Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babišův tajemný audit přehledně: Za Agrofert máme vracet stovky milionů

 
Bitva o střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO) se blíží ke konci. Do Česka dorazila tajná auditní zpráva z Bruselu, která má údajně obsahovat jasný závěr - Babiš je dál ve střetu zájmů. Premiér to odmítá. Přesto audit může Česko přijít pěkně draho, kdyby se vracely dotace pro Agrofert. Podle Deníku N se mají stoprocentně vracet dotace právě pro Agrofert, a to od roku 2017, což je 451 milionů korun. Podle webu Info.cz jde nicméně o nižší sumu - 235 milionů. Žádné finální rozhodnutí ještě nepadlo, upozornila v úterý ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO), podle které je znění auditní zprávy tajné. Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) však zvažuje, že vše zveřejní. Podle něj mají občané právo znát, na co auditoři přišli. Audit totiž dorazil také na pražský magistrát, který je připomínkovým místem. Poslanci se mají tématem zabývat ve Sněmovně ve čtvrtek dopoledne.
03.12.2019 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Piráti podali trestní oznámení kvůli vyplácení dotací Agrofertu

 
Piráti podali trestní oznámení kvůli tomu, že české úřady dál vyplácejí dotace holdingu Agrofert. Strana o tom v úterý informovala v tiskové zprávě. Záležitostí se podle nich zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Zástupci některých opozičních stran jednali v úterý ráno o auditu Evropské komise, který se zabývá střetem zájmů premiéra Andreje Babiše. Chtějí jej řešit v rámci mimořádného bodu na jednání Sněmovny.
03.12.2019 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

„Hájíte zájmy EU! Nestojíme s čepicí v ruce!“ Babiš proti Bruselu: V ČT padlo, že vše je jinak

 
Auditní zpráva k podezření na střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše je konečná, potvrdil to mluvčí Evropské komise. Dodal, že Česko má dva měsíce na to, aby se s doporučeními ve zprávě vypořádalo. Že jde o finální závěry, potvrdilo taky české Ministerstvo pro místní rozvoj. A o zprávě diskutovali v pořadu Události, komentáře ČT24 předseda Pirátů Ivan Bartoš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO).
03.12.2019 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Ivan Ivan (1232 článků)

Válka a násilí! Babiš a EU: Poteče krev? Informace jsou jasné. Co teď bude dál?

 
Na auditní zprávě týkající se dotací z unijních strukturálních fondů vyplácených skupině Agrofert a možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše nebude Evropská komise nic měnit. Po dvouměsíční lhůtě, kterou bude mít Česko na reakci po převzetí českého překladu anglické verze auditu, rozhodne Brusel o dalším postupu v závislosti na odpovědi Prahy. Obě strany se poté mohou další měsíce dohadovat o částce, která by případně měla být vracena do unijních fondů. A právě na tuto zprávu, rovněž v souvislosti se zprávou Transparency International, zareagoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zostra pak reagoval i politolog Jiří Pehe.
03.12.2019 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Jiří Pehe (397 článků)

„Premiér je hamižný chrapoun.“ Do Babiše se kvůli auditu z Bruselu pustili i europoslanci

 
Je premiér Andrej Babiš (ANO) ve střetu zájmů, nebo Evropská komise nemá pravdu? To je to, oč tu teď běží. Z Bruselu přišel na ministerstvo pro místní rozvoj dokument zatím jen v angličtině, premiér Babiš i ministryně Klára Dostálová (za ANO) tvrdí, že nejde o finální znění zprávy, a stát k němu přidá jen své připomínky. Mluvčí komise tvrdí opak, text je prý definitivní. Opozice se obává, že Česko bude muset vracet Evropské unii vyplacené dotace pro Agrofert. „Premiér je hamižný chrapoun,“ reagovala na výsledky auditu v pondělním Epicentru europoslankyně ODS Veronika Vrecionová. Lidovec Tomáš Zdechovský chce zas přinutit komisi, aby dokument o auditu přestal být důvěrný a všichni si ho mohli přečíst.
03.12.2019 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Babiš šil do Fialy: „Nekrade, ale kmotři ho potřebovali.“ Proč nezruší superhrubou mzdu?

 
Navzdory programovému prohlášení vlády se premiér Andrej Babiš (ANO) stále nedostal k rušení superhrubé mzdy. Bouří se proti návrhu ODS, aby se nově odečítalo 15 procent z hrubé mzdy. Bojí se totiž, že by státní kasa zchudla o 80 miliard ročně, a není sám. I Blesk Zprávami oslovení ekonomové tvrdí, že propad by byl pro stát citelný, na druhou stranu ale přidávají možnosti, kde jinde peníze získat: variantou by mohlo být zvýšení daně z nemovitosti, ODS by zase ráda zrušila investiční pobídky.
03.12.2019 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

„Důchodce“ Babiš zaskóroval: Nejhustější nářez faktů. Na to bychom nikdy neměli, kdybychom to vedli jako ti diletanti před námi

 
Předseda ODS je slušný člověk, nekrade. Kmotři potřebovali někoho, kdo jim vylepší značku, ta však již je z podstaty nenapravitelná. Napsal ve svém každotýdenním shrnutí „Čau lidi“ premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Tento týden se pozastavil nad tím, jak ve Sněmovně probíhalo schvalování rozpočtu, a pustil se do poslanců ODS Petra Fialy a Zbyňka Stanjury. Ti by si prý měli nastudovat ekonomii. Připomenul přitom i „prasárnu“ ODS pod vedením Mirka Topolánka. Schodek 40 miliard podle něj není konečný a lidé by se nad ním neměli pohoršovat. „Jestli se někdo pohoršuje nad tím, že taháme důchodce z bídy a učitelům zvyšujeme prestiž, tak to sory jako,“ vzkazuje Babiš a posílá čísla všem „škarohlídům“.
03.12.2019 03:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Mirek Topolánek (2239 článků) , Petr Fiala (1489 článků)

Pokus o státní převrat! Diktát z Bruselu. Pamatujte si, neziskovkáři... Jiří Ovčáček je ve varu. Zde je důvod

 
Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se rozvášnil na svém Facebooku v reakci na audit Evropské komise, podle kterého premiér Andrej Babiš přetrvává ve střetu zájmů. Ovčáček si nebere servítky a píše o diktátu z Bruselu a pokusu neziskovek, médií a liberálů o státní převrat.
02.12.2019 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

„Kolik lidí vás volilo? Aha, nikdo. Tak nedávejte ultimáta!“, „Obsadit ulice okolo Úřady vlády“. U Milionu chvilek je živo

 
Evropská komise poslala v pátek do Česka audit ke střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO), který je podle této instituce konečný. To zalarmovalo iniciativu Milion chvilek pro demokracii, která přichází s jasnou výzvou pro Babiše: „Buď se Agrofertu včetně médií definitivně zbaví, nebo ať odstoupí z funkce.“ Ohlasy veřejnosti jsou však rozporuplné, spolek podle některých není v pozici, kdy si může klást ultimáta, jiní se zase radují, že střet zájmů je splněn.
02.12.2019 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Fiala (ODS): Předseda vlády vládne už šest let!

 
Komentář na facebookovém profilu k působení Andreje Babiše ve vládě.
02.12.2019 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Babiš v ČT nadával na Transparency International. Její šéf nemlčí

 
O střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) už Evropská komise rozhodla, auditní zpráva se měnit nebude, uvedla dnes Transparency International (TI). Podle ředitele TI Davida Ondráčky začne dohodovací období o tom, kolik peněz má Česko vrátit do rozpočtu EU.
02.12.2019 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , David David (85 článků)

Ministr Hamáček na úterní schůzku stran k Babišovu auditu nedorazí

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček se nezúčastní úterního ranního jednání sněmovních stran, které mají v plánu koordinovat svůj další postup k auditu Evropské komise o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Vyplývá to z jeho odpovědi na dotaz ČTK. Hamáček uvedl, že čeká na obsah auditní zprávy a návrh dalšího postupu od Ministerstva pro místní rozvoj (MMR).
02.12.2019 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Jan Hamáček (1349 článků)

Audit k Babišovi je podle Evropské komise konečný, strany proberou, co dál

 
Audit ke střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO), který v pátek do Česka poslala Evropská komise, je podle této instituce konečný. Mluvčí Komise tak dnes popřel tvrzení Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a Babiše, že zpráva je pouze průběžnou verzí, ke které může Česko zaslat připomínky. Podle EK musejí ve lhůtě dvou měsíců po doručení českého překladu tuzemské úřady sdělit, jak provedou doporučení obsažená ve zprávě. Babiš v reakci na to Komisi kritizoval, že vykládá české právo, z pohledu ČR podle něj audit konečný není. Opoziční politici vyzývají ke zveřejnění dokumentu, sněmovní strany chtějí koordinovat další postup na společné úterní schůzce. Záležitost by podle nich měla dolní komora probrat.
02.12.2019 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Senátor z ODS: S aktivními účastníky sametové revoluce se roztrhl pytel. Jako po roce 1945, to byl také každý partyzán

 
ROZHOVOR S aktivními účastníky listopadové sametové revoluce jako by se roztrhl pytel. Podle senátora za ODS, starosty jednoho z plzeňských obvodů Lumíra Aschenbrennera to připomíná dobu po druhé světové válce, kde byl také každý partyzánem nebo se jinak angažoval v odboji. Při vší té slávě a hledání nejlepšího Čecha jako kdybychom zapomněli na naše letce v RAF. A co když bude Trikolóra spolupracovat s ANO? Nevysaje Andrej Babiš Václava Klause mladšího?
02.12.2019 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9623 článků) , Andrej Babiš (16590 článků)

Evropská komise má autoritu, jde o peníze Unie, říká opozice k auditu k možnému střetu zájmů Babiše

 
Jde o evropské finance, oponuje opozice tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO), že Evropská komise nemá v případě auditu jeho střetu zájmů autoritu pro výklad českého práva. Na společném postupu se opoziční strany domluví v úterý ráno na společné schůzce, kterou svolali Piráti. „EU je kompetentní, neboť jsou to evropské peníze – v opačném případě by to znamenalo, milá EU plať, my si to tu rozdělíme (rozkrademe), jak nás napadne,“ řekl ČTK předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Šéfovi ODS Petru Fialovi výrok Babiše připomenul autora alegorických antiutopických románů George Orwella.
02.12.2019 19:15 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků) , Andrej Babiš (16590 článků) , Petr Fiala (1489 článků) , Vít Rakušan (44 článků)

Pokus o státní převrat! Diktát z Bruselu. Pamatujte si, neziskovkáři... Jiří Ovčáček je ve varu. Zde je důvod

 
Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se rozvášnil na svém Facebooku v reakci na audit Evropské komise, podle kterého premiér Andrej Babiš přetrvává ve střetu zájmů. Ovčáček si nebere servítky a píše o diktátu z Bruselu a pokusu neziskovek, médií a liberálů o státní převrat.
02.12.2019 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Zbytek světa Evropu ignoruje, kritizoval Babiš na klimatickém summitu OSN

 
Evropa se snaží a zbytek světa boj proti klimatickým změnám ignoruje. To kritizoval premiér Andrej Babiš na klimatickém summitu OSN v Madridu, který začal v pondělí. Zmínil také možné zavedení uhlíkové daně.
02.12.2019 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Babiš trvá na tom, že auditní zpráva EK není konečnou verzí

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) trvá na tom, že auditní zpráva Evropské komise k jeho střetu zájmů, která do Česka dorazila, není konečnou verzí dokumentu. Babiš dnes Rádiu Impuls řekl, že ČR může do dvou měsíců uplatnit případné připomínky. Připomněl, že Česko odmítalo závěry jarní předběžné zprávy, která unikla do médií. Odmítat je podle něj bude i nadále.
02.12.2019 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Splníme a někde i překonáme, hlásil Babiš na klimatické konferenci OSN

 
Klimatické závazky stanovené do roku 2020 Česká republika splní a v některých oblastech je i překoná. V projevu na úvod Konference OSN o změnách klimatu (COP25) v Madridu to dnes řekl český premiér Andrej Babiš, který ale zároveň upozornil, že bez jaderné energie Česko nebude moci v budoucnu dosáhnout uhlíkové neutrality, napsala ČTK.
02.12.2019 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Babiš ve válce s Evropskou komisí: Není to pro mě autorita

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pondělí v Madridu, kde se účastní klimatického summitu OSN, rozčílil kvůli auditu Evropské komise o jeho střetu zájmů. Na dotaz Novinek, jestli pro něj Evropská komise není dostatečnou autoritou, odvětil, že není.
02.12.2019 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)