Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Nenávidí Babiše, kvůli tomu rezignovat nehodlám, reaguje premiér

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyslyší výzvu spolku Milion chvilek k rezignaci. Právo lidí protestovat respektuje, Milion chvilek ale podle něj demonstroval, i když nebyl obviněný a Česko nemělo zprávu auditorů Evropské komise o jeho údajném střetu zájmů. Napsal to v SMS zprávě na dotaz ČTK.
10.12.2019 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

 
Spolek Milion chvilek pro demokracii odstartoval v úterý večer na Václavském náměstí sérii protestů volajících po odstoupení premiéra Andreje Babiše (ANO). Na akci dorazilo podle organizátorů kolem 60 tisíc lidí. K demonstrantům tradičně promluvil předseda spolku Mikuláš Minář, který má v plánu na další demonstraci 17. prosince pozvat i zástupce demokratických stran, od kterých chce znát jasnou odpověď a vize, jak vyřeší problémy, které naší zemi zatěžují.
10.12.2019 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Reforma důchodů v Česku nebude? Schillerová je skeptická: „Času příliš nezbývá“

 
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) je skeptická k tomu, že by již tato vláda přijala jasnou důchodovou reformu. Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) také podle ní nemá v plánu snižovat odvody na sociální pojištění. Schillerová to v neděli řekla na Setkání lídrů průmyslu a exportu na Pražském hradě. Důvodem je podle ní právě chybějící reforma penzijního systému i prodlužování věku odchodu do důchodu.
10.12.2019 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

„Bureš, půjdeš. Nejsme tvoje firma!“ Václavák spílal Babišovi a uctil oběti masakru

 
Na demonstraci za odstoupení premiéra Andreje Babiše (ANO) na Václavském náměstí v Praze dorazilo několik tisíc lidí. Protest byl svolán i přes tragédii v ostravské nemocnici, kde Ctirad V. zastřelil šest lidí a další tři jsou zranění. Václavák uctil památku obětí minutou ticha. Jinak se však ozývalo provolávání hanby či demise Babišovi. Poté se demonstranti v hlasitém průvodu vydali na hlavní nádraží, kde rozdávají letáky. Podle řečníků je nadále ve střetu zájmů a občany ČR si vzal za rukojmí. A to kvůli auditu Evropské komise. Premér po demonstraci uvedl, že nerezignuje.
10.12.2019 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

„Čekal jsem, kdy se to stane,“ říká o masakru hejtman. Babiš zděšen, Čaputová smutní, Duka se modlí

 
Masakr v Ostravě pohnul i mnohými politiky. Přímo do nemocnice se vydali vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), kterého později doplnil i premiér Andrej Babiš (ANO), jenž zrušil svou cestu do Estonska a vydal se letecky na východ republiky. Babiš tam promluvil i o sirénách, které se za oběti rozezní 17. prosince. A o finanční pomoci pozůstalým, kdy čeká i uspořádání veřejné sbírky. Ozývají se i další. Včetně prezidentky Slovenska Zuzany Čaputové.
10.12.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Jan Hamáček (1349 článků)

Česká strana odřekla návštěvu bavorského premiéra Markuse Södera

 
Česká strana odřekla návštěvu bavorského premiéra Markuse Södera v Praze, plánovanou na 18. prosince. Söder, který do české metropole ve funkci ještě nezavítal, se během ní měl setkat s českým premiérem Andrejem Babišem (ANO).
10.12.2019 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Stát přispěje pozůstalým po obětech střelby v Ostravě 300 tisíc. Rozezní se sirény

 
V úterý 17. prosince se v celé republice rozezní sirény na uctění obětí střelby v ostravské nemocnici. Houkat budou dvě minuty a 20 vteřin. Pozůstalí obětí by měli dostat 300 tisíc korun, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).
10.12.2019 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

FOTO Den před Václavákem uspořádali v Liberci Babišovi mimořádné divadlo. Aby se lidé dozvěděli, jak krade

 
REPORTÁŽ Liberecká pobočka spolku Milionu chvilek pro demokracii zvala na pondělní večer na krátkou, ale výraznou happeningovou akci. Nazvali ji Stane se Jů a Hele s tím, že odkazuje na současnou situaci předsedy vlády Andreje Babiše. Kdo však čekal nějakou humornou scénku ve stylu večerníčkových postaviček Jů a Hele, byl překvapen. Chvilkaři totiž na libereckém Benešově náměstí nastoupili na velké obří ruské kolo umístěné vedle vánočního stromku a točíce se na něm třímali transparenty vyzývající například k demisi premiéra.
10.12.2019 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

První slova matky útočníka z Ostravy: Ctirad (†42) vystřílel nemocnici, pak se přišel rozloučit

 
Ctirad Vitásek (†42) v úterý krátce po sedmé hodině ranní vtrhl do nemocnice v Ostravě a začal střílet do pacientů. Bezbranným lidem mířil přímo do hlavy nebo na krk, zemřelo šest lidí, sedmý člověk bojuje o život. Promluvila útočníkova matka, Vitásek se přišel po masakru domů rozloučit. Premiér Andrej Babiš (65, za ANO) ubezpečil nejenom obyvatele Ostravy, že žádné nebezpečí už nehrozí.
10.12.2019 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Milion chvilek dnes vyrazí na Václavské náměstí. A nejen tam

 
Půlhodinovým programem na Václavském náměstí a následným pochodem centrem Prahy na hlavní nádraží chce dnes spolek Milion chvilek vyzvat předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) k odstoupení z funkce. Spolek mimo jiné oznámí termín dalšího velkého pražského protestu. Akce začne v 18:00, napsala ČTK.
10.12.2019 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Kulka za kulku? Střelba v Ostravě: Drsná slova. Nový vývoj. Policie i Babiš v akci

 
Střelba ve Fakultní nemocnici Ostrava si zatím vyžádala šest životů. Na místo se vypravil premiér Andrej Babiš, kondoloval prezident Miloš Zeman. Na sociálních sítích se již rozproudila debata o držení zbraní a otázkách bezpečnosti. Podle ČT už policie pachatele vypátrala. Sám se po hrůzném činu střelil do hlavy a zemřel.
10.12.2019 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Do Ostravy míří Babiš i Hamáček

 
Do Ostravy kvůli střelbě ve fakultní nemocnici míří premiér Andrej Babiš (ANO) i ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Premiér kvůli tragédii ruší svůj program.
10.12.2019 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Jan Hamáček (1349 článků)

Gazdík: Za Havla jsme měli renomé. Zeman a Babiš, to je rozdíl. Premiér chce, aby se o jeho problémech nepsalo

 
ROZHOVOR „My se nebavíme o problémech této země a její budoucnosti, pokud se nezlepší vzdělání nebo nezavedou účinná opatření proti suchu. My řešíme stále a jen dokola privátní problémy premiéra Andreje Babiše. To je na tom to nejsmutnější,“ vyjadřuje se k aktuálnímu dění místopředseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Za absurdní považuje, že se k auditu má vyjádřit vláda, v jejímž čele stojí člověk, kterého se audit týká. K současnému dojmu z České republiky v zahraničí Gazdíkovi stačí srovnání renomé země za Václava Havla a za současného prezidenta a premiéra, v němž vidí příkrý rozpor.
10.12.2019 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5430 článků) , Andrej Babiš (16590 článků) , Petr Gazdík (948 článků) , Petr Gazdík (937 článků)

,,Zrazu!" Poskok Kalouska! A Hamáček... Babiš se naštval, až začal mluvit slovensky. Stálo to za to

 
Andrej Babiš minulý týden absolvoval rozhovor pro deník Blesk. V něm popřel, že by Česká republika něco vracela a opět zkritizoval práci Sabiny Slonkové a spol., kterou nazval megaprasárnou. Dita Protopopová prý měla smůlu, že měla službu, když Andreje Babiše mladšího zadržela policie, a přeci prý nemohl odmítnout dceři projekt. Došlo i na „udavače“ a auditory z Bruselu, kteří prý mají vazby s Piráty, a Babišovu manželku.
10.12.2019 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Sabina Slonková (177 článků)

Milion chvilek startuje vlnu protestů

 
Dnešní demonstrace na Václavském náměstí v Praze za odstoupení premiéra Andreje Babiše (ANO), kterou pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii, odstartuje vlnu protestních akcí po celém Česku. Potrvá až do 19. prosince.
10.12.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Milion chvilek dnes vyrazí na Václavské náměstí. A nejen tam

 
Půlhodinovým programem na Václavském náměstí a následným pochodem centrem Prahy na hlavní nádraží chce dnes spolek Milion chvilek vyzvat předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) k odstoupení z funkce. Organizace mimo jiné oznámí termín dalšího velkého pražského protestu. Akce začne v 18:00, napsala ČTK.
10.12.2019 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Vláda schválila novou odpadovou legislativu a rozhodla o zvýšení minimální mzdy o 1250 korun

 
Minimální mzda se od 1. ledna zvýší o 1250 korun na 14 600 korun. Příslušné nařízení schválila v pondělí 9. prosince 2019 vláda Andreje Babiše. Do Poslanecké sněmovny také předloží nový zákon o odpadech a tři souvisejících zákonů či novelu zákona o státním občanství.
10.12.2019 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Vzkaz pro Babiše od Greenpeace. Promítali mu jej na zeď Úřadu

 
Vzkaz požadující, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050, dnes promítli aktivisté z hnutí Greenpeace na budovu vlády. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá. Premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří, připomněla ČTK.
10.12.2019 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Drsná čísla: Tolik nás bude stát zelenání ekonomiky, v miliardách eur

 
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítal ministr průmyslu za hnutí ANO a vicepremiér vlády Andreje Babiše Karel Havlíček a na rovinu prohlásil, kolik nás bude stát zezelenání naší ekonomiky. Ministr to odhadl na 25 miliard eur a vláda prý bude tyto peníze žádat po Bruselu. Popsal také, jak se dívá na možný střet zájmů předsedy vlády Babiše a „drobné stovky milionů korun“, o které zde jde.
09.12.2019 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Babiš? Srandovní a směšnej, udeřil Zdechovský kvůli EU a penězům

 
Europoslanec Tomáš Zdechovský prohlásil, že Andrej Babiš není ve střetu zájmů možná. Zkrátka ve střetu zájmů je a tečka. Tak to vidí auditoři Evropské komise, kteří do budoucna mohou doporučit důslednější kontrolu Česka. Pokud Andrej Babiš tvrdí, že EU nám nemá co mluvit do toho, jak přidělujeme dotace, tvrdí prý nesmysly. „Tahleta vyjádření ukazujou, jak je ten člověk neskutečně srandovní a směšnej,“ nešetřil Zdechovský Babiše.
09.12.2019 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »