Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Nárůst počtu nakažených má důsledky. Slovinsko vyřadilo ČR z „bezpečných zemí“

 
Vláda Andreje Babiše (ANO) ujišťuje občany, že v Moravskoslezském kraji sice narůstá počet osob s nemocí covid-19, ale celorepublikově se není čeho bát. Jenže ve Slovinsku si to nemyslí. Kvůli nekončícímu nárůstu případů Slovinci vyřadili Českou republiku ze seznamu bezpečných zemí.
03.07.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Babiš se ve Varšavě zúčastní summitu premiérů zemí V4

 
Český premiér Andrej Babiš se dnes v Polsku zúčastní summitu předsedů vlád zemí takzvané visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) a formálně předá roční předsednictví tohoto bloku Polsku. Půjde o Babišovu první pracovní zahraniční cestu od začátku pandemie koronaviru v Evropě. Plány ministerského předsedy se nezměnily, přestože se zaměstnanec úřadu české vlády nakazil koronavirem.
03.07.2020 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Babiš obul k saku holinky. Po syslech se vydal mezi raky, které trápí smrtelný mor

 
Loni se vydali Andrej Babiš a ministr Richard Brabec (ANO) mezi sysly, letos vypouštěli do nové lokality zachráněné raky. Konkrétně raky kamenáče. Ty trápí račí mor.
02.07.2020 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Richard Brabec (429 článků)

CNN Prima News vytáhly na Babiše dopis. Jde o Smartwings. Opozice chce věc řešit

 
Kvůli dopisu, ve kterém premiér Andrej Babiš (ANO) lobbuje ve Spojených státech za leteckou společnost Smartwings, chce opozice jednání Sněmovny a žádá vysvětlení premiéra. Firmu spoluvlastní premiérův přítel Jiří Šimáně. Do bližšího vyšetřování případu se v reportáži pustili investigativní novináři CNN Prima NEWS Markéta Dobiášová a Jaroslav Gavenda.
02.07.2020 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Jiří Šimáně (12 článků)

Koronavirus se dostal na Úřad vlády: Jak se změní Babišův plán s Polskem

 
Koronavirus se dostal i do resortu Andreje Babiše (65). Jeden ze zaměstnanců Úřadu vlády je nakažený a podle mluvčího Vladimíra Vořechovského, který tuto informaci sdělil Radiožurnálu, neměl žádné příznaky. Nákazu u něj odhalilo až preventivní testování. Do styku se členy vlády údajně nepřišel a u nejbližších kolegů se nákaza neprojevila. Zůstávají ale v karanténě.
02.07.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Policejní prázdniny pro Čapí hnízdo: Doplnění Babišovy kauzy se protáhne o dva měsíce

 
Pražští kriminalisté mají na doplnění trestního spisu o důkazy v kauze Čapí hnízdo čas do konce srpna, tedy do konce školních prázdnin. Policisté měli být původně hotovi do konce června, požádali ale o víc času a dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch jejich žádosti vyhověl, napsal dnes server iROZHLAS.cz. Ani nový termín ovšem nemusí být konečný. V kauze Čapí hnízdo čelí obvinění z dotačního podvodu premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová.
02.07.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Cože? Chápete to? Babiš se díval na Moravce a dnes vydal prohlášení. Zásadní

 
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) zhlédl nedělní Otázky Václava Moravce a rozhodl se sepsat text, v němž si to chtěl vyřídit s ekonomku Evou Zamrazilovou a lidem vysvětlil, že se teď, v době koronavirové, potřebujeme významně zadlužit a že si to dokonce můžeme dovolit.
02.07.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Hamáček: Taky tady mohli vládnout komunisté a SPD

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček už po několikáté zopakoval, že vytvoření koalice s Andrejem Babišem ANO) považoval a považuje za dobrý krok, protože nevznikla vláda, která by se opírala především o Tomia Okamuru (SPD) a o komunisty. Pár slov poznamenal k 70. výročí komunistické justiční vraždy Milady Horákové a konstatoval, že v nadcházejících senátních volbách by v barvách ČSSD mohli uspět Jiří Dienstbier nebo Milan Štěch.
02.07.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Milada Horáková (444 článků) , Milan Štěch (766 článků) , Jan Hamáček (1963 článků)

Babiš přiznal příjem 90 milionů od Agrofertu. Hamáček koupil volhu, co další předsedové?

 
Premiér a miliardář Andrej Babiš (ANO) měl loni vedlejší příjmy od společností Agrofert a Imoba přesahující 90 milionů korun, vedle toho přiznal i 350 korun od Honební společnosti Bžany. Celkem si přivydělal zhruba 114 milionů korun. Uvedl to v oznámení o vedlejších příjmech a darech, které musí politici do konce června odevzdat do centrálního registru. Co přiznali Jan Hamáček (ČSSD), Petr Fiala (ODS) a další šéfové parlamentní stran včetně jediné ženy mezi nimi Markéty Pekarové Adamové (TOP 09)?
01.07.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Petr Fiala (1663 článků) , Jan Hamáček (1963 článků)

Babiš a Schillerová už trumfli i Kalouska. Za půl roku je schodek rozpočtu 195 miliard

 
Schodek státního rozpočtu ke konci června stoupl na 195,2 miliardy korun z květnových 157,4 miliardy korun. Loni ke konci června byl schodek 20,7 miliardy korun. Informovalo o tom ve středu ministerstvo financí. Letošní červnový výsledek je nejhorší od vzniku ČR. Dosud byl ke konci června nejvyšší schodek rozpočtu v roce 2010, a to 75,7 miliardy korun. Státní kasu vede Alena Schillerová (za ANO), premiérem je Andrej Babiš (ANO) - kvůli vysokým deficitům oba s oblibou ukazovali na exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Tak špatný výsledek nebyl ale ani za něj.
01.07.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

Napřed Witowská, teď Babiš. Deník N píše o exdiplomatovi Kolářovi

 
Předseda vlády Andrej Babiš se nikdy netajil tím, že v otázkách zahraniční politiky si rád nechá poradit a vyjadřuje se k ní méně než k politice domácí, kde je opravdu velmi aktivní. V zahraniční politice mu prý radí i bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář, který na předsedovi vlády oceňuje, že „netahá zemi na východ“.
01.07.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Petr Kolář (538 článků)

Majetková přiznání politiků: Jak si polepšili za poslední rok?

 
Do bytů, pozemků, ale i různých aut nebo třeba skútrů investovali politici loni své těžce vydělané peníze. A jak vyplývá z jejich majetkových přiznání, mnozí se kvůli tomu museli zadlužit až po uši. Dluhy ovšem netrápily premiéra Andreje Babiše (65, ANO). Ten i v loňském roce zůstal nejbohatším politikem v Česku.
01.07.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Babišovy příjmy blednou před Valentou

 
Statisíce i miliony na účtech, ale také statisícové a milionové dluhy. Tak vypadají majetková přiznání poslanců, senátorů i členů vlády za loňský rok, která museli politici do úterý zaslat do centrálního registru oznámení. Nepřekvapí, že na předních místech žebříčku se drží premiér Andrej Babiš (ANO), který sice kvůli zákonu o střetu zájmů vložil svůj majetek do svěřenských fondů, ale zisky z jeho firem mu dál plynou na účet. Jeho příjmy ale „blednou“ před loňskými zisky senátora Iva Valenty (zvolen za Soukromínky), jinak označovaného za krále hazardu.
01.07.2020 04:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Chvilky vystavily vládě vysvědčení. Mezi známkami padla i jedna šestka

 
Zástupci spolku Milion chvilek pro demokracii si zahráli na učitele a v rámci školního roku udělili vládě Andreje Babiše (ANO) vysvědčení za druhé pololetí roku 2020, v němž hodnotí, jak si vedla v časech koronavirové krize. Podívejte se sami, za co kabinet od organizátorů protivládních demonstrací nasbíral jedničky, v čem „propadl“, nebo za co získal „zvláštní pochvalu“.
30.06.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Babišova ješitnost může ohrozit dostavbu Dukovan, bojí se opozice

 
Dostavbu jaderné elektrárny Dukovany by podle opozice mohla ohrozit ješitnost premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho jednání v rámci Evropské unie, která musí pro projekt uvolnit podmínky. Na úterní schůzce věnované Dukovanům se zástupci vlády a opozice shodli, že plánovaná stavba nového bloku je správnou cestou. Rozpory ale panují nad bezpečnostními zárukami a tím, zda by měly soutěžit i ruské a čínské firmy.
30.06.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Vláda se ohradila proti rezoluci EP o Babišovi až na Petříčka s Maláčovou. Neměli čas to prostudovat

 
Vláda ani ČSSD není podle ministrů kvůli rezoluci europoslanců kritizující střet zájmů Andreje Babiše rozdělená. A to i přesto, že kabinet se sice proti této rezoluci ohradil, ale ministři Jana Maláčová a Tomáš Petříček (oba z ČSSD) se hlasování zdrželi. Oba tvrdí, že jen neměli čas si dokument prostudovat.
30.06.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

„Maturitu jste udělal?“ „O tom nechci mluvit.“ Mladík z ODS a Milionu chvilek uctil Kalouska. Xavera obdaroval, že ten jen koukal

 
Za Milion chvilek pro demokracii většinou hovoří jeho zakladatel Mikuláš Minář. Ale do XTV zavítal i jeden z regionálních pořadatelů demonstrací, mladý student a čerstvý člen ODS, Radoslav Sturm. Babiš prý šel do politiky jen proto, aby z toho měl nějaký prospěch. Narozdíl třeba od Petra Fialy nebo Miroslava Kalouska. Ale u tématu ohrožení justice Marií Benešovou byl poněkud vyhýbavý, ještě více však když se Xaver zeptal, jak dopadla jeho maturita. O minulosti ODS nic moc nevěděl ale srovnal Andreje Babiše s prezidentem Lukašenkem. Na závěr podaroval Xavera Veselého plackou Milionu chvilek spolu s výtiskem kodexu ČRo a připomínkou, že moderátor má být nezávislý. A rozloučil se citátem Václava Havla.
30.06.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5760 článků) , Andrej Babiš (18935 článků) , Petr Fiala (1663 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

Babišovi poslali dopis z Bruselu. Výhrůžky vadí, šéf europarlamentu zmínil i dotace

 
Předseda Evropského parlamentu David Sassoli se v úterý ohradil proti tvrzení české vlády, že rezolucí kritizující možný střet zájmů premiéra Andreje Babiše se europoslanci částečně vměšují do českých vnitřních záležitostí. V dopise zaslaném Babišovi šéf europarlamentu rovněž odsoudil výhrůžky, kterým čelili čeští členové kontrolního výboru EP poté, co je premiér označil za vlastizrádce. Poslanci podle Sassoliho budou nadále kontrolovat způsob, jakým členské země využívají peníze z rozpočtu EU.
30.06.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , David David (388 článků) , David David (284 článků)

Babiš loni inkasoval od Agrofertu. Přivydělal si 114 milionů

 
Premiér, předseda ANO a miliardář Andrej Babiš měl loni vedlejší příjmy od společností Agrofert a Imoba ze svých svěřenských fondů či od Honební společnosti Bžany. Celkem si tak přivydělal zhruba 114 milionů korun. Na běžném účtu měl ke konci loňského roku kolem 161,3 milionu korun, což je zhruba dvojnásobek v porovnání s předešlým rokem. Uvedl to v oznámení o vedlejších příjmech a darech, které musejí politici do dneška odevzdat do centrálního registru.
30.06.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Rozpočet: Kalousek nadával Babišovi. Okamura sdělil, jak vyzrát na EU

 
Poslanci od ranních hodin jednají o zvýšení schodku státního rozpočtu z původně plánovaných 40 miliard korun na 500 miliard. V prvním čtení úprava státního rozpočtu prošla. Teď poslanci úpravu příjmů a výdajů projednávají ve druhém čtení a Tomio Okamura (SPD), Miroslav Kalousek (TOP 09), ani Petr Fiala nešetří ostrými slovy a nenechávají na vládě Andreje Babiše (ANO) nit suchou.
30.06.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Petr Fiala (1663 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků) , Tomio Okamura (2338 článků)