Články k osobnosti

Andrej Babiš

  podnikatel, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Babiš »
 

Návštěva Pompea v Praze: Varování před Ruskem a Čínou...

 
V duchu politických jednání se včera nesl druhý den návštěvy šéfa americké diplomacie Mikea Pompea (56) v Česku. Sešel se s prezidentem Milošem Zemanem (75) i šéfem vlády Andrejem Babišem (65, ANO). Na setkání se ukázala i premiérova manželka Monika Babišová (46) v botách své dcery!
13.08.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Miloš Zeman (24057 článků)

Pompeo v Česku: Pivo, kritika za roušky i naštvaná Čína. A žena s Babišovou měnily boty

 
Uctění amerických vojáků, české pivo, jednání se státníky, ale i naštvání Číny. To všechno stihl americký ministr zahraničí Mike Pompeo během dvou dnů v Česku. A na problém si Trumpův ministr zadělal i v USA, tamní média si totiž všimla, že během putování po Česku odkládal z obličeje roušku. Třeba tehdy, když pil české pivo. Separátní program měla Pompeova manželka Susan, část středy strávila po boku manželky premiéra Andreje Babiše (ANO) Moniky. Obě dámy zaujaly mimo jiné tím, že se během pár hodin stihly přezout.
13.08.2020 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Mike Mike (61 článků)

Babiš odmítl přítomnost amerických vojáků. Není důvod, nemáme zájem

 
„Nevidím důvod, proč bychom tu měli mít americké vojáky. Česká strana na tom určitě nemá zájem,“ odmítl přítomnost amerických sil u nás premiér Andrej Babiš (ANO) pro deník Právo po setkání s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem a s prezidentem Milošem Zemanem. Doplnil, že pro to, aby američtí vojáci pobývali v naší republice, ani nevidí důvod. Že by Pompeo přijel kvůli vyjednání přítomnosti americké armády u nás, odmítli rovněž ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).
12.08.2020 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Miloš Zeman (24057 článků)

Babišovi přivítali delegaci z USA v Kramářově vile: Mike Pompeo dostal od premiéra honosný dar

 
V úterý do Česka dorazil americký ministr zahraničí Mike Pompeo se svou manželkou Susan. Manželé Pompeovi přivítal premiér Andrej Babiš se ženou Monikou. Část dnešního dne trávili v Kramářově vile a poté se vydali na pracovní jednání. Babiš na sociální síti samozřejmě nezapomněl zásobovat své fanoušky společnými fotkami, jak si s návštěvou užívají krásného slunečného dne.
12.08.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Mike Mike (61 článků)

Kdyby dnes byly volby: Piráti mávají ODS, TOP 09 prorazila další patro dolů

 
V případě, že by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrálo by je hnutí ANO Andreje Babiše. Podle aktuálního průzkumu CVVM, o němž píše například server iDnes.cz, by babišovci získali 29 procent hlasů. Na druhém místě by skončili Piráti, kteří přeskočili ODS. Zcela by pak propadla TOP 09.
12.08.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)

Křepelka k obědu a granáty pro Pompeovou. Monika provedla ministrovu ženu po Karlově mostě

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) přivítal v Kramářově vile amerického ministra zahraničí Mikea Pompea. Jednali o obchodní spolupráci obou zemí, boji proti koronaviru nebo vlivu Ruska a Číny. Pracovního oběda se zúčastnil také ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček a ministr obrany Lubomír Metnar (oba za ANO). Po jednání Babiš a Pompeo vystoupili na tiskové konferenci ve Strakově akademii a poté americký šéf diplomacie zamířil do Senátu a na Pražský Hrad za prezidentem Zemanem. Manželky státníků měly separátní program. Monika Babišová provedla Susan Pompeovou po Karlově mostě.
12.08.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Karel Zeman (315 článků)

Zeman s ministrem USA Pompeem řešil vzájemné vztahy a obchod

 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se ve středu odpoledne setkal na Pražském hradě s prezidentem Milošem Zemanem. Schůzky se účastnil i premiér Andrej Babiš (ANO). Hlavními tématy byly vzájemné vztahy České republiky a Číny nebo obchod.
12.08.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Miloš Zeman (24057 článků) , Mike Mike (61 článků)

Premiér Babiš: Vztahy České republiky a USA jsou nadstandardní

 
Předseda vlády Andrej Babiš přijal ve středu 12. srpna 2020 v Kramářově vile ministra zahraničních věcí Mikea Pompea. S šéfem americké diplomacie premiér probíral především otázky rozvoje obchodních vztahů, mezinárodní bezpečnosti a obranné spolupráce i aktuální problémy způsobené pandemií koronaviru.
12.08.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)

Okamura vytáhl v přímém přenosu na Babiše: Nová imigrační centra, miliony neziskovkám. A EU prý překonala bolševiky

 
Předseda SPD Tomio Okamura se v živém vysílání pustil do Andreje Babiše. Jeho vláda totiž prý vyhlásila soutěž pro neziskové organizace na vybudování čtyř nových imigračních center. „Vždyť přece prioritou musí být čeští občané, práce pro naše lidi. Jestli tady hrozí problém, sociálně patologické jevy, jak se tady přímo píše v tom projektu, jak ho popisuje Ministerstvo vnitra, za těch 95 milionů korun, tak proč tady držíme lidi, u kterých hrozí negativně patologické jevy? Notabene když nemají práci?“ rozohnil se Okamura. Došlo i na směrnici Evropské unie o změně rodičovské dovolené: „Tak daleko nešli ani bolševici,“ komentoval to místopředseda Poslanecké sněmovny.
12.08.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Tomio Okamura (2343 článků)

NSS se zastal spolku inzerujícímu proti Babišovi

 
Spolek pro zachování demokracie v ČR uspěl se svou stížností proti pokutě od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí u Nejvyššího správního soudu (NSS). Spolek v roce 2017 zadával inzerci kritizující tehdejšího ministra financí Andreje Babiše (ANO).
12.08.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)

V Minsku pokračují protesty a zatýkání, policie přitvrzuje. Babiš: Skandál

 
V Bělorusku už třetí noc pokračovaly protesty proti průběhu a falšování výsledků nedělních prezidentských voleb, v nichž podle centrální volební komise opět zvítězil autoritářský vůdce Alexandr Lukašenko. Zásahy speciálních policejních oddílů byly i v úterý večer a během následující noci brutální, jak dokumentují záběry zveřejněné na sociálních sítích. Státní agentura Belta napsala, že v Minsku byli zatčeni koordinátoři protestů a že škody způsobené během nepokojů v hlavním městě dosáhly půl milionu běloruských rublů (4,5 milionu korun). Lidé, kteří protestují v Bělorusku kvůli podezření na zmanipulování prezidentských voleb ve prospěch současné hlavy státu Alexandra Lukašenka, by měli být chráněni, ne zraňováni. Po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) to řekl americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Podle Babiše musí Evropa zareagovat konkrétními kroky, ne jen deklaracemi. Jde o skandál, míní.
12.08.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Alexandr Lukašenko (69 článků) , Mike Mike (61 článků)

Slova z USA: Těšíme se na Dukovany. Ruská výzbroj půjde pryč. Díky za Afghánistán

 
Shodli jsme se, že Rusko se snaží zničit naše demokracie a rozbít naši západní alianci, řekl ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo po jednání s českým premiérem Andrejem Babišem (ANO). Moskva podle něj neuspěje. A řekl, že se těí na spolupráci v otázce dostavby Dukovan. Pochvaloval si, jak ČR spolupracuje s USA pokud jde o Sýrii, Afghánistán a Irák.
12.08.2020 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Mike Mike (61 článků)

EU musí jednat, deklarace nestačí, tvrdí Babiš k dění v Bělorusku

 
Současné dění v Bělorusku, kde o víkendu proběhly prezidentské volby, jejichž vítězem je Alexandr Lukašenko, a následně propukly občanské nepokoje, které bezpečnostní síly násilně potlačují, je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) šokující a skandální. EU zatím pohrozila sankcemi.
12.08.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Alexandr Lukašenko (69 článků)

Pompeo před Babišem zdvihl prst na Čechy. A Vystrčilovi vysekl poklonu za Tchaj-wan

 
Ministr zahraničí USA Mike Pompeo se shodl s premiérem Andrejem Babišem, že Rusko se snaží zničit demokracie a rozbít západní alianci. Moskva neuspěje, svoboda vyhraje, řekl americký ministr novinářům po dnešním jednání s Babišem. Pak se obratem dostal k zakázce na dostavu jaderné elektrárny Dukovany, o kterou mezi dalšími hráči usilují i Američané. Pokud by mělo mít Rusko zásadnější vliv na dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech, podkopalo by to možná podle amerického ministra zahraničí Mikea Pompea nezávislost České republiky. Český premiér nicméně zmínil, že u tendru probíhá notifikace u Evropské unie. Zatímco v Kramářově vile byli politici bez roušek, na tiskovou konferenci ve Strakově akademii s nimi přišli - a odložili si je až u pultíku. Pompeo v Senátu ocenil cestu jeho šéfa Miloše Vystrčila (ODS) do Tchaj-wanu. Tečku za oficiálním programem udělala schůzka s prezidentem Milošem Zemanem.
12.08.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)

Pompeo varoval Česko před vlivem Ruska a Číny

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se sešel s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem. Pracovně spolu poobědvali v Kramářově vile. Po schůzce před novináři Pompeo mluvil o důležitosti boje za svobodu, snaze o posílení vlivu Ruska a Číny i o možném zapojení amerických firem při dostavbě jaderné elektrárny Dukovany.
12.08.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)

Pompeo si řekl o dostavbu Dukovan a rozzuřil Čínu. Monika přišla v lodičkách po Vivien

 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo měl druhý den oficiální návštěvě v Česku nabitý program. Ve středu před polednem dorazil do Kramářovy vily v Praze, kde už ho čekal premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho žena Monika. Blankytně modré šaty doplnila lodičkami, ve kterých se před rokem ukázala její dcera Vivien na recepci na francouzské ambasádě. Poté oba státníci vystoupili ve Strakově akademii a odmítli posilování vlivu Ruska a Číny. Pompeo se také jasně přihlásil o zakázku na dostabu jaderné elektrárny Dukovany. Babiš zmínil, že zájem americké strany vnímá, ale že probíhá notifikace v rámci Evropské unie. V Senátu se Pompeo znovu obul do Číny a vysekl poklunu šéfovi horní komory Miloši Vystrčilovi (ODS) za jeho plánovanou cestu na Tchaj-wan. Návštěvu zakončil schůzkou s prezidentem Milošem Zemanem a v doprovodu kardinála Dominika Duky zavítal i do katedrály sv. Víta. Čínská ambasáda v Česku považuje ministrovy výroky za neopodstatněné útoky. Tým Blesk Zpráv sledoval státní návštěvu online.
12.08.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Miloš Zeman (24057 článků) , Mike Mike (61 článků)

Pompeo se sejde s Babišem a Zemanem, promluví v Senátu

 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se dnes sejde s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a prezidentem Milošem Zemanem a čeká ho rovněž vystoupení v Senátu. Babiš chce se šéfem americké diplomacie mluvit zejména o obchodních otázkách. Senátoři by rádi s Pompeem řešili kybernetickou bezpečnost a vztahy s Ruskem a s Čínou. Pompeo je v Česku od úterý, v první den návštěvy v Plzni jednal s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD).
12.08.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Miloš Zeman (24057 článků) , Mike Mike (61 článků)

Babiš k přípravě rozpočtu: Cílem je nižší deficit než letos

 
Při přípravě státního rozpočtu na příští rok je cílem, aby byl deficit nižší než v letošním roce. Po dnešním jednání s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj je shoda jak na provozních úsporách na jednotlivých ministerstvech, tak i na růstu důchodů a zrušení superhrubé mzdy. Různé návrhy ohledně případné nové sazby daně z příjmu nebo způsob zvyšování důchodů Schillerová probere příští týden s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Babiš ani Schillerová tak konkrétní návrhy ani konkrétní výši schodku rozpočtu na příští rok neuvedli. Pro letošek je schválen schodek rozpočtu 500 miliard korun.
11.08.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků) , Jan Hamáček (1981 článků)

Babiše řecký požadavek na testy pro Čechy překvapil

 
Premiéra Andreje Babiše (ANO) překvapilo, že Řecko zařadilo Českou republiku mezi rizikové země a bude po českých občanech požadovat při příjezdu negativní test na koronavirus. K podobnému kroku přistoupila již dříve řada dalších evropských států.
11.08.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)

Posílení odběrů a předbíhání s výsledky testů: Vláda vyjde u Řecka vstříc dovolenkářům

 
Do poloviny září by podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové mělo do Řecka odletět 32 tisíc lidí, do konce srpna 4800. Odběrové místo i laboratoř test vyšetří přednostně, lidé ho zaplatí, uvedla. V každém kraji bude navíc jedno místo s posílenou kapacitou pro tyto cestovatele. Země od pondělí 17. srpna od přijíždějících Čechů bude požadovat negativní test na covid-19. Premiéra Andreje Babiše (ANO) její rozhodnutí překvapilo a chce o něm jednat.  Aktuální kapacita testování v celé zemi je asi 8000 testů denně, řekla Rážová novinářům. Čeští turisté musejí při příjezdu do Řecka od příštího pondělí předložit negativní test na koronavirus starý maximálně 72 hodin.
11.08.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18983 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »