Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Babišův „pekelný“ týden: Zeman rozhodl o Čapím hnízdě, brzy oznámí výsledek

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman ve středu na tiskové konferenci oznámí, jak rozhodl ohledně takzvané kauzy Čapí hnízdo, v níž šlo o údajný dotační podvod. V pozvánce na tiskovou konferenci to dnes uvedl mluvčí zastupitelství Petr Malý. Nejvyšší žalobce může zrušit usnesení o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), čímž by trestní stíhání pokračovalo, nebo usnesení o zastavení stíhání potvrdit, a případ tak definitivně ukončit.
03.12.2019 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Petr Zeman (320 článků) , Petr Pavel (569 článků)

Audit k Babišovi dostala i Praha. A chce do vládního mlčení hodit vidle

 
Audit Evropské komise o podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) dorazil na pražský magistrát. Úřad nyní podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) s právníky zkoumá, jaké sankce by hrozily v případě, že dokument zveřejní. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) v úterý zopakovala, že listina přišla z Bruselu jako důvěrná. Vláda ji proto zveřejnit odmítá.
03.12.2019 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Je to možné? Klaus ml. má prý 7 procent. Demokratický blok, to raději nevidět

 
Agentura SANEP uveřejnila listopadový průzkum preferencí voličů. Nadále platí, že politické scéně dominuje hnutí ANO v čele s předsedou vlády Andrejem Babišem. Skokanem měsíce je Trikolóra Václava Klause mladšího. Na hranici vyhazovu ze Sněmovny se ocitly TOP 09 a ČSSD.
03.12.2019 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9615 článků) , Andrej Babiš (16559 článků)

Nemohou být zticha. Audit o Babišovi chce na plénu řešit i koaliční ČSSD

 
Sněmovna a poslanci žijí auditem Evropské komise o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Probírat téma na plénu Sněmovny chce opozice i koaliční ČSSD.
03.12.2019 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

My nesmíme ani naznačovat! Babišův audit: Scéna, kterou novináři neviděli

 
Ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Klára Dostálová předstoupila před novináře, aby se vyjádřila k auditu Evropské komise, v němž je popsán střet zájmů jejího šéfa Andreje Babiše. Výsledky auditu jsou sice zatím neveřejné, ale jako u celé řady důvěrných věcí se už přes časopis Respekt provalilo, že Andrej Babiš podle Evropské komise je ve střetu zájmů a porušuje jak evropské, tak české zákony. Podívejte se sami, co k tomu řekla ministryně.
03.12.2019 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Zlý Blivajz z pohádky Když draka bolí hlava vypadá jako Babiš: Kdo skřítka hraje?

 
Pohádka Když draka bolí hlava diváky příliš nenadchla, všimli si ale jednoho zajímavého detailu - zlý skřítek Blivajz vypadá jako Andrej Babiš (65). Skřítka si zahrál herec Miroslav Noga (60), který ve skutečnosti není premiérovi vůbec podobný, maska ale udělala své, a tak se diváci měli čemu smát.
03.12.2019 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Miroslav Noga (2 články)

Audit? Babiš promluvil na internetu! Jenže... No, podívejte se sami

 
Téměř všichni řeší audit ke střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO), který v pátek do Česka poslala Evropská komise a který je podle této instituce konečný. On sám však na svém facebookovém profilu k této věci mlčí. Místo toho poblahopřál Milanu Kunderovi a odpovídal na dotazy tazatelů ohledně podpory KSČM či podnikání. Jenže návštěvníci Babišova profilu mu bruselský audit stejně dali „sežrat“.
03.12.2019 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kundera (97 článků) , Andrej Babiš (16559 článků)

„Kolosální střet zájmů.“ O Babišovi bez Babiše se radila opozice. Hamáček ani KSČM nepřišli

 
Opoziční lídři se v úterý sešli, aby řešili situaci kolem auditu o údajném střetu zájmů Andreje Babiše (ANO). Nejasná situace dle nich ohrožuje příjemce evropských dotací. Po jednání se zástupci ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN to řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš, který schůzku svolal Jan Hamáček (ČSSD) na ni nedorazil. ODS chce zřídit k auditu parlamentní komisi, která by kontrolovala vládní kroky směrem k Evropské komisi.
03.12.2019 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Ivan Ivan (1232 článků)

Nevím, nemůžu, nechci vědět. Ministryně Dostálová zarytě sedí na výsledku auditu

 
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) v úterý řekla, že závěry auditní zprávy Evropské komise nezná a ani je znát nechce a neví, jestli je premiér Andrej Babiš ve střetu zájmů. Uvedla to v úterý na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.
03.12.2019 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Babišův tajemný audit přehledně: Za Agrofert máme vracet stovky milionů

 
Bitva o střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO) se blíží ke konci. Do Česka dorazila tajná auditní zpráva z Bruselu, která má údajně obsahovat jasný závěr - Babiš je dál ve střetu zájmů. Premiér to odmítá. Přesto audit může Česko přijít pěkně draho, kdyby se vracely dotace pro Agrofert. Podle Deníku N se mají stoprocentně vracet dotace právě pro Agrofert, a to od roku 2017, což je 451 milionů korun. Podle webu Info.cz jde nicméně o nižší sumu - 235 milionů. Žádné finální rozhodnutí ještě nepadlo, upozornila v úterý ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO), podle které je znění auditní zprávy tajné. Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) však zvažuje, že vše zveřejní. Podle něj mají občané právo znát, na co auditoři přišli. Audit totiž dorazil také na pražský magistrát, který je připomínkovým místem. Poslanci se mají tématem zabývat ve Sněmovně ve čtvrtek dopoledne.
03.12.2019 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Piráti podali trestní oznámení kvůli vyplácení dotací Agrofertu

 
Piráti podali trestní oznámení kvůli tomu, že české úřady dál vyplácejí dotace holdingu Agrofert. Strana o tom v úterý informovala v tiskové zprávě. Záležitostí se podle nich zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Zástupci některých opozičních stran jednali v úterý ráno o auditu Evropské komise, který se zabývá střetem zájmů premiéra Andreje Babiše. Chtějí jej řešit v rámci mimořádného bodu na jednání Sněmovny.
03.12.2019 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

„Hájíte zájmy EU! Nestojíme s čepicí v ruce!“ Babiš proti Bruselu: V ČT padlo, že vše je jinak

 
Auditní zpráva k podezření na střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše je konečná, potvrdil to mluvčí Evropské komise. Dodal, že Česko má dva měsíce na to, aby se s doporučeními ve zprávě vypořádalo. Že jde o finální závěry, potvrdilo taky české Ministerstvo pro místní rozvoj. A o zprávě diskutovali v pořadu Události, komentáře ČT24 předseda Pirátů Ivan Bartoš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO).
03.12.2019 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Ivan Ivan (1232 článků)

Válka a násilí! Babiš a EU: Poteče krev? Informace jsou jasné. Co teď bude dál?

 
Na auditní zprávě týkající se dotací z unijních strukturálních fondů vyplácených skupině Agrofert a možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše nebude Evropská komise nic měnit. Po dvouměsíční lhůtě, kterou bude mít Česko na reakci po převzetí českého překladu anglické verze auditu, rozhodne Brusel o dalším postupu v závislosti na odpovědi Prahy. Obě strany se poté mohou další měsíce dohadovat o částce, která by případně měla být vracena do unijních fondů. A právě na tuto zprávu, rovněž v souvislosti se zprávou Transparency International, zareagoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zostra pak reagoval i politolog Jiří Pehe.
03.12.2019 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Jiří Pehe (397 článků)

„Premiér je hamižný chrapoun.“ Do Babiše se kvůli auditu z Bruselu pustili i europoslanci

 
Je premiér Andrej Babiš (ANO) ve střetu zájmů, nebo Evropská komise nemá pravdu? To je to, oč tu teď běží. Z Bruselu přišel na ministerstvo pro místní rozvoj dokument zatím jen v angličtině, premiér Babiš i ministryně Klára Dostálová (za ANO) tvrdí, že nejde o finální znění zprávy, a stát k němu přidá jen své připomínky. Mluvčí komise tvrdí opak, text je prý definitivní. Opozice se obává, že Česko bude muset vracet Evropské unii vyplacené dotace pro Agrofert. „Premiér je hamižný chrapoun,“ reagovala na výsledky auditu v pondělním Epicentru europoslankyně ODS Veronika Vrecionová. Lidovec Tomáš Zdechovský chce zas přinutit komisi, aby dokument o auditu přestal být důvěrný a všichni si ho mohli přečíst.
03.12.2019 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Babiš šil do Fialy: „Nekrade, ale kmotři ho potřebovali.“ Proč nezruší superhrubou mzdu?

 
Navzdory programovému prohlášení vlády se premiér Andrej Babiš (ANO) stále nedostal k rušení superhrubé mzdy. Bouří se proti návrhu ODS, aby se nově odečítalo 15 procent z hrubé mzdy. Bojí se totiž, že by státní kasa zchudla o 80 miliard ročně, a není sám. I Blesk Zprávami oslovení ekonomové tvrdí, že propad by byl pro stát citelný, na druhou stranu ale přidávají možnosti, kde jinde peníze získat: variantou by mohlo být zvýšení daně z nemovitosti, ODS by zase ráda zrušila investiční pobídky.
03.12.2019 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

„Důchodce“ Babiš zaskóroval: Nejhustější nářez faktů. Na to bychom nikdy neměli, kdybychom to vedli jako ti diletanti před námi

 
Předseda ODS je slušný člověk, nekrade. Kmotři potřebovali někoho, kdo jim vylepší značku, ta však již je z podstaty nenapravitelná. Napsal ve svém každotýdenním shrnutí „Čau lidi“ premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Tento týden se pozastavil nad tím, jak ve Sněmovně probíhalo schvalování rozpočtu, a pustil se do poslanců ODS Petra Fialy a Zbyňka Stanjury. Ti by si prý měli nastudovat ekonomii. Připomenul přitom i „prasárnu“ ODS pod vedením Mirka Topolánka. Schodek 40 miliard podle něj není konečný a lidé by se nad ním neměli pohoršovat. „Jestli se někdo pohoršuje nad tím, že taháme důchodce z bídy a učitelům zvyšujeme prestiž, tak to sory jako,“ vzkazuje Babiš a posílá čísla všem „škarohlídům“.
03.12.2019 03:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , Mirek Topolánek (2239 článků) , Petr Fiala (1489 článků)

Pokus o státní převrat! Diktát z Bruselu. Pamatujte si, neziskovkáři... Jiří Ovčáček je ve varu. Zde je důvod

 
Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se rozvášnil na svém Facebooku v reakci na audit Evropské komise, podle kterého premiér Andrej Babiš přetrvává ve střetu zájmů. Ovčáček si nebere servítky a píše o diktátu z Bruselu a pokusu neziskovek, médií a liberálů o státní převrat.
02.12.2019 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

„Kolik lidí vás volilo? Aha, nikdo. Tak nedávejte ultimáta!“, „Obsadit ulice okolo Úřady vlády“. U Milionu chvilek je živo

 
Evropská komise poslala v pátek do Česka audit ke střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO), který je podle této instituce konečný. To zalarmovalo iniciativu Milion chvilek pro demokracii, která přichází s jasnou výzvou pro Babiše: „Buď se Agrofertu včetně médií definitivně zbaví, nebo ať odstoupí z funkce.“ Ohlasy veřejnosti jsou však rozporuplné, spolek podle některých není v pozici, kdy si může klást ultimáta, jiní se zase radují, že střet zájmů je splněn.
02.12.2019 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Fiala (ODS): Předseda vlády vládne už šest let!

 
Komentář na facebookovém profilu k působení Andreje Babiše ve vládě.
02.12.2019 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků)

Babiš v ČT nadával na Transparency International. Její šéf nemlčí

 
O střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) už Evropská komise rozhodla, auditní zpráva se měnit nebude, uvedla dnes Transparency International (TI). Podle ředitele TI Davida Ondráčky začne dohodovací období o tom, kolik peněz má Česko vrátit do rozpočtu EU.
02.12.2019 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16559 článků) , David David (81 článků)