Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babiš to schytal za výrok o epidemiolozích a řekl den zvratu. Havlíček přiznal neshody

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítá, že by byl podlý a zbabělý alibista, kterým ho nazval šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Babiš schytává kritiku nejen od Kalouska za protichůdné výroky o tom, kdo nesl skutečnou odpovědnost za protikoronavirová opatření v Česku. Premiér pro Blesk Zprávy vysvětloval, jak výroky z července a března myslel, vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) zase přidal pohled na to, jak probíhalo „vypínání“ země. A přiznal, že ne vždy byli ministři s hygieniky ve shodě.
07.07.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

Koalice chce zrušit superhrubou mzdu

 
Vládní koalice ANO a ČSSD by měla v létě probrat zrušení superhrubé mzdy, uvedla v pondělí Česká televize (ČT). Premiér Andrej Babiš (ANO) podle ní počítá, že by zrušena byla od ledna příštího roku, kabinet by mohl návrh předložit v září. Babiš by ale rád šel nad program vlády a snížil či zrušil sociální pojištění.
06.07.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Premiér se po měsících karantény nechal ostříhat. Johnson zašel i do hospody

 
Zatímco nůžky ve společnosti mezi bohatými a chudými se tradičně spíš rozevírají, kadeřnické nůžky bohaté i chudé spojují. Své o tom vědí Britové, kterým se kadeřnické salony znovu otevřely až v sobotu 4. července. Několik měsíců byly zavřené kvůli koronaviru a karanténě. Mezi těmi, kdo se sestřihem dlouho neváhal, byl i britský premiér Boris Johnson. Podobně jako on v Česku na kadeřnické křeslo spěchal v květnu i český ministerský předseda Andrej Babiš (ANO). Johnson využil také otevření hospod a hned v sobotu si dal drink, upozornila britská média.
06.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Johnson Johnson (151 článků)

Kalousek ke Karviné: Babiš je nejen zloděj, ale i zbabělec

 
Slovinsko a několik dalších zemí vyřadilo Česko ze seznamu koronavirově bezpečných destinací. Může za to lokální ohnisko nemoci covid-19 v Moravskoslezském kraji. Opozice upozorňuje, že vláda měla jednat důrazněji a včas přijmout patřičná opatření. Andrej Babiš se brání, že vláda je v tom nevinně. Ačkoli je předseda vlády nejsilnější politickou figurou v zemi, Babiš přehazuje odpovědnost za situaci na Karvinsku na jiné. Miroslav Kalousek za to na premiérovi nenechá nit suchou.
06.07.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

Kalousek v ráži kvůli Babišovým výrokům o epidemiolozích: Zloděj i podlý alibista

 
Protikoronavirová opatření měnila vláda často tak rychle, že v nich ztráceli mnohdy přehled i samotní ministři. Klíčovou roli sehrávali hygienici. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nesl nejdříve za veškeré restrikce plnou odpovědnost on, jak řekl národu koncem března. Teď z lázní vzkázal v pravidelném hlášení, že hlavní odpovědnost měli hygienici a vláda jen schvalovala, co oni požadovali. Pořádnou munici tak dal do ruky například Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), který mluví o tuneláři, zloději budoucnosti, ale nově i o podlém a zbabělém alibistovi.
06.07.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

Andrej Babiš poprvé v lázních: Kupujte česká jídla a zboží. Musíme si teď pomoci, vzkazuje

 
Andrej Babiš se poprvé v životě zajel zrelaxovat do lázní. Při této příležitosti natočil další díl svého pořadu Čau lidi, kde hovořil o současné situaci v zemi. Zároveň vyzval občany, aby nakupovali pouze české produkty.
05.07.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Babiš ukázal na nakaženou kadeřnici se 12 klienty. A s vouchery na lázně je problém

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) využil prodloužený víkend k tomu, aby se poprvé v životě vydal do lázní. Konkrétně do Aurory v Třeboni, kde má léčebné kúry od pátku až do pondělí. Vláda Čechy k cestě do lázní motivuje voucherem na 4000 korun na osobu, jenže ne na všechny zájemce o konkrétní lázně se zatím dostalo. Babiš zmínil, že za první tři dny o lázeňské vouchery projevilo zájem 54 tisíc Čechů. Ve svém nedělním hlášení se premiér vydatně věnoval i tématu koronaviru, zmínil i nové ohnisko na Kutnohorsku. A „vypíchl“, že mezi nakaženými tu byla i kadeřnice, která měla 12 zákazníků.
05.07.2020 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Petr Gazdík: Babiš přiznal v majetkovém přehledu desítky milionů z firem, které už mu údajně nepatří. Takže...

 
ROZHOVOR „Pokud se jednalo o instrukci shora a týkala se fungování finančních úřadů vybírajících naše daně v podstatě loupežnickým způsobem, pak je to na rezignaci ministryně financí,“ domnívá se místopředseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík k technikám státní správy, kde úředníci plnili kvóty a manipulovali s důkazy. Podle něj je nutné vyšetřit, zda se jedná o ojedinělé selhání, nebo nařízenou praktiku a vyvodit z ní odpovědnost. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také zapochyboval, že by po rezoluci evropských poslanců týkající se střetu zájmů českého premiéra Andrej Babiš něco změnil, ale měla by být podnětem pro voliče hnutí ANO.
05.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Petr Gazdík (980 článků) , Petr Gazdík (969 článků)

Ti kandidáti na prezidenta! Babiš ukázal na odpůrce. Plus zážitek s novinářkou

 
V pravidelném týdenním hlášení „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO) shrnul aktuální epidemiologickou situaci a pohovořil o druhém čtení rozpočtu. Vrátil se též ke zjištění CNN Prima News, že měl u americké firmy Boeing lobbovat za aerolinky Smartwings. „No psal jsem Boeingu, samozřejmě jsem psal Boeingu. Protože já podporuji všechny české firmy,“ objasnil a pustil se do novinářky Markéty Dobiášové, od níž zpráva o aeroliniích přišla. Babiš si posteskl, že už začal přemýšlet i nad pravidelným okénkem, kde by „dementoval různé nesmysly“.
05.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Evropa není konzervativní, ale neomarxistická, vmetl poslanec ANO Juříček Moravcovi

 
Podnikatel a poslanec Pavel Juříček (ANO) má za to, že vláda potřebuje volný prostor k tomu, aby řešila ekonomickou krizi způsobenou koronavirem. V souvislosti s tím zdůraznil, že kabinet hodlá podporovat školství, ale kdyby bylo na Juříčkovi, prý by podporoval nadané děti spíš než inkluzi. Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík oponoval, že vládu je třeba i v krizi kontrolovat a nezbude, než vládě Andreje Babiše „svázat ruce“. Poslankyně Miloslava Vostrá (KSČM) Juříčka rozesmála.
05.07.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Miloslava Vostrá (162 článků) , Pavel Juříček (11 článků)

„To je vina vlády. Ti jejich odborníci... Co, že neměli dost peněz?“ Petříček si přišel do ČT pro výprask

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a dva europoslanci – komunistka Kateřina Konečná a Luděk Niedermayer z TOP 09. Konečná kvůli koronavirové situaci na Karvinsku rozcupovala vládu Andreje Babiše. „Ti jejich tzv. odborníci to nezvládli,“ tepala koaliční vládu ANO a ČSSD, kterou komunisté drží svými hlasy při životě. Niedermayer také kabinet nešetřil. Petříček se téměř nestíhal bránit.
05.07.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Kateřina Konečná (278 článků)

Václav Klaus spustil kanonádu: Osekat výdaje na obranu, neplatit politickým neziskovkám. EU nefungovala, byl jsem šťastný. Milion chvilek? Žádný program

 
Hostem nedělní Partie byl druhý český prezident Václav Klaus. Natvrdo prohlásil, že řeči premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministryně financí za hnutí ANO Aleny Schillerové sní nesmyslný sen, že se z koronavirové krize proinvestujeme. To je podle exprezidenta totální nesmysl. Měly by se prý osekat výdaje na obranu. Klaus pronesl slova, která se řadě lidí nebudou líbit. Např. o tzv. politických neziskovkách a státních úřadech. Nešetřil ani Miroslava Kalouska (TOP 09) či Miloše Vystrčila (ODS).
05.07.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Andrej Babiš (18935 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

„To je ta kráva, co se soudí s Babišem.“ Aktivistka z Milionu chvilek zavírá obchod na venkově. Prý jí tam schválně nechodili místní

 
Zatímco ze soudního sporu s premiérem Andrejem Babišem (ANO) vyšla aktivistka Jana Filipová vítězně, podnikání známé demonstrantce Milionu chvilek ztroskotalo. Svůj koloniál U Jany v obci Koloveč, potýkající se s dlouhodobě likvidačními tržbami, byla nucena zcela uzavřít. Za neúspěšným podnikáním podle ní však nestojí špatný podnikatelský záměr, dlouhodobě z neúspěchů viní podporovatele Babiše.
04.07.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Letecká společnost Smartwings vloni zvýšila zisk na 134 milionů korun

 
Letecká společnost Smartwings, a.s. vloni zaznamenala zisk po zdanění 133,4 milionu korun, což je o více než 50 milionů meziročně více. Zisk zaznamenaly i sesterské ČSA. Společnost patří stejně jako ČSA do letecké skupiny Smartwings Group, která má nyní finanční potíže kvůli koronavirové krizi. Společnost by tak mohla mít nárok na státní záruky z programu COVID Plus, z něhož nemohou čerpat firmy s finančními problémy už před koronavirovou krizí.
03.07.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Smartwings se potýká s finančními problémy. Kvůli Babišovi možná nezískají státní podporu

 
Letecká společnost Smartwings má nyní v důsledku koronavirové krize finanční problémy. Chtěla tak zažádat o podporu ze strany státu. Podmínkou je, že firma nebyla v existenčních problémech před 12. březnem. Premiér Andrej Babiš ale tuto možnost zkomplikoval. Tvrdil totiž, že firma krachuje.
03.07.2020 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Premiér Babiš: Do jednání půjdeme s cílem dosáhnout rozpočtu, který bude spravedlivě nastaven

 
Premiér Andrej Babiš se v pátek 3. července 2020 zúčastnil jednání předsedů vlád Visegrádské skupiny ve Varšavě a při této příležitosti předal předsednictví V4 Polsku. V rámci přípravy na mimořádné zasedání Evropské rady premiéři jednali o dlouhodobém rozpočtu EU.
03.07.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

„Já musím vzít slovinského premiéra“. Babiš přímo před kamerami řešil mezinárodní spor s koronou

 
Premiér Andrej Babiš se chystá na setkání premiérů Visegrádské čtyřky. Před odletem promluvil k novinářům. Během tiskové konference si začal telefonovat se slovinským premiérem Janezem Janšou a snažil se ho přesvědčit, že Česko je z hlediska koronaviru bezpečnou zemí, která prochází výrazným nárůstem případů toliko v jednom kraji.
03.07.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Babiš v holínkách: PO MOTÝLECH A SYSLECH ZACHRAŇOVAL RAKY

 
V podivné kombinaci obleku a zelených holin pobíhal včera u potoka na Křivoklátsku premiér Andrej Babiš (65, ANO). Napřed to byli »motýle«, pak syslové a tentokrát mu na záchranářském srdci ležel rak říční.
03.07.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)

Ministr Brabec: Do obnovy krajiny jsme od roku 2014 investovali více než 5,5 miliardy

 
Předseda vlády ČR Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec se ve čtvrtek 2. července zúčastnili akce na záchranu raků kamenáčů. Celkem 70 vzácných raků bylo vypuštěno do jednoho z přítoků Berounky v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Členové vlády následně navštívili obce Zbečno a Choteč postižené nedostatkem pitné vody.
03.07.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Richard Brabec (429 článků)

Babiš chce se Slovinskem řešit karanténu pro Čechy. S tamním premiérem mluvil během tiskovky

 
Není důvod, aby Slovinsko dalo kvůli nákaze covid-19 Česko do jiné zóny a vyjmuli nás ze seznamu bezpečných zemí, prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO) před odjezdem na setkání premiérů V4 ve Varšavě.
03.07.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků)