-mina. Čínské velvyslanectví totiž v minulých dnech informovalo o schůzce s předsedou vlády, kde bylo probíráno varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před výrobky čínských společností Huawei a ZTE. Babiš měl prý zdůraznit, že nejde o stanovisko vlády. Ten nyní serveru iRozhlas.cz napsal, že hrozbu vláda bere vážně.
27.12.2018 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Nevím, o čem mluví, odmítl Babiš tvrzení čínského velvyslance ohledně Huawei

 
Premiéra Andreje Babiše (ANO) zaskočilo, jakým způsobem čínský velvyslanec v Praze Čang Ťien-min informoval o schůzce, na níž spolu jednali o varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) před výrobky čínských firem Huawei a ZTE. Podle Babiše čínský velvyslanec „nestandardním způsobem vyjádřil stanovisko čínské strany”, citoval premiéra server iRozhlas. Varování NÚKIB podle Babiše vláda bere vážně.
27.12.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Zeman se vysmál kauze telefonů z Číny, Babiš se diví. A Trump zvažuje plošný zákaz Huawei

 
Kauza čínských telefonů Huawei rezonuje na sklonku roku v české i zahraniční politice.  Andrej Babiš dostal předvánoční „masáž“ od čínského velvyslance, český expert Petr Kolář mluví o čínském diplomatickém nátlaku a Babiš sám se nyní vrací k „velice nestandardnímu“ jednání velvyslance. Miloš Zeman naopak vytáhl ve svém vánočním poselství mandelinku bramborovou i „špionománii“, jinak ale vidí celý problém prezident USA Donald Trump, který zvažuje plošný zákaz Huawei. Obavy z čínské značky má také britský ministr obrany Gavin Williamson.
27.12.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Petr Kolář (510 článků) , Donald Trump (4606 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

„Eurokomisaři proti Babišovi zostra nevystoupí. Nechtějí ho rozzlobit.“ Významný podnikatel odhaluje vážné důvody

 
ROZHOVOR Podnikatelé a živnostníci jsou v České republice podle šéfa podnikatelských odborů Radomila Bábka zjevně chápáni jako dojná kráva. „Zaměstnavatel je ten, kdo má všechno platit, a především má platit ty nejkrásnější výmysly a výdobytky, které si socialisté všech různých stran, ať už jsou z ANO, ČSSD nebo komunisté, vymyslí,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Podnikatelských odborů. České živnostníky a podnikatele stát ždímá a zaklekává na ně, ale velké zahraniční firmy uplácí a daruje jim peníze. A dokud bude mít na fungování státu jakýkoli vliv Andrej Babiš, situace se podle Bábka nezlepší.
27.12.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

»Kolaborant« Babiš musel na kobereček: Omlouval se za Huawei?

 
Přátelské předvánoční setkání s čínským velvyslancem? Na tom v průhonické Sokolovně minulou neděli se dárky nerozdávaly, naopak premiér Andrej Babiš (64, ANO) musel před Číňany žehlit!
27.12.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Země je v rukou servilních kolaborantů. Kalousek promluvil k Babišově „koberečku“ u čínského velvyslance

 
Někteří opoziční politici považují vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) na schůzce s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem kvůli varování před zařízeními firem Huawei a ZTE za nezodpovědné a servilní.
26.12.2018 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Známý „průzkumník“ Herzmann vysvětluje, proč Andrej Babiš imponuje tolika lidem. Opozici z toho bude hodně bolet hlava

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Jan Herzmann, známý sociolog a expert na předvolební průzkumy, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozebírá události posledního roku. Jeho fenoménem byl podle něj Andrej Babiš. Až historie podle něj posoudí, zda jeho vládnutí bylo úspěšné, či nikoliv. Vysvětlil také, že program hnutí ANO obsahuje věci, které budou pro české voliče populární vždy, a že lidé mají mnoho důvodů, proč Andreji Babišovi věřit.
26.12.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Projev byl objektivní, pochválil prezidenta Babiš

 
Dnešní vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana bylo podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nekonfrontační a objektivní. Předseda vlády ČTK napsal, že se mu projev líbil. Babiše potěšilo například to, že Zeman pochválil lídry ANO, ČSSD a KSČM za sestavení a podporu současné vlády, nebo slova prezidenta na adresu vládního národního investičního plánu.
26.12.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)