Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Soda pro Babišovy ministry: V průzkumu propadli, opozici vadí „šikana“ i rozhazování

 
Andrej Babiš je z vlády logicky nejznámější osobou, jakmile ale dojde na jména jako Robert Plaga, Jan Kněžínek (za ANO) či Antonín Staněk (ČSSD), lidé tápou. To ukázal aktuální průzkum agentury Phoenix Research, jehož výsledky mají Blesk Zprávy k dispozici a ve kterém lidé ministry také ohodnotili. Se svým hodnocením vlády pak přispěchali na sklonku roku i opoziční představitelé. A kritizují její údajné nesystémové chování či rozhazování peněz.
27.12.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Vánoční nadílka preferencí potěší hlavně Babiše. Lidovci a STAN aby se dali na modlení

 
Společnost SANEP představila vánoční průzkum. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se může radovat. Zato v sídle ČSSD by se měli mít na pozoru. Sociální demokraté znovu balancují nad propastí.
27.12.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Herman (KDU-ČSL): Podlézat Číně se nemusí

 
Komentář na facebookovém profilu ke schůzce premiéra Andreje Babiše s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem
27.12.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Další obrat: Nevím, o čem Číňané mluví, hrozba Huawei je vážná, říká Babiš

 
Když se Andrej Babiš minulou neděli setkal s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem, následovalo zmírnění stanoviska ohledně smartphonů Huawei a ZTE. Čínská strana se totiž cítila znepokojena varováním Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), které Babiš po jednání zlehčoval a odsoudil, že nebyla vypracována odborná analýza. Alespoň to tvrdila čínská strana. Teď premiér Babiš tvrdí, že neví, o čem to čínský velvyslanec mluví.
27.12.2018 15:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Další Babišův obrat: Nevím, o čem Číňané mluví, hrozba Huawei je vážná

 
Když se Andrej Babiš minulou neděli setkal s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem, následovalo zmírnění stanoviska ohledně smartphonů Huawei a ZTE. Čínská strana se totiž cítila znepokojena varováním Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), které Babiš po jednání zlehčoval a odsoudil, že nebyla vypracována odborná analýza. Teď však premiér zase otočil a tvrdí, že neví, o čem to čínský velvyslanec mluví.
27.12.2018 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Miloš Zeman velmi výživně pro PL uzavírá rok: Babišovi podstrčili petici. Idioti. Váleční zločinci na Ukrajině. Jsou před námi dvě hrozby

 
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Jaké byly Vánoce u Zemanů v Lánech? Co hlava státu očekává v novém roce? Nejen na to se ParlamentníListy.cz ptaly prezidenta Miloše Zemana v již tradičním interview v závěru roku. Prezident prozradil zcela nový poznatek související s Andrejem Babišem a jeho názorem na přesun české ambasády do Jeruzaléma. Zkritizoval šéfa úřadu pro kybernetickou bezpečnost za kauzu s čínskými telefony.
27.12.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

SANEP: Hnutí ANO nadále posiluje a přebírá levicově orientované voliče

 
Mediální útoky na hnutí ANO respektive na jeho předsedu a premiéra Andreje Babiše v kombinaci se sociální politikou přinášejí hnutí ANO nové voliče, a to zejména z levicového politického spektra.
27.12.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Je zde nové prohlášení Babiše. Na čínské ambasádě nepotěší

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ohradil proti jednání čínského velvyslance Čang Ťien-mina. Čínské velvyslanectví totiž v minulých dnech informovalo o schůzce s předsedou vlády, kde bylo probíráno varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před výrobky čínských společností Huawei a ZTE. Babiš měl prý zdůraznit, že nejde o stanovisko vlády. Ten nyní serveru iRozhlas.cz napsal, že hrozbu vláda bere vážně.
27.12.2018 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Nevím, o čem mluví, odmítl Babiš tvrzení čínského velvyslance ohledně Huawei

 
Premiéra Andreje Babiše (ANO) zaskočilo, jakým způsobem čínský velvyslanec v Praze Čang Ťien-min informoval o schůzce, na níž spolu jednali o varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) před výrobky čínských firem Huawei a ZTE. Podle Babiše čínský velvyslanec „nestandardním způsobem vyjádřil stanovisko čínské strany”, citoval premiéra server iRozhlas. Varování NÚKIB podle Babiše vláda bere vážně.
27.12.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Zeman se vysmál kauze telefonů z Číny, Babiš se diví. A Trump zvažuje plošný zákaz Huawei

 
Kauza čínských telefonů Huawei rezonuje na sklonku roku v české i zahraniční politice.  Andrej Babiš dostal předvánoční „masáž“ od čínského velvyslance, český expert Petr Kolář mluví o čínském diplomatickém nátlaku a Babiš sám se nyní vrací k „velice nestandardnímu“ jednání velvyslance. Miloš Zeman naopak vytáhl ve svém vánočním poselství mandelinku bramborovou i „špionománii“, jinak ale vidí celý problém prezident USA Donald Trump, který zvažuje plošný zákaz Huawei. Obavy z čínské značky má také britský ministr obrany Gavin Williamson.
27.12.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Petr Kolář (510 článků) , Donald Trump (4596 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

„Eurokomisaři proti Babišovi zostra nevystoupí. Nechtějí ho rozzlobit.“ Významný podnikatel odhaluje vážné důvody

 
ROZHOVOR Podnikatelé a živnostníci jsou v České republice podle šéfa podnikatelských odborů Radomila Bábka zjevně chápáni jako dojná kráva. „Zaměstnavatel je ten, kdo má všechno platit, a především má platit ty nejkrásnější výmysly a výdobytky, které si socialisté všech různých stran, ať už jsou z ANO, ČSSD nebo komunisté, vymyslí,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Podnikatelských odborů. České živnostníky a podnikatele stát ždímá a zaklekává na ně, ale velké zahraniční firmy uplácí a daruje jim peníze. A dokud bude mít na fungování státu jakýkoli vliv Andrej Babiš, situace se podle Bábka nezlepší.
27.12.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

»Kolaborant« Babiš musel na kobereček: Omlouval se za Huawei?

 
Přátelské předvánoční setkání s čínským velvyslancem? Na tom v průhonické Sokolovně minulou neděli se dárky nerozdávaly, naopak premiér Andrej Babiš (64, ANO) musel před Číňany žehlit!
27.12.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Země je v rukou servilních kolaborantů. Kalousek promluvil k Babišově „koberečku“ u čínského velvyslance

 
Někteří opoziční politici považují vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) na schůzce s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem kvůli varování před zařízeními firem Huawei a ZTE za nezodpovědné a servilní.
26.12.2018 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Známý „průzkumník“ Herzmann vysvětluje, proč Andrej Babiš imponuje tolika lidem. Opozici z toho bude hodně bolet hlava

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Jan Herzmann, známý sociolog a expert na předvolební průzkumy, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozebírá události posledního roku. Jeho fenoménem byl podle něj Andrej Babiš. Až historie podle něj posoudí, zda jeho vládnutí bylo úspěšné, či nikoliv. Vysvětlil také, že program hnutí ANO obsahuje věci, které budou pro české voliče populární vždy, a že lidé mají mnoho důvodů, proč Andreji Babišovi věřit.
26.12.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Projev byl objektivní, pochválil prezidenta Babiš

 
Dnešní vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana bylo podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nekonfrontační a objektivní. Předseda vlády ČTK napsal, že se mu projev líbil. Babiše potěšilo například to, že Zeman pochválil lídry ANO, ČSSD a KSČM za sestavení a podporu současné vlády, nebo slova prezidenta na adresu vládního národního investičního plánu.
26.12.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Babiš na koberečku? Opozice premiérovi vyčetla servilitu k Číňanům v kauze Huawei

 
Někteří opoziční politici považují vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) na schůzce s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem kvůli varování před zařízeními firem Huawei a ZTE za neodpovědné a servilní. Babiš se s čínským diplomatem sešel na jeho žádost těsně před vánočními svátky v průhonické Sokolovně.
26.12.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš to schytal za „žehlení“ u Číňanů: Servilní a nezodpovědné, hřímá opozice

 
 Někteří opoziční politici považují vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) na schůzce s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem kvůli varování před zařízeními firem Huawei a ZTE za neodpovědné a servilní. Babiš se s čínským diplomatem sešel na jeho žádost těsně před vánočními svátky v průhonické Sokolovně, aby jednali o varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před používáním softwaru i hardwaru společností Huawei a ZTE. Babiš podle prohlášení čínské ambasády zdůraznil, že vyjádření NÚKIB není stanoviskem české vlády. V lednu má čínského velvyslance přijmout šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD).
26.12.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Standard, nic nového, hodnotí politici Zemanovo poselství

 
Za standardní či nepříliš překvapivé označili čeští politici středeční vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana. Hlava státu podle nich především shrnula své známé názory. Premiér Andrej Babiš (ANO) byl s projevem spokojen, podle něj byl nekonfrontační a objektivní.
26.12.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Standardní, nepřekvapivé, hodnotí politici Zemanovo poselství. Babiš je spokojený

 
Za standardní či nepříliš překvapivé označili v anketě ČTK čeští politici dnešní vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana. Hlava státu podle nich především shrnula své známé názory. Předseda ODS Petr Fiala ocenil varování před zpomalením ekonomického růstu, upozorňuje ale na to, že současná vláda, kterou Zeman podporuje, situaci jen zhoršuje. Předseda Pirátů Ivan Bartoš odmítl Zemanova slova, že nedávné protivládní demonstrace jsou v době svobodných voleb pohrdáním vůlí občanů. Občanská společnost má na podobné projevy právo, uvedl. Poselství si naopak pochvaluje premiér Andrej Babiš (ODS), který Zemanova slova označil za objektivní a nekonfrontační.
26.12.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Petr Fiala (1435 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Ivan Ivan (1153 článků)

Zeman pochválil Babišovu vládu, varoval před zpomalením ekonomického růstu

 
Prezident Miloše Zeman ve vánočním poselství pochválil současnou vládu premiéra Andreje Babiše (ANO). Současně ocenil odvahu předsedů ČSSD Jana Hamáčka a KSČM Vojtěcha Filipa, že se nelekli a do vytvoření, respektive podpory této vlády šli. Varoval před zpomalením ekonomického růstu kvůli celním válkám a kritizoval "špionmánii" v souvislosti se společností Huawei.
26.12.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Jan Hamáček (1255 článků) , Vojtěch Filip (1174 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)